Pokaż menu

Firmy z okładek

MULTIPROJEKT  Radwag  Danfoss  

Reklama

Współpraca

Od Sartorius Intec do Minebea Intec. Więcej niż tylko rebrandingSartorius Intec, znany dostawca przemysłowej technologii pomiarowej i kontrolnej, będzie teraz oferować swoje innowacyjne produkty, rozwiązania i usługi pod nową marką Minebea Intec. Zmiana marki to kolejny logiczny krok po przejściu firmy Sartorius Intec na początku 2015 roku do japońskiego koncernu Minebea. Portfolio produktów Minebea Intec obejmuje przede wszystkim wagi platformowe zbiornikowe oraz wagi kontrolne i urządzenia do detekcji ciał obcych w przemyśle spożywczym, a także w innych segmentach przemysłu.
 

Waga koncepcyjna CS5000 została po raz pierwszy zaprezentowana na Targach Taropak w Poznaniu
Waga koncepcyjna CS5000 została po raz pierwszy zaprezentowana na Targach Taropak w Poznaniu

 

Zmianę marki wykorzystaliśmy jako okazję do wdrożenia optymalizacji – od intensywnego zaangażowania w zakresie badań i rozwoju, poprzez zwiększenie dynamiki sprzedaży i obsługi, aż po całkowicie nowy wizerunek marki i intuicyjne wzornictwo produktów – wyjaśnia Peter Grimley, Prezes ds. Sprzedaży, Marketingu & Serwisu. – Obietnica skuteczności jest jasna: We make daily life safer to zarazem zobowiązanie wobec nas samych, jak i obietnica wobec klientów i konsumentów na całym świecie. Hasło firmy The true measure podkreś­la natomiast naszą pozycję jako światowego lidera w oferowaniu produktów i usług, a także dążenie do wyznaczania trwałych standardów we wszystkich obszarach przedsiębiorstwa.

Jako lider na rynku globalnym, posiadający niemal 70 lat doświadczenia, przedsiębiorstwo nie jest debiutantem w branży. Minebea Intec oferuje kompleksowe portfolio produktów, rozwiązań i usług, w szczególności służących zwiększeniu skuteczności, bezpieczeństwa i wydajności linii produkcyjnych i opakowaniowych. Głównym celem jest wsparcie producentów w przemyśle spożywczym przy optymalizacji procesów, aby produkty opuszczały linię produkcyjną w odpowiedniej jakości i bez zanieczyszczeń. Podstawę stanowi tutaj „niemiecka jakość” produktów i usług w połączeniu z regularnym inwestowaniem w rozwój wiodących technologii. Globalna działalność przedsiębiorstwa umożliwia natomiast bliski kontakt z klientem i towarzyszenie mu w trakcie całego cyklu życia jego produktów i rozwiązań: doradztwo produkcyjne czy wsparcie inżynieryjne – od instalacji, kalibracji, konserwacji czy napraw, aż po unowocześnianie maszyn, modernizację i szkolenia dla użytkowników.
 

W trzech zakładach w Niemczech firma Minebea Intec produkuje między innymi czujniki wagowe, wagi przemysłowe  i systemy kontroli
W trzech zakładach w Niemczech firma Minebea Intec produkuje między innymi czujniki wagowe, wagi przemysłowe i systemy kontroli

 

Koncern Minebea to globalny producent elektromechanicznych komponentów precyzyjnych oferujący produkty dla różnych branż. Firma została założona w 1951 roku w Japonii i obecnie zatrudnia ponad 70 000 pracowników. W minionym roku obrotowym obroty netto koncernu po raz pierwszy przekroczyły poziom 500 miliardów jenów – w przeliczeniu ok. 4,4 miliardów euro. Wśród produktów Minebea można znaleźć zarówno miniaturowe łożyska kulkowe do luksusowych zegarków na rękę, jak i głowice drążków przegubowych dla przemysłu lotniczego, a także sprzęt elektroniczny. W wielu segmentach produktów Minebea ma wiodącą pozycję na globalnym rynku.


Sartorius Intec Poland Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 70
62-025 Kostrzyn
tel. 61-656 02 98
fax 61-656 02 99
e-mail: biuro.pl@minebea-intec.com
www.minebea-intec.com

Reklama