Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Pionowe rozwiązania opakowaniowe IMA FLX Hub do przemysłu spożywczego


Firmy należące do IMA FLX Hub – IMA Ilapak, IMA Record, IMA Eurosicma, IMA Delta Systems, IMA Fillshape i IMA Tecmar – dzięki szerokiej gamie elastycznych rozwiązań opakowaniowych są w stanie spełnić wszystkie wymagania dotyczące formy, wypełnienia oraz uszczelnienia na rynku spożywczym, medycznym i farmaceutycznym, nawilżanych chusteczek oraz karmy dla zwierząt domowych. Oprócz poziomych maszyn pakujących, maszyn pionowych i do pakowania w torebki stojące, portfolio IMA FLX Hub obejmuje również systemy liczenia oraz ważenia. Mogą one być łączone z urządzeniami końcowymi i urządzeniami do pakowania wtórnego IMA, co pozwala nam proponować kompletne linie wraz z rozwiązaniami „pod klucz”.Gama pakowaczek pionowych VFFS IMA, z otwartą ramą, została opracowana dla sektorów, które skupiają się na produktach rolnych, IQF i mleczarstwie.

Modele VFFS firmy IMA, zarówno kontynuacyjne, jak i start-stopowe, nadają się do każdego rodzaju aplikacji i każdej produkcji. Ponadto, dzięki otwartym ramom, maszyny są łatwe do czyszczenia i dezynfekcji. Co więcej, dzięki otwartej konstrukcji można bezwysiłkowo dokonać konserwacji i wymiany części. W tym samym zakładzie produkowane są również wagi wielogłowicowe do dozowania i podawania produktów do pionowych maszyn pakujących.

Gama systemów ważących IMA może obsługiwać zarówno niskie, jak i wysokie prędkości. Wszystkie modele mają otwartą ramę ze stali nierdzewnej, są całkowicie wymienne i nadają się do dezynfekcji a także mogą być zintegrowane ze wszystkimi maszynami VFFS firmy IMA.

W ostatnich latach firma opracowała zarówno rozwiązania ML (IP65), jak i HD (IP69). Dzięki tak szerokiemu asortymentowi, IMA może dostarczyć kompletne rozwiązania, dedykowane różnym branżom. Dostępny jest cały szereg opcji: zippery, zgrzewanie ultradźwiękowe, specjalne systemy do usuwania powietrza z worków oraz dodatkowe dedykowane akcesoria ułatwiające użytkowanie w różnych warunkach produkcyjnych.

Jako ekspert na rynkach referencyjnych, IMA może pomóc klientom poprzez dostarczanie rozwiązań „pod klucz”, wstępnie skonfigurowanych lub konfigurowalnych, integrowanych z systemem podawania, wagą wielogłowicową, maszyną pakującą i urządzeniami końcowymi linii.

Oprócz branż wymienionych powyżej, mamy również rozwiązania dla branż „suchych”, takich jak przekąski i słodycze, płatki śniadaniowe, suszone owoce i karma dla zwierząt domowych. Ścisła synergia pomiędzy firmami IMA FLX Hub zapewniła doskonałą integrację z maszynami HFFS do indywidualnego owijania przepływowego połączonego z ważeniem i pakowaniem opakowań zbiorczych wyrobów cukierniczych. Do tych zastosowań IMA FLX Hub oferuje zarówno pakowarki ciągłe, jak i przerywane VFFS, zawsze z konstrukcją otwartej ramy.

Maszyny te mogą produkować każdy rodzaj opakowań – od pillow, przez 4-seal Stand-Up, aż po opakowanie Doy – od małych, szybkich pojedynczych paczek, aż po duże paczki do 5 kg lub więcej. Firma specjalizuje się w Stand-Up i Doy Pack „world” i dla tego typu torebek IMA posiada różne typy maszyn, zarówno pionowe, jak i poziome, zarówno do średnich i dużych prędkości, z zakresem wykonalności, który obejmuje wszystkie formaty i segmenty obecne na rynku.

Wspólną cechą wszystkich pionowych maszyn produkowanych przez IMA jest intuicyjny interfejs HMI, w tym samouczki wideo, które pomagają i ułatwiają pracę operatorom. Wyświetlacze mają opcję wyświetlania statystyk i OEE, ocenę wydajności produkcji na różnych zmianach, możliwość sterowania dostępami i różnymi wykonywanymi operacjami, a także regulację zadań w zależności od poziomu operatora.

Maszyny IMA są zaprojektowane tak, aby mogły obsługiwać zarówno laminowane materiały i folie, jak i zrównoważone materiały, takie jak papier lub monomateriały nadające się do recyklingu.
ILAPAK Sp. z o.o.
ul. Tyniecka 233
30-376 Kraków, Polska
tel. +48 12 266 20 75
info.ilapak.pl@ima.it
www.ilapak.pl
www.ima.it

Reklama