Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Inspirujące rozwiązania elektroenergetyczne na Targach EXPOPOWER 2024


Innowacyjne rozwiązania, technologie i nowoczesne produkty z zakresu energetyki przemysłowej, automatyki, oświetlenia, sterowania oraz instalacji niskiego, średniego i wysokiego napięcia, a także najświeższe informacje o zmianach w branży – wszystko to będzie można zobaczyć na tegorocznych Międzynarodowych Targach Energetyki EXPOPOWER. To kluczowe na krajowej arenie targowej wydarzenie gromadzące branżę energetyki konwencjonalnej odbędzie się 23 – 25 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.


 
Targi EXPOPOWER każdego roku przyciągają do Poznania zwiedzających oraz wystawców z całego świata. Podczas wydarzenia prezentowane są inicjatywy przedsiębiorców, instytucji samorządowych, przedstawicieli nauki, a także projektantów i ekspertów z zakresu elektryki, energetyki, instalacji i techniki. Targi EXPOPOWER to także miejsce spotkań i dyskusji przedstawicieli branżowych izb i stowarzyszeń oraz reprezentantów najważniejszych spółek energetycznych.
 
Trendy i wyzwania dla branży
Jak i gdzie inwestować, aby zwiększyć obecne możliwości sieci dystrybucyjnej? Kiedy magazyny energii zmniejszą jej obciążenie? Jak zaawansowana analityka danych, big data czy sztuczna inteligencja zostaną zastosowane w energetyce? Są to jedne z najważniejszych pytań stojących dziś przed branżą energetyczną. Podczas Targów EXPOPOWER będzie okazja, aby udzielić na nie odpowiedzi – mówi Piotr Drozdowski, dyrektor Targów EXPOPOWER. I podkreśla, że nadchodząca edycja wydarzenia jest wyjątkowa – zwiedzający otrzymają bowiem możliwość uczestnictwa w Wielkim Bloku Targowym o naprawdę zróżnicowanej tematyce.
 
Warto podkreślić, że cały blok targowy zaoferuje odwiedzającym blisko 1100 wystawców na prawie 35 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej! Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wraz z Targami EXPOPOWER w dniach 23-25 kwietnia 2024 roku odbędą się: Targi INSTALACJE, Targi GREENPOWER, Targi SECUREX, Targi SAWO, Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND oraz Forum NetZero.
 
Konferencje z udziałem ekspertów
Zróżnicowane grono profesjonalistów odwiedzających Targi EXPOPOWER sprawia, że jest to wyjątkowe miejsce do wymiany swoich doświadczeń. Przykład stanowią organizowane przez przedstawicieli poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich konferencje. Pierwsza z nich – XII Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Energooszczędność w oświetleniu” nt. „Technika świetlna 2024” – odbędzie się 23 kwietnia. Autorami referatów będą wykładowcy z krajowych uczelni technicznych, a także przedstawiciele czołowych producentów opraw i sprzętu oświetleniowego. Z kolei dzień później, 24 kwietnia, odbędzie się XIX Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia” nt. „Stacje elektroenergetyczne 2024”. W jej programie przewidziano m.in. wystąpienia pracowników naukowo-badawczych krajowych uczelni technicznych, wystąpienia przedstawicieli branży oraz panel dyskusyjny, do którego zaproszono czołowych polskich producentów elektroenergetycznych stacji i rozdzielnic wszystkich poziomów napięcia znamionowego.
 
To jednak nie wszystko. Dzięki konferencji #Ai_EnergINN organizowanej przez Eneę Operator oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, która odbędzie się podczas Targów EXPOPOWER, uczestnicy dowiedzą się: jak działa bezobsługowy magazyn liczników, czy VR i AR sprawdzają się w energetyce oraz w jaki sposób fuzja jądrowa wyznacza przyszłość energetyki. Wśród prelegentów #AI_EnergINN pojawią się pracownicy Enei Operator oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS), naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także przedstawiciele firm i instytucji, które na co dzień wykorzystują innowacyjne rozwiązania, jakie daje AI (sztuczna inteligencja) w pracy związanej z produkcją, magazynowaniem i dystrybucją energii.
 
Lista wystawców, bilety oraz program wydarzeń dostępne są na stronie: expopower.pl.
 
 
Kontakt dla mediów:
Victoria Leszczyńska
Tel.: +48 539-084-551
victoria.leszczynska@grupamtp.pl

Reklama