Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Nowe modele maszyn: więcej innowacji, większa wydajność


MOSCA konsekwentnie podąża ścieżką transformacji cyfrowej i w 2023 roku zaprezentowała kolejną generację maszyn. Nowe modele nie tylko są jeszcze bardziej zdigitalizowane, ale również coraz skuteczniej odpowiadają na zmieniające się potrzeby klientów. Dodatkowo stale wdrażamy innowacje i takie metody sterowania, które sprawiają, że obsługa naszych maszyn staje się jeszcze łatwiejsza dla pracowników produkcji.

 


Nowa zintegrowana topologia sterowania zapewnia klientom kompleksowy podgląd maszyny i zdalną parametryzację ustawień. Z dowolnej lokalizacji można analizować dane pracy maszyny. Na tej podstawie można wprowadzić zmiany, które zwiększą całkowitą wydajność i pomogą oszczędzać zasoby.

Pierwsza faza prac MOSCA polegała na dalszym rozwijaniu maszyny RO-M-RI. Dzięki otwartej ramie w kształcie pierścienia nowa SoniXs M-RI doskonale wiąże materiały budowlane, w szczególności produkty drewniane. Ulepszona wersja z pierścieniową ramą jest wyposażona w zaawansowany sterownik PLC firmy B&R. Ponadto zastosowany dynamiczny napęd pierścieniowy zwiększa wydajność. Standardowe wyposażenie M-RI obejmuje wąski ultradźwiękowy agregat SoniXs. Dzięki niemu wiązanie przebiega z jeszcze większą wydajnością i oszczędnością energii.

O przewadze tych maszyn decyduje zastosowana w nich technologia wiązania SoniXs umożliwiająca bezproblemowe używanie taśm PET. W miejscu łączenia końcówek taśm wytwarzana jest minimalna ilość ciepła. Nie powstają więc żadne opary, które zwykle towarzyszą procesom zgrzewania termicznego. Do wiązania produktów można teraz używać nadających się do recyklingu materiałów o większej wytrzymałości.
 


SoniXs M-RI jest również dostępna z nowym agregatem, który skutecznie zabezpiecza produkty o minimalnej szerokości wynoszącej zaledwie 60 mm. W ten sposób MOSCA jeszcze bardziej elastycznie dopasowuje ofertę do potrzeb klientów.

SoniXs M-RI idealnie sprawdza się podczas wiązania drewnianych listew, łat dachowych i desek parkietowych. Doskonale sobie radzi również z rurami osłonowymi, zwojami przewodów i innymi produktami, gdzie taśmę trzeba przeprowadzić przez niewielki otwór. OPC UA i inne interfejsy pozwalają wybierać między obsługą ręczną a w pełni zautomatyzowanymi trybami. Wydajność tych drugich to 18 wiązań na minutę z gwarancją pewnego zabezpieczenia produktów na czas transportu.

W drugiej fazie prac połączono maszyny SoniXs TR-6 Base i SoniXs TR-6 Pro. W efekcie MOSCA stworzyła SoniXs TR-Connect. Wszystkie nasze maszyny będą wyposażone w wysokiej jakości sterowniki PLC. Do standardowego wyposażenia TR-Connect planujemy zaimplementować również najnowszą technologię zgrzewania ultradźwiękami SoniXs. Jeszcze bardziej modułowa konstrukcja nowego agregatu Standard 7 sprawi, że konserwacja maszyn MOSCA będzie prostsza niż dotychczas.

Lepsze wykorzystanie potencjału
Śledzenie procesu wiązania, wyszukiwanie potencjału optymalizacyjnego i ulepszanie działalności operacyjnej – oto cele, których realizację zapewnia nowa generacja maszyn MOSCA. Najnowsze modele pozwalają naszym klientom korzystać z bardzo zaawansowanych systemów WebHMI, aby przeglądać, nadzorować i optymalizować wszystkie elementy procesu wiązania.

Na innowacyjną cyfrową technologię składają się głównie trzy nowe zintegrowane z maszyną moduły: przetwarzania brzegowego MOSCA Edge Computing, chmury obliczeniowej MOSCA Cloud Computing i WLAN. WebHMI zapewnia klientom szeroki zakres dodatkowych możliwości. Produkcję da się teraz monitorować i optymalizować w sposób ciągły. Dane z długiego okresu z pomocą WebHMI można przeglądać bezpośrednio w module przetwarzania brzegowego, np. by wykrywać anomalie w procesie i eliminować nieprawidłowości jeszcze przed wystąpieniem awarii. Opcjonalny moduł WLAN zapewnia elastyczny dostęp do WebHMI, bez konieczności korzystania z terminala z dostępem do wyszukiwarki. Operator może nadzorować SoniXs M-RI i SoniXs TR-Connect za pomocą smartfona lub tabletu, przeglądając najważniejsze wskaźniki na ekranie swojego urządzenia mobilnego.

O spółce MOSCA GmbH
Niemiecka firma MOSCA GmbH jest producentem wysokiej jakości maszyn i materiałów do wiązania pakietów i palet oraz dostawcą kompletnych systemów pakowania w zakładach przemysłowych. Portfolio maszyn MOSCA obejmuje zarówno uniwersalne urządzenia o szerokim zakresie zastosowań, jak i wyspecjalizowane, w pełni zautomatyzowane maszyny o wysokiej wydajności, które można integrować z automatyczną linią produkcyjną. W jednym z najnowocześniejszych zakładów w Europie MOSCA produkuje też taśmy PP i PET. Międzynarodowa sieć dystrybucji, serwisu i doradztwa MOSCA umożliwia spółce obsługę klientów na całym świecie.

MOSCA powstała w 1966 roku w niemieckim Waldbrunn jako firma rodzinna. Dziś posiada już 27 oddziałów w 19 krajach świata i 6 zakładów produkcyjnych w Niemczech, Malezji, Kanadzie i USA. Spółka zatrudnia łącznie ponad 1300 pracowników. Dzięki swojemu ciągłemu rozwojowi, już od ponad 58 lat, MOSCA utrzymuje pozycję rynkowego lidera w zakresie nowoczesnych technologii i jakości produktów. Po szczegółowe informacje zapraszamy na naszą stronę internetową: www.mosca.com.MOSCA DIRECT POLAND Sp. z o.o.
tel. +48 22 870 00 33
mdpinfo@mosca.com
www.mosca.com 
 

Reklama