Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 02/2006

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 02/2006


Aspetyka w urządzeniach pakujących to dzisiaj standard. HUGART MACHINES – producent urządzeń pakujących dla przemysłu spożywczego
Firma nasza istnieje już od 1992 roku i od początku swej działalności związana jest głównie z branżą spożywczą, produkując dla niej maszyny oraz linie napełniająco-pakujące, linie technologiczne oraz różnego rodzaju urządzenia pomocnicze – wspomagające proces pakowania.

***
Marcin Wach
RADWAG – wagi przemysłowe etykietujące
Etykietowanie produktów pakowanych stało się koniecznością. Niezbędne jest w procesach magazynowych, dystrybucyjnych oraz w sprzedaży. Proces ten bardzo usprawnia automatyzacja. Firma RADWAG posiada w swojej ofercie ważące systemy etykietujące.

***
Zawsze odpowiednio zapakowany – B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Przemysł pakujący ciągle wprowadza nowe metody ochrony, przechowywania i eksponowania wysokiej jakości artykułów żywnościowych i dóbr konsumpcyjnych. Z tego powodu przemysł ten jest zawsze w czołówce, jeśli chodzi o wykorzystanie najnowocześniejszych maszyn i koncepcji systemów.

***
Agata Matuszewska, Zbigniew Warchocki
Dynamiczna waga kontrolna i system kontroli towarów paczkowanych. Narzędzia wspomagające kontrolę produktów przeznaczonych do sprzedaży – Wikpol Sp. z o.o.
Ustawa z dnia 6 września 2001 r. określa zasady kontroli paczkowania produktów przeznaczonych do sprzedaży w opakowaniach i oznaczania towarów paczkowanych znakiem e. Zgodnie z wymienioną powyżej ustawą „paczkujący może wprowadzać do obrotu tylko towary paczkowane spełniające wymagania określone w ustawie”.

***
Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki. TAROPAK 2006 – Jubileuszowa 25. edycja
W dniach 18–20 września 2006 roku na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się jubileuszowa – XXV edycja Targów TAROPAK. Po raz pierwszy TAROPAK został zorganizowany na terenach MTP w 1973 roku.

***
Tubki – praktyczne i estetyczne opakowania – Albertina Polska Sp. z o.o.
Tuba dzięki swym własnościom stała się jednym z podstawowych rodzajów opakowań w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Znalazła także swoje miejsce zarówno w przemyśle spożywczym, jak i chemicznym. Jest bardzo dobrym opakowaniem dla produktów wrażliwych na utlenianie i czystość mikrobiologiczną. Nadaje się do pakowania kremów, żeli, maści, balsamów, szamponów, pasztetów, koncentratów, klejów i innych produktów płynych i półpłynnych.

***
Gotowi na rekord. X Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL
Ponad 700 wystawców z całego świata, najnowocześniejsze maszyny, pełne linie technologiczne, pracujące w normalnym cyklu, seminaria i konferencje naukowe, tysiące widzów i gości – tak zapowiada się tegoroczna, dziesiąta już edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, organizowanych przez Targi Kielce.

***
Artur Pawluś
Integracja przepływu informacji produkcyjnych w systemach wspomagających zarządzanie
Wdrożenie zintegrowanego systemu klasy ERP jest przedsięwzięciem o kompleksowym charakterze. Obejmuje wiele różnorodnych czynności, dlatego już na początku warto zastanowić się nad integracją procesów oraz przepływem informacji w poszczególnych modułach systemu. Temu zagadnieniu poświęcimy cykl artykułów, dotykając problemów integracji w strategicznych komórkach przedsiębiorstwa.

***
Optymalna zdolność prześledzenia pochodzenia mięsa wołowego – Mettler Toledo Sp. z o.o.
CONAD ITALIA to komercyjna spółdzielnia, która działa na rynku handlu detalicznego i dysponuje siatką zbytu składającą się z 3 000 supermarketów, domów towarowych i małych sklepów, jak również 14 hipermarketów, które rozmieszczone są na terenie całych Włoch. Do głównych celów polityki zbytu grupy CONAD należy bliski kontakt z konsumentami, oferowanie lepszej obsługi klienta i skoncentrowanie na jakości produktów.

***
Dopuszczone oprogramowanie Cargoscan do działu transportu i logistyki – co ono daje? – Mettler Toledo Sp. z o.o.
Oprogramowanie Cargoscan AMS, które stworzone zostało do stosowania z urządzeniami mierniczymi i ważącymi, otrzymało zezwolenie PTB (Federalnego Instytutu ds. Fizyki i Techniki).

***
Halina Kwiatkowska, Ewa Mączewska
Zadania administracji miar w procesie zachowania spójności pomiarowej
Spójność pomiarowa według Międzynarodowego Słownika Podstawowych i Ogólnych Terminów Metrologii, to „właściwość wyniku pomiaru lub wzorca jednostki miary polegająca na tym, że można je powiązać z określonymi odniesieniami, na ogół z wzorcami państwowymi lub międzynarodowymi jednostkami miary, za pośrednictwem nieprzerwanego łańcucha porównań, z których wszystkie mają określone niepewności”.

***
Nowa generacja wyznacza nowe standardy – Danfoss Sp. z o.o.
Przetwornica częstotliwości VLT® AutomationDrive FC 300 reprezentuje nową koncepcję napędów oferowanych przez firmę Danfoss. VLT® AutomationDrive FC 300 przeznaczony jest dla wszystkich obszarów zastosowań, od standardowego napędu wektorowego aż do napędu serwo. Bez ograniczeń może w pełni autonomicznie sterować pracą dowolnej maszyny lub linii produkcyjnej.

***
Ireneusz Sosnowski
Kable do zastosowań w gospodarce wodno-ściekowej – Helukabel Polska Sp. z o.o.
Gospodarka wodno-ściekowa stanowi ważny element infrastruktury każdego kraju. W ciągu ostatnich lat obserwujemy ciągły rozwój technologii uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Znaczną rolę w tym procesie odgrywają nowoczesne techniki pomiarowe i regulacyjne, napęd, sterowanie i łączność.

***
Nowe wielokanałowe wzmacniacze pomiarowe typu CF dla systemu MGCplus. Systemy pomiarowe firmy HBM – Biuro Inżynierskie Maciej Zajączkowski
Pomiary z użyciem tensometrów i przetworników indukcyjnych wymagają maksymalnej precyzji i uwagi zarówno podczas samej instalacji tensometrów, w trakcie układania i ekranowania kabli przyłączeniowych, jak również podczas obróbki sygnałów pomiarowych.

***
Nowa seria małych sterowników koncernu Rockwell Automation – Elmark Automatyka Sp. z o.o.
Rockwell Automation pod marką Allen-Bradley wprowadza na polski rynek nowe sterowniki PLC MicroLogix 1100 (seria 1763). Sterownik ten łączy w sobie cechy najmniejszych modeli Pico i Pico GFX (wyświetlacz LCD) z możliwościami serii MicroLogix 1200 (te same dodatkowe moduły wejść/wyjść) oraz wprowadza nowe możliwości: edycję online (możliwość przeprowadzania zmian w programie bez potrzeby zatrzymywania procesora) oraz wbudowany port EtherNet/IP (10/100 Mb/s). Oprócz portu Eth/IP sterownik wyposażony jest w izolowany port RS232/RS485.

***
Sztuczna inteligencja. Technika polimerowa dla samodzielnych ruchomych robotów – igus sp. z o.o.
Od 14 do 20 czerwca na targach w Bremie (Niemcy) odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej dla robotów („RoboCup”). Impreza zgromadzi ok. 2000 inżynierów i informatyków z całego świata. Szacuje się, iż udział weźmie 100 drużyn z ok. 50 krajów. Technologie przyszłości, które sprawdzą się podczas tego wydarzenia, mają doskonałe szanse być wykorzystane także i w innych dziedzinach. Firma igus, oficjalny sponsor mistrzostw świata robotów, udostępnia darmowo wszystkim uczestnikom, kandydatom i pozostałym zainteresowanym swoje łożyska ślizgowe i przegubowe.

***
Andrzej Czarski
Statystyczna kontrola towarów paczkowanych – TQMsoft
Zgodnie z normą PN-ISO 3534-2:1994 „Statystyczne sterowanie jakością. Terminologia i symbole” statystyczne sterowanie jakością określa się jako „część sterowania jakością korzystającą z technik statystycznych”.

***
Jacek Majewski
Sensory stosowane do zliczania obiektów w przemyśle
Współczesne linie produkcyjne zostały nasycone wieloma sensorami różnego typu i o różnym przeznaczeniu. Sensory te wykonują zadania związane ze sterowaniem linią i pozyskiwaniem informacji o aktualnym stanie urządzeń i o jakości wykonywanych operacji technologicznych. Zliczanie jest operacją nieskomplikowaną w porównaniu do innych operacji realizowanych z użyciem sensorów – ale jest to operacja ważna, zwłaszcza na etapie pakowania lub kompletowania zestawów różnych elementów.

***
Z. Foltynowicz, A. Lewandowska, W. Borowska
Ocena ekologiczna wybranych opakowań do kremów
Opakowanie stanowi integralny składnik współczesnego społeczeństwa. Współczesne opakowania wytwarzane są z różnych materiałów i występują w różnych formach wynikających z przeznaczenia i funkcji, jaką mają do spełnienia. W 1994 roku Unia Europejska przyjęła znaną dyrektywę dotyczącą opakowań i odpadów opakowaniowych, która ostatnio została zmodyfikowana. Dyrektywa obejmuje wszystkie obszary i aspekty związane z opakowaniami i odpadami z nich powstającymi.

***
Międzynarodowe Targi Kosmetyki interCHARM Polska
O tym, że polska branża kosmetyczna rozwija się bardzo dynamicznie, wie każdy, kto ma z nią choć trochę do czynienia. Zainteresowanie polskimi produktami kosmetycznymi na rynkach międzynarodowych stale wzrasta. Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się polskie opakowania, a maszyny i urządzenia do produkcji kosmetyków słyną z wysokiego współczynnika doskonałej jakości w stosunku do niskich cen. Coraz więcej zagranicznych przedsiębiorców wybiera za dostawców właśnie polskie firmy i coraz więcej z nich poszukuje na polskim rynku nowych kontaktów.

***
Magdalena Ankiel-Homa
Wykorzystanie opakowań w działaniach marketingowych (na przykładzie produktów kosmetycznych)
Polski rynek artykułów konsumpcyjnych, rozwijający się dynamicznie i reprezentowany przez znaczną liczbę firm krajowych i zagranicznych, wzrastająca konkurencja rynkowa oraz spadek tempa sprzedaży sprawiają, że skutecznymi narzędziami „walki o konsumenta” stają się nie tylko użyteczność, zdrowotność czy ekologiczność wyrobów konsumpcyjnych, lecz także ich opakowania jednostkowe.

***
Krystyna M. Stecka
Kierunki modernizacji gorzelni i modyfikacji procesów technologicznych
Podstawowym zadaniem dla branży jest obniżenie kosztów produkcji oraz zmniejszenie oddziaływania na środowisko. Konieczne jest również zwrócenie uwagi na jakość spirytusu zgodnie z wymogami wynikającymi z przeznaczenia na cele spożywcze lub paliwowe. Gorzelnictwu będą zatem potrzebne nowoczesne, energooszczędne i przyjazne dla środowiska technologie z zakresu high technology.

***
Browary i wytwórnie napojów – nowy sposób optymalizacji kosztów
Z Sorenem Juul Jensenem – regionalnym szefem sprzedaży na Europę duńskiej firmy Danfoss Solutions A/S rozmawiał Lech Ptaszyński z IP SYSTEMS.

***
Światowy rynek opakowań żywności – Opakowania.com.pl
Opakowania w dniu dzisiejszym są niezbędnym elementem w nowoczesnym obrocie towarowym. Mimo działań ekologów, którzy podkreślają, że „najlepszym opakowaniem jest brak opakowania”, stanowią one konieczny warunek zabezpieczenia jakości produktu i jeden z podstawowych środków reklamy

***
Nowy miernik i regulator przepływu dla swobodnie spływających produktów sypkich – PTZ Grainpol
Istnieją 2 różne metody dozowania produktów sypkich: dozowniki objętościowe, np. podajniki śluzowe oraz podajniki ślimakowe, oraz dozowniki grawimetryczne, np. taśmowe wagi dozujące, systemy płytek odbojowych oraz różnicowe wagi dozujące.

***
Zestawienie wybranych firm, działających w branży opakowaniowej i wagarskiej

***
Automatyka w branży napojowej. Relacja z konferencji naukowo-techniczna w Sz
Gabriela Dutkowska W zimowej scenerii Beskidu Śląskiego, wśród ośnieżonych stoków Skrzycznego i Klimczoka, redakcja kwartalnika „Ważenie – Dozowanie – Pakowanie” zorganizowała w dniach 16–17 lutego br. konferencję naukowo-techniczną pt.: „Automatyka w browarach, gorzelniach, rozlewniach wód, win i soków”. Spotkanie miało miejsce w Hotelu „Orle Gniazdo” w Szczyrku i zgromadziło przedstawicieli znanych i cenionych nie tylko na polskim rynku firm, które kierują swoją ofertę do sektora napojowego.

***
Targi EuroLab 2006
Podczas VIII Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2006, odbywających się 8–10 marca br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, 100 wystawców zaprezentowało oferty z zakresu analityki chemicznej, biotechnologii i metrologii. W imprezie wzięło udział 5043 zwiedzających.

***
Ewa Osiecka
Ekspozycja nowości i wiedzy technicznej. Targi Automaticon 2006
Coraz mocniej zaznaczająca się w każdej sferze ludzkiej działalności specjalizacja sprawia, że zachowujące swój branżowy charakter Targi AUTOMATICON cieszą się stale rosnącym powodzeniem wśród fachowców z takich dziedzin, jak automatyzacja i robotyzacja. Bezsprzecznie nieustanny wzrost zainteresowania tą jedną z najbardziej znaczących w Polsce ekspozycji technicznych spowodował moment wzmożonej aktywności wytwórców zarówno w sferze produkcji, inwestycji, jak i rozwoju przedsiębiorstw.

***
Gabriela Dutkowska
Innowacje i rozwiązania w automatyzacji. Konferencja prasowa Targów AUTOMATICA
Niezależna platforma komunikacyjna dla automatyki – tak organizatorzy określają Targi AUTOMATICA, które od 2004 r. są organizowane przez Messe München i zrzeszenie branżowe ds. robotyki i automatyki VDMA. W tym roku, na nowych terenach targowych w Monachium, w dniach 16–19 maja ponownie spotkają się najwięksi potentaci w dziedzinie automatyzacji.

***
Tomasz Wilk
Anuga FoodTec – wiodące Targi przemysłu spożywczego
Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczej i Napojów – Anuga FoodTec – odbyły się w dniach 4–7 kwietnia 2006 r. na terenach centrum targowego w Kolonii. Impreza potwierdziła swoją pozycję największego spotkania przedstawicieli przemysłu spożywczego i napojowego.

***
Józef Inorowicz
Gorzelnie rolnicze są specyfiką Polski. Konferencja Naukowo-Techniczna Związku Gorzelni Polskich
Jaki powinien być model gorzelni rolniczej w Polsce? Co należy zrobić, aby unowocześnić i zwiększyć istniejący potencjał produkcyjny? Jakie możliwości tkwią w automatyzacji procesów produkcyjnych w tradycyjnych gorzelniach? Jak efektywnie wykorzystać wywar gorzelniany? Czy wzrost zapotrzebowania na bioetanol przełoży się na efekty ekonomiczne dla gorzelni rolniczych?

Reklama