Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 01/2005

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 01/2005


20 lat mineło... - TERMOPAK
Rok 2005 to rok jubileuszowy dla firmy TERMOPAK z Praszki. Uroczystość z okazji dwudziestolecia firmy odbyła się 21 stycznia 2005 roku w Praszce. Sam jubileusz nie był jedyną okazją do świętowania.

***
Nowy elstyczny system transportu FlexLink - FLEXLINK
Jako globalny dostawca z 25-letnim doświadczeniem firma FlexLink posiada bardzo szeroką ofertę rynkową w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych, opracowanych z myślą o wymagających klientach. Obszary, w których działamy, to linie montażowe, napełnianie, machining i pakowanie.

***
20 lat z wiadrami ze Słupska - PLASTBOX
Plast-Box SA specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Plastikowe pojemniki, wiadra i skrzynki, znajdujące się w bieżącym zakresie produkcji, odzwierciedlają ponad 20-letnie doświadczenie ich wytwórcy oraz reprezentują najlepsze osiągnięcia technologiczne branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

***
Pakowanie i transport w przemyśle - BAT FORUM BT
Firma BAT FORUM BT powstała w lutym 1993 roku. Jej właścicielami są: Małgorzata i Tadeusz Trejnowscy. Firma ma więc za sobą już 12-letni okres działalności w branży na rynku polskim i eksportowym. Jest to zatem duży bagaż doświadczeń, na który składją się doświadczenia pracującej załogi, nowatorskie rozwiązania techniczne oraz duży potencjał techniczny.

***
Gdańskie Targi Spożywcze
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA z największą przyjemnością zapraszaja Państwa n akolejna edycję Targów Mleczarstwa MLECZNA REWIA, Targów Przemysłu Mięsnego i Drobiarskiego MEAT-EXPO oraz Targów Przetwórstwa i Produktów Żywnościowych POLFOOD 2005.

***
Stanisław Płonka, Jacek Postrożny
Metody oceny i wyboru optymalnego pakowania produktów spożywczych CZĘŚĆ I
Uzyskanie maksymalnie długoiego terminu przydatności do spożycia produktów żywnościowych wymaga stosowania technik pakowania próżniowego lub w atmosferze ochronnej (modyfikowanej). Istota pakowania prózniowego sprowadza się do obniżenia ciśnienia w opakowaniu, a następnie na jego szczelnym zamknięciu poprzez zgrzewanie folii dolnej z folią górną.

***
A. Matuszewska, Z. Kominek, W. Góźdź, M. Pietraś
Dozowanie materiałów w aspekcie automatycznych wag porcjujących do maszyn pakujących oraz dozowników w liniach technologicznych - WIKPOL
We współczesnej gospodarce sukces rynkowy produktu, a co za tym idzie - również całego przedsiębiorstwa jest uzalezniony nie tylko od jakości składników użytych w procesie produkcji, ale także od poziomu dokładności, z jaką zostały zadozowane.

***
Monitoring temperatury - NIVELCO POLAND
GRAIN-WATCH jest niezawodnym systemem do monitorowanie temperatury w zespołach silników zbożowych. Temperatura ziarna, a wszczególności jej zmiany w krótkim odcinku czasu są miarą procesów zachodzących w przechowywanym ziarnie, które mogą nawet doprowadzić do jego zniszczenia.

***
Jacek Majewski
Pojemnościowe i rezystancyjne sensory do pomiaru zawartości pary wodnej w powietrzu
Pomiary kontrolujące wilgotność powietrza (czyli zawartość w nim pary wodnej) mają duże znaczenie w wielu działach techniki i przemysłu, w tym także w procesie produkcji i przechowywania wyrobów spożywczych. Pomiary wilgotności pozwalają scharakteryzować właściwości barierowe materiałów opakowaniowych pod względem przepuszczalności pary wodnej, a także monitorować wilgotność atmosfery w mniejscu pakowania wyrobów i pomieszczeniach magazynowych.

***
Marek Kurkowski, Lech Borowik
Oznaczenia stosowane w cechowaniu wyrobów elektrotechnicznych
Produkowane w Polsce, a także sprowadzane z innych krajów wyroby, w tym produkty elektrotechniczne, muszą spełniać określone przepisami wymagania bezpieczeństwa i jakości.

***
Katalog branżowy produktów i usług w serwisie automatyka.pl - AUTOMATYKA.PL
Na pytania dotyczące Katalogu branżoweg odpowiada Pan Łukasz Rostworowski - opiekun tego narzędzia.

***
Nowe podejście do cyfryzacji przetworników tensometrycznych - COMPART AUTOMATION SA
Amerykańska firma Cardinal wprowadziła na rynek ciekawe rozwiązanie, które pozwala na unowocześnienie wag zbudowanych w oparciu o analogowe przetworniki tensometryczne i znacznie poprawienie ich walorów użytkowych.

***
Automaticon 2005
W tym roku już po raz 11 specjaliści w zakresie automatyki przemysłowej spotkaja się na Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów "Automaticon" w Warszawie.

***
Moxa - przemysłowa sieć Ethernet - ELMARK AUTOMATYKA Sp. z o.o.
W dziesiejszych czasach Ethernet przekracza progi sieci biurowych i zaczyna stawać się podstawową technologią systemów przemysłowych. Coraz więcej przedsiębiorstw odchodzi od innych typów sieci, zamieniając je na nowe rozwiązania oparte na bazie Ethernetu przemysłowego.

***
15 000 barów - wyzwanie dla nowej serii przetworników Blue Line - Biuro Inżynieryjne MACIEJ ZAJĄCZKOWSKI
Technologia pomiaru wysokich ciśnień opracowana przez firmę HBM otwiera przed nami nowe mozliwości. Dotychczas niemal niemozliwy był pomiar ciśnień powyżej 3000 czy 5000 barów z dostateczną dokładnością.

***
Paweł Kula, Robert Białkowski
Mechanizacja transportu międzyoperacyjnego w procesie produkcyjnym
Podczas procesów wytwarzania zachodzi potrzeba przemieszczania rozmaitych obiektów. Mogą to byc materiały, półfabrykaty, gotowe wyroby, opakowania i wiele innych. Nie budzi wątpliwości fakt, że automatyzacja tych procesów ma wpływ na poprawę wydajności, a przez to obniżenie kosztów produkcji.

***
Prochemia - nowe targi surowców i technologii dla przemysłu chemicznego
W dniach 8-10 marca 2005 r. odbędą sięw Warszawie II Międzynarodowe Targi Surowców i Technologii dla Przemysłu Chemicznego PROCHEMIA 2005. Targi organizowane są przez Zarząd Targów Warszawskich Biura Reklamy S.A.

***
Przenośne systemy ważenia - pomysłowo zaprojektowane - METTLER TOLEDO
Firma Merck KgaA - działająca na całym świecie grupa przedsiębiorstw zatrudniająca 34 200 pracowników - jest więcej niż tylko przedsiębiorstwem farmaceutycznym. Merck dysponuje również atrakcyjnym działem chemicznym, który skierowany jest między innymi do klientów przemysłu elektronicznego.

***
Inteligentna precyzja. Seria czterech: Od miligrama do tony - METTLER TOLEDO
Prosta i bezpieczne obsługa - to dwa z najważniejszych czynników mających znaczenie dla bezproblemowego włączenia w procesy przemysłowe. Nowa "Seria czterech" firmy METTLER TOLEDO, zaokrąglony katalog wag kompaktowych i terminali wagowych spełnia te wymagania.

***
Laboratorium - EUROLAB 2005
Już wkrótce w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zostanie zaprezentowana oferta dla branży laboratoryjnej. W dniach 9-11 marca odbędą się tam bowiem VII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2005.

***
Giełda sprzętu laboratoryjnego - LBORATORIA.NET
Pod koniec ubiegłego roku Laboratoryjny SerwisInternetowy Laboratoria.net rozpoczął współpracę z niemiecką giełdą używanego sprzętu laboratoryjnego.

***
Konferencja "Paper & Board Packaging in Central/Eastern Europe"
Pyrabelisk Conferences Ltd. organizuje w tym roku, już po raz drugi, Kkonferencję "Paper & Board Packaging in Central/Eastern Europe". tym razem konferencja ta odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2005 roku w Hotelu Marriott w Warszawie.

***
Tomasz Wilk
Przed Targami Interpack 2005
W tym roku po raz kolejny odbędą się Międzynarodowe Targi Maszyn Pakujących, Opakowań i Maszyn Cukierniczych INTERPACK 2005. Będzie to już 17 edycja imprezy w Dusseldorfie, której organizatorzy w tym roku zapowiadają obecność 2 300 wystawców z 58 krajów świata.

***
17 Międzynarodowe Targi INTERPACK
Od 21 do 27 kwietnia 2005 roku Messe Dusseldorf po raz kolejny otwiera swoje podwoje na świat opakowań, zapraszając na Międzynarodowe Targi Maszyn Pakujących, Opakowań i Maszyn Cukierniczych INTERPACK 2005.

***
Radwag - profesjonalne rozwiązania dla przemysłu mięsnego - RADWAG
Firmy branży mięsnej zawsze były i nadal są wymagającym partnerem dla wszystkich dostawców urządzeń. Obecnie wymagania są jeszcze większe, co jest wynikiem naszej akcesji do UE.

***
Wacław Wasiak
Wspieranie obecności na rynku - ważnym zadaniem Krajowej Izby Opakowań
W kwietniu br. minie 11 lat od utworzenia Krajowej Izby Opakowań, zrzeszającej producentów: opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń do produkcji opakowań oraz do pakowania.

***
Tomasz Wilk
FOODtechexpo 2004 - po raz pierwszy w Warszawie
W dniach od 8 do 9 grudnia 2004 roku odbyły się, po raz pierwszy w Warszawie, Targi i Konferencja poświęcone Technologii Produkcji, Przetwórstwa i Opakowń w Przemyśle Spożywczym Krajów Centralnej i Wschodniej Europy FOODtechexpo 2004.

***
Druga edycja kongresu PHARMtechexpo
Za nami druga edycja odbywającego się co roku Kongresu PHARMtechexpo. Wydarzenie to było "skrojone na miarę" potrzeb specjalistów działających na międzynarodowym rynku farmaceutycznym.

***
18. Międzynarodowe Targi Spożywcze - Katowice, 19-21 listopad 2004. Podsumowanie
W dniach 19-21 listopada 2004 roku odbyła się w Katowicach 18. już edycja Salonów Spożywczych na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich. Udział wzięło 30 wystawców, w tym jedna firma zagraniczna z Włoch.

***
POLEKO 2004 - Targi ekologiczne Europy Środkowo-Wschodniej
Większa powierzchnia ekspozycji, więcej wystawców oraz większa liczba profesjonalnej publiczności - Międzynarodowe Targi Ekologiczne POLEKO 2004, które odbyły się w Poznaniu od 16 do 19 listopada 2004 r., stanowią potwierdzenie dużego zapotrzebowania na nowoczesne rozwiązania z zakresu ochrony środowiska.

***
Tomasz Wilk
EMBALLAGE 2004
Już po raz 36, pod koniec listopada 2004 roku, odbyła się w Paryżu kolejna edycja Międzynarodowych Targów Opakowań i Pakowania - EMBALLGE 2004.

Reklama