Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 03/2010

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 03/2010


Systemy paletyzacji
Automatyczny system układania worków, kartonów itp. na paletach to ostatni element w cyklu pakowania produktu. Paletyzator PWO-1000 to urządzenie, które dzięki swojej konfiguracji jest w stanie zrealizować konkretne potrzeby produkcyjno-technologiczne klienta. Jest zbudowany z następujących zespołów: transportera worków, obrotowej głowicy, stołu składowego, windy palet, magazynu palet, transportera palet pustych, transportera palet pełnych, systemu ochrony dostępu, układu sterowania z dotykowym panelem graficznym, opcjonalnie – z podajnika przekładek papierowych na paletę i automatycznej owijarki palet.

***
Tomasz Misiewicz
Automatyczna waga rotacyjna
Standardowe systemy wag automatycznych przeznaczonych do kontroli pojedynczych ładunków, oparte na układach transporterów taśmowych, są obecnie szeroko stosowane w wielu sektorach produkcji. Mają one jednak swoje ograniczenia.

***
Po raz pierwszy bezawaryjna drukarka w Państwa firmie
Czy robiąc zakupy w sklepie, zastanawialiście się Państwo, jak znalazła się data ważności na opakowaniu? Jakie urządzenie nadrukowało informacje: kiedy produkt był wytworzony i zapakowany, jaki numer seryjny otrzymał?

***
Waga etykietująca CAS CL 5500D
Firma CAS Polska Sp. z o.o. wprowadza na rynek kolejny model wag etykietujących CAS CL5500D – idealny dla sklepów oraz firm produkcyjnych etykietujących swoje produkty.

***
EC-II – nowe wagi liczące produkcji CAS Corporation
W handlu i w magazynach produkcyjnych bardzo często spotykamy się z koniecznością sprzedawania lub ewidencjonowania detali w sztukach. Wynika stąd proste stwierdzenie: potrzebne są nieskomplikowane, dokładne urządzenia do liczenia tych elementów, a takie wymagania doskonale spełnia waga elektroniczna.

***
Dariusz J. Michalski
Pieniądze z wody
Kontrola wilgotności daje szybki i prosty zysk, ponieważ woda jest najtańszym i najpowszechniejszym surowcem. Systemy kontroli wilgotności są tanie w eksploatacji i bezawaryjne. Pojawia się więc pytanie: czy firmę stać, by takiego systemu nie miała?

***
Mniejsza korozja dzięki kontroli pH prowadzonej przy pomocy czujnika pH ISM
Instalacja inteligentnego pomiaru pH online wyposażonego w automatyczny system czyszczenia elektrody umożliwia dokładny pomiar pH wody o kwaśnym odczynie, gromadzącej się w kolektorze kondensatora znajdującego się nad destylatorem ropy naftowej.

***
Detektory zanieczyszczeń i dynamiczne wagi kontrolne. Wysoka jakość masła Kerrygold
Instalacja inteligentnego pomiaru pH online wyposażonego w automatyczny system czyszczenia elektrody umożliwia dokładny pomiar pH wody o kwaśnym odczynie, gromadzącej się w kolektorze kondensatora znajdującego się nad destylatorem ropy naftowej.

***
Automatyczny system zliczania sztuk zwiększa wydajność
Firma ELESA, producent komponentów plastikowych, wybrała technologię METTLER TOLEDO do ważenia i zliczania sztuk. Dzięki zainstalowaniu automatycznego systemu zliczania sztuk odnotowano wzrost wydajności procesów formowania. Filozofia firmy ELESA jest silnie ukierunkowana na jakość oraz sukces rynkowy, co można osiągnąć dzięki niezawodności produktów oraz stałej koncentracji uwagi na potrzebach klientów rozlokowanych na całym świecie. Firma posiada system zarządzania spełniający wymagania norm ISO 9001 (certyfikat uzyskany w 1993 r.) oraz ISO 14001 (certyfikat od 2007 r.). Firma dokonuje bardzo rozważnych wyborów, jeśli chodzi o instrumenty pomiarowe, maszyny oraz technologię.

***
Marcin Świetliński
Nowe wykonania tablic diodowych dla przemysłu i informacji publicznej
Rosnące zapotrzebowanie na elektroniczne tablice informacyjne wymaga od producentów coraz większej elastyczności. Pojawiają się nowe zastosowania i wymogi odnośnie do szaty graficznej i standardów komunikacji, a dzięki realizacji nowatorskich, nietypowych zleceń oferta firmy SEM wciąż poszerza się o innowacyjne rozwiązania techniczne. Tablice informacyjne w przemyśle służą przede wszystkim do wyświetlania ważnych parametrów procesu technologicznego, ewentualnie komunikatów o stanie procesu i sytuacjach awaryjnych. Coraz częściej tablice mają zastosowanie motywacyjne, pokazują na przykład cele wydziału lub zmiany produkcyjnej oraz aktualne zaawansowanie. Można na jednej tablicy zestawić wyniki dla kilku linii. W firmach o rozbudowanych i zintegrowanych systemach automatyki wszystkie dane potrzebne do takiej prezentacji na tablicy są na ogół dostępne w systemie. Wystarczy wtedy jedynie dodanie procedury formatującej dane i kierującej je na odpowiednie porty komunikacyjne.

***
Komponenty wagowe firmy HBM
Tym razem prezentujemy Państwu wybrane układy elektroniki wagowej oferowane przez firmę HBM, zarówno te znane, jak i nowe na rynku.

***
Tchibo stawia na rozwój. Tchibo stawia na MADO Systemy
Firma Tchibo Manufacturing Poland, światowej klasy producent kawy, stanowi doskonałego partnera dla firmy MADO Systemy – wyłącznego dystrybutora produktów niemieckiej firmy OCS Checkweighers GmbH. Wszystkie trzy firmy cechuje połączenie troski o rozwój przedsiębiorstwa połączony z wysoką jakością oferowanych przez siebie produktów oraz zaspokojenie potrzeb konsumenta na najwyższym poziomie. Najlepsza relacja ceny do jakości oraz uważność na kwestie środowiskowe to cechy, które nas łączą.

***
HAVER & BOECKER Wire Weaving and Engineering Works. Dostawca nowoczesnej technologii
Jako grupa technologiczna, Haver & Boecker zajmuje czołową pozycją na międzynarodowym rynku technologii pakowania. Specjalizując się w napełnianiu materiałów masowych, ta grupa firm dostarcza duży asortyment maszyn i instalacji dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika.

***
HAVER ROTO CLASSIC®. Kamień milowy w pełnej sukcesów historii HAVER ROTO – PACKER®
Nowy system charakteryzujący się dużą szybkością napełniania, niską emisją pyłu, minimalnym zużyciem energii jest łatwy w utrzymaniu i obsłudze.

***
Ishida oferuje nowoczesną automatyzację i pełną identyfikowalność
Ishida Europe opracowała i zainstalowała kompletną linię pakującą umożliwiającą trzem, czterem operatorom produkowanie sałatek z wydajnością do 40 tacek na minutę, przy czym każde opakowanie poddawane jest automatycznej kontroli, a jego obraz, uzyskany za pomocą promieni X, zachowany jest w celach identyfikacji.

***
Szybki zwrot inwestycji w Mokate dzięki programowi IDCS
Zainstalowanie nowego systemu zbierania danych IDCS (Ishida Data Capture System) firmy Ishida na automatycznych wagach kontrolnych spowodowało znaczne oszczędności i optymalizację pracy linii produkcyjnych. Dzięki temu ta nowa inwestycja w firmie Mokate – wiodącego polskiego producenta kawy, herbaty i kakao – zwróciła się w ciągu 12 miesięcy.

***
Warsztaty szkoleniowe Murrelektronik. Nowa jakość w automatyce
Firma Murrelektronik z Katowic zorganizowała w swojej siedzibie 23 czerwca br. warsztaty szkoleniowe dotyczące zastosowania systemu sieciowego Cube67+ w różnych gałęziach przemysłu.

***
Greckie zakłady mięsne Ifantis. Zalety nowych folii Cryovac® Darfresh® z nadrukiem
IFANTIS SA jest jednym z największych zakładów mięsnych w Grecji. W skład całej grupy wchodzi kilka firm spożywczych działających w pięciu głównych sektorach rynku: mrożonkach, wyrobach piekarniczych, świeżym makaronie, serach i oczywiście w wędlinach i wędzonkach, które stanowią najważniejszą część jej działalności.

***
Kilka słów o nas… AMSORT
Firma AMSORT Sp. z o.o. z Warszawy jest obecna na polskim rynku od 1993 r. (wcześniejsza nazwa Derco Sp. z o.o.). Amsort jest liderem wśród polskich producentów przenośników z profili aluminiowych. Nasze przenośniki, systemy sortujące czy systemy automatyzacji montażu są wykorzystywane m.in. przez producentów obrabiarek, tworzyw technicznych, artykułów elektrycznych, w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, elektronicznym, motoryzacyjnym oraz na wszelkiego rodzaju liniach montażowych i w wielu innych zastosowaniach.

***
Paweł Kaczmarek
Hodowla Roślin Smolice stawia na nowoczesność. Kompleksowe rozwiązanie pakowania i paletyzacji
Spółka Hodowla Roślin Smolice, znacząca firma hodowlano-nasienna, zainwestowała w dwie nowoczesne linie do pakowania ziarna i nasion oraz do paletyzacji worków. Hodowla Roślin Smolice, należąca do Grupy IHAR, znana jest z takich upraw, jak: pszenica zwyczajna, pszenica twarda, żyto, jęczmień, pszenżyto, rzepak, groch i łubin. Przedsiębiorstwo jest krajowym liderem przede wszystkim w hodowli i produkcji różnych gatunków kukurydzy (głównie pastewnej, ale także cukrowej i pękającej).

***
Innowacyjne urządzenia do przygotowania, przetwarzania, krojenia w plastry i pakowania. Nowoczesne technologie pakowania wg CFS
Stoisko CFS podczas Targów IFFA 2010 we Frankfurcie było platformą premierowej prezentacji 10 nowości zwiększających wydajność i rentowność produkcji. Zaprezentowaliśmy m.in.: kompaktową maszynę termoformującą CFS PowerPakST oraz CFS PowerPakNT ze zintegrowanym załadunkiem RobotLoader dla w pełni zautomatyzowanego pakowania; krajalnicę nowej generacji CFS MegaSlicer ze skanerem CFS OptiScan do krojenia dokładnie wg masy porcji. Do przygotowania surowca – nowe wysokowydajne urządzenie typu wilk PowerGrind, kuter misowy CFS CutMaster z udoskonalonym, przyjaznym operatorowi sterowaniem oraz analizator tłuszczu CFS MultiTrack G pasujący do każdego typu wilka. Premierą CFS w zakresie dalszego przetwarzania jest piec nowej generacji CFS CookStar.

***
Spółka tna Europe umacnia swoją pozycję poprzez współpracę z firmą SPOLEX
Spółka tna, będąca głównym dostawcą zintegrowanych rozwiązań w zakresie pakowania i przetwórstwa żywności, ustanowiła firmę SPOLEX Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie swoim przedstawicielem regionalnym w Polsce, a tym samym w jeszcze większym stopniu wzmocniła swój potencjał na rynku europejskim.

***
Paweł Safian
Nowoczesne systemy kartonujące
Rosnące potrzeby klientów oraz bardzo konkurencyjny rynek dostawców powodują, iż producenci żywności oprócz wysokiej jakości swego produktu muszą również zadbać o jego atrakcyjny wygląd. Jednym ze sposobów na osiągnięcie takiego efektu jest zastosowanie ciekawie wyglądającego opakowania. Trendem, który w ostatnim czasie intensywnie wkracza na rynek polski, jest stosowanie opakowań kartonowych. Jednak rozwiązanie takie niesie ze sobą szereg zagadnień, które producent musi wziąć pod uwagę. Za najistotniejsze z nich należałoby uznać maksymalizację wydajności linii produkcyjnej przy jednoczesnym wyeliminowaniu ryzyka uszkodzenia kartonu podczas jego wypełniania.

***
Kurtyny bezpieczeństwa SF4B firmy SUNX
Z początkiem 2010 r. Elmark Automatyka rozpoczęła dystrybucję komponentów automatyki firmy SUNX – koncernu Panasonic Electric Works. Jako kolejną propozycję chcieliśmy przedstawić Państwu kurtyny bezpieczeństwa SF4B.

***
Technologia pakowania. System MAP
Techmar jako producent maszyn pakujących w przemyśle spożywczym uważnie obserwuje aktualne tendencje rynku spożywczego i oczekiwania producentów żywności, dlatego też zasadnicze znaczenie ma dla nas wzrost świadomości konsumenta, który wymaga żywności o wysokiej jakości, minimalnie przetworzonej i atrakcyjnie opakowanej.

***
Roman Mroczkowski
K-Tron. Specjalista w dziedzinie dozowników
K-Tron jest światowym liderem na rynku dozowników grawimetrycznych materiałów sypkich i systemów transportu pneumatycznego. Oferuje wolumetryczne i grawimetryczne dozowniki jedno- i dwuślimakowe, dozowniki wibracyjne, taśmowe, grawimetryczne dozowniki cieczy, przepływomierze materiałów sypkich, mieszalniki do procesów wytłaczania oraz systemy transportu pneumatycznego „Premier”.

***
Martin Schkrobol, Grzegorz Pawlyta
Początki firmy Huzap. Dlaczego właśnie Hennef?
12 kwietnia 1883 r. w Hennef (Niemcy), Carl Reuther i Eduard Reisert zbudowali pierwszą na świecie legalizowaną automatyczną wagę. Był to pewien przełom i nowa era wag automatycznych na świecie. Wagę tę nazwano „Chronos”. Zaczęła ona krok po kroku zastępować używane wagi równoramienne, a także tę opatentowaną przez wynalazcę Alojsa Quintenza w 1821 r. – tzw. decymalną wagę pomostową.

***
Manipulatory pneumatyczne firmy PNEUMAX
Archimedes stwierdził „Dajcie mi punkt podparcia, a poruszę Ziemię”. Firma PNEUMAX, czołowy producent elementów do automatyzacji pneumatycznej o zasięgu międzynarodowym, oferuje elementy z grupy manipulatorów serii 6000, które może nie poruszą całej Ziemi, lecz pomogą w prosty i skuteczny sposób zautomatyzować wiele procesów wymagających precyzji i powtarzalności ruchu występujących w wielu aplikacjach.

***
Tadeusz Minksztym
Oferta Danfoss dla prostych napędów małych mocy. VLT® Micro FC 51 – niewielkie wymiary, maksymalna funkcjonalność i niezawodność
Firma Danfoss jest liderem na rynku napędów elektrycznych od 1968 r., jako pierwsza zaczęła seryjnie produkować przetwornice częstotliwości. VLT® Micro FC 51 to urządzenie z najnowszej oferty Danfoss. Ta przetwornica to niewielkie wymiary, bezkompromisowa jakość i niezawodność. VLT® Micro FC 51 to napęd spełniający w zakresie małych mocy oczekiwania użytkowników przemysłowych oraz producentów maszyn – klientów OEM.

***
Anna Szymczak
Pułapki we wnioskach o dotacje
Każdy złożony wniosek o dotację wymaga oceny najpierw pod względem formalnym, a następnie pod względem merytorycznym. Oceny formalnej dokonuje instytucja, do której skierowany jest wniosek. Natomiast ocena merytoryczna, czyli analiza inwestycji i jej wartościowanie, dokonywana jest przez asesorów (osoby spoza instytucji, gdzie składany jest wniosek). Do oceny merytorycznej kierowane są tylko te wnioski, które oceniono pozytywnie pod względem formalnym. Zdawać by się mogło, że ocena formalna to etap drobny i niezauważalny, a tymczasem misja urzędników w zakresie tropienia błędów formalnych jest godna podziwu.

***
Paweł Zając, Stanisław Kwaśniowski
Problematyka energochłonności ważenia, pakowania, dozowania
Temat artykułu do bieżącego wydania czasopisma ”Ważenie, Dozowanie, Pakowanie” dobrano nieprzypadkowo. Z energochłonnością stykamy się na co dzień, choćby kupując żarówkę, już pojawia się dylemat, czy wybrać żarówkę tradycyjną o mocy 60 W i po jej włączeniu do źródła prądu otrzymać tylko 5% ze światła, czy wydać więcej i mieć ok. 80% światła z dostarczonej energii do tej samej żarówki. Dlatego coraz częściej zamiast energochłonnych i mało sprawnych żarówek (żarnikowych) używa się żarówki LED. Żartując o tych pierwszych żarówkach, można powiedzieć, że: są dwufunkcyjne, bo nie dość, że świecą, to jeszcze doskonale grzeją, obciążając dodatkowo w letnich miesiącach systemy klimatyzacji.

***
Paweł Handzlik
Roboty Kawasaki w procesie pakowania konserw
Coraz więcej sieci handlowych i dyskontów wymaga od producentów pakowania szerszego asortymentu w jedno opakowanie zbiorcze, aby na ograniczonej powierzchni handlowej móc umieścić więcej wariantów danego produktu.

***
Bezpośrednie napędy liniowe firmy Copley Controls
Firma Copley Controls oferuje układy napędowe oparte na siłownikach liniowych serwo. Napędy liniowe o konstrukcji siłowników eliminują większość problemów związanych z silnikami liniowymi o tradycyjnej budowie. Są od nich również tańsze i wymagają mniejszych nakładów przy uruchomieniu i serwisie. Zastosowanie tradycyjnych silników liniowych serwo jest możliwe praktycznie tylko w aplikacjach o niewielkim zabrudzeniu i wymagających bardzo dużej dokładności (głównie przemysł elektroniczny). Związane jest to z dwoma głównymi problemami: pierwszy z nich to problem konstrukcji silników, w których zamocowanie mag- nesów i szczeliny między nimi sprzyja gromadzeniu się zanieczyszczeń. Drugi problem to zastosowanie w nich zewnętrznego enkodera, którego koszt jest bardzo duży, a ponadto stanowi on kolejny element, który może zostać łatwo uszkodzony.

***
Witold Ober
Uniwersalne urządzenie do pomiaru i rejestracji kilku procesów pomiarowych
Często pomiar siły jednocześnie wiąże się z potrzebą określenia innych wielkości fizycznych, np. drogi, kąta, ciśnienia, a nawet kontroli przemieszczania. Przykładem może być stanowisko do pomiaru charakterystyki amortyzatora kolejowego, gdzie oprócz ciągłej rejestracji siły przyłożonej do testowanego produktu, korelowanej z kątem obrotu koła zamachowego prasy, trzeba ten pomiar odnieść do pomiaru rzeczywiście przebytej drogi przez końcówkę amortyzatora.

***
Wojciech Mazurek
Pomiar efektywności pracy maszyn
Maszyna pracująca w trybie ciągłym – 24 godziny przez 7 dni w tygodniu – gdy utraci chociażby 1 minutę na godzinę, powoduje stratę 12 godzin miesięcznie. W rzeczywistości straty spowodowane względami technicznymi, logistycznymi czy organizacyjnymi są znacznie większe, choć – gdy nie przekraczają kilku lub kilkunastu minut – pozostają niezauważone.

***
Kierunki rozwoju firmy SEW-EURODRIVE Polska
SEW-EURODRIVE Polska jako część grupy SEW ma dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań napędowych na świecie (Centrum Projektowo-Badawcze w centrali w Bruchsal, nowe wyspecjalizowane fabryki, np. fabryka przekładni przemysłowych w Finlandii czy w Niemczech).

***
Szybciej bez pustych przejazdów. Pierwszy na świecie ciągle obracający się prowadnik przewodów
Ruszanie, hamowanie, ponowne ruszanie, hamowanie i na końcu powrót. Obojętnie, czy przy mniejszych urządzeniach na robotach, maszynach typu pick-and-place, szybkich urządzeniach zasilających prasy, dużych urządzeniach do obsługi regałów czy klasycznych przenośnikach taśmowych, konwencjonalne manipulatory i urządzenia transportowe nie mogą obyć się dzisiaj bez pustych przebiegów, bez bezproduktywnych przesuwów powrotnych. Dlatego firma igus GmbH (Kolonia) stworzyła pierwszy na świecie prowadnik przewodów z zamkniętym obiegiem. Gotowy do montażu kompletny moduł otwiera zupełnie nowe perspektywy w dziedzinie konstrukcji maszyn.

***
Dominik Wójcicki
Opakowania transportowe z tworzyw sztucznych
Opakowania z tworzyw sztucznych już od dawna zaczęły zastępować te wykonane z drewna lub metalu w segmencie opakowań transportowych, dlatego też warto im się bliżej przyjrzeć.

***
Jakość i nowoczesność na pierwszym miejscu!
Rozmowę z Ryszardem Kiernickim, dyrektorem ds. marketingu MULTIVAC Sp. z o.o., oddziału w Polsce firmy MULTIVAC Sepp Haggenmueller GmbH & Co. KG, przeprowadziła Monika Gomółka.

***
Ogólnopolski Konkurs Opakowań PakStar 2010 i Krajowy Konkurs Projektów Opakowań Student PakStar 2010 pod Patronatem Honorowym Ministra Gospodarki. Konkurs Opakowań PakStar 2010
W 2010 r. zorganizowano po raz piąty Ogólnopolski Konkurs Opakowań PakStar i po raz drugi Krajowy Konkurs Projektów Opakowań Student PakStar. Celem tych konkursów jest stymulowanie i promowanie działań innowacyjnych w dziedzinie opakowań, zmierzających do doskonalenia opakowań oraz lepszej ochrony pakowanych wyrobów, a także zwiększenia ich konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym.

***
Stanisław Tkaczyk
Stan aktualny i trendy w opakowalnictwie
Opakowania towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Zapisy na ten temat znajdujemy już w starożytności. Później w dokumentach wszystkich religii monoteistycznych świata, aż po czasy współczesne.

***
POLEKO 2010. Kompleksowo o ekologii
Rosnąca liczba zgłoszeń udziału w Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLEKO (23–26.11.2010 r.) oraz obecność liderów branży to zapowiedź kolejnego sukcesu tego najważniejszego wydarzenia branżowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Stan zgłoszeń przekracza obecnie o 30% liczbę chętnych wobec analogicznego okresu z ubiegłego roku.

***
Targi easyFairs® SyMas 2010. Jedyne takie targi w Polsce!
Miło jest nam zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji Targów easyFairs® SyMas, która podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się na początku grudnia w Krakowie. Pragniemy wspólnie z Państwem tworzyć imprezę w pełni odpowiadającą Państwa potrzebom i równocześnie spełniającą oczekiwania odwiedzających. Udział w Targach easyFairs® SyMas to wspaniała okazja do nawiązania wartościowych kontaktów handlowych z profesjonalistami z branży budowlanej, spożywczej, chemicznej, rolnej, farmaceutycznej czy wydobywczej, którzy w swoich firmach podejmują decyzje dotyczące zakupów maszyn i urządzeń.

***
Katarzyna Potaczek
Wszystko, co najlepsze w automatyce, znajdziesz w Rytrze
Spotkania w Rytrze już na dobre wpisały się w kalendarz osób zawodowo związanych z automatyką przemysłową. Ciesząca się nieustannie dużym zainteresowaniem XIV Konferencja Automatyków w tym roku odbyła się w dniach 25–26 maja, tradycyjnie już w Hotelu „Perła Południa” w Rytrze koło Nowego Sącza. Wzorem lat ubiegłych licznie stawili się przedstawiciele biur projektowych, zakładów przemysłowych i instytutów naukowo-badawczych.

***
Katarzyna Potaczek
Targi ITM 2010. Efektywne, nowoczesne narzędzie komunikacji marketingowej
Prezentacje etapów tworzenia nowoczesnych produktów – od koncepcji, projektu przez realizację aż do efektu finalnego. Do tego pokazy innowacyjnych procesów technologicznych, konferencje, seminaria, kosmiczne wynalazki i Nauka dla Gospodarki. Wszystko to miało miejsce podczas Targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska, które w dniach 8–11 czerwca br. odbywały się w Poznaniu.

***
Monika Gomółka
II Wystawa Technologii Pakowania MULTIVAC w Lublinie. Innowacje w technice pakowania
Dwudniowa ekspozycja rozwiązań w zakresie automatyzacji pakowania, która odbyła się w nowo wybudowanym Centrum Kongresowo-Wystawienniczym w Lublinie, miała na celu prezentację nowoczesnych rozwiązań wszystkim zainteresowanym produktami firmy MULTVAC. W stylowym wnętrzu lubelskiego ośrodka wystawienniczego w dniach 26–27 maja br. klienci firmy MULTIVAC mogli poszerzyć zakres swojej wiedzy o możliwości zwiększenia wydajności, funkcjonalności i innowacyjności w procesie pakowania, znakowania i krojenia w oparciu o rozwiązania i produkty MULTIVAC, WEBER i BIZERBA.

***
Targi AUTOMATICA 2010. Impuls dla technologii przyszłości
Sukces, jakim zakończyły się tegoroczne Targi AUTOMATICA, potwierdza znaczenie robotyki i automatyki jako dziedzin dziś nieodzownych w codziennej praktyce przemysłowej, jak i w kreowaniu technologii przyszłości.

***
Międzynarodowe Targi Opakowań. EMBALLAGE to Paryż!
PACK SMART! Opakowania przejawiają różne właściwości, które odpowiadają oczekiwaniom użytkowników: chronią, informują, przyciągają uwagę, transportują. PACK SMART! Inteligentne opakowania: 100% innowacji i 100% zrównoważonego rozwoju to motyw przewodni Targów EMBALLAGE 2010. EMBALLAGE staje się smart, dostosowując swoje działania do tendencji, oczekiwań wystawców i odwiedzających – tak więc tegoroczna edycja odbędzie się pod znakiem EFEKTYWNOŚCI!

***
TAROPAK 2010. Międzynarodowa arena prezentacji technik pakowania i logistyki
TAROPAK to największe targi branży opakowaniowej i logistycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. To ważna platforma wymiany opinii i doświadczeń między wszystkimi uczestnikami rynku, a tym samym cenne źródło wiedzy na temat kondycji branży.

***
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL. Widać wyjście z kryzysu w branży
Specjalistyczne spotkania i nowości prezentowane przez liderów to Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL – największa impreza dla branży tworzyw sztucznych w tej części Europy. Od kilku już lat w rankingu Polskiej Korporacji Targowej PLASTPOL jest na szczycie listy wśród imprez o największej liczbie wystawców zagranicznych.

***
Monika Gomółka
Konferencja Naukowo-Techniczna 2010. Automatyzacja i systemy pakujące w przemyśle
W wiosennej, choć nieco deszczowej, scenerii Beskidu Śląskiego, wśród zamglonych stoków Klimczoka i Skrzycznego, redakcja kwartalnika „Ważenie, Dozowanie, Pakowanie” zorganizowała 6 maja br. Konferencję Naukowo-Techniczną „Automatyzacja i systemy pakujące w przemyśle”.

***
Monika Gomółka, Agnieszka Sawicka
Targi AUTOMA 2010. Innowacyjność w świecie robotyzacji i automatyzacji
Najnowsze rozwiązania technologiczne z zakresu robotyzacji i automatyzacji procesów produkcyjnych można było zobaczyć podczas Międzynarodowych Targów Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA 2010, które zorganizowano w dniach 18–20 maja br. w Poznaniu. Przygotowane po raz drugi poznańskie targi były dobrym miejscem do zapoznania się z najnowszymi trendami w dziedzinie automatyki przemysłowej i nie tylko, ponieważ wraz z nimi równolegle odbywały się IV Targi EXPOPOWER oraz II Targi GREENPOWER.

***
MLECZNA REWIA 2010. Nagrody za jakość i innowacje
W dniach 12–14 maja br. odbyły się w Gdańsku dofinansowane z Funduszu Promocji Mleka 13. Targi Mleczarstwa MLECZNA REWIA. Patronat Honorowy nad imprezą sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki.

***
Rekord na najdłuższego wieloczłonowego robota ustanowiony!
Potrzeba promowania automatyki, robotyki i pomiarów w silnie rozwiniętej technicznie i biznesowo Wielkopolsce leży u podstaw organizowanych już po raz drugi w Poznaniu Międzynarodowych Targów Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA.

Reklama