Pokaż menu

Firmy z okładek

Festo  WDPRADWAG  Minebea Intec

Reklama

Współpraca

PLASTPOL 2018 - cztery dni międzynarodowego biznesu


22. Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy startują 22 maja 2018

PLASTPOL w Targach Kielce – to hasło elektryzuje nie tylko polską branżę, ale także jest doskonale rozpoznawane wśród firm światowego przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych. Nic dziwnego, bowiem ponad 50 procent wystawców kieleckich targów to producenci i dystrybutorzy z 36 krajów świata. PLASTPOL jest dziś najbardziej międzynarodową wystawą w Polsce. W ostatnich latach stopniowo umacnia swą pozycję w branży, prezentując osiągnięcia ponad 800 firm. Rok 2018 zapowiada dalszy rozwój wydarzenia. Warto rezerwować 22 -25 maja i odwiedzić Targi Kielce.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy w ubiegłym roku odwiedziło 18 900 specjalistów. Na najważniejszej  wystawie branży w Polsce i jednym z uznanych wydarzeń tego sektora w Europie zaprezentowali się liderzy polskiego rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych i recyklingu. Najliczniejszą grupę stanowiły firmy z Niemiec i Włoch. Znaczna grupa prezentowała możliwości branży tureckiej i chińskiej. Wśród wystawców nie zabrakło firm z Austrii, Francji, Holandii, Belgii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Izraela, Portugalii, Szwecji, Turcji, Rosji, USA, Słowacji, Węgier, Egiptu, Japonii, Chin czy Malezji. Podobnej reprezentacji można spodziewać się także w roku 2018, kiedy hale targowe w Kielcach zapełnią się pracującymi maszynami od 22 do 25 maja.


Kooperacja z zagranicą
Wyniki ubiegłorocznych targów PLASTPOL umocniły jego rolę jako wiodącego miejsca spotkań branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Potwierdzają to wystawcy między innymi z Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Austrii, Litwy, Łotwy i Estonii, gdzie podobnej rangi wystawy po prostu się nie odbywają. Zagraniczne firmy chętnie chcą kooperować z polskim rynkiem, gdyż ten rozwija się dynamiczniej niż niejeden unijny.

- Jesteśmy w Kielcach po raz szósty. PLASTPOL to unikatowe wydarzenie w tej części Europy. Nie tylko ważne dla Polski, ale i sąsiadujących krajów. Na decyzję o wzięciu udziału wpływ miała liczba i jakość zwiedzających - komentował po zakończeniu edycji 2017, Mustafa Palabiyik, z tureckiej firmy Ustun is Makina.

- PLASTPOL jest najlepszy, już potwierdziliśmy swój udział w 2018 roku – mówił Paolo Gasparotto z firmy Moretto z Włoch.
Także polskie firmy cenią sobie kooperację z zagranicznymi partnerami, których często mają okazję spotkać podczas targów w Kielcach i nawiązać biznesowe kontakty. - Na przestrzeni około 10 lat udało się krajowym producentom zwiększyć udział w przetwórstwie tworzyw sztucznych Unii Europejskiej o 40 procent - oceniał w roku ubiegłym Robert Szyman, dyrektor Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.  


W ramionach robota
Wszechobecna automatyzacja i cyfryzacja produkcji przemysłowej od komponentu po gotowy produkt to trend, jaki dominuje podczas targów PLASTPOL od lat. To właśnie w  Kielcach wiele firm decyduje się prezentować nowości z tego zakresu. Także i w tym roku na stoiskach będzie można zobaczyć najnowsze roboty, maszyny, linie produkcyjne w pełni zinformatyzowane, współdziałające ze sobą, komunikujące się nie tylko w obrębie linii produkcyjnej, ale informujące również nadzorującego je człowieka o błędach, czy konieczności zrobienia zamówienia na przykład na kończące się tworzywo.

To, co nadaje wyjątkowy klimat targom przetwórstwa tworzyw w Kielcach to cztery dni ciągłej pracy maszyn, produkujących przedmioty codziennego użytku z rozmaitych tworzyw -  na gorąco, na oczach zainteresowanych. Dzięki temu widać jak na dłoni specyfikę nowoczesnej produkcji – jej optymalizację, krótszy czas wykonania produktów, mniej błędów w procesie.


Cała polska branża w Kielcach
Nie ma takiej firmy w polskiej branży , która nie chciałaby się rozwijać i trzymać ręki na pulsie rynku tworzyw sztucznych. W Kielcach, gdzie spotykają się wszyscy krajowi liderzy, podsumowuje się miniony sezon, prognozuje następne. W przededniu targów PLASTPOL, podczas Konferencji Branży Tworzyw Sztucznych szczegółowo omawiane są wskaźniki dotyczące produkcji polskich firm. W historię targów wpisuje się również konferencja PlasticsEurope Polska, organizowana w dniu otwarcia wystawy, na 27-metrowej wieży widokowej Targów Kielce. Fundacja prezentuje tradycyjnie dane branży dla Polski i Europy.


Warsztaty, seminaria, pokazy, czyli wiedza od najlepszych
Jednak targi PLASTPOL to nie tylko dawka danych o branży, ale praktyczna lekcja nowoczesnego przetwórstwa tworzyw sztucznych. To ogromna porcja wiedzy, merytorycznych spotkań, warsztatów. Jednym z wydarzeń na stałe kojarzących się z targami w Kielcach jest konkurs Omniplast – dla znawców branży i wszelkich zagadnień przetwórstwa tworzyw sztucznych. Choć rozpoczyna się pierwszym etapem rywalizacji już w lutym, to zmagania 10 finalistów obserwować można na żywo, podczas pierwszego dnia PLASTPOLU.

Cztery targowe dni stanowią pakiet wiedzy o branży, między innymi o kierunkach jej rozwoju w kontekście pojawiających się nowych technologii i gospodarki o obiegu zamkniętym. W programie targowym pojawia się wiele propozycji o charakterze naukowym i technicznym np. seminarium techniczne Plastech Info, towarzyszące targom od lat. Najlepsze produkty targów – maszyny, komponenty, tworzywa od lat nagradzane są prestiżowymi Medalami Targów Kielce podczas gali Platinum Plast.

22. edycja targów PLASTPOL odbędzie się od 22 do 25 maja w Targach Kielce. Zapraszamy !

 

Reklama