Pokaż menu

Firmy z okładek

MULTIPROJEKT  Radwag  Danfoss  

Reklama

Współpraca

Sterownik PLC+HMI+IO Jazz z szybkimi wejściami i wyjściamiFirma Unitronics dodała do swojej popularnej serii sterowników Jazz dwa modele z szybkimi wejściami i wyjściami. Jazz to w pełni funkcjonalny sterownik PLC, posiadający do 40 wbudowanych wejść i wyjść oraz zintegrowany panel HMI w cenie inteligentnego przekaźnika. Przewidziany jest do prostego sterowania maszyną bądź małego projektu automatyki.
 

Sterownik PLC+HMI+IO Jazz  z szybkimi wejściami i wyjściami


JZ20-J-T20HS – 6 wejść cyfrowych, 3 szybkie liczniki 10 kHz lub wejścia enkoderowe, 2 wejścia analogowo-cyfrowe, 2 wejścia analogowe, 10 wyjść tranzystorowych, w tym 3 szybkie wyjścia PWM 3 kHz lub dwa 32 kHz.

JZ20-J-R16HS – 6 wejść cyfrowych, 3 szybkie liczniki 10 kHz lub wejścia enkoderowe, 2 wejścia analogowo/cyfrowe, 2 wejścia analogowe, 6 wyjść przekaźnikowych.

Jedno intuicyjne oprogramowanie U90 Ladder do tworzenia aplikacji i ekranów HMI jest darmowe, można je pobrać ze strony producenta. Język programowania to drabinka z połączeniem bloków funkcyjnych. Gotowe elementy ułatwiają realizację przerwań, pętli, operacji matematycznych, kontroli w zależności od czasu i daty dzięki wbudowanemu RTC, a także regulację PID z autostrojeniem. Wystarczy wybrać element z biblioteki, umieścić go w dowolnym miejscu i przypisać zmienne.

Panel HMI, składający się z dwóch linii po 16 znaków, pozwala na wyświetlenie do 15 języków i 20 symboli graficznych na 60 ekranach projektowanych przez użytkownika. 16 przycis­ków, wszystkie dowolnie programowalne, 10 może mieć wymienioną etykietę.

Komunikacja ze środowiskiem programistycznym odbywa się przez wbudowany port USB. Dodatkowo można dołożyć port RS232/485 lub Ethernet i komunikować się po protokole Modbus RTU oraz Modbus TCP. Sterownik posiada funkcję wysyłania SMS przez GSM oraz można uzyskać do niego zdalny dostęp.

Stopień ochrony IP65 sprawia, że urządzenie można zastosować wszędzie tam, gdzie występują trudne warunki przemysłowe, jak kurz, duże zapylenie czy ścieranie. Rozwiązanie PLC+HMI+I/O w jednym skraca czas programowania, zmniejsza ilość miejsca potrzebnego w szafie sterowniczej, co znacząco zmniejsza koszty inwestycyjne i pozwala zmieścić się w założonym budżecie bez rezygnowania z wymaganych funkcji lub technologii. Najlepsze w swojej klasie wsparcie techniczne dla każdego użytkownika jest zapewniane bez dodatkowych opłat. Każde pytanie jest kierowane do zespołu pomocy technicznej. Cały zespół ekspertów z Polski i z zagranicy jest dostępny na każdym etapie projektu. Wystarczy zadzwonić lub napisać e-mail, żeby się przekonać.

ELMARK Automatyka Sp. z o.o.

Reklama