K1500. Trzpienie rozprężne stalowe z dźwignią mimośrodową
Za pomocą opatentowanych systemów mocowania pozycjonuje się kształtowo dwa elementy bez użycia narzędzi i tworzy między nimi połączenie siłowe. Zakres mocowania i siła mocująca są ustawialne.
Materiał
- Rękojeść – odlew aluminiowy EN AC-46200.
- Podkładka dociskowa – tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym PA 66 GF 35-X.
- Sworznie ze stali nierdzewnej.
- Kotwa, podkładka, trzpień rozprężny, sprężyna talerzowa ze stali.
Wersja
- Rękojeść powlekana proszkowo, czarna o drobnej strukturze lub czerwona RAL 3003 o drobnej strukturze.
- Podkładka dociskowa – czarna.
- Podkładka pasywowana na niebiesko.
- Kotwa i trzpień rozprężny oksydowane.
Wskazówka
Siłę mocującą można ustawiać indywidualnie na kotwach za pomocą śrubokrętu. Jako ustawienie wstępne zalecane jest ustawienie dźwigni mimośrodowej pionowo, z trzpieniem rozprężnym w otworze.
Działanie systemu mocującego przetestowano w otworach o tolerancji H7. Wszystkie wartości siły mocującej są wartościami orientacyjnymi podanymi bez współczynnika bezpieczeństwa.
Właściwość do danego zastosowania musi zweryfikować użytkownik.
1) Plan aktywowany; 2) Plan nieaktywowany
Zalety
Łączenie dwóch części jest możliwe bez użycia narzędzi. Komponenty są optymalnie wycentrowane w położeniu zamocowanym. Dzięki kompaktowej formie trzpienie rozprężne z dźwignią mimośrodową można stosować również w otworach nieprzelotowych. Nie istnieją szczególne wymagania dotyczące wymiarów otworów. Również powierzchnia i forma nie muszą wykazywać szczególnych właściwości.
Zasada działania
System mocowania jest wprowadzany w otwór w stanie otwartym. Na początku procesu zamykania trzpień rozpręża się i mocuje w dolnym elemencie. Dzięki zintegrowanemu pakietowi sprężyn talerzowych uzyskiwany jest efekt docisku dolnego, który na koniec procesu zamykania łączy ze sobą oba elementy.
KIPP POLSKA Sp. z o.o.
ul. Ostrowskiego 7
53-238 Wrocław
tel. 71 339 21 44
fax 71 336 22 63
polska@kipp.pl
www.kipp.pl