Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 02/2011

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 02/2011


Honorata Wojdat
Standardowe i aplikacyjne szkolenia dostosowane do potrzeb klienta
Elmark Automatyka Sp. z o.o. jest Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym Rockwell Automation od 1998 r.

***
Jacek Grzybowski
PUE HY. Nowoczesny przemysłowy terminal wagowy
Firma RADWAG prezentuje nowoczesny przemysłowy terminal wagowy PUE HY w obudowie nierdzewnej o wysokim stopniu szczelności. Terminal łączy w sobie znaną z miernika PUE 7 prostotę obsługi z linią mierników przemysłowych serii H. Dodatkowo zwiększona ergonomia terminala czyni go bardziej przyjaznym użytkownikowi mimo pracy w ciężkich warunkach przemysłowych.

***
Wagi laboratoryjne z technologią UniBloc
Wagi laboratoryjne wykorzystywane są w wielu dziedzinach nauki i przemysłu, jak sama nazwa wskazuje – stosowane są w laboratoriach.

***
CAS CTP-320. Urządzenie do ręcznego pakowania towarów na tackach polipropylenowych (PP)
Od lutego 2010 r. w ofercie CAS Polska wśród urządzeń wspierających obsługę sprzedaży w obiektach handlowych pojawiło się urządzenie do ręcznego pakowania towarów na tackach polipropylenowych (PP) – CAS CTP-320. Jest ono przeznaczone do pakowania artykułów spożywczych bezpośredniego spożycia sprzedawanych luzem na wagę.

***
Ręczna zgrzewarka ramieniowa CNT. CNT-200/300/400
Ręczne zgrzewarki ramieniowe impulsowe CNT-200/300/400 znajdują szeroki zakres zastosowań tam, gdzie zachodzi potrzeba szczelnego zamykania woreczków foliowych, saszetek oraz torebek z folii bąbelkowej o różnorodnej zawartości.

***
Stolle Geflügel korzysta z nowego detektora metalu
Firma Gebr. Stolle GmbH zwiększyła wydajność swojego zakładu produkcyjnego, instalując detektory metalu. Zanieczyszczenia są wykrywane wcześniej, co zwiększa wydajność procesów produkcyjnych. Urządzenia są wszechstronne i mobilne, można je z łatwością przemieszczać pomiędzy liniami produkcyjnymi, a dzięki ich instalacji zaobserwowano wzrost wydajności produkcji.

***
Zwiększ wydajność dzięki optymalnemu ważeniu
Poczynając od najprostszych przetworników masy, kończąc natomiast na terminalach, wagach, platformach, modułach wagowych oraz czujnikach wagowych, w naszej ofercie wyposażenia i elementów przeznaczonych do ważenia w przetwórstwie mleka możesz znaleźć rozwiązania odpowiadające Twoim potrzebom!

***
Komponenty wagowe firmy HBM. VKIA405
Cyfrowy wzmacniacz VKIA405 został zaprojektowany do łączenia równoległego maksymalnie czterech tensometrycznych przetworników wagi w 4- lub 6-przewodowej technice połączeń. Jego zastosowanie to głównie przemysłowe układy wag technologicznych niewymagające legalizacji. Analogowy sygnał docierający z przetworników jest wpierw wzmacniany i filtrowany poprzez zintegrowany układ elektroniczny, a następnie zamieniany na sygnał cyfrowy przy pomocy konwertera A/C. Zdigitalizowany sygnał pomiarowy jest przetwarzany przez mikroprocesor. Opracowany sygnał jest następnie przesyłany do komputera za pomocą interfejsu szeregowego RS485 2-przewodowego. Wszystkie parametry mogą być zachowane trwale w pamięci EEPROM.

***
Przemysław Degórski
Gotowe moduły liniowe produkcji WObit w aplikacjach związanych z paletyzacją i przenoszeniem produktów
Firma WObit od 1991 r. funkcjonuje na polskim rynku automatyki przemysłowej nie tylko jako dystrybutor, ale również jako producent całego szeregu rozwiązań. W portfolio produkcyjnym WObitu znajdują się takie urządzenia, jak sterowniki oraz zadajniki trajektorii do silników krokowych, sterowniki silników DC, różnego rodzaju urządzenia pomiarowe pozwalające na podłączenie czujników monitorujących szereg wielkości fizykalnych (np. drogę, siłę, moment). W 2009 r. rozpoczęto produkcję autorskiego rozwiązania mechatronicznego, jakim jest inteligentna oś liniowa.

***
Krzysztof Kędra
Wagowy dozownik płynów
Wagowe odmierzanie płynów jest często dobrą alternatywą dla podawania przepływowego. Zwłaszcza w procesach produkcji mieszanin, w których musimy podać w procesie więcej niż jeden rodzaj płynu. Największe zastosowanie znajdują w przemyśle budowlanym, ale również szklarskim i chemicznym.

***
Układy napędowe fabryki farb i lakierów Hempel z przetwornicami VLT® Danfoss
Wieloletnia współpraca firmy Danfoss i Profarb zaowocowała zastosowaniem w nowoczesnej fabryce farb i lakierów przemysłowych, budowanej dla duńskiej Grupy Hempel, niezawodnych rozwiązań VLT® firmy Danfoss.

***
Anna Szymczak
Procedury wyboru dostawców utrudniają wypłatę dotacji
Przedsiębiorcy, którzy podpisali umowę o dofinansowanie projektu, mają przed sobą wiele obowiązków do spełnienia. Jednym z nich jest zapewnienie właściwego postępowania w zakresie wyboru dostawcy, niby nic trudnego, a podczas wielu kontroli pojawia się problem. Nieprawidłowo przeprowadzona procedura może być podstawą niewypłacenia dotacji za taki wydatek.

***
Regionalne Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych ABB. Kompleksowe podejście do zrobotyzowanego pakowania i paletyzacji
Przemysł spożywczy jest dużym i chłonnym rynkiem dla aplikacji zrobotyzowanych. Wynika to z kilku czynników, spośród których najważniejsze znaczenie mają ograniczenie kontaktu ludzi z nieopakowanym produktem, zwiększenie wydajności produkcji, elastyczność produkcji polegająca na wprowadzaniu szybkich zmian oraz odciążenie ludzi od trudnej pracy. Dzięki temu roboty znajdują coraz większe zastosowanie w pakowaniu produktów, obsłudze maszyn pakujących, procesach szybkiego pakowania i sortowania (Pick &Place), a także paletyzacji – w ostatnim etapie cyklu produkcyjnego.

***
Współpraca ABB z firmą RAFIZ. Małymi krokami w wielki świat automatyki
Firma RAFIZ Strygner i Dyczkowscy Sp. j. proponuje najwyższej klasy rozwiązania z dziedziny automatycznej paletyzacji. Zaprojektowane i wdrożone stanowiska paletyzacji, w oparciu o roboty ABB, zapewniają kompleksową obsługę linii produkcyjnych, zwiększając przy tym ich wydajność i efektywność.

***
Dariusz Biega
Roboty stosowane w aplikacjach typu Pick & Place
Aplikacje, gdzie niezbędne jest szybkie dostarczanie, przemieszczanie lub pakowanie małych elementów – w szczególności w przemyśle spożywczym – są bardzo wymagające. Duże prędkości transportowanych elementów, ich małe gabaryty oraz nieokreślone pozycjonowanie – to czynniki sprawiające, że w tego typu aplikacjach praca ludzka była do tej pory niezastąpiona.

***
Adam Jednoróg
Dobrze wdrożony robot pakujący podnosi przychody i obniża koszty
Automatyzacja i robotyzacja produkcji coraz częściej staje się sposobem na zmniejszenie kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu mocy produkcyjnych, elastyczności i powtarzalności. Wzrastająca liczba wdrożeń podyktowana jest tym, że zakłady chcą produkować coraz więcej, ale mniejszym nakładem. Oczywiście zanim dojdzie do tak komfortowej sytuacji, należy ponieść koszty wdrożenia zrobotyzowanego systemu. Bardzo często można jednak przewidzieć okres zwrotu z inwestycji oraz dodatkowo posiłkować się finansowaniem z leasingu bądź ubiegać się o współfinansowanie ze środków pochodzących z Unii Europejskiej. Przyjrzyjmy się zatem bliżej niektórym aspektom robotyzacji i automatyzacji w systemach pakowania.

***
Nowoczesne laboratorium do testowania przewodów i prowadników przewodów. Pierwsze na świecie obliczenia okresu użytkowania
Ekspert w dziedzinie systemów zasilania – firma igus GmbH w Kolonii znacznie powiększyła swoje laboratorium do testowania przewodów i prowadników przewodów, które zajmuje obecnie powierzchnię 1030 m2. Na ponad 70 różnych stanowiskach próbnych przeprowadzane są permanentne testy nowych produktów standardowych, jak również prowadników dostosowanych do potrzeb konkretnych klientów. Wiele stanowisk jest przy tym konstruowanych i budowanych we własnym zakresie z uwagi na znaczną specyfikę testów.

***
Patrycja Paczyńska
Audyt Lean Manufacturing kluczem do redukcji kosztów produkcji
Na rynku usług świadczonych w zakresie poprawy organizacji produkcji pojawia się coraz większa potrzeba audytów technologicznych, które pozwalają na lepsze dostosowanie się przedsiębiorstw do warunków panujących w danej dziedzinie. Z pomocą doświadczonych konsultantów polscy przedsiębiorcy mogą otrzymać dostęp do kompleksowych, wysokiej jakości usług niezbędnych do prowadzenia działalności innowacyjnej. Większość z tych audytów jest finansowana ze środków Unii Europejskiej, dzięki czemu w myśl zasady firmy nic nie tracą, a mogą jedynie zyskać.

***
Dozowniki HETHON. Precyzyjne podawanie proszków, granulatów, barwników, ziaren
Firma HETHON od 1989 roku produkuje dozowniki materiałów sypkich z elastycznymi ściankami. W urządzeniach tych wykorzystuje się łagodne masowanie zewnętrznych powierzchni zbiornika tak, że podczas dozowania zapobiega się zbijaniu, zawieszaniu się oraz tunelowaniu nawet przy najtrudniejszych materiałach. Łagodne działanie nie powoduje degradacji, segregacji czy też aglomeracji.

***
Skuteczna dezynfekcja powierzchni za pomocą modułów UV-C firmy Klingenburg
Obowiązek wdrażania systemu HACCP, a także coraz większe wymogi dotyczące jakości wytwarzanych produktów wymuszają na producentach stosowanie skuteczniejszych metod dezynfekcji, które zapewnią produktom odpowiednią ochronę. Zagrożeniami mającymi największy wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne produktów są zagrożenia mikrobiologiczne. Bardzo trudno je wykryć, ponieważ występują okresowo i nie można jednoznacznie zlokalizować przyczyn ich powstawania. Niestety skutki zanieczyszczenia produktów przez drobnoustroje są o wiele bardziej kosztowne niż zapobieganie ich rozwojowi.

***
Jerzy Ciupek
Symbioza FEIGE i HAVER Technology, Nowa linia do automatycznego napełniania wiaderek produktami proszkowymi
Po raz kolejny inżynierowie z HAVER Group z sukcesem połączyli dwie technologie w jednym systemie. Udana integracja komponentów FEIGE do automatycznego podawania wiaderek z turbinową 2-stanowiskową maszyną pakującą produkty sypkie HAVER & BOECKER umożliwia w pełni automatyczne napełnianie wiaderek 5–20 l z wydajnością 500–600 wiader na godzinę.

***
ISHIDA obiecuje mnóstwo innowacji
Na Targach Interpack firma Ishida Europe zaprezentuje szereg modeli po raz pierwszy. Będą to najnowsze rozwiązania z całego portfela automatycznych naważarek wielogłowicowych, automatycznych wag kontrolnych, pakowaczek w torebki, pakowaczek w tacki zamykane folią zgrzewaną i systemów kontroli rentgenowskiej.

***
Wyzwanie w pakowaniu soli
Firma British Salt jest obecnie brytyjskim liderem w produkcji czystej i suchej soli pakowanej próżniowo. Podczas ciągłego doskonalenia procesów produkcyjnych firma odkryła potrzebę ulepszenia systemu pakowania oraz paletyzacji. W efekcie British Salt podjął decyzję o wymianie maszyny pakującej granulat w dwulinowym systemie paletyzacji i unowocześniła maszyny w taki sposób, aby miały znaczny wpływ na poprawę wydajności oraz jakość produktu końcowego.

***
System kontroli rentgenowskiej ISHIDA poprawia bezpieczeństwo produktu
Firma Wolff, produkująca wysokiej jakości pierniki i należąca do niemieckiej grupy Lambertz, zainstalowała dwa systemy kontroli rentgenowskiej Ishida IX-GA-4075 w celu uzyskania wyższego poziomu bezpieczeństwa swojego produktu. Dotyczyło to zarówno bezpieczeństwa surowcowych składników, jak i finalnego opakowanego produktu, a jednocześnie doprowadziło do polepszenia całkowitej wydajności produkcyjnej.

***
ISHIDA dostarcza linię do pakowania frytek
Znana firma przetwórstwa ziemniaków Agristo NV z siedzibą w Belgii zainstalowała linię Ishida do pakowania mrożonych frytek, dostosowaną specjalnie do wymagań klienta przez firmy Ishida Europe i BRN. BRN to wyłączny dystrybutor firmy Ishida w Belgii. Zadaniem linii, stanowiącej część nowoczesnej fabryki Agristo w Tilburgu, jest jak najwyższa wydajność i efektywność produkcyjna.

***
Tomasz Stanclik
Nowoczesne systemy wagowe oraz kontroli zanieczyszczeń do zakładów produkcji spożywczej
Firma YAKUDO PLUS, generalny przedstawiciel na Polskę japońskich marek DIGI oraz ANRITSU, posiada w swojej ofercie produktowej kompleksowe rozwiązania systemowe w zakresie aplikacji magazynowo-logistycznych ETIform, a także kontroli zanieczyszczeń w produktach oraz dynamicznej kontroli masy opartej na japońskich urządzeniach ANRITSU.

***
Czy to jedynie kwestia zaufania?
Firma LOCK INSPECTION SYSTEMS powstała w 1949 r. i dość szybko stała się liderem w produkcji systemów wykrywania zanieczyszczeń metalami. Wprowadzenie w 1999 r. serii Met30+ umocniło pozycję firmy na rynkach międzynarodowych i zaowocowało obecnością w ponad 60 krajach. Wieloletnia współpraca pomiędzy Lock Inspection Systems i Food Machines pozwala klientom na wybór wiarygodnego i solidnego dostawcy wykrywaczy metali również w Polsce.

***
Ewa Jóśko
Techniczne możliwości ochrony stanowisk pracy przed pyleniem
Wiele procesów technologicznych, takich jak: mielenie, kruszenie, przesiewanie, transport, mieszanie materiałów sypkich, jest głównym źródłem pylenia na stanowiskach pracy. Pyły są jedną z głównych przyczyn chorób płuc i nowotworów. Zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami należy dążyć do ograniczania lub eliminacji ryzyka zawodowego związanego z działaniem szkodliwych substancji, w tym pyłów.

***
Targi EPLA 2011. 100% większe w każdym aspekcie!
Za nami kolejna, trzecia już edycja Targów Tworzyw Sztucznych i Gumy EPLA. W ciągu trzech dni, między 22 a 24 marca, targi w Poznaniu odwiedziło ponad 1500 profesjonalnych zwiedzających. Zarówno oni, jak i wystawcy bardzo pozytywnie przyjęli nową formułę Targów EPLA jako wydarzenia poświęconego w głównej mierze ofercie surowcowej dla biznesu tworzyw i kauczuku w Polsce.

***
Anna Kosmacz-Chodorowska, Andrzej Hejduk
Zakres funkcjonowania Systemu Wspomagania Doboru Opakowań
W poprzednim wydaniu uzasadnialiśmy potrzebę funkcjonowania tak zwanego Systemu Wspomagania Doboru Opakowań – SWDO. Pisaliśmy o obrocie rynkowym pakowanymi produktami ogrodniczymi w Polsce, koncentrując się na opłacalności produkcji ogrodniczej. W wyniku tej analizy sformułowany został wniosek uzasadniający stworzenie SWDO. Przypomnijmy go: wzrost cen owoców i warzyw w Polsce jest możliwy, jeśli zmaleją dostawy do przetwórstwa i wzrośnie eksport na wymagające rynki. Jest to jednak możliwe pod warunkiem zachowania międzynarodowych norm jakości i dostosowania opakowań do wymagań odbiorcy oraz zachowania reguł nowoczesnej logistyki.

***
Dominik Wójcicki
Ekologiczna torba na zakupy – jaką wybrać?
Brytyjska Agencja Ochrony Środowiska opublikowała raport dotyczący oceny cyklu życia toreb oferowanych klientom w punktach handlowych. LCA (ang. Life Cycle Assessment) jest procesem oceny efektów, jaki dany wyrób wywiera na środowisko podczas całego życia. LCA jest traktowane jako „analiza od kołyski do grobu”. Podstawowymi elementami LCA są zidentyfikowanie i ocena ilościowa obciążeń środowiska, tj. zużytych materiałów i energii oraz emisji i odpadów wprowadzanych do środowiska, ocena potencjalnych wpływów tych obciążeń oraz oszacowanie dostępnych opcji w celu zmniejszenia obciążeń.

***
Ewa Osiecka
Targi AUTOMATICON® w Warszawie. Specjalistyczna wystawa automatyki, pomiarów i elektroniki przemysłowej
Czy targi będziemy traktować jako efektywne narzędzie marketingu bezpośredniego, czy też jako wydarzenie prestiżowe akcentujące aktywną obecność firmy na rynku branżowym – to bezsprzecznie zawsze ciekawe miejsce komunikacji biznesowej. Wystawcom oraz odwiedzającym stoiska gościom pozwala szerzej spojrzeć na rozwój i nowe trendy w technice.

***
Słodka technologia w Katowicach
W dniach 9–11 marca odbyły się drugie Śląskie Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie Sweettarg 2011. Spotkanie to dostarczyło ciekawych informacji profesjonalistom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw branży cukierniczej, piekarniczej i lodziarskiej.

***
Targi easyFairs® PACKAGING INNOVATIONS 2011. Innowacje w branży opakowań!
Już od trzech lat początek wiosny wiąże się nierozerwalnie z targami nowych rozwiązań w branży opakowań easyFairs® PACKAGING INNOVATIONS. Z roku na rok impreza przyciąga większą liczbę zarówno wystawców, jak i zwiedzających. W ciągu dwóch dni 90 wystawców zaprezentowało ciekawą ofertę produktów i usług dla branży materiałów opakowaniowych, tj. nowości produktowe oraz rozwiązania w zakresie nadruku, znakowania i etykietowania. Ekspozycję odwiedziło około 2000 profesjonalnych odwiedzających.

***
Rekordy Targów EuroLab 2011
Tysiące gości – ponad 5300 – i rekordowa liczba 179 wystawców z 11 krajów prezentujących ofertę produktów i usług oraz najnowsze rozwiązania dla laboratoriów różnych typów. Targom towarzyszyły liczne konferencje, seminaria i wykłady, w których przez trzy dni wzięło udział ponad 2000 osób. XIII edycja EuroLab odbyła się pod Honorowym Patronatem: prof. dr hab. Barbary Kudryckiej – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. dr hab. Michała Kleibera – Prezesa Polskiej Akademii Nauk oraz Jerzego Millera – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

***
III edycja Targów Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego BAKEPOL. Targi, które budzą emocje!
Największe wydarzenie dla branży piekarskiej i cukierniczej roku 2011 w Polsce, organizowane po raz trzeci przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w Kielcach, zgromadziło imponującą liczbę blisko 130 firm z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Wielkiej Brytanii. Wystawcy łącznie zaprezentowali ponad 80 nowych produktów oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla współczesnych piekarni i cukierni. Przez pięć dni (2–6 kwietnia) z ekspozycją zapoznało się ponad 5500 profesjonalistów, czyli o 10% więcej w porównaniu do poprzedniej edycji targów.

***
SilesiaTSL EXPO. Targi w nowej formule
W dniach 14–15 kwietnia br. na terenie centrum wystawowego Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się Targi Transportu, Spedycji i Logistyki SilesiaTSL EXPO 2011. Wzięło w nich udział ponad 80 specjalistycznych firm i dwa tysiące zwiedzających. Sosnowiecki projekt targowy połączył zagadnienia z zakresu transportu szynowego i drogowego, a także logistyki i magazynowania. W programie imprezy znalazły się specjalistyczne konferencje, prezentacje firm z Republiki Czeskiej – kraju partnerskiego SilesiaTSL EXPO oraz konkurs o tytuł Mistrza Kierownicy. Ważnym elementem targów było uroczyste przekazanie Marszałkowi Województwa Śląskiego elektrycznego pociągu ELF.

***
Targi PNEUMATICON 2011. Kielecka ekspozycja hydrauliki i pneumatyki
Wzorem lat minionych rynkowe hity i nowości zaprezentowane zostały podczas tegorocznych IV Targów Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON.

Reklama