Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 01/2023

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 01/2023


Digitalizacja analogowych przetworników wagowych
Obecnie czujniki są kluczowymi komponentami, dzięki którym czwarta rewolucja przemysłowa staje się rzeczywistością. W dobie cyfryzacji odgrywają ważną rolę w uniezależnianiu maszyn i zwiększaniu wydajności procesów. Cykle życia maszyn i instalacji są długie, zwłaszcza w obszarze technologii ważenia. Wynika to nie tylko z długiej żywotności komponentów, ale także z surowych przepisów dotyczących homologacji. Producenci instalacji tym samym są zainteresowani jak najdłuższą możliwością sprzedaży swoich rozwiązań już po ich zatwierdzeniu.

***

EVOLUTION SoniXs MS-6 H. Większa produktywność w XPO Logistics dzięki wykorzystaniu wiązarek MOSCA
Zabezpieczanie na czas transportu mrożonych towarów przeznaczonych do sprzedaży w supermarketach to wyzwanie zarówno dla ludzi, jak i maszyn. Każdego dnia pracownicy firmy logistycznej XPO Logistics z holenderskiego Nieuwegein obsługują tysiące różnych zamówień, dbając o precyzję i maksymalną szybkość działania, w dodatku podczas pracy w niskich temperaturach. Aby sprostać związanym z tym wyzwaniom, firma zdecydowała się nawiązać współpracę z MOSCA. W efekcie możliwości produkcyjne zakładu osiągnęły nowy, wyższy poziom dzięki czterem w pełni automatycznym maszynom wiążącym EVOLUTION SoniXs MS-6 H.

***

Maciej Nowak
Vorne XL810 – redukcja przestojów i monitorowanie produkcji w czasie rzeczywistym
Kompleksowy system Vorne XL810 to szybkie we wdrożeniu i proste w obsłudze narzędzie do znaczącej redukcji przestojów, pełnego monitoringu wydajności produkcji, a co za tym idzie natychmiastowego wzrostu wskaźnika OEE = produktywności zakładu. Rozwiązanie to daje firmom bezpośrednią informację o czasie pracy maszyn lub linii produkcyjnej wraz z pełnymi danymi o jej efektywności. System charakteryzuje się natychmiastową sygnalizacją świetlną, dzięki przemysłowej tablicy prezentacji wyników online wraz ze śledzeniem ich czasów trwania oraz problemów produkcyjnych. Ponadto pracownik przy linii ma możliwość wskazania dodatkowych informacji, powiązanych ze zdarzeniem – np. zeskanowanie powodu nieplanowanego przestoju. Dzięki wyświetlanym komunikatom (w języku polskim) operatorzy są świadomi obecnego stanu realizacji zleceń produkcyjnych i wyników, przez co znacząco wzrasta ich zaangażowanie w proces.

***

Nowa maszyna pakująca od Ishidy – zaprojektowana, by sprostać nowym wyzwaniom rynku
Ishida Europe wprowadza na rynek nową maszynę do formowania, napełniania i zgrzewania opakowań w układzie pionowym (VFFS). INSPIRA Box Motion, dzięki 30-proc. wzrostowi prędkości w porównaniu z poprzednimi modelami, stanowi efektywne rozwiązanie dla producentów żywności, którzy chcą obniżyć koszty. Dzięki nowej maszynie proces produkcji odbywa się bez błędów, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności, co pozwala sprostać stale zmieniającym się potrzebom klientów.

***

Ishida wprowadza na rynek nową serię maszyn
Na konferencji w Birmingham, w ramach 50. rocznicy wynalezienia technologii ważenia wielogłowicowego, Ishida zaprezentowała nową serię naważarek, którą właśnie wprowadza na rynek. CCW-AS to maszyny 11. generacji, które zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższą wydajność ważenia i jeszcze bardziej zwiększyć ogólną efektywność sprzętu (OEE), szczególnie w przypadku produktów bardziej wymagających, do których zaliczają się lepkie artykuły. W nowej serii duży nacisk położono też na energooszczędność.

***

Nowość branżowa w KIPP: trzpienie ustalające z wbudowanym czujnikiem stanu
Firma HEINRICH KIPP WERK wprowadziła na rynek całkowicie szczególny trzpień ustalający, w którym wbudowany czujnik rejestruje stan załączenia. Sygnał jest przetwarzany w uchwycie grzybkowym i bezprzewodowo przesyłany do układu sterowania maszyny lub mobilnego urządzenia końcowego.

***

Asortyment ze stali nierdzewnej w wersjach Hygienic DESIGN oraz Hygienic USIT ®
Produkty ze stali nierdzewnej należące do linii NOVOnox hygienic są dostosowane do potrzeb przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, chemicznego i opakowaniowego. Przedstawicielom tych gałęzi przemysłu KIPP gwarantuje wsparcie poparte kompetencjami producenta kompletnego asortymentu. Wszystkie produkty spełniają wymagania jakościowe KIPP oraz są dostarczane w terminie z centrum logistycznego w Niemczech.

***

Nie zwlekaj z oszczędzaniem
Inwestycje w panele fotowoltaiczne, oświetlenie LED i energooszczędne materiały budowlane widzimy od kilku lat na każdym kroku. Równie popularne są przedsięwzięcia mające na celu zwiększenie efektywności pracowników. Chwilowo obserwujemy spadek działań inwestycyjnych ukierunkowanych na generowanie oszczędności, jednak z pewnością, gdy minie kryzys, trend ten powróci, gdyż niewątpliwie przynosi inwestorom wymierne korzyści w krótszej lub dłuższej perspektywie.

***

Gdy temperatura procesu jest wysoka. VEGAPULS C 21 zapewnia niezawodną eksploatację filtra obrotowego
Operatorzy w belgijskiej firmie COSUCRA nie mogą narzekać na brak wyzwań – ich procesy produkcyjne są niezwykle złożone, rozpoczynają się na polu uprawnym i kończą w pomieszczeniach typu clean room. Podczas obróbki surowców zanieczyszczonych piaskiem należy pamiętać o spełnieniu wytycznych rozporządzenia WE 1935/2004. VEGAPULS C 21 nie ma z tym problemu. Sonda radarowa dostarcza wiarygodne wyniki pomiarów, na które nie mają wpływu warunki otoczenia.

***

Jak efektywnie i szybko miksować smaki w opakowaniu zbiorczym? Poznaj najnowszą realizację TREPKO z wykorzystaniem robotów
Wprowadzenie do sprzedaży opakowań z mieszanymi smakami produktu zwiększa jego atrakcyjność dla konsumentów, a tym samym konkurencyjność firmy na rynku. Dzięki linii wyposażonej w roboty miksujące można szybko uruchomić produkcję zestawów promocyjnych czy okolicznościowych. Opakowania zbiorcze formowane i klejone na linii wyposażonej w zawansowaną automatykę są wysoce estetyczne i trwałe. Z powodzeniem mogą więc być wykorzystane jako nośnik reklamy wizerunku rynkowego produktu.

***

SWB605 PowerMount™. Zyskaj niezachwianą pewność – sukces w pierwszym podejściu
Moduł SWB605 PowerMount™ jest wyposażony w funkcje skutecznie zapobiegające błędom w instalacji systemu wagi. Jego funkcje serwisowe, takie jak SafeLock™, zapewniają łatwą i bezproblemową instalację. Moduły wagowe są przeznaczone także do zastosowań z obciążeniem dynamicznym, takich jak przenośniki i mieszalniki.

***

Platformy wagowe PBD659 i PBA639 o higienicznej konstrukcji
W środowiskach podlegających regulacjom w zakresie higieny, łatwość czyszczenia jest ważnym czynnikiem wpływającym na wydajność. Upraszczanie procesów czyszczenia staje się coraz ważniejsze nie tylko ze względu na eliminację ryzyka zanieczyszczeń, ale również na maksymalizację produktywności.

***

Elektryczne siłowniki tłoczyskowe firmy Emerson oferują doskonałą wszechstronność zastosowań, precyzję oraz powtarzalność ruchu
Dzięki trzem różnym wersjom napędu śrubowego, elektryczne siłowniki tłoczyskowe marki AVENTICS™ serii SPRA oferują dużą wszechstronność zastosowań w rozmaitych branżach, a także pozwalają na lepsze spełnianie wymagań danych aplikacji.

***

Emerson prezentuje inteligentne czujniki marki AVENTICS™ serii AF2 o wysokim przepływie (High Flow)
Inteligentne czujniki natężenia przepływu AVENTICS™ serii AF2 to wysoce skuteczne narzędzie zrównoważonego rozwoju, które może pomóc firmom produkującym dobra szybko zbywalne (CPG) w oszczędzaniu energii, obniżaniu kosztów operacyjnych, a także realizacji celów związanych z ograniczeniem emisji CO2 do atmosfery.

***

SILOS – konstrukcja przeznaczona do składowania materiałów sypkich
Silosy są podstawowymi magazynami, w których przechowywane są materiały sypkie w celu ich późniejszego procedowania. Proces magazynowania i pobierania wymaga dokładnej, ciągłej kontroli, a waga produktu wewnątrz silosu jest parametrem bardzo ważnym w każdym procesie produkcyjnym.

***

Pomiar odległości i pozycjonowanie nigdy nie były takie proste
W procesie produkcyjnym niezwykle ważna jest kontrola jakości, położenia i pozycjonowania. Prowadzi to do wysokich wymagań w zakresie dokładności, niezawodności czy rozdzielczości. Zobowiązuje to producentów do zapewnienia jak najlepszych standardów w produkcji czujników. Na wybór odpowiedniego rozwiązania duży wpływ ma również sposób integracji czujnika z systemami automatyki. Na rynku dostępne są takie interfejsy, jak Ethernet/IP, Profinet czy chociażby coraz bardziej popularny IO-Link. Dużą zaletę stanowi ponadto łatwa parametryzacja produktu, ogólna dostępność dedykowanego oprogramowania oraz proste uruchomienie i obsługa czujnika.

***

Tomasz Tramś, Waldemar Woźniak, Michał Sąsiadek, Paweł Zając
Automatyzacja procesu regranulacji polietylenu w obiegu zamkniętym – studium przypadku na podstawie wdrożenia w POLIPAK Sp. z o.o.
Streszczenie: w artykule omówiono koncepcję automatycznej linii regranulacji w obiegu zamkniętym (LAROZ), która spełnia wymagania „Przemysłu 4.0”. W zaprojektowanej linii LAROZ, w obszarze transportu bliskiego zintegrowano w funkcji przepływu materiału zarówno klasyczne przenośniki, jak również roboty AGV, zapewniając segregację frakcyjną i ciągły przepływ odpadowego polietylenu. Generowany odpad, będący przedmiotem przetwarzania do postaci zawróconego regranulatu produkcyjnego sklasyfikowano wg gęstości, koloru i poziomu zabrudzeń wywołanego nadrukiem farbami ropopochodnymi.

***

Oto interpack 2023 – powraca!
Po sześciu latach, które upłynęły od ostatniej edycji targów (ostatni interpack odbył się bowiem w 2017 r.) i przymusowej przerwie przypadającej w okresie pandemii, największe na świecie targi branży opakowaniowej i pokrewnych branż przetwórczych ponownie ruszają.

***

Międzynarodowe Wiodące Targi Inteligentnej Automatyki i Mechatroniki – automatica
Już za kilka miesięcy czeka nas kolejna odsłona Międzynarodowych Targów Inteligentnej Automatyki i Mechatroniki – automatica, które odbędą się w dniach 27.06.–30.06.2023 r.

***

Pneumatyka i pomiary aż przez 4 dni!
Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce, której ważnymi elementami są Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER oraz Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM, zostaje wydłużona! Zapraszamy do Targów Kielce od 28 do 31 marca 2023 roku.

***

Anna Szymczak  
Nowe dotacje unijne dla firm w 2023
Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału zapowiadane są pierwsze nabory wniosków o dotacje ze środków unijnych. Jeszcze żadnej perspektywie unijnej nie towarzyszyło tyle emocji, co tej najnowszej, czyli obejmującej lata 2021–2027. Tempo prac nad nowymi warunkami i programami zdecydowanie przyspieszyło. Na co mogą liczyć polskie firmy w najbliższym czasie, na jakie wsparcie?

***

Julia Niemira, Sabina Galus
Znaczenie i metody badań właściwości barierowych folii biopolimerowych
Streszczenie: Badania w kierunku nowych opakowań do żywności przyjaznych środowisku, w tym folii biopolimerowych, jest istotnym zagadnieniem wpisującym się w działania zmierzające do modelu gospodarki o biegu zamkniętym. Charakterystyka i funkcjonalność opakowań odgrywa istotne znaczenie pod kątem zastosowań praktycznych do produktów spożywczych. Właściwości barierowe folii opakowaniowych wobec gazów mogą być dostosowywane w zależności od potrzeb produktu, dzięki czemu jest zachowana równowaga atmosfery i przedłużona trwałość żywności.

***

Niezawodność linii produkcyjnych
Uzyskanie założonego poziomu wydajności produkcyjnej procesu produkcyjnego, a tym samym linii produkcyjnej, w stosunku do teoretycznej wydajności produkcyjnej wynikającej z przyjętych parametrów organizacyjnych zależy od poziomu niezawodności działania tego procesu [2]. W pierwszej kolejności konieczne jest zdefiniowanie pojęć ciągłości i intensywności w kontekście procesu produkcyjnego.

***

Wprowadzenie do technologii BIM
Dynamiczny rozwój rynku budowlanego na świecie w ciągu ostatnich lat jest przyczyną całkowitej przemiany przebiegu procesu inwestycyjno-budowlanego: od tradycyjnego modelu DBB (ang. Design-Bid-Build) – projektowania, wyboru wykonawcy i realizacji – do procesu IPD (ang. Integrated Project Delivery) – zintegrowanej realizacji inwestycji (często: zintegrowanego procesu inwestycyjnego lub zintegrowanej realizacji projektu). Przyczyną tej transformacji jest gwałtowny wzrost poziomu urbanizacji i gęstości zaludnienia, jak również rozwój technologii stosowanej w budownictwie, a tym samym większa złożoność konstrukcji oraz silniejsza presja redukcji czasu i kosztów [26].

***

Pomiary poziomu
Poziom, obok temperatury, ciśnienia i strumienia płynu (przepływu), jest jedną z częściej mierzonych w przemyśle wielkości [8]. Mierzony jest poziom cieczy, mułu, zawiesiny, piany, substancji sypkich i granulowanych oraz położenie płaszczyzny rozdziału dwu cieczy [4], [6].
 

Reklama