Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 03/2006

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 03/2006


Precyzja napełniania i naprawdę szczelne zamknięcie – kluczem do sukcesu
Bardzo duża różnorodność opakowań, szeroka gama rozlewanych produktów oraz inne, dodatkowe wymagania, stawiane przez Klientów, stają się coraz większym wyzwaniem dla projektantów i producentów urządzeń do napełniania i zamykania.

***
RADWAG – system jakości ISO 9001:2000 w produkcji wag
Jesteśmy największym producentem wag elektronicznych w Polsce. Jako organizacja posiadamy wdrożony i udokumentowany system jakości ISO 9001:2000. System ten został uznany przez holenderską jednostkę notyfikowaną Nederlands Meetinstituut (NMI), uprawniając nas tym samym do samodzielnego deklarowania zgodności naszych wyrobów z dyrektywą NAWI.

***
Higieniczne systemy HMI
Nawet bez prawnych, normatywnych czy innych wytycznych, higiena w przemyśle przetwórczym jest ważnym tematem, którego znaczenie ciągle wzrasta. W obszarach artykułów żywnościowych i opakowań najważniejszą rzeczą jest utrzymanie przetwarzanych produktów z dala od zanieczyszczeń.

***
Nowe wagi kontrolne Sartorius – seria SYNUS™
Seria SYNUS to wagi kontrolne dla szerokiego spektrum zastosowań, szczególnie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i w produkcji artykułów higienicznych.

***
Anna Szymczak
Narodowa Strategia Spójności. Dotacje na lata 2007–2013
Dzięki skutecznej promocji banków, mediów, firm doradczych i ministerstwa niemal wszyscy już wiedzą o takim źródle finansowania inwestycji, jak dotacja. Budżety programów wyznaczone na lata 2004–2006 są w większości przypadków rozdysponowane i wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytania: Co będzie po 2006 roku? Na co będą przyznawane dotacje?

***
TAROPAK 2006. Jubileuszowa, 25. edycja. Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki
W dniach 18–20 września 2006 roku na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja Targów TAROPAK. Po raz pierwszy TAROPAK został zorganizowany na terenach MTP w 1973 roku. Tegoroczna edycja zapowiada się rekordowo pod względem ilości zgłoszonych wystawców.

***
Urządzenia do pakowania w duże opakowania WBE 1000/1500
Na rynkach światowych możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie odbiorców niektórych produktów dużymi opakowaniami. Opakowania typu big-bag, oktabiny, kontenery stają się coraz bardziej popularne wśród odbiorców dużych ilości produktów. Stają się również bardzo popularne ze względu na możliwość wielokrotnego wykorzystania opakowania – odpada problem utylizacji opakowań.

***
Wzrost wydajności u producenta środków do pielęgnacji aut
Od niespełna 40 lat Comma Oil and Chemicals Ltd. zajmuje się wytwarzaniem smarów dla pojazdów mechanicznych oraz środków do pielęgnacji aut. Zaczynając niegdyś jako skromne przedsiębiorstwo rodzinne, firma rozwinęła się do roli „głównego gracza” w przemyśle olei silnikowych i środków do pielęgnacji aut. Produkty Comma Oil and Chemicals Ltd., których grupę docelową stanowią miłośnicy aut, sprawdziły się na najwyższym poziomie w brytyjskim sporcie motorowym.

***
Wydajna produkcja dzięki skutecznej kontroli napełnień
Firma Maestrani, Flawil, kanton St. Gallen, jest szwajcarskim przedsiębiorstwem z tradycjami, które specjalizuje się w produkcji wyrobów czekoladowych i galaretek. Zastosowanie systemu do statystycznej kontroli ciężaru netto produkcji METTLER TOLEDO doprowadziło do optymalizacji wielkości napełnień, a dzięki temu do zwiększenia produktywności.

***
Magdalena Ankiel-Homa
Opakowanie jednostkowe produktu jako środek promocji sprzedaży
Opakowanie jednostkowe produktu konsumpcyjnego może służyć producentowi jako skuteczny nośnik wykorzystywany w promocji sprzedaży, której istotę stanowi bezpłatne przekazanie konsumentowi określonej wartości (m.in. w postaci produktu komplementarnego, premii, kuponu, możliwości wypróbowania produktu przed dokonaniem zakupu).

***
Tobiasz Witor
Z Lenze nie wpakujesz się w kłopoty!
Sektor maszyn pakujących należy do najdynamiczniej rozwijających się gałęzi przemysłu. Od wielu lat koncern Lenze nie tylko monitoruje ten segment rynku, ale stara się być jego aktywnym uczestnikiem.

***
S. Fuentes, A. Matuszewska, M. Redźko
EFFYTEC – lider technologii pakowania horyzontalnego
W czerwcu bieżącego roku firma WIKPOL Sp. z o.o. oraz hiszpańska firma EFFYTEC Eficiencia y Tecnologia SA zawarły umowę, na mocy której firma WIKPOL została ustanowiona wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski firmy EFFYTEC – producenta szerokiej gamy maszyn do pakowania horyzontalnego.

***
Nowe komponenty układów pomiarowych firmy HBM
Przetwornik ciśnienia P2V – zalety elektrycznego pomiaru ciśnienia w układach cięcia strumieniem wody. Cięcie strumieniem wody pod ciśnieniem wymaga ekstremalnie wysokich ciśnień wody w granicach od 3000 do 5000 barów, które muszą być dokładnie mierzone. W tym celu firma HBM dostarcza specjalne przetworniki i przekaźniki ciśnienia.

***
Ultra 3000 – precyzja w działaniu
Ultra to napęd jednoosiowy, występujący w dwóch wersjach: SERCOS oraz DeviceNet. Znakomicie sprawdza się tam, gdzie potrzebujemy wysokiej dynamiki ruchu i precyzji pozycjonowania. Regulacja sygnału wyjściowego odbywa się w trzech pętlach: momentu, prędkości i położenia.

***
Oś „DryLin ZLW” w towarzystwie mniejszej siostry. Szybkie pozycjonowanie lekkich części
Na tegorocznych targach przemysłowych w Hanowerze firma igus zaprezentowała ponad 20 nowych produktów oraz elementy dodatkowe do łożysk ślizgowych, liniowych i przegubowych wykonanych z tworzywa sztucznego.

***
Nowość: całkowicie podzielne łożysko stojakowe z tworzywa sztucznego
Firma igus z Kolonii powiększyła swój system „igubal” obejmujący samoustawiające się elementy łożyskowe z tworzywa sztucznego o nowe, całkowicie podzielne łożysko stojakowe.

***
Jacek Majewski
Ultradźwiękowe sensory zbliżeniowe – zastosowania przemysłowe
Sensory zbliżeniowe (ang. proximity sensors) są często stosowane w warunkach przemysłowych z uwagi na bezkontaktowe pozyskiwanie potrzebnej informacji o obiektach wykrywanych, przy czym mnogości kombinacji cech fizycznych w obiektach podlegających postrzeganiu przez sensory odpowiadają różnorodne typy konstrukcji układów sensorowych. Do najczęściej stosowanych sensorów zbliżeniowych należą sensory indukcyjnościowe, pojemnościowe, fotoelektryczne i ultradźwiękowe.

***
Zenon Foltynowicz
Nanotechnologia wkracza do opakowalnictwa
Nanotechnologia, nanostruktury, nanocząsteczki, nanomateriały – to przykłady pojęć coraz częściej spotykanych w literaturze z zakresu nauk o materiałach.

***
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Opakowań PakStar 2006
W 2006 roku zorganizowano po raz trzeci Ogólnopolski Konkurs Opakowań PakStar, którego podstawowym celem jest pobudzanie postępu technicznego w dziedzinie opakowań i zwiększenie konkurencyjności pakowanych wyrobów, jak również otwarcie drogi do uczestnictwa w światowym konkursie opakowań WorldStar.

***
Mieszarki grawimetryczne Process Control
Rozwój techniczny i technologiczny rynku tworzyw sztucznych, coraz większa na nim konkurencja i zmieniająca się moda, a także rosnące oczekiwania klientów powodują, że wyrób gotowy musi dokładnie odpowiadać wymaganiom klienta.

***
Targi EMBALLAGE i IPA 2006. Dołącz do najlepszych i przybądź do Paryża
- Co dwa lata Paryż staje się światową stolicą pakowania. Gromadzi ponad 3 100 wystawców i przyciąga około 160 000 zwiedzających.

***
Anna Szymczak
Rodzina norm ISO serii 9000
Rozwój gospodarki powoduje, że coraz większe znaczenie mają kwestie związane z zabieganiem o klienta, a co za tym idzie, m.in. z troską o jakość, zadowolenie klienta, spełnienie jego potrzeb i oczekiwań. Z tego względu coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wprowadzenie systemu zarządzania jakością.

***
Rynek zakrętek i zamknięć opakowań na świecie
Konsument wymusza na producentach duże zapotrzebowanie na opakowania jednostkowe do napojów, produktów chemii czy wyrobów mlecznych. Dotyczy to opakowań z kartonu, szkła, puszek aluminiowych oraz butelek i pojemników z tworzyw.

***
Pełne śledzenie ręcznego procesu produkcyjnego na przykładzie sterownika MIX-X5
Dyrektywy UE, IFS (International Food Standard), wymagania w zakresie GAMP (Good Automated Manufacturing Practice) oraz regulacje amerykańskie FDA (Food and Drug Administrations) nakładają obowiązek śledzenia wszystkich etapów procesu produkcyjnego.

***
Pierwszy czujnik zgodny z wymaganiami EHEDG – dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego
Czujnik PR 6202 jest tensometrycznym czujnikiem „higienicznym”, zaprojektowanym w celu sprostania specyficznym wymaganiom EHEDG (European Hygienic Engineering & Design Group).

***
Konferencja Producentów Wód i Napojów
Krajowa Izba Gospodarcza „Przemysł Rozlewniczy”, zrzeszająca producentów wód mineralnych, źródlanych i napojów bezalkoholowych, już po raz 16 zaprasza na coroczną konferencję branżową dla sektora napojowego.

***
Instalacje do odważania, napełniania i pakowania
Firma Huzap Budowa Maszyn z Bytomia jest producentem, który potrafi w sposób szybki i kompetentny rozwiązać problemy swoich Klientów i ma w swojej ofercie szeroką paletę ukierunkowanych na potrzeby Klienta wag, urządzeń transportowych oraz pakujących. Po zakończeniu w roku 2002 działalności firmy Fix Steimel, która była aktywna w zakresie budowy wag i urządzeń, jej byli specjaliści: panowie Martin Schkrobol, Günter Holzäpfel oraz Jürgen Hoen postanowili założyć nowe przedsiębiorstwo w Hennef (Niemcy) o nazwie Huzap GmbH.

***
Łukasz Banach, Wojciech Rybka
Quickpanel jako jednostka sterująca i rejestrująca dane w etykieciarce automatycznej
Rozporządzeniem Ministra Zdrowia „W sprawie wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania” na producentów wyrobów farmaceutycznych nałożone zostały wymogi dotyczące budowy maszyn produkcyjnych, ich czyszczenia, dokumentacji technicznej oraz sporządzania szczegółowych raportów z produkcji (zawierających m.in. datę rozpoczęcia produkcji, datę zakończenia produkcji, dane o przebiegu produkcji, numer serii, nazwisko operatora itp).

***
XV Międzynarodowe Targi EURO-REKLAMA
Już po raz 15. na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich miała miejsce międzynarodowa wystawa branży reklamowej EURO-REKLAMA.

***
Targi DREMA i FURNICA 2006. Branża drzewna w Polsce – kompleksowa prezentacja materiałów i technologii
Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi Obróbki Drewna DREMA zgromadziła w dniach 24–27 kwietnia 2006 r. 520 wystawców, co stanowi kolejny rekord w porównaniu z poprzednimi edycjami tych Targów (w 2004 r. było 330 wystawców).

***
Tomasz Wilk
Targi DELIKATESY 2006. Polska żywność w Europie
Blisko 160 wystawców wzięło udział w kolejnej edycji Targów Spożywczych – Oferta Eksportowa DELIKATESY. Targi, jak co roku, odbyły się w gdańskim centrum targowym, w dniach 9–11 maja br.

***
Targi WOD-KAN 2006. Wszystko, co potrzebne dla czystego środowiska
Tegoroczna edycja Targów WOD-KAN w Bydgoszczy okazała się wyśmienitą okazją do wymiany doświadczeń i prezentacji najnowocześniejszych osiągnięć technicznych z branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Szerokie grono fachowców polskich i zagranicznych przybyło na tereny wystawiennicze w dniach 17–19 maja br., by uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji.

***
Cykl seminariów Mettler Toledo. Narzędzia w kontroli jakości
Jak co roku, firma Mettler Toledo zorganizowała cykl seminariów. Tym razem spotkania poświęcone zostały zagadnieniu kontroli jakości. Seminaria zorganizowano w terminach od 16 maja do 8 czerwca, w sześciu miastach Polski: w Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu oraz Katowicach. Tegorocznym hasłem przewodnim było: „Narzędzia w kontroli jakości”.

***
Spotkanie prasowe z okazji drugiej rocznicy powstania CAS Polska Sp. z o.o.
Z okazji drugiej rocznicy powstania firma CAS Polska Sp. z o.o. zorganizowała 1 czerwca 2006 r. w Warszawie spotkanie dla prasy branżowej. Uczestnicy tego spotkania zostali zaznajomieni z historią zarówno firmy CAS Corporation, jak i polskiego oddziału CAS Polska Sp. z o.o.

***
Targi interCHARM Polska 2006. Międzynarodowe spotkanie specjalistów branży kosmetycznej
Polska branża kosmetyczna rozwija się bardzo dynamicznie, a jej konkurencyjność na rynku międzynarodowym stale wzrasta. Nic zatem dziwnego, że III edycję Międzynarodowych Targów Kosmetyki interCHARM Polska 2006, która odbyła się w dniach 25–27 maja w warszawskim Centrum EXPO XXI, odwiedziło kilka tysięcy gości biznesowych reprezentujących aż 28 krajów. Polski rynek kosmetyczny przyciągnął przedstawicieli z tak odległych rejonów, jak Australia czy Korea Południowa. Najliczniejszą grupę (poza Polakami) stanowili goście z Ukrainy i Białorusi.

***
Grażyna Śliwińska
Targi PLASTPOL 2006. Tworzywa sztuczne niezbędne w przemyśle
Wszystko to, co jest niezbędne dla współczesnego przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych, można było zobaczyć podczas 10. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL w Kielcach – jednej z największych imprez branżowych w Europie Środkowej. Tegoroczna jubileuszowa ekspozycja odbyła się w dniach 30 maja – 2 czerwca i zgromadziła 720 wystawców z 25 krajów.

***
Magdalena Grzonka, Gabriela Dutkowska
ITM Polska 2006. Targi dziś – o technologii jutra
Interesująca i różnorodna oferta zaproponowana przez wystawców Targów ITM Polska w Poznaniu przyciągnęła i zaciekawiła szerokie grono tegorocznych zwiedzających. Motorem napędzającym produktywność, zatrudnienie i wzrost gospodarczy są innowacje, wieloletnie badania i zdobyta przy tym wiedza oraz technologie informacyjne i telekomunikacyjne.

Reklama