Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA 2024 – podsumowanie


Tegoroczna edycja Targów DREMASILESIA 2024 dobiegła końca. Po 5 latach przerwy Targi DREMASILESIA wróciły na Śląsk.
 

Była to jednocześnie pierwsza impreza z cyklu DREMA TOUR, obejmująca cykl 3 wydarzeń, które odbywają się w Katowicach (DREMASILESIA), Poznaniu (DREMA) i Lublinie (LUBDREW). Każde spotkanie składa się z 3 modułów tematycznych: AKADEMIA, POKAZY i TARGI. Program uwzględnia prezentację bieżących trendów i możliwość spotkania z doradcami w zakresie wsparcia funkcjonowania przedsiębiorstw i jest okazją do zdobycia praktycznej wiedzy eksperckiej, zobaczenia fabryki mebli na żywo, a także sprzedaży i zakupu specjalistycznych narzędzi i maszyn do obróbki drewna.
 

W tym trudnym dla całej branży okresie targi DREMASILESIA zgromadziły 45 wystawców na powierzchni 1200 m2. Przez 3 dni targowe targi DREMASILESIA odwiedzili przedstawiciele branży drzewno-meblarskiej oraz małych zakładów rzemieślniczych z Polski, Czech, Danii i Ukrainy. Dla gości targowych przygotowano pokazy maszyn, narzędzi, elektronarzędzi oraz program imprez towarzyszących.
 

TARGI
Podczas wydarzenia prezentowana była oferta producentów maszyn dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, a także stolarni. Wśród wystawców oferujących szeroki asortyment maszyn i urządzeń znalazły się takie firmy jak Felder, Lazzoni Group, czy REMA, której udało się sprzedać podczas targów dwie pilarki formatowe.
Zwiedzający mogli zapoznać się także z ofertą firmy, oglądali również maszyny do produkcji granulatów na stoisku BMG PELLETING. Firma CRAFTDREW zaprezentowała prasy do klejenia drewna, wózki lakiernicze, wózki transportowe do stolarni czy zaciski.
 

Lider rynku narzędzi, jakim jest firma ITA TOOLS prezentowała szeroką gamę innowacyjnych, profesjonalnych narzędzi skrawających, które dostarczane są do tysięcy firm z całego świata, pomagając klientom usprawniać i optymalizować procesy produkcyjne.
Nie zabrakło przedstawicieli producentów programów do projektowania mebli TOP SOLUTIONS, systemów odpylania marki NESTRO oraz systemów do gaszenia iskier TECHNOSPARK.
 

Szerokim zainteresowaniem cieszyły się stoiska firm oferujących elektronarzędzia i narzędzia ręczne: FESTOOL, VIRUTEX, PREBENA, ISKRA. Firmy te zorganizowały praktyczne pokazy możliwości pracy oferowanych przez siebie urządzeń. Bardzo duże zainteresowanie towarzyszyło pokazom organizowanym przez firmy FESTOOL i ISKRA. Uzupełnieniem oferty elektronarzędzi był szeroki asortyment plecaków, toreb, skrzyń i pasów narzędziowych, oferowanych przez firmę TORBY NARZĘDZIOWE.
Tradycyjnie nie zabrakło stoisk naszych patronów medialnych: Wydawnictwa INWESTOR i KURIERA DRZEWNEGO.

POKAZY W RAMACH DREMA TOUR
Największą atrakcją dla zwiedzających była fabryka mebli na żywo uruchomiona przez Lazzoni Group. Firma zaprezentowała komplet maszyn pozwalający na przeprowadzenie całego procesu produkcji szafek od rozkroju przez oklejanie do wiercenia. Wśród wystawionych maszyn pojawiły się: piła formatowa WPS 332 F, centrum CNC do nestingu WCG 3020LA, automatyczna okleiniarka z podwójną grupą klejową WEG-700S, a także wiertarki wielowrzecionowe, stworzone z myślą o mniejszych produkcjach: Expert M2.21, Lazzoni BS 21 oraz Expert M H.
 

Dla miłośników ręcznie tworzonych mebli, we współpracy z The Tools Magazine i grupą Narzędzioholicy.pl powstała strefa autorskiego mebla. Na przestrzeni liczącej ponad 250 m2 „ekipa do zadań specjalnych” wyprodukowała regał według własnego projektu. Poczynania zespołu można było obserwować na bieżąco na profilach Narzędzioholicy.pl w serwisie Facebook i Instagram.

AKADEMIA DREMA TOUR
W ramach projektu Akademia Drema Tour przygotowano eksperckie wykłady, przeprowadzone we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, firmą ITA Tools Sp. z o.o. i firmą TENKA.
Stowarzyszenie DROMA zaprezentowało wykład na temat szans i zagrożeń dla polskiego przemysłu maszyn i narzędzi do obróbki.
Wykłady przygotowane przez firmę ITA Tools Sp. z o.o. przybliżały wiedzę z zakresu zastosowania materiałów kompozytowych w meblarstwie i narzędzi do ich obróbki. ITA Tools zaprezentowała także wykład na temat budowy, rodzajów i zastosowania pił tarczowych. W trzeciej części Akademii Drema Tour Łukasz Szczęsny – właściciel firmy TENKA, przedstawił budowanie oferty produktowej w przemyśle meblarskim i drzewnym, a także odpowiedział na pytanie: jak znaleźć swoje miejsce na rynku i zrozumieć potrzeby klientów?

Reklama