Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Sensoryka w branży opakowań


W branży opakowań dostrzegamy pięć głównych kluczowych trendów:
  • Ciągły rozwój branży: Branża opakowań odnotowuje coroczny wzrost i oczekuje się, że tendencja ta będzie się utrzymywać. Wraz ze wzrostem konkurencji zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się, rośnie liczba fuzji i przejęć pośród firm aktywnie poszukujących godnych zaufania, długoterminowych partnerów.
  • Zrównoważone pakowanie: Nowe przepisy napędzają przejście w stronę zrównoważonych materiałów i procesów. Modne hasła, takie jak biomateriały, opakowania wielokrotnego użytku i wielokrotnego napełniania, logistyka odwrotna itp., zyskują coraz większe znaczenie.
  • Rozwój handlu elektronicznego: Pandemia COVID-19 przyspieszyła rozwój handlu elektronicznego. Aby zachować konkurencyjność, maszyny i firmy pakujące muszą dostosować się do specyficznych wymagań tego trendu rynkowego.
  • Personalizacja: Konsumenci wymagają bardziej spersonalizowanych produktów, co wymaga maszyn pakujących zdolnych do produkcji mniejszych partii produkcyjnych, które są bardziej elastyczne i charakteryzują się krótszym czasem przezbrajania.
  • Przemysł 4.0: Przemysł opakowaniowy ulega transformacji poprzez wprowadzenie nowych, przełomowych technologii, takich jak inteligentne czujniki z technologiami predykcyjnymi, sztuczna inteligencja (AI), rzeczywistość rozszerzona (AR), zdecentralizowane sieci i inteligentne fabryki. Wszystkie te elementy kształtują przyszłość branży.
Przemysł opakowaniowy stawia przed czujnikami wagowymi liczne wyzwania. Niezawodność ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia wysokiej dokładności, szybkich pomiarów, szybkiej zmiany ustawień i możliwości dostosowania do różnych warunków pracy, zwłaszcza w tak wymagających branżach, jak: spożywczej, napojów, kosmetycznej i farmaceutycznej, w których należy uważnie dobierać czujniki wagowe. Niektóre czujniki są specjalnie zaprojektowane do pracy w warunkach aseptycznych i wytrzymują działanie agresywnych środków czyszczących, podczas gdy inne muszą pracować na zewnątrz przez długi czas i zapewniać dokładne pomiary przy dużych wydajnościach. Marka HBM oferuje szeroką gamę czujników wagowych spełniających te wysokie wymagania. Ponadto stale dostosowujemy nasze portfolio do zmieniających się wymagań rynku i innowacji technologicznych. Istnieje wiele norm określających wymagania stawiane czujnikom w danej branży, przy czym każda z nich jest inna i ma własne, indywidualne potrzeby. Należą do nich wymagania materiałowe, łatwość czyszczenia urządzeń pomiarowych, ich hermetyczność czy zgodność z międzynarodowymi systemami metrologicznymi, takimi jak OIML, legalizacyjnymi i normami przeciwwybuchowymi.

Od dziesięcioleci marka HBM opiera swoją podstawową działalność w zakresie technologii ważenia na trzech istotnych aspektach:
  • Produkcja tensometrów: HBM projektuje i produkuje tensometry, które są podstawowymi elementami naszych czujników tensometrycznych, co czyni nas w pełni niezależnymi i niezawodnymi dla naszych klientów.
  • Skoncentrowanie na czujnikach: Czujniki są pierwszym elementem łańcucha pomiarowego. Niezawodność, precyzja i wytrzymałość naszych rozwiązań wagowych są uznawane na całym świecie, a czujniki stanowią podstawę niezawodnych pomiarów i detekcji. Dlatego też dostarczanie czujników spełniających wysokie standardy jest w centrum naszych zainteresowań. 
  • Nacisk na jakość: HBM stawia na jakość. W rezultacie nasze czujniki wagowe wykazują lepsze zachowanie i trwałość w porównaniu do innych. To przywiązanie do jakości jest wysoko cenione przez naszych klientów.


ul. Krauthofera 16
60-203 Poznań
tel. 61 6 625 666
kom. 501 607 400
info@hbm.com.pl
www.hbm.com.pl


Reklama