Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Nowa generacja wag kontrolnych


Minebea Intec, wiodący globalny producent przemysłowych rozwiązań do ważenia i kontroli, wyznacza nowe standardy dzięki swojej najnowszej innowacji – interfejsowi „Blue HMI” dla automatycznych wag kontrolnych. Interfejs umożliwia intuicyjną obsługę, a tym samym oferuje maksymalną łatwość użytkowania. Nowa generacja wag kontrolnych może być dzięki temu łatwiej konfigurowana, sterowana i monitorowana.
 

Dynamiczne wagi kontrolne znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, w szczególności w produkcji i logistyce. Służą do wykrywania produktów o niewłaściwej masie, do ich odrzucania oraz do zapewnienia zgodności z przepisami i normami jakości, w tym ustawą o kontroli towarów paczkowanych. Minebea Intec oferuje szeroką gamę precyzyjnych wag kontrolnych, a nowy interfejs Blue HMI został rozwinięty z myślą o obsłudze całej gamy produktów, przygotowując się jednocześnie do przyszłych wyzwań w przemyśle.

Inteligentne funkcje interfejsu Blue HMI
Niezależnie od tego, czy trzeba wprowadzić nowy produkt, dostosować parametry linii czy zdefiniować raport partii: nowy interfejs użytkownika Blue HMI sprawia, że praca z wagami kontrolnymi jest łatwiejsza i bardziej wydajna. Thorsten Vollborn, dyrektor Działu Inspekcji i Rozwiązań Cyfrowych w Minebea Intec, podkreśla zalety tej technologii: „Koncepcja Blue HMI opiera się na tym, czego nauczyliśmy się z naszej codziennej pracy z zaawansowanymi technologicznie urządzeniami. Przyjazna dla użytkownika nawigacja po menu znacznie upraszcza obsługę i skraca okres nauki urządzenia”.

 

Dzięki nowemu interfejsowi można łatwo konfigurować, sterować i monitorować wagi kontrolne


Oprócz łatwości obsługi, Blue HMI stawia na elastyczność i bezpieczeństwo danych. Dla administratorów Blue HMI oferuje nowe i rozbudowane opcje ustawień do zarządzania użytkownikami i grupami. Aby umożliwić ergonomiczną pracę z systemem, wszystkie wagi kontrolne – w tym Synus®, Flexus® i seria produktów EWK – są teraz dostępne również w wersji z ruchomym wyświetlaczem.

Maksymalna kontrola za pomocą interfejsu Blue HMI
Blue HMI umożliwia zaawansowane funkcje monitorowania i analizy w celu lepszej kontroli jakości i optymalizacji procesów. „Urządzenie wyświetla ogólną wydajność systemu i inne statystyki w oparciu o bieżące wyniki ważenia. Posiada również zaawansowane funkcje rejestrowania i dokumentowania, dzięki czemu idealnie wspiera producentów podczas audytów” – mówi dr Thorsten Vollborn. Ponieważ wagi kontrolne często znajdują się na końcu linii produkcyjnej, zintegrowany parametr ogólnej efektywności zapewnia przejrzysty podgląd wydajności całej linii. Wszystko to jest wyświetlane na nowym pulpicie nawigacyjnym przy użyciu widżetów i diagramów.

W przypadku urządzeń combo – wag kontrolnych zintegrowanych z detektorami metalu (Vistus® i Mitus® – z nową technologią MiWave), operator kontroluje wszystkie procesy za pomocą jednego panelu. Przejrzystość i łatwość obsługi usprawnia skomplikowane, ale w wielu branżach niezbędne, wykrywanie ciał obcych.

Uniwersalne interfejsy umożliwiają optymalną integrację z linią produkcyjną
Dzięki nowemu Blue HMI, Minebea Intec spełnia potrzeby i zwiększa elastyczność swoich klientów, wyposażając wagi kontrolne w uniwersalne interfejsy, takie jak przemysłowe sieci komunikacyjne Ethernet/IP, Profinet lub SPC@Enterprise od Minebea Intec. Opcjonalnie dostępny jest również serwer OPC UA, w pełni zintegrowany zgodnie ze specyfikacją 40200 (Companion Specification Weighing). Interfejs można również rozszerzyć o specyfikację PackML 30050 (Companion Specification PackML zgodnie z OMAC). „Nowa funkcja 'Browser Remote View' w pełni ukazuje zaawansowaną technologię Blue HMI” – mówi Thorsten Vollborn. „Podobnie jak w przypadku routera internetowego w domu, interfejs można załadować jak stronę internetową w przeglądarce”. Dzięki temu rozwiązaniu można sterować i monitorować wagę z dowolnego urządzenia z przeglądarką, np. z komputera, telefonu komórkowego, tabletu czy telewizora w sali konferencyjnej.

Elegancka obudowa Blue HMI ze stali nierdzewnej zapewnia nie tylko trwałość, ale także łatwe czyszczenie i nowoczesny wygląd. Cechy te sprawiają, że idealnie nadaje się on do higienicznych środowisk przemysłowych. Dzięki swojemu wyraźnemu i szczegółowemu 15-calowemu wyświetlaczowi dotykowemu Full HD, Blue HMI zapewnia zawsze wyjątkową jakość obrazu – nawet przy bezpośrednim oświetleniu.

Najnowocześniejsza technologia od Minebea Intec
W nowych wagach całkowicie zmodyfikowano też elektronikę. We wszystkich systemach wagowych zastosowano czujniki Minebea Intec. Zapewnia to wiele korzyści, szczególnie w aplikacjach o dużej prędkości. Wszystkie wagi kontrolne z nowym HMI mogą być legalizowane, wspierając tym samym klientów w produkcji wyrobów spożywczych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Dzięki ponad 75-letniemu doświadczeniu i innowacyjnemu podejściu, wagi kontrolne Minebea Intec stają się nie tylko skutecznym narzędziem do ważenia, ale także kluczowym elementem w procesie zapewniania jakości i zgodności z normami przemysłowymi.
To doskonałe rozwiązanie dla firm poszukujących niezawodnych i zaawansowanych technologicznie wag kontrolnych do swoich codziennych zadań produkcyjnych.Minebea Intec Poland sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 70
62-025 Kostrzyn
tel. +48 61 656 02 98
biuro.pl@minebea-intec.com

Reklama