Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Kompleksowe podejście do wiązania, owijania i consultingu



Prasa do wiązania palet KCK-131 i owijarka Saturn S6 są dostosowane do potrzeb pakowania na końcu linii produkcyjnej i zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczny i stabilny transport

MOSCA na targach Warsaw Pack 8-10.04.2025

Inteligentne, szybkie i bezpieczne – właśnie takie rozwiązania MOSCA przedstawi odwiedzającym Warsaw Pack w Nadarzynie. Dzięki holistycznemu podejściu do tworzenia swojej oferty, ten niemiecki producent maszyn oferuje wydajne systemy wiązania i owijania, które redukują zużycie materiałów. Na stoisku F3.06 w hali F odwiedzający będą mogli zobaczyć nowoczesne wiązarki i owijarki, a także innowacyjne narzędzia cyfrowe oferowane z pakietem usług serwisowych i fachowym doradztwem.


Po raz pierwszy w Polsce będzie prezentowana owijarka Saturn S8, należącej do Grupy MOSCA firmy MOVITEC, wyposażona w automatyczne podajniki narożników pionowych. MOSCA zaprezentuje także automatyczną wiązarkę SoniXs TR-Connect wyposażoną w  pakiet funkcji cyfrowych, umożliwiający zdalne nadzorowanie pracy maszyny w dowolnym miejscu i czasie. Nie zabraknie również najpopularniejszej wiązarki RO-M Fusion oraz najnowszego urządzenia w ofercie MOSCA, ręcznej wiązarki akumulatorowej HUG.

Projektowanie nowoczesnych rozwiązań pakujących to znacznie więcej niż samo dobieranie odpowiednich materiałów i sprzętu. MOSCA kieruje się zintegrowanym podejściem, a jej celem jest dostarczanie kompleksowych systemów, które obejmują rozwiązania cyfrowe, specjalistyczne doradztwo i inne usługi uzupełniające portfolio maszyn i materiałów do pakowania.



HUG, ręczna wiązarka zasilana akumulatorowo
 


Wiązanie i owijanie folią stretch – wiedza i doświadczenie
Wydajne technologie wiązania taśmami PP i PET oraz owijania folią stretch to kluczowe kompetencje MOSCA, co potwierdzą prezentowane w Nadarzynie modele SoniXs TR-Connect oraz Saturn S8. Wydajność automatycznej owijarki pierścieniowej Saturn S8 to 160 palet na godzinę z w pełni regulowaną prędkością i naprężeniem folii. Podczas procesu owijania produkty pozostają nieruchome, a rolka folii krąży poziomo wokół palety. Wydajny system cięcia i zgrzewania łączy materiał owijający na całej powierzchni i eliminuje nadmiar folii na końcu cyklu owijania. Folia chroni towary przed zanieczyszczeniami czy wilgocią nie tylko po bokach, ale i od góry. Szeroki wybór programów owijania pozwala dopasować parametry do specyfiki produktów i wymagań związanych z ich zabezpieczaniem, co przekłada się na minimalizowanie uszkodzeń i eliminowanie ewentualnych zwrotów. Programy do konkretnych towarów mogą dostosowywać operatorzy lub można używać do tego dedykowanych interfejsów.

Głównym celem zastosowania owijarki jest ochrona produktów przed czynnikami zewnętrznymi. Wstępny rozciąg folii do 300% (opcjonalnie nawet do 400%) zapewnia oszczędniejsze zużycie folii. Dzięki elastyczności materiału owijającego oraz podajnikowi górnej folii, ładunek pozostaje stabilny podczas transportu i jest chroniony przed wilgocią oraz kurzem. Dostępne programy to także opcja rozpoczęcia owijania od dowolnego miejsca ładunku lub owijanie podwójne – możliwości tej maszyny sprawiają, że owijanie staje się jeszcze łatwiejszym procesem, odpowiadającym na różnorodne potrzeby zabezpieczenia danego
produktu.


Wiązarka RO-M Fusion, która precyzyjnie zwiąże i zabezpieczy produkty z różnych branż przemysłowych. W kompaktowej konstrukcji maszyny zastosowano fotokomórkę, która wykrywa wysokość stosu produktów i reguluje naprężenie taśm



Skomunikowana produkcja dzięki nowoczesnym interfejsom
Wydajność wiązarek i owijarek w dużym stopniu zależy od tego, czy są dobrze skomunikowane z pozostałymi maszynami pracującymi w linii.

– Nasze systemy dysponują interfejsami, które bezproblemowo łączą się z rozwiązaniami robotycznymi i systemami przenośników, by całkowicie zautomatyzować procesy, nawet na bardzo małej przestrzeni – uściślił Alex Jesser.

Wiązarka TR-Connect jest dowodem zaangażowania MOSCA w tworzenie optymalnie skomunikowanych procesów. Dzięki standardowemu zintegrowanemu interfejsowi WebHMI operatorzy mają dostęp do danych o maszynach i w czasie rzeczywistym mogą sprawdzać informacje dotyczące dyspozycyjności, wydajności i jakości, a w razie potrzeby są w stanie elastycznie korygować parametry.

– Nie tylko znacznie ułatwia to uruchomienie i obsługę maszyn. Operatorzy mogą nadzorować efektywność SoniXs TR-Connect i pilnować, by pracowała jeszcze wydajniej – dodał Jesser.

Nowy pakiet usług cyfrowych oferowanych przez MOSCA umożliwia zdalne monitorowanie wiązarek, co daje większą swobodę w każdym miejscu i czasie. Producent oferuje dostęp do ważnych danych, m.in. o wydajności, przepustowości i czasie pracy maszyny, jak również umożliwia odczytywanie ostrzeżeń za pośrednictwem platformy usług w chmurze, co przyspiesza naprawę usterek i skraca przestoje do niezbędnego minimum.

Skuteczne i proste pakowanie delikatnych produktów
W Nadarzynie nie zabraknie również najbardziej popularnego modelu w ofercie MOSCA – wiązarki RO-M Fusion. Maszyna automatycznie i precyzyjnie zwiąże, a następnie zabezpieczy produkty z różnych branż przemysłowych. W kompaktowej konstrukcji maszyny zastosowano fotokomórkę, która wykrywa wysokość stosu produktów i reguluje naprężenie taśm. RO-M Fusion w standardzie jest wyposażona w obrotowy panel operatora i dodatkowy włącznik nożny, umożliwiający wygodną obsługę z obu stron.

MOSCA zaprezentuje również na targach nowo wprowadzony do oferty, prosty w obsłudze model ręcznej wiązarki zasilanej akumulatorowo – HUG. Urządzenie jest przeznaczone dla klientów, których specyfika pakowania nie wymaga dużych wydajności i szczególnie cenią sobie optymalizację kosztową. Dzięki HUG nawet przy mniejszej liczbie wiązanych opakowań proces pozostaje wydajny i niezawodny. Półautomatyczna wiązarka akumulatorowa jest wyposażona w kolorowy wyświetlacz podobny do tych w smartfonach, na którym są widoczne ikony parametrów urządzenia. Sam proces wiązania ma charakter półautomatyczny – taśmę umieszcza się ręcznie wokół opakowania. Następnie wystarczy już tylko wcisnąć odpowiedni przycisk, a HUG automatycznie reguluje naprężenie taśmy, zgrzewa końcówki i odcina zbędny materiał. Do łączenia taśm urządzenie wykorzystuje zgrzewanie tarciowe.

Na targach Warsaw Pack MOSCA zademonstruje nie tylko wiązanie samymi taśmami polipropenowymi (PP), ale także innowacyjną alternatywę – spinanie ładunków przy użyciu kombinacji taśm PP i papierowych. Pozwala to zabezpieczać lekkie ładunki, rezygnując z rozwiązań opierających się wyłącznie na tradycyjnych taśmach z tworzyw sztucznych.

MOSCA jest technologicznym liderem w produkcji maszyn oraz taśm PP i PET do wiązania i zabezpieczenia towarów przeznaczonych do transportu. Portfolio MOSCA obejmuje zarówno uniwersalne wiązarki o szerokim zakresie zastosowań, jak i wyspecjalizowane, w pełni zautomatyzowane maszyny o wysokiej wydajności, które można integrować z automatyczną linią produkcyjną. Dodatkowo firma oferuje ręczne, akumulatorowe wiązarki HUG. Międzynarodowa sieć dystrybucji, serwisu i doradztwa MOSCA umożliwia spółce obsługę klientów na całym świecie.

MOSCA powstała w 1966 roku w niemieckim Waldbrunn jako firma rodzinna. Dziś posiada już 27 oddziałów w 19 krajach świata i 6 zakładów produkcyjnych w Niemczech, Malezji, Kanadzie i USA. Spółka zatrudnia łącznie ponad 1300 pracowników. Dzięki swojemu ciągłemu rozwojowi, już od niemal 60 lat, firma utrzymuje pozycję rynkowego lidera w zakresie nowoczesnych technologii i jakości produktów.

MOSCA od wielu dekad konsekwentnie rozwija swoją ofertę, by zapewniać klientom wysokiej jakości rozwiązania dopasowane do szerokiego zakresu wymagań i zastosowań. Wiele z innowacji MOSCA stało się branżowymi standardami.o

Materiały własne MOSCA

MOSCA na Targach WARSAW PACK
8-10.04.2025 r. • Stoisko F3.06 w hali F



MOSCA DIRECT POLAND Sp. z o.o.
www.mosca.com
e-mail: mdpinfo@mosca.com
tel. +48 22 870 00 33
 

Reklama