Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 01/2016

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 01/2016


Danfoss Drives i Vacon – wspólny cel
Ostatnia dekada to dla Danfoss Drives coroczny wzrost obrotów w sprzedaży napędów elektrycznych niskiego napięcia.

***
Co to jest Ecodesign i czy jesteś na nią przygotowany? Danfoss Drives wyjaśnia, jakie ważne kryteria doboru napędu elektrycznego zaleca Dyrektywa „Ecodesign”
Co to jest dyrektywa Ecodesign? Dyrektywa Ecodesign jest to zbiór przepisów określających wymagania dotyczące wszystkich produktów związanych z energią w sektorach prywatnym, komercyjnym i przemysłowym w całej Europie. Pełna nazwa przepisu to dyrektywa ustanawiająca ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących „ekoprojektowania” dla produktów związanych z energią (ErP) 2009/125/WE.

***
Magistrale komunikacji cyfrowej w przetwornicach częstotliwości VLT® Danfoss
Sieć magistrali komunikacji cyfrowej (Fieldbus) jest nazwą rodziny protokołów sieci przemysłowych stosowanych do sterowania urządzeniami w rozproszonych systemach sterowania w czasie rzeczywistym.

***
Wagi przenośnikowe w układzie redundantnym
Zapewnienie ciągłego i bezawaryjnego ważenia nabrało ogromnego znaczenia. Rozwiązaniem pozwalającym spełnić te założenia jest układ wagowy w systemie redundantnym.

***
Robot przemysłowy – istotny element nowoczesnych systemów logistyki produkcji czy wciąż droga alternatywa dla klasycznych układów tzw. „twardej automatyzacji”?
Przedsiębiorca podejmujący  decyzję o chęci automatyzacji lub robotyzacji produkcji w  swoim zakładzie staje przed nie lada wyzwaniem. Często wybór pomiędzy robotem przemysłowym a systemem tzw. „twardej automatyki” nie jest prosty. Kiedy więc opłaca się zastosować robota, a nie układ serw lub siłowników liniowych? COMAU Robotics stara się odpowiedzieć na to pytanie w niniejszym artykule.

***
Udział technologii Ishida w zwiększaniu produkcji
Główną rolę w procesie dalszego rozwoju firmy Leo Dune Ltd. odegrała naważarka wielogłowicowa Ishida. Zastosowane rozwiązanie pozwoliło czołowemu irlandzkiemu producentowi warzyw na rozszerzenie oferty rynkowej o dostawy marchwi przetworzonej.

***
Nowość! Waga kontrolna Flexus®, zapewniająca wysoką jakość produktu i bezpieczeństwo żywności. Higieniczna waga kontrolna zaprojektowana z myślą o produkcji żywności
Firma Sartorius Intec wyznacza nowe standardy dla linii produkujących żywność pakowaną. Flexus® to waga kontrolna, będąca odpowiedzią na potrzeby branży spożywczej. Dzięki szerokiemu zakresowi konfigurowalnych opcji urządzenie jest w stanie zadowolić praktycznie każdego użytkownika.

***
Ireneusz Bester
Nowoczesny przemysłowy terminal wagowy PUE HY10
Firma RADWAG prezentuje nowoczesny przemysłowy terminal wagowy PUE HY10 w obudowie nierdzewnej o wysokim stopniu szczelności. Kolorowy wyświetlacz panoramiczny 10,1" z panelem dotykowym pozwala na intuicyjną obsługę urządzenia bez użycia klawiatury. Dodatkowo zwiększona ergonomia terminalu czyni go bardziej przyjaznym użytkownikowi mimo pracy w trudnych warunkach przemysłowych.

***
Elektroniczne wskaźniki położenia DD51-E / DD52R-E
Firma ELESA+GANTER®, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, wprowadziła do oferty elektroniczny wskaźnik położenia z napędem bezpośrednim DD52R-E. Nowy produkt jest wyposażony w szereg użytecznych funkcji, w tym w możliwość zaprogramowania do 32 pożądanych pozycji urządzenia (nastawów), do których można wracać w przyszłości. Konstrukcja elektronicznych wskaźników położenia DD52E-R bazuje na wprowadzonych wcześ­niej wskaźnikach mechanicznych DD52R oraz elektronicznych DD51-E. Oferowany produkt stanowi idealne rozwiązanie w sytuacjach, w których nie można dobrać standardowego przełożenia (np. układy liniowe pracujące na pasku zębatym lub łańcuchu lub na śrubach o nietypowym skoku) lub w aplikacjach, w których wartość odniesienia (punkt zerowy pomiaru) znajduje się poza zakresem pracy mechanizmu regulacji.

***
Nowość ELESA+GANTER®. Uchwyt z pneumatycznym zaworem rozdzielającym – seria EBR.150-PN
Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, wprowadziła do oferty innowacyjny rodzaj uchwytu z wbudowanym pneumatycznym zaworem rozdzielającym sterowanym mechanicznie. Nowy produkt nosi oznaczenie EBR.150-PN i jest przeznaczony do maszyn i urządzeń, w których operowanie uchwytem i sterowanie zaworem pneumatycznym musi być wykonywane jednocześnie.

***
Nowość ELESA+GANTER®. Pokrętła nierdzewne z gwintowanym trzpieniem – GN 5335
Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, wprowadziła do oferty pokrętła nierdzewne z gwintowanym trzpieniem. Nowy produkt nosi oznaczenie GN 5335 i został skonstruowany w taki sposób, by ułatwić utrzymanie go w czystości. Wyróżnia się monolityczną budową – cały element wykonany jest z jednego kawałka metalu. Pokrętła nierdzewne GN 5335 są przeznaczone do stosowania w maszynach i urządzeniach pracujących w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym i medycznym oraz wszędzie tam, gdzie duże znaczenie ma higiena pracy.

***
ASCO Numatics rozszerza ofertę produktów z zakresu sterowania przepływem mediów o zespoły FRL serii 652
Łatwy w instalacji FRL oferuje wysokie natężenie przepływu oraz szeroki zakres temperatur pracy dla układów przygotowania powietrza.

***
Emerson wprowadza niezawodne rozwiązania ASCO Numatics dedykowane złożonym aplikacjom wysp zaworowych
Wyspy zaworowe montowane w szafach to rozwiązania fabrycznie złożone, przystosowane do zastosowań dedykowanych indywidualnym rozwiązaniom naszych klientów z różnych dziedzin przemysłu. Rozwiązania te są teraz jeszcze łatwiejsze w instalacji oraz serwisowaniu.

***
Specjalista w dziedzinie polimerów do ruchu generuje 100 milionów euro przychodu ze sprzedaży kabli i inwestuje w innowacje, niezawodność i podaż globalną. Firma igus – światowy lider rynku kabli do prowadników przewodów po 25 latach
Z przychodem na poziomie 100 milionów euro ze sprzedaży kabli, igus utrzymuje swoją pozycję jako światowy lider producentów przewodów do pracy w prowadnikach kablowych w aplikacjach ruchomych. Dzięki największemu w branży laboratorium testowemu, które teraz zostało rozszerzone do 2 750 metrów kwadratowych, specjalista w dziedzinie polimerów do ruchu jest jedynym dostawcą na rynku mogącym zaoferować 36-miesięczną gwarancję na wszystkie kable chainflex. Zwiększanie automatyzacji przemysłowej pozwala igus na przeprowadzenie znacznych inwestycji w innowację, niezawodność i szybką dostawę na całym świecie.

***
Obsługa klienta w Stäubli: gwarantowana wartość dodana
Reputacja robotów Stäubli oparta jest na maksymalnej wydajności i długiej żywotności. Jednakże równie ważna jak wydajność produktów jest jakość świadczonych usług. Bez względu na warunki lub na to, jak wyjątkowa sytuacja ma miejsce, klienci Stäubli mogą polegać na optymalnym wsparciu oraz dostępności części zamiennych przez cały okres pracy produktu.

***
Robotyka: nowa, łatwa, wydajna
Dzięki nowemu Robotics Suite od Stäubli aplikacje dla robotów mogą być wdrażane szybciej, programowanie stało się łatwiejsze, a zdalna konserwacja stała się jeszcze bardziej praktyczna. To oprogramowanie oparte na Windowsach z dwoma modułami – Development Studio oraz Maintenance Studio – powoduje, że proces projektowania robotów wraz z odbiorem technicznym i pracą całej fabryki są bardziej skuteczne niż kiedykolwiek.

***
Firma Unitronics poszerzyła swoją wielokrotnie nagradzaną serię sterowników VisionTM o nowy model V700
Vision V700-T20BJ – to sterownik PLC zintegrowany z 7" dotykowym i kolorowym panelem operatorskim. Zestaw wejść/wyjść jest dobierany w zależności od wymagań projektu. Wszystko w jednym urządzeniu za rozsądną cenę.

***
Karol Surma
Pneumatyka firmy E.MC – dostępna w salonie sprzedaży Multiprojekt
Firma E.MC od 1986 roku projektuje i produkuje podzespoły pneumatyki, dbając o wysoką jakość oferty. W jej skład wchodzą zespoły przygotowania powietrza, elektrozawory, zawory rozdzielające, napędy pneumatyczne, akcesoria pneumatyczne oraz wiele innych.

***
Jak skutecznie zoptymalizować zużycie energii? Odpowiedzią na to pytanie są energooszczędne mechatroniczne systemy napędowe SEW-Eurodrive
Poprzez połączenie mechaniki, elektroniki i elektrotechniki otrzymujemy zaawansowane systemy mechatroniczne, które gwarantują redukcję TCO (Całkowitych Kosztów Posiadania), w tym kosztów energii, czasu uruchomienia etc.

***
ABB opracowała dwuramiennego, współpracującego z człowiekiem robota do montażu małych części. Robot nawlecze igłę?
Robot składa się z elastycznych ramion, systemu zasilającego, kamery lokalizującej części oraz supernowoczesnego kontrolera. Robot zmieni nasz sposób myślenia o zautomatyzowanym montażu. YuMi oznacza współpracę – „ty i ja”.

***
Zrobotyzowany transport w branży spożywczej
Rosnąca presja konkurencji oraz zmieniające się uwarunkowania gospodarcze przekonują coraz więcej przedsiębiorstw do inwestowania w automatyzację i robotyzację. Wprowadzanie innowacji w proces wytwarzania produktu pozwala firmom z sukcesem stawiać czoła nawet najsilniejszym rywalom.

***
Adam Jastrzębski
Ważenie w zautomatyzowanym wydaniu
Tradycyjne ważenie odchodzi do lamusa, ustępując miejsca automatyzacji. Lubelskie Fabryki Wag „FAWAG” S.A. otworzyły nowy rozdział w swojej ponad 135-letniej historii, wkraczając na rynek automatyki przemysłowej.

***
20 x PLASTPOL
Jubileuszowa edycja jednych z najlepszych targów branży tworzyw sztucznych i gumy w Europie zapowiada się z nowym rekordem! Zapraszamy 17–20 maja 2016 roku.

***
Tomasz Papaj
Jak dołączyć do światowej klasy producentów? Wskaźnik OEE kluczem do sukcesu
OEE, czyli z angielskiego Overall Equipment Effectiveness, to międzynarodowy standard pozwalający na mierzenie efektywności wykorzystania maszyn w procesie produkcji. Jest on wypadkową innych trzech wskaźników: dostępności maszyny, wykorzystania (wydajności) maszyny, jakości uzyskiwanych produktów. Badania wykazały, że światowej klasy producenci branży spożywczej osiągają wartość wskaźnika OEE na poziomie 85%. Aby więc znaleźć się wśród najlepszych, należy po pierwsze mierzyć wskaźnik OEE, a po drugie zadbać o to, aby był on jak najwyższy.

***
Profilaktyczna konserwacja wag zbiornikowych staje się o wiele prostsza
Dzięki naszej nowej usłudze kontroli stanu wag zbiornikowych profilaktycznie wykryjesz i rozwiążesz problemy, jeszcze zanim spowodują one nieoczekiwane przestoje.

***
Przewodnik dla kupujących wagi samochodowe
Nowa waga samochodowa to poważna inwestycja. Zorganizowanie procesu zakupu i instalowania wagi może być również dość skomplikowanym projektem, szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie uczestniczyły w tego typu przedsięwzięciu.

***
Terminale wagowe IND570. Wydajność i różnorodność zastosowań
IND570 to przemysłowy terminal wagowy o zaawansowanych funkcjach, zgodny z szeroką gamą produktów do aplikacji wagowych. Różnorodność opcji sterowania i połączeń z terminalem, zastosowanie najnowszych rozwiązań w dziedzinie weryfikacji wydajności i efektywności, a także bezpieczny dostęp do ważnych danych procesowych pozwalają zaspokoić rosnące wymagania w zakresie dokładności, niezawodności, efektywności i identyfikowalności pomiarów.

***
Wszechstronność w branży browarniczej. Skuteczna kontrola jakości dzięki czujnikom wizyjnym
Praktycznie w każdej branży producenci potrzebują uniwersalnych czujników, których wszechstronność umożliwiłaby łatwą i efektywną realizację zróżnicowanych zadań kontrolnych. Czujniki wizyjne BVS-E firmy Balluff, wyposażone w zintegrowane oświetlenie oraz trzy wyjścia cyfrowe, wychodzą naprzeciw takim wymaganiom. Mogą one nie tylko weryfikować wiele cech charakterystycznych w trakcie jednej inspekcji, ale mogą także jednocześnie wykonywać różne zadania, takie jak odczytywanie kodów, zliczanie krawędzi, porównywanie kontrastu, wzorców lub położenia.

***
Wysoka rozdzielczość druku dla wymagających
Firma Codemax jest autoryzowanym dystrybutorem przemysłowych systemów drukujących hiszpańskiej firmy Limitronic® w Polsce. Codemax specjalizuje się w sprzedaży oraz wdrażaniu drukarek atramentowych drukujących w technologii High Resolution, dedykowanych specjalnie dla przemysłu.

***
Anna Klingsporn
Ponad 30 miliardów dla przedsiębiorstw w 2016 roku. Unijne dotacje w regionach
Fundusze unijne to niewątpliwie duża szansa na wzmocnienie innowacyjności, konkurencyjności i trwałości przedsiębiorstw. Pierwsze konkursy w ramach nowego okresu programowania 2014–2020 ruszyły w zeszłym roku. W 2016 r. przed polskimi firmami otwierają się kolejne możliwości uzyskania dofinansowania na realizacje własnych planów rozwojowych. Warto wiedzieć, z czym wiążą się dotacje dla przedsiębiorstw, szczególnie w ramach funduszy regionalnych, dla których zaplanowano o wiele wyższe wsparcie finansowe niż w latach poprzednich.

***
Azja kołem zamachowym branży opakowań
Według analityków Smithers Pira wartość światowego rynku opakowań w 2020 roku wyniesie blisko blilion dolarów.

***
PZPTS krytycznie o francuskiej miłości do toreb z biotworzyw
PZPTS sceptycznie odnosi się do treści dekretu rządu francuskiego ws. regulacji zmierzającej do zmniejszenia zużycia lekkich plastikowych toreb na zakupy.

***
Targi POWTECH 2016. Innowacyjne forum mechanicznych procesów technologicznych
Począwszy od branży farmaceutycznej, chemicznej i spożywczej, po przemysł szklarski, papierniczy i materiałów budowlanych – w cyklu półtorarocznym targi POWTECH zapraszają te kluczowe sektory gospodarki światowej na jedyną w swoim rodzaju prezentację aktualnych trendów i najnowszych osiągnięć w dziedzinie techniki mechanicznych procesów przetwórczych. W dniach od 19 do 21 kwietnia 2016 roku międzynarodowa elita ekspertów branży ponownie będzie miała możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Równolegle odbywającą się imprezą jest PARTEC, Międzynarodowy Kongres Technologii Cząstek, który niczym magnes ściąga do Centrum Targowego w Norymberdze naukowców i inżynierów z całego świata. W poprzedniej edycji targów POWTECH w roku 2014 wzięło udział 930 wystawców (300 spoza Niemiec, z 30 krajów); targi odwiedziło 15 235 specjalistów (36% spoza Niemiec, z 78 krajów).

***
Materiałoznawstwo – nowy sektor Targów EuroLab 2016
18. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab odbędą się w dniach 12–14 kwietnia 2016 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56 C w Warszawie. To najważniejsze wydarzenie branży laboratoryjnej zostanie wzbogacone o nowy sektor tematyczny – materiałoznawstwo.

***
Paletą w konkurencję
O robotyzacji linii paletazycajnych opowiada Andrzej Jacak, kierownik działu automatyki w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy. OSM Piątnica zajmuje się przetwórstwem mleka i produkcją mlecznych wyrobów spożywczych. Spółdzielnia jest również jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się zakładów polskiego przemysłu mleczarskiego. Aby sprostać stale rosnącej konkurencji na krajowym i unijnym rynku wyrobów mleczarskich, firma zdecydowała się zwiększyć swą wydajność produkcji przez robotyzację linii paletyzacyjnych.

***
Red. Neil Farmer
Opakowania inteligentne: integracja z  telefonami komórkowymi, aparatami fotograficznymi i smartfonami
W niektórych sektorach rynku towarów konsumpcyjnych producenci praktykują umieszczanie na każdym opakowaniu kodów promocyjnych. Ich zadaniem jest wsparcie kampanii marketingowych i oferowanie klientom szansy wygrania nagrody albo uzyskania innych prezentów, jak np. vouchery zachęcające do zakupów.

***
Targi Packaging Innovations w Polsce – najważniejszym wydarzeniem dla branży opakowań w Europie Środkowo-Wschodniej
W dniach 12–13 kwietnia w hali EXPO XXI w Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. Osiem lat doświadczenia, setki zadowolonych wystawców, tysiące odwiedzających oraz strategiczna lokalizacja – dzięki temu Targi każdego roku goszczą przedstawicieli m.in. z Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Łotwy, Monako, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szkocji, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii czy Włoch.

***
VIII Ogólnopolski Konkurs Opakowań PakStar i V Krajowy Konkurs Projektów Opakowań Student PakStar
COBRO – Instytut Badawczy Opakowań wspólnie z Polską Izbą Opakowań (PIO), Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi (ASP), Zarządem Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP), kierownictwem Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK z Poznania zapraszają producentów, studentów, projektantów i użytkowników opakowań oraz materiałów opakowaniowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Opakowań PakStar 2016 i Krajowym Konkursie Projektów Opakowań Student PakStar 2016.

Reklama