Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Pakuj z nami, czyli maszyny pakujące z Łukasiewicz – Krakowskiego Instytutu Technologicznego


Niestandardowe wymagania? A może nie możesz znaleźć maszyny, która spełnia wszystkie Twoje oczekiwania? Dobrze trafiłeś! Doświadczenie sięgające 1969 roku, wykwalifikowana kadra konstruktorów, innowacyjność i elastyczność stawiają Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny w pierwszym rzędzie polskich producentów automatycznych i półautomatycznych maszyn i linii do pakowania substancji płynnych i stałych.
Z nami zoptymalizujesz koszty produkcji
Łukasiewicz – KIT projektuje, wytwarza i uruchamia u swoich Klientów maszyny, które sprawiają, że spoglądanie na proces pakowania staje się przyjemnością. Optymalizują czas procesu, zwiększają wydajność linii, bo szybciej w tej branży znaczy taniej. Specjalizujemy się w rozwiązaniach dla firm działających w branżach takich jak przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny, chemiczny i rolno-spożywczy.
Nieszablonowe podejście, wsłuchiwanie się w potrzeby Klientów, maszyny „szyte na miarę” to nasza specjalność. Projektujemy i wytwarzamy:
 • maszyny do automatycznego i półautomatycznego dozowania cieczy (roztwory wodne, alkoholowe, syropy, zawiesiny, szampony, emulsje, oleje, płynne produkty chemii gospodarczej i budowlanej, w tym ciecze pieniące i substancje niebezpieczne) z funkcją zamykania opakowań przez zakręcanie różnego rodzaju zakrętek, pompek, atomizerów oraz zaciskanie/wciskanie wieczek;
 • maszyny do pakowania tabletek, drażetek, kapsułek oraz innych drobnych obiektów w opakowania typu gniazdowego (blister), w opakowania bezgniazdowe, z równoczesnym znakowaniem (materiały − folia PVC zamykana laminowaną folią aluminiową, papier, celofan, aluminium, laminowane materiałem termozgrzewalnym);
 • liczarki do automatycznego i półautomatycznego odliczania tabletek płaskich, dwuwypukłych, kapsułek typu SNAP-FIT, tabletek kształtowych i innych obiektów, których kształt umożliwia swobodne przemieszczanie się w prowadnicach ślizgowych do podstawianych opakowań;
 • znakowarki kartoników do nanoszenia znaków alfanumerycznych (nr serii, data ważności) metodą wygniatania lub termodruku;
 • etykieciarki do automatycznego naklejania etykiet samoprzylepnych na opakowania cylindryczne różnego rodzaju oraz powierzchnie boczne i płaskie;
 • linie wielofunkcyjne, monobloki do automatycznego dozowania, zamykania i etykietowania oraz inne nietypowe maszyny i urządzenia zaprojektowane zgodnie ze szczególnymi wymaganiami Klienta.
Wszystkie funkcjonalności mogą występować pojedynczo (jako urządzenie zadaniowe) lub mogą być konfigurowane tak, by zapewnić automatyzację całego procesu pakowania.


Półautomatyczna dozowarka DP-5

Rozwiązania dla branży rolno-spożywczej
Szybkie, bezpieczne, precyzyjne i bezawaryjne pakowanie to cel każdego przedsiębiorcy działającego w agrobiznesie. Niezależnie od tego, czy masz małą firmę produkującą soki na bazie owoców z przydomowego sadu, czy wysyłasz w świat hektolitry przetworów, potrzebujesz niezawodnego systemu pakującego, który sprawi, że Twoje wyroby trafią na stoły konsumentów.
Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny bazując na kilkudziesięcioletnim doświadczeniu w projektowaniu jednostkowych maszyn przystosowanych do wymagań procesu technologicznego m.in. w branży spożywczej, projektuje urządzenia, które sprawiają, że wszystkie te warunki zostają spełnione. Oferujemy urządzenia do automatycznego i półautomatycznego dozowania płynów, zamykania butelek, znakowania i etykietowania opakowań spełniające wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny w bezpośrednim kontakcie z żywnością.
Projektujemy i wykonujemy maszyny i urządzenia mające zastosowanie w lokalnym przetwórstwie spożywczym:
 • do czyszczenia butelek – do półautomatycznego lub automatycznego przedmuchiwania opakowań szklanych o przekroju okrągłym,
 • do rozlewania soków, nalewek i innych produktów regionalnych, zakręcania i etykietowania butelek oraz innych pojemników zawierających produkty spożywcze z gospodarstw dostarczających własne produkty na rynek lokalny i nie tylko,
 • do pakowania i znakowania opakowań z takimi wyrobami,
oraz maszyny i urządzenia do zastosowań w produkcji na skalę przemysłową.
 
Przedmuchiwarka do butelek

Rozwiązania dla branży chemicznej
Rozumiemy specyfikę pracy z substancjami niebezpiecznymi i powierzchniowo czynnymi. Naszym Klientom oferujemy urządzenia pakujące przeznaczone do konfekcjonowania substancji niebezpiecznych, w tym np. łatwopalnych, żrących. Dysponujemy również sprawdzonymi rozwiązaniami (specjalne konstrukcje nalewaków) usprawniającymi napełnianie pojemników substancjami gęstymi, także pieniącymi, co jest szczególnie ważne dla wytwórców środków myjących i piorących.

Modernizacja maszyn pakujących – czy warto?
Odpowiadamy, warto! A dlaczego warto? Często modernizacja jest o wiele tańsza niż zakup nowej maszyny. Jeśli masz w swoim zakładzie produkcyjnym dobrą, ale już nie najnowszą maszynę pakującą – dozowarkę, etykieciarkę, blistrzarkę, zgrzewarkę, znakowarkę, która jest w porządku, ale mogłaby być lepsza, czasami sprawia kłopoty, wydajność nie jest satysfakcjonująca, a może po prostu się zepsuła, zasięgnij rady specjalistów od remontów i modernizacji urządzeń pakujących!
Świadczymy usługi o charakterze doradczym, remontowym i serwisowym w zakresie urządzeń dozujących, pakujących, znakujących i etykietujących, w tym:
 • modernizację maszyn i urządzeń,
 • wykonywanie części zamiennych według zamówienia Klienta.
Co możemy dla Ciebie zrobić?
Powiedz nam jakim parkiem maszynowym dysponujesz, co nie działa wcale, a co nie działa wystarczająco dobrze. Zdiagnozujemy Twoją maszynę i zaproponujemy różne warianty modernizacji, w zależności od możliwości i potrzeb. Wskażemy czego potrzebuje Twoja maszyna, aby znów była niezawodna. Nowy napęd, nowe pompy, zmiana sterowania, może nowsze rozwiązanie mechaniczne, a może tylko wymiana łożysk, czy regeneracja elementów roboczych. Sam podejmiesz decyzję co jest najbardziej potrzebne i najbardziej się opłaca.
Na życzenie Klienta możemy również rozbudować maszynę dokładając kolejne komponenty, a tym samym nowe, niezbędne w zmieniającej się rzeczywistości funkcjonalności.
Mamy doświadczenie w modernizowaniu maszyn wyprodukowanych także przed rokiem 2000.

Przedstaw nam swoje potrzeby a my znajdziemy najlepsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie!

 
 
Zapraszamy do współpracy!
Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny

ul. Zakopiańska 73, 30-418 Kraków
tel. 12 26 18 324
sprzedaz@kit.lukasiewicz.gov.pl
https://kit.lukasiewicz.gov.pl/


 

Reklama