Pokaż menu

Firmy z okładek

FESTO  Radwag  Minebea Intec  

Reklama

Współpraca

Inteligentne recepturowanie dla bezpiecznych procesówDzięki sprawdzonemu systemowi zarządzania recepturami ProRecipe XT® firmy Sartorius Intec producenci mogą stosować inteligentne rozwiązania w postaci połączonych systemów ważenia i dozowania. Czy to w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, kosmetycznym czy spożywczym –systemy te jednakowo upraszczają monitorowanie, sterowanie i dokumentowanie zarówno procesów manualnych, jak też półautomatycznych.
 

Innowacyjny system zarządzania procesem recepturowania ProRecipe XT®
Innowacyjny system zarządzania procesem recepturowania ProRecipe XT®


Postępująca automatyzacja oferuje wciąż nowe możliwości skrócenia czasu produkcji, oszczędności materiału i minimalizowania kosztów. Również innowacyjny system zarządzania procesem recepturowania ProRecipe XT® firmy Sartorius Intec ma wiele do zaoferowania w tej dziedzinie. Oprogramowanie, które może być stosowane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym i kosmetycznym, ułatwia monitorowanie, sterowanie i dokumentowanie zarówno manualnych, jak też półautomatycznych procesów ważenia i dozowania.

Intuicyjny interfejs użytkownika i obszerna dokumentacja zapewniają zwiększone bezpieczeństwo
System obejmuje całościowo przebieg procesu: od planowania zamówienia, poprzez ustalenie receptury, aż po zarządzanie partiami materiału i zapasami – przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej przejrzystości. System ProRecipe XT® można ponadto bez trudu połączyć z systemem MES/ERP. Proces recepturowania jest wówczas w pełni udokumentowany i oszacowany. Efektem jest pełna identyfikowalność procesu: począwszy od gotowego produktu, aż po stosowane surowce, w obu kierunkach. Dzięki kompleksowej sprawozdawczości i funkcji ścieżki audytu system ProRecipe XT® spełnia ponadto wszystkie wymagania dotyczące walidacji zgodnie z zaleceniem GAMP i FDA dla przemysłu farmaceutycznego i regulowanego.

– Dzięki intuicyjnej obsłudze i kompleksowej identyfikowalności wszystkich produkowanych wyrobów system ProRecipe XT® przyczynia się do uzyskania wysokiego stopnia niezawodności procesu oraz efektywnego wykorzystanie surowców – objaśnia Marcel Pfnister, manager produktu firmy Sartorius Intec.

Użytkownicy rzeczywiście kierowani są poprzez interfejs użytkownika krok po kroku przez proces opracowania receptury. To i inne dodatkowe udogodnienia, takie jak wprowadzanie danych za pomocą czytnika kodów kreskowych, zapewniają bezpieczne i skuteczne działanie.
 

Prosty w obsłudze interfejs użytkownika systemu ProRecipe XT® przeprowadza go pewnie i efektywnie przez poszczególne etapy procesu recepturowania
Prosty w obsłudze interfejs użytkownika systemu ProRecipe XT® przeprowadza go pewnie i efektywnie przez poszczególne etapy procesu recepturowania


Proste sterowanie i zarządzanie recepturami za pomocą kontrolera ważenia Maxxis 5
System ProRecipe XT® jest zoptymalizowany pod kątem ekranów dotykowych i sterowany zarówno za pomocą komputera z systemem Windows, jak również za pomocą tabletu z oprogramowaniem Microsoft® oraz kontrolera wagi Maxxis 5, a przez to idealnie dopasowuje się do Państwa działań produkcyjnych. Obsługa i sterowanie systemem ProRecipe XT® poprzez Maxxis 5 stanowi dla klientów gotowe do zastosowania kompleksowe rozwiązanie. Równocześ­nie kontroler wagi może przejąć sterowanie dalszymi procesami automatyzacji.

System Maxxis 5 posiada wszystkie funkcje, których oczekuje użytkownik technologii procesu. Automatyczne przechowywanie danych na kartach SD umożliwia tworzenie kopii zapasowych, które gwarantują przejrzystość i identyfikowalność. Równocześnie zapisywane są raporty i protokoły serwisowe przeciążeń i zmian wprowadzanych przez operatora, którymi dysponuje bezpośrednio użytkownik.

System Maxxis 5 wyposażony jest w wewnętrzny serwer www, który umożliwia sterowanie za pomocą dowolnej standardowej przeglądarki internetowej lub poprzez zdalny wyświetlacz wyposażony w funkcję VNC. Ponadto najróżniejsze opcje interfejsów, USB oraz port Ethernet powodują, że system Maxxis 5 wykazuje kompatybilność z dowolnymi infrastrukturami. Aby sprostać wielkiej różnorodności wymagań zastosowań przemysłowych, kontroler wagi dostarczany jest w trzech wersjach montażowych: w szafie rozdzielczej, zabudowa czołowa lub montaż bezpośrednio na maszynie lub urządzeniu stołowym.
 

sartorius

Aby umożliwić nawet początkującym użytkownikom bezproblemową obsługę urządzenia, system Maxxis 5 posiada wbudowaną zintegrowaną funkcję pomocy.

System Maxxis 5 wraz z aplikacją ProRecipe XT® jest zaprojektowany do bezpiecznego i wydajnego odważania zamówień recepturowych w połączeniu z systemem zarządzania recepturami ProRecipeXT®. Polecenia wypełniania, receptury i materiały/komponenty powstają w systemie zarządzania recepturami i z tego miejsca przebiega sterowanie procesem, a zatwierdzone zlecenia zostają następnie bezbłędnie i przy zachowaniu identyfikowalności wypełnione przez Maxxis 5.

System dopuszcza indywidualne rozwiązania projektowe
Ponadto oprogramowanie ProRecipe XT® można bezproblemowo zintegrować z istniejącymi systemami produkcyjnymi. Oprogramowanie jest kompatybilne prawie z każdą technologią ważenia i strukturą EDV. Szeroki zakres popularnych interfejsów i skalowalna struktura oprogramowania umożliwiają dostosowanie rozwiązań do pojedynczych procesów produkcyjnych – od rozwiązań jednostanowiskowych po rozwiązania sieciowe (również łączące wiele lokalizacji). Połączenie z systemem MES/ERP nie stwarza najmniejszych problemów. Kompatybilność z 21CFR Part 11 oraz opcjonalny zestaw walidacji sprawiają, że przetestowany w praktyce system ProRecipe XT® jest właściwym rozwiązaniem do stosowania w środowisku regulowanym. Wreszcie system ProRecipe XT® oferuje atrakcyjne rozwiązania wyposażenia lokalizacji narażonych na eksplozję, jak chociażby wersja dla ATEX strefa 1/21.n

Więcej informacji znajdą
Państwo w Internecie na stronie www.pro-recipe-xt.com

Sartorius Intec Poland Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 70
62-025 Kostrzyn
tel. 61-656 02 98
fax 61-656 02 99
e-mail: biuro.pl@sartorius-intec.com
www.sartorius-intec.pl

Reklama