Pokaż menu

Firmy z okładek

Festo  WDPRADWAG  Minebea Intec

Reklama

Współpraca

Jedyne w Polsce targi dla dostawców dla przemysłu kosmetycznego i detergentowegoPrzedsiębiorcy działający dla branży kosmetycznej i detergentowej powinni koniecznie zapamiętać kolejny termin Branżowych Targów Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness Poland. Impreza ta dynamicznie wkroczyła do targowego kalendarza i na dobre zadomowiła się na polskim rynku. Trzecia edycja targów odbędzie się w dniach od 26 do 27 września br. na terenie Warszawskiego Centrum EXPO XXI równocześnie z targami surowców HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference.

Targi CosmeticBuisness Poland stanowią obecnie jedyne i najważniejsze na polskim rynku targi B2B dla branży kosmetycznej i detergentowej oraz jej dostawców. Podczas ostatniej edycji obecnych było ponad 270 wystawców oraz reprezentowanych przez nich firm i marek. Producenci kosmetyków i detergentów oraz właściciele marek mogli zapoznać się z bogatą ofertą surowców, opakowań i usług dla branży oraz z najnowszymi rozwiązaniami w produkcji na zlecenie kosmetyków i detergentów. Liczne grono wystawców stanowiły firmy z zagranicy (38%), w tym m.in. z Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii czy Chin. Odwiedzający przyjechali aż z 32 krajów, w tym m.in. z Ukrainy, Litwy czy Czech. Najliczniejszą grupę stanowili goście z Polski - 85%.

Biznesowa atmosfera
Podczas targów odwiedzający mają okazję do prowadzenia bezpośrednich rozmów z wystawcami m.in. na temat prezentowanej oferty i zapotrzebowania na gotowe rozwiązania, ale także na temat wyzwań stawianych całej branży przez coraz bardziej świadomego i wymagającego konsumenta. W grupie odwiedzających znajdują się przede wszystkim przedstawiciele zarządów przedsiębiorstw, dyrektorzy działów zakupów, założyciele start-upów oraz osoby odpowiedzialne za kreację nowych produktów kosmetycznych i detergentowych.

Konferencje branżowe
Targom towarzyszy interesujący program konferencji, podczas którego poruszane są aktualne tematy z życia branży kosmetycznej i detergentowej oraz zagadnienia związane z kierunkami rozwoju tych gałęzi przemysłu. Podczas ostatniej edycji program konferencji skoncentrowany był na tematyce dotyczącej kosmetyków kolorowych. Odbyła się m.in. prezentacja nt. trendów na sezon jesień/zima 2018/2019 oraz kierunków rozwoju nowoczesnych kosmetyków kolorowych na przykładzie kosmetyków do charakteryzacji, a także prezentacja innowacyjnych technologii produkcji lakierów do paznokci. Drugiego dnia targów miała miejsce konferencja opakowaniowa „Forum Druku Cyfrowego". Tematem przewodnim były trendy, personalizacja i uszlachetnianie druku cyfrowego.

Marka CosmeticBusiness
Targi CosmeticBusiness Poland to polska edycja targów CosmeticBusiness, które organizowane są przez Leipziger Messe GmbH (Targi Lipskie) co roku w czerwcu w Monachium. Targi CosmeticBusiness to jedyne w Europie targi typu B2B dla dostawców dla przemysłu kosmetycznego i detergentowego, w tym dla producentów marek własnych, producentów kontraktowych, producentów surowców, aromatów i opakowań, producentów maszyn do produkcji i napełniania, firm oferujących usługi konfekcjonowania oraz laboratoriów. W targach bierze udział ponad 420 przedsiębiorstw i marek z prawie 20 krajów, w tym liczne firmy z Polski. Targi odwiedzane są przez przedstawicieli branży z prawie 50 krajów, najczęściej przez właścicieli i zarządy firm oraz przez osoby reprezentujące działy technologii produkcji, marketingu i zarządzania produktami.

Premiera targów CosmeticBusiness Poland odbyła się we wrześniu 2016 roku w Warszawie równocześnie z organizowanymi od 2008 roku w Polsce targami HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference. Wspólny termin obu imprez pozwolił na stworzenie profesjonalnej platformy, na której prezentowana jest pełna oferta dla produkcji kosmetyków, środków czystości oraz chemii gospodarstwa domowego. Właściciele marek oraz producenci mogą tu znaleźć rozwiązania dla projektu produktu, produkcji, opakowania oraz etykietowania. Targi CosmeticBusiness Poland objęte są patronatem wiodących krajowych organizacji, tj. Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego oraz Polskiej Izby Opakowań.

Więcej informacji na www.cosmetic-business.pl

 

Reklama