Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

​Nowy model maszyny do wysokowydajnego pakowania


Inżynierowie Ulma Packaging opracowali nowy model maszyny do wysokowydajnego pakowania w atmosferze modyfikowanej (MAP). FM 500 to Flow Pack do integracji z liniami o wysokiej wydajności. Pozioma maszyna pakująca, tworząca potrójnie zgrzewane opakowania, przeznaczona do pakowania różnych produktów żywnościowych, a w szczególności mięsa mielonego bez tacki.
 

Maszyna idealnie sprawdzi się z liniami o średniej oraz wysokiej wydajności. Jest to w pełni elektroniczna maszyna wraz z układem sterowania elektronicznego synchronizującym główne jej ruchy. Pozwala na uzyskanie wydajności pakowania około 120 – 130 opakowań na minutę oraz redukuje ryzyko nieplanowanych przestojów produkcyjnych. Kolejną zaletą jest solidna i higieniczna konstrukcja wykonana całkowicie ze stali nierdzewnej, która idealnie sprawdzi się w przemyśle spożywczym. Intuicyjna obsługa podobna jest jak w przypadku urządzeń o niskiej i średniej wydajności.

Rozwiązania maszyny FM 500 są jednym z najbardziej innowacyjnych pod względem trendów proekologicznych. Minimalizowany jest wpływ na środowisko przy zachowaniu korzyści tradycyjnego opakowania, które np. wydłużają przydatność produktu do spożycia, chronią przed urazami mechanicznymi oraz redukują zużycie plastiku. Pakowanie produktów bez papierowej tacki redukuje zużycie plastiku o 60% w porównaniu do opakowań z tacką oraz pozwala na redukcję miejsca podczas transportu materiałów opakowaniowych o 80%.

ULMA Packaging Polska Sp. z o.o.
www.ulmapackaging.pl

Reklama