Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Produkcja przeciwciał monoklonalnych

Niezawodne i wydajne porcjowanie

Produkcja przeciwciał monoklonalnych

Aby zapewnić sobie wgląd w procesy i ich niezawodny przebieg, firma produkcyjna z branży biofarmaceutycznej zmodernizowała zbiorniki, montując moduły PowerMount™. Ponadto zamiast stosowanego wcześniej wzorcowania z użyciem przepływomierzy wdrożono metodę RapidCal™, która podnios­ła wydajność i znacznie skróciła czas przestojów.

Kiedy ten producent biofarmaceutyczny został poproszony o dostarczenie przeciwciał monoklonalnych do zwalczania koronawirusa wywołującego COVID-19, firma chciała natychmiast znaleźć sposób na poprawę niezawodności procesów porcjowania i skrócenie czasu stabilizacji wagi. Firma METTLER TOLEDO stanęła na wysokości zadania i była gotowa dostarczyć zbiorniki porcjujące o bardziej inteligentnej i wydajnej konstrukcji, aby zapewnić pacjentom w potrzebie leczenie ratujące życie.

Wyzwanie

Analogowe moduły wagowe, z których firma korzystała dotychczas, nie zapewniały wglądu w stan procesów, więc kierownicy produkcji nie byli informowani o braku czujników wagowych lub ich nieprawidłowym działaniu. Jedynym potwierdzeniem, że moduły wagowe są dokładne i pracują zgodnie z oczekiwaniami, było wykonywane raz do roku wzorcowanie z użyciem przepływomierzy, które trwało ponad pięć dni i pochłaniało ogromne ilości zasobów. Ponadto utylizacja ścieków pozostałych po użyciu przepływomierzy była kosztowna, a cały proces wymagał gruntownego czyszczenia zbiorników i w związku z tym niósł ryzyko zanieczyszczenia
krzyżowego.

Rozwiązanie

Na każdym zbiorniku zamontowano punkty kotwienia, co umożliwiło wzorcowanie wag zbiornikowych metodą RapidCal™. Wykorzystuje ona urządzenia hydrauliczne, które działają na zbiornik siłą skierowaną w dół i eliminują potrzebę stosowania ciężkich testowych wzorców masy lub oczyszczonych cieczy. Każdy zbiornik wyposażono w moduły wagowe PowerMount™, które za pośrednictwem wyświetlaczy IND570 na bieżąco informują o stanie czujnika wagowego, dostarczając potwierdzenia, że proces jest dokładny i przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Wyświetlacze pomogły ponadto zintegrować rozwiązanie z siecią zakładowego systemu automatyki, zapewniając bezpieczny transfer danych i lepszą identyfikowalność.

Wyniki i korzyści

Ogólna wydajność porcjowania wzrosła dzięki szybszej stabilizacji modułów wagowych PowerMount™, a funkcje diagnostyczne zapewniły niespotykaną wcześniej widoczność i niezawodność procesów. Klient jest również bardzo zadowolony z metody wzorcowania RapidCal™, która nie tylko jest niezwykle łatwa w użyciu, ale zapewnia również wymaganą jakość. Na ukończenie wzorcowania metodą RapidCal™ potrzeba tylko kilku godzin, co pozwoliło klientowi wydłużyć czas produkcji, zmniejszyć straty materiałów oraz wymaganą liczbę operatorów i godzin pracy, a dzięki temu uzyskać znaczne oszczędności.

 

www.mt.com/IND-RapidCal

Reklama