Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 04/2010

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 04/2010


Sałatki dla smakoszy i produkty pochodne rzetelnie przeprowadzone przez proces kontroli wagi
Gdy liczy się każdy gram, HOMANN – producent sałatek dla smakoszy, nie pozostawia niczego przypadkowi i polega na dynamicznym ważeniu z firmą OCS Checkweighers. Systemy te nie tylko sprawdzają wagę produktów firmy HOMANN, ale są również odpowiedzialne za wykrywanie ciał obcych przed podaniem na talerz klienta znanych na całym świecie sałatek, dipów czy past. Po co taka kontrola jakości? Otóż odpowiedź jest prosta – redukcja kosztów oraz 100% kontroli każdego pojedynczego produktu firmy HOMANN!

***
Różnorodna żywność organiczna, a tylko dwie linie pakujące
Rapunzel Naturkost, niegdyś pionier w sektorze żywności organicznej, obecnie uznany i liczący się na rynku producent. W swojej ofercie ma ponad 400 rozmaitych produktów, jednakże cztery bardzo różnorodne produkty stanowiące poważne wyzwanie dla linii pakujących, spowodowały, że Rapunzel z siedzibą w Legau skonsultował się z firmą Ishida Germany w Schwäbisch Hall.

***
Krzysztof Kędra, Dariusz J. Michalski
Zarządzanie dozowaniem
Panuje opinia, że w dziedzinie systemów sterowania naważaniem składników mieszaniny niewiele więcej da się zrobić. A jednak można: oto system spełniający europejskie normy za przystępną cenę!

***
Pakiet kwalifikacji IPac. Ważna część umowy dla detektorów metali
Zachowanie zgodności z obowiązującymi w przemyśle standardami oraz spełnienie wymagań przepisów prawnych determinujących sposób realizacji procesów przemysłowych jest kluczem, który stanowi gwarancję, że producenci dostarczą bezpieczny produkt dla konsumentów. Pakiet kwalifikacji IPac firmy SAFELINE daje firmie F&N United Limited możliwość wykorzystania pełnych możliwości systemów wykrywania metali. Dzięki temu pracownicy firmy mogą spać spokojnie, klienci natomiast mogą mieć pewność, że produkty firmy mają gwarantowaną jakość.

***
Rozwiązanie spełniające wymagania norm motoryzacyjnych. IND690
Firma Rossignol Decolletage SA, kluczowy dostawca w przemyśle samochodowym, produkuje etykiety zgodnie z normami motoryzacyjnymi, stosując terminal IND690 METTLER TOLEDO. Taki sam terminal jest stosowany do zliczania sztuk oraz przesyłania danych do systemu zarządzania zasobami magazynowymi. Wszystkie działania związane z realizacją zamówień są wykonywane przy pomocy zainstalowanego rozwiązania.

***
100% kontroli leku RESCUE Remedy™ oraz innych produktów cylindrycznych
Firma Nelson & Co Ltd., która wytwarza leki na bazie składników naturalnych, doświadczyła znacznego wzrostu popytu, co pociągnęło za sobą potrzebę automatyzacji procesu dokładnego ważenia oraz zestawiania danych produkcyjnych. Bolączką firmy Nelson było usprawnienie procesu dla leku RESCUE Remedy™ (cylindryczny kształt produktu). Produkty te transportowane były na linii produkcyjnej z bardzo dużą prędkością, wpływało to na stabilność produktu, który poruszał się na przenośniku podczas procesu ważenia, co mogło czynić wyniki pomiarów wagi produktu niewiarygodnymi.

***
ISHIDA zapewnia właściwe rozwiązania do linii mrożonek
Ledo, największy dostawca mrożonej żywności w Chorwacji, skorzystał z wiedzy i doświadczenia firmy Ishida Europe, która zainstalowała w tym zakładzie trzy linie do naważania i pakowania mrożonych warzyw, ryb i potraw mącznych. Wdrożenie umożliwiło zmniejszenie ilości produktu wydawanego za darmo oraz zwiększenie wydajności i optymalizację kontroli produkcji.

***
ISHIDA X-RAY. Maksymalna kontrola jakości w procesie pakowania słodyczy
F.Hunziker & Co.AG, czołowy szwajcarski producent słodyczy, zainstalował w swoim zakładzie w Dietikon k. Zurychu dwa urządzenia wyprodukowane przez firmę Ishida: nowoczesny system IX-EA-2161 do wykrywania zanieczyszczeń za pomocą promieni X oraz automatyczną wagę kontrolną DACS-W-012 w celu zapewnienia maksymalnej kontroli jakości w procesie pakowania w torebki pastylek i napojów w proszku.

***
PW25 i PW27. Platformowe przetworniki tensometryczne wagi do przemysłu spożywczego
Aplikacje w przemyśle spożywczym lub w sektorze farmaceutycznym stawiają specjalne wyzwania dla komponentów używanych w tych obszarach. Z przyczyn higienicznych instalacje, takie jak np. linie rozlewnicze do napojów, muszą być czyszczone codziennie z użyciem specjalnych środków czyszczących oraz wody lub pary. Jeżeli w takim obszarze używane są podzespoły elektroniczne, to muszą charakteryzować się wysokim stopniem ochrony IP68 lub nawet IP69K. Firma HBM aktualnie prezentuje na rynku swój nowy przetwornik tensometryczny wagi skierowany szczególnie do tego typu aplikacji.

***
Feige Filling i Sommer oferują rozwiązania pod klucz do przemysłu farb i lakierów. Sukces poprzez innowacje oraz działanie z nastawieniem na klienta
W 2003 r. firma Feige dołączyła do Haver & Boecker Technology Group. Gerhard Feige, założyciel firmy Feige, sprzedał swoje udziały grupie Haver & Boecker. Od tego czasu przedsiębiorstwo nieustannie się rozwija. Pozycja firmy na rynku ulega ciągłemu wzmocnieniu.

***
Jacek Grzybowski
PUE 5. Terminal wagowy nowej generacji do pracy w systemach dozująco-recepturujących
Firma RADWAG prezentuje nowe oprogramowanie terminala PUE 5 realizujące w szerokim zakresie procesy recepturowania i dozowania w przemyśle. Przemysłowy terminal PUE 5 wraz z oprogramowaniem Terminal E2R Receptury pozwala na realizację szeroko pojętego precyzyjnego odmierzania materiałów i towarów wg ułożonego porządku i składu, jak również powtarzalnego dozowania składników receptur. Całość cechuje łatwa i intuicyjna obsługa.

***
Jak w nowoczesny i pewny sposób ważyć lub dozować produkty sypkie w procesie produkcyjnym?
Ważenie produktów sypkich w różnych gałęziach przemysłu wymagane jest dla prawidłowego rozliczenia z odbiorcą lub dostawcą oraz stanowi gwarancję stosowania jakościowych norm produkcyjnych. Poniżej zestawienie urządzeń służących do tego celu, oferowanych przez firmę Pro-Nova Sp. z o.o.

***
Marcin Prokopiak
Wagowe systemy pomiarowe z wykorzystaniem paneli operatorskich
Systemy wagowe oparte na czujnikach tensometrycznych spotykane są w układach automatyki, gdzie istnieje konieczność kontrolowania ciężaru. Są to na przykład zbiorniki magazynujące surowce, zbiorniki mieszalnicze czy platformy najazdowe. Firma WObit, której czujniki siły oraz moduły pomiarowe serii ADT spotkały się z uznaniem odbiorców, uzupełnia swoją ofertę o element do wizualizacji pomiaru – panel operatorski firmy Kinco. Jest to nowość w ofercie poznańskiej firmy, ale panele HMI oraz ich właściwości są już doskonale znane wszystkim automatykom.

***
Konrad Grohs
GENKOTSU. Zupełnie nowy robot FANUC M-1iA
Robot FANUC M-1iA jest pierwszym przedstawicielem zupełnie nowej generacji robotów – GENKOTSU. GENKOTSU dosłownie w języku japońskim oznacza pięść, w przypadku robotyzacji zwartą budowę, szybkość, moc i elastyczność ruchów. Roboty FANUC M-1iA charakteryzują się innowacyjną konstrukcją, niestosowaną dotychczas przez żadnego innego producenta robotów na świecie. Roboty te potrafią bardzo szybko wykonywać operacje, aż w 6 stopniach swobody.

***
Bezpośrednie napędy liniowe firmy Copley Controls
Firma Copley Controls oferuje układy napędowe oparte na siłownikach liniowych serwo. Napędy liniowe o konstrukcji siłowników eliminują większość problemów związanych z silnikami liniowymi o tradycyjnej budowie. Są od nich również tańsze i wymagają mniejszych nakładów przy uruchomieniu i serwisie.

***
Piotr Gawęcki
Rodzina innowacyjnych kamer szybkich Phantom MIRO
Tempo pracy współczesnych linii produkcyjnych sprawia, że bardzo rzadko jesteśmy w stanie dokładnie obejrzeć proces. Pokuszenie się o prawidłową diagnozę w sytuacji, gdy dzieje się coś złego, zazwyczaj graniczy z cudem. Błędy i problemy widzimy na finalnym produkcie, a diagnozowanie bardzo często sprowadza się do zgadywania i dokładnego oglądania maszyn w bezruchu. Następnie wprowadzamy większe lub mniejsze korekty, następuje kolejny rozruch i… czasem się poprawia, czasem pogarsza lub pozostaje bez zmian. Przedstawiony scenariusz zna doskonale właściwie każdy automatyk, a już na pewno inżynier utrzymania ruchu. Czy można inaczej? Okazuje się, że można!

***
Paweł Handzlik
Przyjazne roboty Kawasaki w produkcji ekologicznych batoników
W jaki sposób zautomatyzować produkcję ekologicznych batoników? Należy pamiętać, że batoniki będą ekologiczne, tylko jeżeli zostaną wyprodukowane z ekologicznych składników, a proces produkcji będzie przyjazny dla środowiska. Wybierając najbardziej wydajne, energooszczędne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie, uzyskamy biobatonik, którego produkcja będzie wywierała minimalny wpływ na środowisko. Takie podejście do ekobiznesu stało się źródłem wielkiego sukcesu rynkowego firmy Allos.

***
Innowacyjność rozwiązań w świecie rozlewnictwa
O urządzeniach, innowacjach i kierunkach rozwoju firmy w zakresie maszyn rozlewniczych mówi Mariusz Sobota, dyrektor zarządzający firmy SPOLEX.

***
Wojciech Gościniak
Szeroka oferta urządzeń zasilających firmy Mean Well
Firma Mean Well, światowy lider w produkcji zasilaczy, posiada bogatą ofertę urządzeń do zastosowania w automatyce, elektronice, telekomunikacji, jak również w systemach alarmowych i kontroli dostępu. Wysoka sprawność, niezawodność, funkcjonalność oraz korzystny stosunek ceny do jakości to jedne z wielu zalet produktów firmy.

***
Niezawodny partner na przyszłość
O trendach i innowacjach na rynku maszyn pakujących mówi Anna Żabierek, specjalista ds. promocji w firmie TREPKO.

***
Kontrola rentgenowska. Znajdowanie ukrytych zagrożeń
Największym wyzwaniem dla systemu zapewnienia jakości jest ukryta wada lub zanieczyszczenie znajdujące się w opakowaniu z produktem lub nawet głębiej –w samym produkcie,stanowiąc zagrożenie dla bezpieczeństwa i jakości Twojej marki.

***
Branża laboratoryjna spotka się na Targach EuroLab 2011
XIII Międzynarodowe Targi Analityki i Techniki Pomiarowych EuroLab odbędą się w dniach 9–11 marca 2011 r., tradycyjnie już w Centrum Targowym MT Polska przy ul. Marsa 56 C w Warszawie. Na targach zaprezentowana zostanie kompleksowa, najnowsza oferta usług i wyposażenia dla wszystkich rodzajów laboratoriów.

***
Nowy prowadnik przewodów dla ruchów obrotowych w małych przestrzeniach. Obrót o trzy tysiące stopni
igus opracował nowoczesny, kompaktowy system prowadników przewodów pozwalający obracać przewody o 3000 stopni w małej przestrzeni. Zaprezentowany po raz pierwszy na Targach w Hanowerze „TwisterBand TB30”, nie ulegając zużyciu, doprowadza energię, dane i media, a przy tym jest niedrogi. Pracując przy wysokich prędkościach obrotu wszystkie przewody są zawsze utrzymywane blisko osi.

***
B&R automatyzuje wewnętrzne centrum logistyczne
W ramach rozbudowy zakładu produkcyjnego B&R w Eggelsbergu, gdzie mieści się siedziba firmy, został m.in. zbudowany w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. To nowoczesne wewnętrzne centrum logistyczne wyposażone w ultranowoczesne maszyny do składowania i pobierania towarów oraz systemy do paletyzowania towarów zostało wdrożone przez niemiecką firmę TGW System Integration GmbH. Sterowanie, wizualizacja i technika napędowa pochodzi z firmy B&R. Magazyn zajmuje 6600 m2 powierzchni, regały mają wysokość 19 m, a ich długość wynosi 72 m. W magazynie można pomieścić 18 000 palet.

***
Tadeusz Minksztym
Oferta Danfoss Napędy Elektryczne VLT® to specjalistyczna wiedza i doświadczenie
Technika przetwarzania częstotliwości pozwala na efektywne energetycznie zasilanie instalacji technologicznych w przemyśle. Regulacja obrotów pomp i wentylatorów obniża koszty i zapotrzebowanie na energię.

***
Anna Szymczak
Budowa firmy z dotacji unijnej
Prowadzenie firmy to problem ciągłej walki o nowe powierzchnie magazynowe, produkcyjne czy pola odkładcze. Inwestowanie w modernizację wynajętych budynków nie jest opłacalne, a budowa własnego zaplecza produkcyjno-magazynowego do tanich nie należy. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy szukają sposobów na rozbudowę hal przy jak najniższych kosztach. Dlaczego nie każda budowa ma szanse na dotację z Unii Europejskiej?

***
Co nowego w opakowaniach piwa?
Branża piwowarska to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi naszej gospodarki. Od 1990 r. producenci notują zwiększające się zapotrzebowanie na ten alkohol. Browary, pragnąc się wyróżnić, poświęcają sporo uwagi opakowaniom, które stają się cechą charakterystyczną danej marki. Dlatego warto prześledzić najnowsze trendy w opakowaniach tego sektora.

***
Maria Mucha
W obronie plastików
Ostatnio ukazał się w prasie szereg niezależnych od siebie artykułów, które pozornie mogą wydawać się niespójne z tematem opakowań polimerowych. Jednakże po ich przeczytaniu zdecydowałam się znów zabrać głos, właśnie w obronie plastików i w sprawie ochrony środowiska.

***
Nowoczesna technologia w świecie Staropolanki
O rozlewanych wodach i stosowanych technologiach z Lechem Włodarczykiem dyrektorem ds. ekonomicznych, członkiem Zarządu Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich SA rozmawiała Monika Gomółka.

***
PLASTPOL dla najlepszych
W 2010 r. organizowane przez Targi Kielce Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych zgromadziły blisko 700 firm z całego świata. Do dyspozycji biorących udział w targach przeznaczono blisko 25 000 m2 powierzchni. Nieliczne firmy nie otrząsnęły się jeszcze po kryzysie, ale edycja PLASTPOL 2010 z pewnością była na najwyższym poziomie. Niemal wszystkie kluczowe firmy z branży przetwórczej miały tu swoje stoiska.

***
Małgorzata Nowacka
Nowa generacja opakowań ograniczających wzrost mikroorganizmów
W dobie rozwijającej się produkcji dań gotowych, produktów do bezpośredniego spożycia oraz żywności minimalnie przetworzonej, zmieniająca się technologia produkcji żywności, zmiany praktyk handlu detalicznego oraz globalizacja w handlu żywnością stawiają nowe wyzwania dla produkcji bezpiecznej żywności [1].

***
Odwiedź portale www.opakowania.biz oraz www.tworzywa.org
Istniejący od 2004 r. portal internetowy www.opakowania.biz stanowi źródło rzetelnych informacji z szeroko pojętej branży opakowań. Prezentujemy informacje o aktualnych trendach, nowych produktach i technologiach, a także o zbliżających się targach i wielu innych. W portalu łatwo można odnaleźć firmy wytwarzające opakowania papierowe, kartonowe, szklane, z tworzyw sztucznych, palety, butelki, pudła, torby, maszyny i surowce do produkcji opakowań. Jeżeli poszukujesz produktów z branży opakowaniowej, to zapraszamy do nas, bowiem rozbudowana wyszukiwarka ułatwi poszukiwania.

***
Andrzej Czechowski
Oznaczenia na opakowaniach wynikające z ustawy o towarach paczkowanych
Ustawa z 7 maja 2009 r. o towarach paczkowanych (z. U. Nr 91, poz. 740 oraz z 2010 r. Nr 107, poz. 679), zwana dalej „ustawą”, określa zasady paczkowania produktów przeznaczonych do wprowadzenia do obrotu w opakowaniach i oznaczania towarów paczkowanych znakiem „e” oraz zasady produkcji butelek miarowych i oznaczania ich znakiem „3” (odwrócony epsilon).

***
Monika Gomółka
Targi TAROPAK 2010. Innowacyjne opakowania i trendy automatyzacji w przemyśle spożywczym
Kolejna edycja Salonu Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK już za nami. Ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem wystawa odbyła się równolegle z Targami Technologii Spożywczych Polagra-Tech, Polagra-Food, Gastro Trendy, Smaki Regionów. Podczas 27. edycji targów zgromadziło się około 600 wystawców z 30 krajów świata i zaprezentowało ofertę obejmującą surowce i półprodukty do produkcji opakowań, innowacyjne opakowania, a także maszyny do ich produkcji oraz maszyny i urządzenia pakujące, roboty, systemy automatyki, urządzenia transportu wewnętrznego i te związane z gospodarką magazynową oraz nowoczesne rozwiązania informatyczno-logistyczne.

***
SweetTARG. Czołowe firmy spotkają się w Katowicach!
W dniach 9–11 marca 2011 r. na terenie Centrum Targowego FairExpo i Międzynarodowych Targów Katowickich odbędzie się druga edycja Śląskich Targów Cukierniczych, Piekarniczych i Lodziarskich SweetTARG 2011.

***
Ewa Osiecka
Targi o specjalistycznych kompetencjach
Centrum Targów w Norymberdze to jedno z najważniejszych miejsc spotkań przedstawicieli świata IT + Electronics, co potwierdzają organizowane tam wyspecjalizowane, międzynarodowe imprezy wystawiennicze, jak np. embedded world, SENSOR + TEST czy SPS/IPC/DRIVES. Każdego roku do Norymbergii i Szanghaju przyjeżdża ok. 4 tys. wystawców i 125 tys. zwiedzających te targi specjalistów.

***
PNEUMATICON 1–3 marca 2011 r. Kieleckie spotkanie na szczycie
III Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON 2010 odwiedziło aż 6000 specjalistów. Honorowy patronat nad targami objęło nie tylko Ministerstwo Gospodarki, ale i CETOP Directory.

***
Katarzyna Potaczek
Targi ENERGETAB 2010. Europejskie wyzwania dla energetyki
W dniach 14–16 września br. uwaga polskiego sektora elektrycznego była skupiona na Bielsku-Białej, gdzie po raz 23. odbyły się Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2010. W ciągu 3 dni położone u stóp góry Szyndzielni tereny ekspozycji o łącznej powierzchni ponad 25 tys. m2 odwiedziło kilkanaście tysięcy zwiedzających.

Reklama