Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 03/2015

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 03/2015


Współpraca firmy Multiprojekt oraz ZSM Nr 1 w Krakowie – doceniona przez władze Krakowa
W piątek, 12 czerwca, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. edukacji i sportu, Pani Katarzyna Cięciak, spotkała się z przedstawicielami firmy Multiprojekt oraz Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 1 w Krakowie. Zaproszenie zostało wystosowane w związku ze zdobyciem I miejsca w III edycji ogólnopolskiego konkursu zatytułowanego „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” w branży elektryczno-elektronicznej i teleinformatycznej w zawodzie technik mechatronik, będącym ukoronowaniem długotrwałej owocnej współpracy szkoły i pracodawcy.

***
METTLER TOLEDO przedstawia nowe wagi do podstawowych zadań ważenia przemysłowego
METTLER TOLEDO przedstawia nową linię podstawowych wag przemysłowych – ofertę wytrzymałych urządzeń z wyposażeniem wymaganym do dokładnego i niezawodnego ważenia w suchych lub wilgotnych środowiskach. Podstawowe wagi przemysłowe to przystępne cenowo rozwiązanie pozwalające na optymalizację procesów w prostych zastosowaniach przemysłowych.

***
Kontrola rentgenowska produktów w rurociągach X38
System kontroli rentgenowskiej X38 do artykułów spożywczych w rurociągach pozwala producentom niezawodnie wykrywać szkło, metal, kamienie, zwapniałe kości, tworzywa sztuczne o dużej gęstości i tworzywa gumowe. Urządzenie X38 do kontroli rentgenowskiej produktów spożywczych może być wykorzystywane do kontrolowania zawiesin, produktów półpłynnych i płynów, co zapewnia bezpieczeństwo żywności przed ostatecznym zapakowaniem i dalszym zwiększaniem wartości dodanej danego wyrobu.

***
NOWOŚĆ Thornton – nowy czujnik przewodności
Mettler-Toledo Thornton przedstawia nową rodzinę czujników pomiaru przewodności do zastosowania w kotłach przemysłowych. Czujnik może dokonywać pomiaru w warunkach nasyconej pary do 210 psig (14,5 bara) bez konieczności chłodzenia. Umożliwia ciągły monitoring soli rozpuszczonych, co pozwala minimalizować powstawanie korozji oraz osadów. Niedopuszczenie do nadmiaru ilości soli optymalizuje jednocześnie zużycie energii i odczynników chemicznych.

***
Analizator Thornton 5000TOCi
Analizator Thornton 5000TOCi z przetwornikiem wieloparametrowym M800 stanowi łatwy w obsłudze i opłacalny zestaw do analizy. Czujnik 5000TOCi może współpracować z przetwornikiem M800 firmy Thornton wyposażonym w technologię ISM®, dostępnym w wersji dwu- i czterokanałowej, który zapewnia obsługę dowolnej kombinacji odpowiednio do dwóch lub czerech czujników przewodności, pH, ORP, rozpuszczonego ozonu lub tlenu oraz dwóch czujników impulsowych przepływu.

***
Czy warto kupić wagę do pomiaru nacisku osi pojazdu?
Waga osiowa służy do pomiaru nacisku kół z pojedynczej, aktualnie ważonej osi pojazdu. Pomiar ten jest istotny ze względu na obowiązujące przepisy zapisane w ustawie o drogach publicznych oraz innych przepisach i wymaganiach, m.in. zawartych w wykazie dróg krajowych oraz dróg wojewódzkich, z podanym dopuszczalnym naciskiem pojedynczej osi.

***
Naważarka z układem podajników spiralnych mierzy się z najbardziej lepkimi grzybami na świecie
Założone w 1920 roku rodzinne przedsięwzięcie gospodarcze rodziny Borde od 1963 roku zajmuje się przemysłowym przetwórstwem grzybów, ich przygotowaniem oraz pakowaniem. Stosunkowo niedawno firma wdrożyła technologię pakowania automatycznego przy zastosowaniu naważarki wielogłowicowej. Główne wyzwanie, jakiemu trzeba było sprostać, stanowił wkład produktowy złożony z naturalnie bardzo lepkiej odmiany grzybów jadalnych. (Zasadniczy produkt poddawany jest wyłącznie procesowi blanszowania, po którym grzyby są praktycznie gotowe do puszkowania albo butelkowania). Wyjątkowy problem, dotyczący lepkiej konsystencji, został rozwiązany dopiero przy współpracy z firmą Ishida.

***
Technologia Ishida wspomaga proces podnoszenia wydajności, uzysku oraz rozszerzenia zakresu produkcyjnego skorupiaków
Francuski dostawca mięczaków i skorupiaków, Scotto SARL, wdrożył w miejsce dotychczasowej linii stosującej metodę pakowania objętościowego. Nowy system Ishida, oparty jest na naważarce wielogłowicowej oraz systemie dystrybucyjnym: naważarka – linia pakująca. Rozwiązanie to dało firmie możliwość znacznego zwiększenia woluminu sprzedażowego.

***
Wydajność łatwa do osiągnięcia
Nowa automatyczna pakowarka próżniowa Sealed Air pozwoli osiągnąć optymalną efektywność operacyjną oraz doskonałą integralność opakowania.

***
Detektor metali Secus®
Już od wielu lat firma Sartorius oferuje technologie wykrywania metalu i jest sprawdzonym partnerem firm z branży technologii chemicznych, przetwórstwa gumy, drewna i węgla, a także górnictwa.
W przemyśle ciężkim priorytetem jest ochrona skomplikowanych maszyn i ich operatorów.
Obok rozpowszechnionych już systemów detekcji serii Vistus®, modelu Observer czy detektorów rentgenowskich, również nowy detektor metali Secus® spełnia w najwyższym stopniu te wymagania.

***
BEUMER opracował nowe urządzenie z serii BEUMER stretch hood. Mniejsze, szybsze, bardziej praktyczne
Jako kompleksowy dostawca systemów napełniania, paletyzacji i pakowania BEUMER Group zapewnia swoim Klientom zrównoważone rozwiązania we wszystkich dziedzinach, dostępne z jednego źródła. Specjalista intralogistyki z Beckum postanowił przeprojektować swój sprawdzony i zaufany system pakujący, tworząc BEUMER stretch hood A. Nasi specjaliści przeanalizowali wszystkie komponenty i zoptymalizowali je pod kątem funkcjonalności, ułożenia i ergonomiczności. Modyfikacjom uległ m.in. panel sterowania, który został zmieniony na dotykowy i bardziej intuicyjny. Zmodernizowano także stanowisko operatora tak, aby było bardziej ergonomiczne, oraz ułatwiono wymianę folii w urządzeniu dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu prowadzenia folii. Nowy system BEUMER stretch hood A gwarantuje lepszą wydajność i zajmuje znacznie mniej miejsca.

***
Jarosław Łagowski
Dodatki piekarnicze i cukiernicze pakowane z użyciem nowoczesnych wagopakowaczek pneumatycznych
Behn + Bates, jako lider na międzynarodowym rynku technologii pakowania produktów spożywczych, po raz kolejny dowiódł swojej wysokiej pozycji, dostarczając do zakładu specjalizującego się w produkcji mieszanek piekarniczych i cukierniczych systemy pakowania wyposażone w ultradźwiękowe zgrzewanie wentyli.

***
Jerzy Ciupek
HAVER ROTO CLASSIC®. Najnowszy kamień milowy w pełnej sukcesów historii HAVER ROTO–PACKER®
Nowy system charakteryzujący się dużą szybkością napełniania, niską emisją pyłu, minimalnym zużyciem energii oraz łatwością utrzymania i obsługi.

***
Najbardziej urozmaicona oferta. Nowe automatyczne traysealery
Automatyczne maszyny pakujące do zamykania preformowanych tacek z możliwością pakowania próżniowego oraz w atmosferze modyfikowanej. Ten typ maszyn przeznaczony jest szczególnie dla rynku wyrobów spożywczych.

***
FlexLink prezentuje… Ergonomiczna stacja pakowania ręcznego
Automatyzacja procesów przepływów znacząco usprawnia przepustowość linii produkcyjnych. Niektóre czynności wykonywane w fabryce wymagają jednak pracy manualnej, która nie może zostać poddana mechanizacji. W przypadku takich procesów należy skupić się na poprawie ergonomii stanowiska pracy. Firma FlexLink opracowała system wpływający na wzrost komfortu i bezpieczeństwa operatorów podczas pakowania ręcznego.

***
Fenomenalna piana hybrydowa
Doświadczenia producentów z branży spożywczej i rozlewniczej wskazują na skuteczność Diversey™ Enduro Power™ w poprawie efektywności operacyjnej, zapewnieniu bezpieczeństwa żywności oraz ograniczeniu wpływu na środowisko.

***
Inteligentne technologie pakowania są kluczowe dla rozwoju rynku przetworów mięsnych w Europie
Przedstawiciele ponad 50 firm z branży przetwórstwa mięsa i handlu detalicznego wymienili się wiedzą i doświadczeniami podczas zorganizowanego 21 i 22 maja przez firmę Sealed Air spotkania „Smoked & Processed Meating” w Passiranie di Rho niedaleko Mediolanu.

***
Klaudiusz Szymczak
ISO 9001, ISO 14001, inne to „biurokracja” czy skuteczne narzędzie w zarządzaniu firmą?
Skuteczny system zarządzania jest bardzo dobrym narzędziem, który firmy wykorzystują w kierowaniu procesami. Istotne jest tutaj słowo „skuteczny”. Jeśli firma wie, po co chce wdrożyć dany system zarządzania, robi to w określonym celu, a nie po to, aby tylko zadowolić klientów, nigdy nie będzie narzekać, że system to dla niej niepotrzebne obciążenie.

***
Wyświetlacze z matrycą LED – zastosowanie do wizualizacji procesów przemysłowych
Firma SEM, od 1992 r. producent gamy standardowych mierników i wyświetlaczy, a także urządzeń OEM, rozszerza ofertę, wprowadzając matryce LED jako podstawowe moduły w nowych modelach dużych wyświetlaczy przemysłowych. Pozostają w ofercie wszystkie dotychczas stosowane moduły cyfr, aż do wysokości 450 mm, ale nowe serie urządzeń i tablic będą się opierać na matrycach dających dużo większe możliwości wyświetlania cyfr, tekstów i grafiki.

***
Łukasz Sendecki
Czas na zdrowie
Firma Sante jest polskim producentem z branży FMCG, który z powodzeniem od wielu lat rozwija ten segment rynku poprzez wprowadzanie nowoczesnych i zdrowych produktów. Rozwijając swój park maszynowy oraz technologię produkcji, Sante korzysta z wielu nowoczesnych rozwiązań związanych z automatyzacją procesu produkcji. W tym zakresie współpracuje z firmą Mitsubishi Electric, której systemy poprawiają wydajność produkcji, jak również usprawniają kontrolę maszyn. Systemy SCADA MAPS są w tej materii idealnym rozwiązaniem.

***
Rynek spożywczy – stabilny wzrost
O perspektywach rozwoju przemysłu spożywczego w Polsce, sytuacji branży na tle innych krajów europejskich oraz automatyzacji i robotyzacji tej gałęzi gospodarki rozmawiamy z Danielem Wolskim, szefem działu Industrial Solutions w Mitsubishi Electric.

***
Oszczędne krojenie
Nowa krajalnica firmy VC999 Packaging Systems kroi sery i wędliny z dokładnością do grama, a przy tym zajmuje bardzo mało miejsca. Zastosowana w maszynie technologia napędów firmy Bosch Rexroth pozwoliła na znaczne zmniejszenie szafy sterowniczej.

***
Open Core Engineering. Innowacyjna koncepcja dająca niespotykaną dotychczas swobodę programowania
Open Core Engineering umożliwia producentom maszyn samodzielne opracowywanie innowacyjnych funkcji poprzez bezpośredni dostęp do sterownika. Tworząc oprogramowanie na urządzenia i systemy, producenci maszyn muszą stawić czoła nowym wyzwaniom. Oprócz poprawy efektywności automatyki opartej na sterownikach PLC, coraz ważniejsze staje się tworzenie zindywidualizowanych funkcji software’owych w celu wyróżnienia się na tle konkurencji.

***
ABB przedstawia YuMi®, pierwszego na świecie dwuramiennego robota, który naprawdę współpracuje z człowiekiem
YuMi to pierwszy na świecie w pełni współpracujący z człowiekiem dwuramienny robot przemysłowy. Prezentacja odbyła się podczas Hannover Messe, jednych z najważniejszych na świecie targów poświęconych technologii przemysłowej. Zwiastuje on nową erę robotów współpracujących, które są w stanie wykonywać takie same zadania jak ludzie i pracować razem z nimi przy zagwarantowaniu bezpieczeństwa wszystkich dookoła.

***
Agata Kondrat
Jak najszybciej policzyć wartości odżywcze?
Wejście w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego (UE) nr 1169/2011 dotyczącego znakowania produktów spożywczych to gorący temat, którego echo nie słabnie od początku roku. Ustalenie wielkości czcionki, konieczne oznaczanie alergenów czy podanie miejsca pochodzenia surowców to najmniej kłopotliwe obowiązki producentów, ale konieczność podawania wartości odżywczych i energetycznych w sposób narzucony przez unijne Rozporządzenie wywołuje zakłopotanie w niejednym zakładzie.

***
Pierwsze dni jesieni z PAKFOODEM
Dla całego sektora spożywczego, w tym opakowań do żywności, to nie wiosna, lecz właśnie jesień będzie czasem siewu! Na Targach Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD, które odbędą się w Poznaniu w terminie 21–24 września 2015 roku, firmy znajdą żyzny grunt, który stworzy doskonałe warunki do implementacji dobrych kontraktów.

***
Paletyzatory firmy Concetti Group
Aby zaspokoić szeroki zakres potrzeb Klientów, firma Concetti Group produkuje szeroką gamę paletyzatorów przeznaczonych do umieszczania worków na palecie w sposób uporządkowany, zgodnie z dobrze zdefiniowanym wzorem paletyzacji, w celu uzyskania palet, które są gotowe do wysyłki. Wybór paletyzatora zależy głównie od prędkości linii pakującej, konsystencji produktu oraz rodzaju worka. Technologia paletyzacji opracowana przez firmę Concetti Group pozwala na tworzenie stabilnych i bezpiecznie zapakowanych palet.

***
Dni Opakowań
Opakowania, ich rola i znaczenie, przydatność i niezbędność dla człowieka dotychczas nie zajmowały takiej pozycji w świadomości ludzi, jak żywność, lekarstwa, kosmetyki i sprzęt gospodarstwa domowego i inne.

***
Lech Ptaszyński
Nowe moduły bezpieczeństwa w przetwornicach częstotliwości Danfoss VLT AutomationDrive FC 300
Powszechność stosowania przetwornic częstotliwości spowodowała konieczność określenia nowych definicji funkcji bezpiecznego wyłączenia napędu regulowanego przetwornicą częstotliwości (falownikiem).

***
Niezawodne w ciężkich warunkach
Firma Codemax jest autoryzowanym dystrybutorem systemów drukujących amerykańskiej firmy Citronix Inc. w Polsce. Codemax specjalizuje się w sprzedaży oraz wdrażaniu drukarek atramentowych, drukujących w technologii CIJ, dedykowanych specjalnie dla przemysłu.

***
Z robotyzacją za pan brat
O innowacjach i kierunkach rozwoju firmy w zakresie robotyzacji produkcji mówi Marc de Vries, Sales Director, Bosch Packaging Technology SA. Rozmowę przeprowadziła Monika Gomółka.

***
Nowe czujniki wizyjne SBSI firmy Festo. Sposób na zbudowanie prostych rozwiązań wizyjnych
Nowe czujniki wizyjne SBSI upraszczają pracę z przetwarzaniem obrazu w zastosowaniach przemysłowych. Intuicyjna konfiguracja czyni je łatwymi w użyciu, nawet bez specjalistycznej wiedzy.

***
Polska jakość na światowym poziomie
Istnieje przekonanie, że „na Zachodzie” obowiązują wyższe standardy kultury
organizacyjnej. Firma SEW-Eurodrive pokazała, że są firmy ulokowane w Polsce,
które realizują strategię ciągłego doskonalenia na wielu obszarach działalności.

***
Roboty kartezjańskie do aplikacji pick & place
Procesy produkcyjne wymagają dynamicznych i zróżnicowanych rozwiązań, które można zastosować do całej gamy zadań. WObit proponuje zastosowanie robotów przemysłowych takich, jak roboty kartezjańskie, w procesie pick & place i pakowania.

***
Elementy ułatwiające poziomowanie maszyn i urządzeń firmy Elesa+Ganter
Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, w ostatnim czasie wprowadziła do swojej oferty kolejne produkty ułatwiające wypoziomowanie maszyn, urządzeń i przyrządów. Nowa grupa składa się poziomic wykonanych w różnych wariantach oraz innowacyjnych elementów przeznaczonych do mocowania, regulacji i zablokowania położenia elementu w żądanej pozycji.

***
Komputery All In One IP69K z procesorami Intel® Core™ i3/i5 4. generacji
To, co do niedawna wydawało się niemożliwe, dziś jest już dostępnym produktem. Mowa o zintegrowanych komputerach panelowych (All In One) w płaskiej, szczelnej obudowie ze stali nierdzewnej (IP65/IP69K), wyposażonych w wydajne procesory i układy graficzne.

***
ITM Polska – prestiż klasy biznes
21 tysięcy metrów kwadratowych, blisko 1000 wystawców z 27 krajów, 16 955 zwiedzających, setki maszyn w ruchu, innowacje pozwalające na zoptymalizowanie pracy przedsiębiorstw, konferencje, wykłady i pokazy umożliwiające właściwą implementację nowych technologii na grunt przemysłu – w Poznaniu zakończyły się właśnie Targi ITM Polska. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się w dniach 7–10 czerwca 2016.

***
Konwerter M-Bus na Modbus TCP w jednym urządzeniu?
Szyna danych M-Bus została opracowana do przesyłania danych z urządzeń stosowanych w automatyce przemysłowej, m.in. z gazomierzy czy liczników energii elektrycznej. Specyfikacja tego protokołu wymaga jednak zastosowania konwertera sprzętowego ze względu na interfejs elektryczny (36 V). Czy aby na pewno?

***
Siłowniki NUMATICS serii 454. Siłowniki pneumatyczne dedykowane specjalnie do przemysłu spożywczego
Siłowniki pneumatyczne NUMATICS serii 454 to niezawodne, wysokiej jakości (ISO 15552) siłowniki specjalnie dedykowane do przemysłu spożywczego, w którym często panuje środowisko sprzyjające korodowaniu elementów linii technologicznych oraz maszyn.

***
Pneumatyczne wyspy zaworowe serii 501 i 503 firmy ASCO Numatics
Wyspy zaworowe serii 501 i 503 mają budowę w całości modułową. Zawór rozdzielający montowany jest odpowiednio na podwójnej lub poczwórnej podstawie. Możliwa jest szybka przebudowa wyspy, szybkie dodawanie zaworów oraz wymiana na inną funkcję. Dużą zaletą jest możliwość zamontowania między podstawą a każdym zaworem regulatorów ciśnienia.

***
Bezsmarowne rolki do przenośników, łatwo konfigurowalne jedynie w trzech krokach. Nowe rozwiązanie systemowe od igus z aluminiowymi tubami i polimerowymi łożyskami kulkowymi w piastach
Firma igus opracowała system rolek do przenośników, które bardzo dobrze sprawdzają się w przemyśle pakującym (etykieciarki, transportery, maszyny znakujące, maszyny do folii stretch) oraz spożywczym (przemysł mleczarski, mięsny i zimnych napojów). Rolki od igus mogą być skonfigurowane za pomocą kilku kliknięć, a zamówienia można dokonać online. Każda rolka składa się z ciągnionych z dużą precyzją anodowanych tub aluminiowych oraz dwóch łożysk kulkowych kołnierzowych z tworzywa sztucznego. Bieżnie łożysk wykonane są z wysoko wydajnego polimeru xirodur B180. Z tego powodu to innowacyjne rozwiązanie działa bardzo płynnie, ma niski współczynnik tarcia i atrakcyjną cenę.

***
Firma igus prezentuje: Nowy system zasilania guidelok slimline P z niższą masą i większą dynamiką pracy pomaga oszczędzić koszty o 80%
Aby umożliwić większe przyspieszenia i prędkości przesuwów, igus stworzył system zasilania wykonany w całości z polimerów. Charakteryzuje się on niską masą oraz bardzo prostą instalacją.

***
Ochrona i rozprowadzanie przewodów wzdłuż linii montażowych i produkcyjnych
Rury PMA pełnią funkcję ochronną również wtedy, gdy przez wiele lat są narażone na wpływ różnych substancji chemicznych, olejów, paliw czy warunków pogodowych – ujemnych temperatur, promieniowania UV.

***
Modułowe maszyny – co zrobić z oczekiwaniami rynku?
OCME – włoski producent systemów opakowaniowych wprowadzając na rynek nowy system DryBlock, zadbał o modułowość maszyn i osiągnął mistrzostwo w miniaturyzacji gabarytów oraz energooszczędności. W nowym projekcie OCME zastosowała silnik elektryczny zintegrowany z jednostką napędową, co zrewolucjonizowało technologię projektowania, wytwarzania i zarządzania liniami pakującymi.

***
Usuwalne oznakowania do szkła, tworzyw sztucznych i metalu
Pojemniki wielokrotnego użytku są bezpieczne dla środowiska i opłacalne, ale wymagają usuwalnych oznakowań, które nie rozmazują się ani nie ścierają podczas przetwarzania lub przechowywania. Pojemniki na napoje do wielokrotnego napełniania pozwalają między innymi ograniczyć ilość odpadów stałych, zużycie energii i emisje dwutlenku węgla. Pojemniki takie mogą być wykonane z różnych materiałów — szkła, aluminium i tworzyw sztucznych, takich jak tereftalan polietylenu (PET) i polietylen wysokiej gęstości (HDPE). Konieczne jest jednak opracowanie odpowiedniej metody znakowania pojemników, która zapewni trwałość kodów podczas ich użytkowania, a jednocześnie umożliwi łatwe usuwanie oznakowań w trakcie mycia, tak aby producent mógł ponownie wykorzystać opakowania i nanieść na nie nowe kody. Niniejszy artykuł zawiera szczegółowy opis typowych zastosowań, problemów i najlepszych praktyk dotyczących nanoszenia oznakowań usuwalnych.

***
Kwestie dotyczące znakowania laserowego u producentów kosmetyków, środków higieny osobistej i chemii gospodarczej
Uzyskaj dłuższy czas sprawności, ogranicz prace konserwacyjne i popraw czytelność oznaczeń. Technologia znakowania laserowego — doskonały sposób uzyskania optymalnej jakości i trwałości oznakowań.

***
Józef Flizikowski
Autokompensowanie nierównomierności rozdrabniania uziarnionej biomasy
Znane są systemy do wspomagania rozwoju energomechanicznego produkcji oparte o osiągnięcia informatyczne, metodykę badań naukowych, planowanie i programowanie działań produkcyjnych, sensory stanu jakości produktu, efektywności, nieszkodliwości działania procesu i produktu, wizualizację oraz intuicyjne, przypadkowe wnioskowanie o stanach, przemianach i prognozach charakterystyk użytkowych, jak również uwzględniające odpowiednie decyzje gospodarcze.

***
Pierwsza butelka PET w całości z surowców odnawialnych
Podczas światowej wystawy Expo w Mediolanie koncern Coca-Cola zaprezentował butelkę PET wykonaną w 100% z materiałów pochodzenia roślinnego.

***
Cienkościenne butelki PET dla technologii gorącego rozlewu
Ultralekka butelka PET opracowana przez firmę Amcor została nagrodzona w konkursie AmeriStar Package Awards Competition.

***
Portale branżowe idealnie dopasowane do Twoich potrzeb
„Jeśli nie ma Cię w Internecie, to prawdopodobnie nie istniejesz” – to zdanie robi furorę od kilku lat. Obecność w Internecie nawet dla najmniejszej firmy jest dziś koniecznością. Wiele osób rozpoczyna rozglądanie się za usługą lub produktem od wejścia do Internetu. Wystawianie się na targach branżowych, reklama w gazecie czy na przydrożnych plakatach musi być poparta obecnością w Internecie.

***
Za nami Targi: POLFISH, BALTPIEK, MLECZNA REWIA, GASTROEXPO 2015!
Pod koniec maja w Centrum AmberExpo odbył się zintegrowany projekt branżowy, podczas którego blisko 200 wystawców z 7 krajów, w tym z: Polski, Niemiec, Litwy, Danii, Wielkiej Brytanii, Islandii i Włoch, zaprezentowało szeroką ofertę spożywczo-gastronomiczną.

***
Expopower 2015: innowacje, biznes i dobra energia
Debata o innowacjach Forum InnoPower oraz Kongres Energi@21 z udziałem wszystkich grup energetycznych – to dwa najważniejsze wydarzenia zakończonych niedawno w Poznaniu Międzynarodowych Targów Energii EXPOPOWER 2015. Nie przemijają echa odbytych dyskusji i zadanych pytań odnośnie do przyszłości branży oraz kierunków jej rozwoju.

Reklama