Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 04/2016

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 04/2016



Manipulatory specjalizowane Portal-T oraz Tripod zapewniają bardzo dynamiczną pracę przy relatywnie niskich kosztach. Pakowanie w czasie 670 milisekund
Szybki Portal-T oraz Tripod firmy Festo to rozwiązania o 30 procent szybsze od standardowych manipulatorów. Rozpoczynają one nową erę w technologii opakowań, stanowiąc połączenie dynamiki napędów liniowych z ekonomicznością zastosowania paska zębatego – co jest niezmiernie istotne w przypadku np. szybkiego przenoszenia produktów do pojemników na końcu procesu obejmującego formowanie, napełnianie i zamykanie.

***
Elastyczne pozycjonowanie
Optimised Motion Series to system napędowy, który maksymalnie ułatwia pozycjonowanie i jest znacznie tańszy od konwencjonalnych elektrycznych systemów napędów. Składa się z zespołu napędowego ze zintegrowanym, silnikiem i sterownikiem silnika z funkcją Web-Config oraz z odpowiedniego okablowania. Dodatkowa zaleta: możliwość konfiguracji, zamawiania i uruchomienia przy użyciu jednego kodu zamówieniowego.

***
Lider w zakresie przemysłowej technologii pomiarowej i kontrolnej zmienia markę. Od Sartorius Intec do Minebea Intec. Więcej niż tylko rebranding
Sartorius Intec, znany dostawca przemysłowej technologii pomiarowej i kontrolnej, będzie teraz oferować swoje innowacyjne produkty, rozwiązania i usługi pod nową marką Minebea Intec. Zmiana marki to kolejny logiczny krok po przejściu firmy Sartorius Intec na początku 2015 roku do japońskiego koncernu Minebea. Portfolio produktów Minebea Intec obejmuje przede wszystkim wagi platformowe zbiornikowe oraz wagi kontrolne i urządzenia do detekcji ciał obcych w przemyśle spożywczym, a także w innych segmentach przemysłu.

***
Wywiad. Minebea Intec – marka z przyszłością

***
Higieniczna waga kontrolna Flexus®. Gwarantuje wysoką jakość produktu i bezpieczeństwo żywności
Flexus® to waga kontrolna będąca odpowiedzią na potrzeby branży spożywczej. Dzięki szerokiemu zakresowi konfigurowalnych opcji urządzenie jest w stanie zadowolić praktycznie każdego użytkownika.

***
LinMot – silniki liniowe oraz liniowo-obrotowe w ofercie firmy Multiprojekt
Ruch liniowo-obrotowy jest potrzebny w wielu aplikacjach, takich jak zamykanie, zakręcanie lub przenoszenie oraz układy pick & place. Firma LinMot połączyła silnik liniowy z serwomotorem obrotowym w jedno kompaktowe urządzenie, które ma istotną przewagę w stosunku do czysto mechanicznych, pneumatycznych czy częściowo obecnie dostępnych rozwiązań elektrycznych. Nowe silniki liniowo-obrotowe mogą wykonywać wszelkie żądane połączenia ruchów liniowych i obrotowych, a siła liniowa i moment obrotowy mogą być sterowane niezależnie od siebie nawzajem.

***
Naważarki wielogłowicowe wpływają na spójność produktów mieszanych
Naważarki wielogłowicowe dostarczają niezbędnego wsparcia producentom żywności, którzy starają się sprostać wymaganiom swoich klientów. Supermarkety i sektor usług gastronomicznych nalegają na produkt spełniający najbardziej surowe wymagania. Stąd decydujące znaczenie ma to, aby producenci żywności na swoich liniach produkcyjnych utrzymywali niezmienną jakość.

***
Klaudiusz Szymczak
Nowa norma w zakresie systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy ISO 45001
Bezpieczeństwo pracowników, konieczność spełniania wymagań prawnych oraz utrzymywanie dobrego wizerunku to powody, dla których aspekty związane z bezpieczeństwem i higieną pracy są niezwykle istotne dla firm. Poza tym nieobecność pracownika w pracy z powodu wypadku przynosi wymierne straty przedsiębiorstwu. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w pierwszym kwartale tego roku odnotowano 82 wypadki śmiertelne, a liczba niezdolności do pracy na jednego poszkodowanego wyniosła 28,6 dnia.

***
Kompletacja asortymentów z robotami kuka – nowe możliwości robotów na Targach Taropak 2016
Firma Blumenbecker IPS Polska, wraz z firmą KUKA, po raz kolejny uczestniczyła tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki – TAROPAK 2016.

***
Robert Harrison
Przenikanie się systemów IT-OT w branżach biomedycznej oraz farmaceutycznej
Systemy IT/OT – biznes kontra produkcja? Posiadanie w zakładzie maszyn i urządzeń generujących dane procesowe podczas pracy – to jedno. Zupełnie odmienną kwestią jest wyciągnięcie z tych danych użytecznych informacji i wniosków oraz podejmowanie dzięki nim lepszych decyzji menedżerskich.

***
Sterownik PLC+HMI+IO Jazz z szybkimi wejściami i wyjściami
Firma Unitronics dodała do swojej popularnej serii sterowników Jazz dwa modele z szybkimi wejściami i wyjściami. Jazz to w pełni funkcjonalny sterownik PLC, posiadający do 40 wbudowanych wejść i wyjść oraz zintegrowany panel HMI w cenie inteligentnego przekaźnika. Przewidziany jest do prostego sterowania maszyną bądź małego projektu automatyki.

***
Optymalizacja produkcji dzięki robotom AGV firmy WObit
Automatyczne roboty transportowe – AGV – to rozwiązanie pozwalające producentom utrzymać koszty inwestycji na optymalnym poziomie, a także zapewniające niezbędną elastyczność oraz łatwość wdrożenia. Firma WObit proponuje całą rodzinę tych robotów, w tym nowy model – AGV FlatRunner – o symetrycznej konstrukcji.

***
Firma igus poszerza asortyment modułów robolink do niedrogiej automatyzacji przemysłowej. Nowa przekładnia falowa pozwala na budowanie niedrogich 6-osiowych robotów
Nieskomplikowane, modułowe, lekkie i niedrogie – właśnie takie są rozwiązania z rodziny robolink. Firma igus poszerzyła ofertę modułów do budowy niedrogich robotów i prezentuje na Targach Hanowerskich wiele nowości – od nowej przekładni i kompletnego ramienia robota po łatwy w użyciu internetowy konfigurator rozwiązań robolink. Dzięki temu producenci mogą budować niedrogie roboty, natomiast użytkownicy mogą automatyzować wykonywanie prostych operacji.

***
Seria X37 METTLER TOLEDO: opcje wyższej czułości wykrywacza i niższego zużycia energii
Poszerzając asortyment systemów nowej generacji do kontroli rentgenowskiej produktów spożywczych, w METTLER TOLEDO Safeline X-ray skonstruowano serię X37 w celu zapewnienia optymalnej kontroli wysokich, sztywnych pojemników, m.in. kartonów, opakowań typu doypack, pojemników ze szkła i z tworzywa sztucznego oraz puszek metalowych. Systemy serii X37, dostępne w kilku elastycznych wariantach technologicznych, można konfigurować z zastosowaniem różnych opcjonalnych czułości wykrywacza uzyskiwanych dzięki różnym generatorom mocy w celu wykrywania i odrzucania takich zanieczyszczeń, jak metal, szkło, zwapniałe kości, kamienie lub tworzywa sztuczne o dużej gęstości. Dzięki takiemu dostosowaniu do potrzeb producenci mogą obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO) i zapewnić przestrzeganie przepisów i wytycznych bezpieczeństwa, niezmiennie gwarantując, że produkty są wolne od zanieczyszczeń.

***
Niższe koszty produkcji części z tworzywa sztucznego do zastosowań medycznych
Dokładne pakowanie ma duże znaczenie w sytuacji, gdy gospodarka materiałowa odgrywa ważną rolę. W firmie specjalizującej się w wytłaczaniu części z tworzywa sztucznego wagi liczące ICS465 zapewniają oszczędności sięgające pół miliona dolarów.

***
YuMi w czeskiej Elektro-Pradze. Case Study: YuMi częścią procesu produkcyjnego gniazdek elektrycznych w zakładzie produkcyjnym ABB w Czechach
Zaprojektowany do pracy przy montażu niewielkich elementów, robot YuMi będzie pracował ramię w ramię z człowiekiem w zakładzie Elektro-Praga na linii produkcyjnej, na której odbywa się montaż gniazdek elektrycznych. Dzięki bezpiecznej konstrukcji robota rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo pracującym z nim ludzi oraz poprawia jakość pracy poprzez opanowanie powtarzalnych zadań do perfekcji.

***
SEW-EURODRIVE. 20 lat w Polsce, 85 lat na świecie
To my poruszamy świat. Od 85 lat na świecie, a 20 w Polsce udowadniamy, że bezruch nie istnieje. Modułowa oferta produktów (przekładni, motoreduktorów, falowników, techniki decentralnej) oraz usług szkoleniowych i serwisowych – dopełniona poprzez wsparcie techniczne – gwarantuje nam pozycję lidera techniki napędowej.

***
Targi rosną w siłę
Za nami niezwykle udana 8. edycja Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas oraz 7. edycja Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Po raz kolejny pobito rekord frekwencji, zarówno wśród Wystawców, jak i Zwiedzających. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 170 firm z 11 krajów Europy. Zainteresowanie obiema imprezami potwierdza, że jesienne spotkanie branży UR oraz producentów maszyn dla materiałów sypkich stało się niezwykle ważnym wydarzeniem w kalendarzach specjalistów z obu branż.

***
30. edycja TAROPAKU zakończona!
Blisko 500 wystawców z 24 krajów świata, 13 000 metrów kwadratowych oraz 63 000* targowych gości, którzy odwiedzili ekspozycję, to bilans 30., jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, które odbyły się w dniach 26–29 września 2016 roku w Poznaniu. Targom TAROPAK po raz pierwszy towarzyszyły Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu LOGIPAK.

***
III Kongres Przemysłu Opakowań najważniejszym wydarzeniem dla branży w 2016 roku
Targom odbywającym się w Poznaniu tradycyjnie towarzyszą konferencje i seminaria oraz inspirujące wydarzenia, które są dla zwiedzających źródłem energii do rozwijania swojego biznesu. Między innymi dlatego w tegorocznym  programie Targów Taropak znalazł się, współorganizowany z Polską Izbą Opakowań, III Kongres Przemysłu Opakowań.

***
Wielki sukces premiery targów CosmeticBusiness Poland
Pozytywne opinie wystawców i odwiedzających po pierwszej edycji – targi CosmeticBusiness Poland odbywać się będą w Warszawie cyklicznie raz do roku.

***
Powiew wiosny, czyli 9 Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations w Warszawie
Choć jesień za oknem, to warto z niecierpliwością czekać na wiosnę. 4–5 kwietnia 2017 w EXPO XXI Warszawa odbędzie się już dziewiąta edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Impreza z każdym rokiem staje się większa. Poprzednia edycja Targów pobiła frekwencyjny rekord – 4,5 tys. zwiedzających –  jednak organizatorzy nie mają zamiaru zmniejszyć tempa; na kolejnej edycji ma być jeszcze lepiej. Wieść o sukcesie roznosi się szerokim echem po całej Europie i już dziś – na kilka miesięcy przed startem imprezy – udział na najważniejszym spotkaniu w branży zadeklarowało ponad 100 Wystawców z kraju i zagranicy.

***
Jak używamy Big Data?
W jaki sposób możemy, korzystając z Big Data, udoskonalić środowisko biznesowe? Zmiana naszej perspektywy to pierwszy krok na drodze do jego ulepszenia. Analiza Big Data i oddzielenie „ziarna od plew” nie polega na ocenie tego, co już wiemy, lecz raczej na odkryciu tego, czego nie wiemy. Ocena to weryfikacja naszej wiedzy, natomiast odkrywanie to ustalanie, jakie pytania należy postawić w trakcie kreatywnego, wielokrotnie powtarzanego procesu eksploracji. Odkrywanie to tworzenie prawdziwej wartości z Big Data. W ten sposób firma zyskuje pomysł na zwiększenie swojej wartości korporacyjnej [9].

***
Targi Techniki Pakowania i Opakowań 2017
7–9 marca 2017 Ptak Warsaw Expo. Zapraszamy na II edycję Targów Techniki Pakowania i Opakowań WARSAW PACK 2017 oraz Centralne Targi Spożywcze 2017

***
Analiza niekontrolowanego wypływu wody ze zbiornika
W jednym z bloków elektrowni jądrowej 2 sierpnia 2003 r., na początku popołudniowej zmiany (ok. 14.20), zauważono znaczne zwiększenie zużycia wody zdemineralizowanej w czasie rannej zmiany, które nie miało uzasadnienia. Stwierdzono, że przyczyną był niezamierzony wypływ wody ze zbiornika BB-001, magazynującego wodę zdemineralizowaną, który stanowił źródło zasilania kilku systemów technologicznych elektrowni.

 

Reklama