Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 04/2014

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 04/2014


Ostrza o podwyższonej żywotności
Firma Jusky z Wrocławia posiada interesującą ofertę ostrzy o popularnych kształtach, skierowaną do producentów folii, gdzie wymagana jest dłuższa żywotność ostrza i obniżenie tarcia folii o ostrze (przy krótszych i dłuższych przebiegach). Dłuższa żywotność ostrza zmniejsza częstotliwość ich wymiany, co obniża liczbę przestojów maszyn oraz zmniejsza ilość odpadów poprodukcyjnych, a więc przynosi oszczędności.

***
Anna Szymczak
Nowe dotacje – lep na przedsiębiorców
Trwa okres posuchy w dotacjach, a dokładniej – stare dotacje się skończyły, a nowe czyli, na lata 2014–2020, dopiero się tworzą. Aktualnie dostępne są projekty dokumentów i kilka rozporządzeń. Zainteresowanie tematyką dotacyjną jest duże i niektórzy próbują taką sytuację wykorzystać, aby zarobić na łatwowierności czy nieuwadze przedsiębiorców.

***
Wagi kontrolne dostosowane do konkretnych procesów. Niezwykła precyzja
Wyobraź sobie system ważenia kontrolnego zaprojektowany w taki sposób, by dokładnie spełniał określone wymagania. System o wytrzymałej i niezawodnej konstrukcji. System, który można elastycznie przystosować pod kątem wymagań w wielu zastosowaniach.

***
Bezpieczny i precyzyjny nowy terminal godny zaufania
Sprzęt wagowy, aby zapewniał maksymalną ochronę przed wybuchem, musi być zgodny z przepisami dotyczącymi stref Ex. Jednak niektóre środki bezpieczeństwa mogą ujemnie wpływać na sprawność ważenia.

***
Systemy kontroli rentgenowskiej serii X33
Systemy kontroli rentgenowskiej najnowszej generacji Safeline X-ray doskonale nadają się do kontrolowania produktów pakowanych, niepakowanych i masowych. Cechują się one wysoką skutecznością wykrywania różnych zanieczyszczeń fizycznych, m.in. metalu, szkła, kamieni, zwapnionych kości i tworzyw sztucznych o dużej gęstości. Systemy te mogą również jednocześnie wykonywać inne kontrole jakości, dotyczące integralności i zawartości opakowań.

***
POWERCELL® PDX®. Ochrona odgromowa, diagnostyka zapobiegawcza i uproszczona konserwacja
Pod względem dokładności i wiarygodności ważenia pojazdów ten czujnik pomiarowy nie ma sobie równych. Zabezpieczenie przed uderzeniem pioruna, zalaniem i działaniem gryzoni zapewnia maksymalny czas prawnego działania, minimalne koszty konserwacji i długi okres eksploatacji.

***
IT2000. Moduł ważąco-dozujący do montażu na szynie DIN
Terminal wagowy IT2000M przeznaczony jest do precyzyjnego, legalizowanego przetwarzania danych ze wszystkich rodzajów pomostów wykorzystujących analogowe przetworniki tensometryczne (wagi pod silosami, zbiornikami, wagi dozujące itp.).

***
IT4000E TRUCK. Terminal wagowy dla legalizowanych wag samochodowych
IT4000E TRUCK to funkcjonalny i wygodny w obsłudze terminal wagowy dla wag samochodowych.

***
Elementy firmy Elesa+Ganter® do zabudów przestrzeni roboczych maszyn i urządzeń wykonanych z ogólnie dostępnych profili aluminiowych z rowkami teowymi
Wraz z pojawiającymi się kolejnymi regulacjami prawnymi dotyczącymi bezpieczeństwa w przemyśle maszyn i urządzeń producenci tej branży stoją przed wyzwaniem stworzenia odpowiednich projektów, które będą bezpieczne dla ludzi. Prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku z udziałem operatora czy osoby postronnej zmniejsza zarówno odpowiednio zaprojektowany mechanizm maszyny, jak i samo ograniczenie dostępu do jej przestrzeni roboczej.

***
Paletyzatory firmy Concetti Group
Aby zaspokoić szeroki zakres potrzeb Klientów, firma Concetti Group produkuje szeroką gamę paletyzatorów przeznaczonych do umieszczania worków na palecie w sposób uporządkowany, zgodnie z dobrze zdefiniowanym wzorem paletyzacji, w celu uzyskania palet, które są gotowe do wysyłki. Wybór paletyzatora zależy głównie od prędkości linii pakującej, konsystencji produktu oraz rodzaju worka. Technologia paletyzacji opracowana przez firmę Concetti Group pozwala na tworzenie stabilnych i bezpiecznie zapakowanych palet.

***
Delikatny smak dzięki silnym ramionom robotów
Pyszne, kremowe i kusząco delikatne. Takie są właśnie słodkości od Coppenrath & Wiese, które przez klientów są zajadane między innymi dzięki pracy robotów firmy ABB – IRB 360 oraz IRB 4600.

***
Roboty kartezjańskie w ofercie WObit
W poprzednim numerze pisaliśmy o polskich robotach SCARA, idealnych do automatyzacji linii pakujących i montażowych w przemyśle. Firma WObit proponuje również roboty kartezjańskie własnej produkcji, których konstrukcja oparta jest na popularnych modułach MLA. Dzięki modułowości tego rozwiązania WObit może przygotować robota idealnie dopasowanego do danej aplikacji.

***
Nowe czujniki wizyjne SBSI firmy Festo. Sposób na zbudowanie prostych rozwiązań wizyjnych
Nowe czujniki wizyjne SBSI upraszczają pracę z przetwarzaniem obrazu w zastosowaniach przemysłowych. Intuicyjna konfiguracja czyni je łatwymi w użyciu, nawet bez specjalistycznej wiedzy.

***
igus, ekspert w dziedzinie tworzyw sztucznych, prezentuje nową trybotaśmę oraz inne produkty do branży obrabiarek. Polimery igus zapewniają niezawodność maszyn i oszczędność kosztów
Presja cenowa w branży obrabiarek nieustannie rośnie, co jest wynikiem bardzo silnej konkurencji na rynku międzynarodowym. W związku z tym producentom bardzo zależy, aby móc korzystać z wysokich jakościowo i niezawodnych komponentów w niskich cenach. igus oferuje właśnie takie produkty do branży obrabiarek. Trybotaśma wykonana z nowego materiału, bezsmarowe polimerowe łożyska talerzowe z indywidualnie regulowanym zakresem obrotu lub nowy, odporny na wióry e-prowadnik przewodów R2.75.

***
Pakowanie i paletyzacja z robotami KUKA na Targach TAROPAK 2014
Firma Blumenbecker IPS Polska oraz firma KUKA po sukcesie na poprzedniej edycji Targów ponownie zaskoczyły zwiedzających. Stanowisko wystawiennicze okazało się kolejnym sukcesem – nawiązywało ściśle do tematyki Targów, co powodowało ogromne zainteresowanie wśród osób zwiedzających.

***
Kable? Nie, dziękuję!
Bezprzewodowa komunikacja w dzisiejszym świecie jest już praktycznie normą. Jest to rozwiązanie zarówno wygodne, jak i ekonomiczne. Dzięki nowej technologii pozbyliśmy się plątaniny kabli i zyskaliśmy ogromną mobilność. Dlaczego zatem nie zastosować komunikacji bezprzewodowej w przemyśle? Z taką właśnie propozycją wychodzi seria produktów Anybus Wireless Bridge szwedzkiej firmy HMS.

***
20-lecie firmy ASCO Numatics w Polsce
Firma ASCO Numatics Sp. z o.o. obchodzi w tym roku 20 lat swojej obecności w Polsce.
Jak więc można podsumować to dwudziestolecie działalności na polskim rynku?

***
Urszula Bizoń-Żaba
zenon Analyzer w PAGO. Wysoka wydajność produkcji soku o najwyższej jakości
„Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre” – to stwierdzenie odnoszące się do jakości soku owocowego „z najwyższej półki” austriackiego producenta – firmy Pago. Ta idea wdrażana jest zarówno do technologii stosowanej w produkcji, jak również do wszystkich innych obszarów działalności spółki.

***
Obsługa klienta w Stäubli: gwarantowana wartość dodana
Reputacja robotów Stäubli oparta jest na maksymalnej wydajności i długiej żywotności. Jednakże równie ważna jak wydajność produktów jest jakość świadczonych usług. Bez względu na warunki lub na to, jak wyjątkowa sytuacja ma miejsce, klienci Stäubli mogą polegać na optymalnym wsparciu oraz dostępności części zamiennych przez cały okres pracy produktu.

***
Robotyka: nowa, łatwa, wydajna
Dzięki nowemu Robotics Suite od Stäubli aplikacje dla robotów mogą być wdrażane szybciej, programowanie stało się łatwiejsze, a zdalna konserwacja stała się jeszcze bardziej praktyczna. To oprogramowanie oparte na Windowsach z dwoma modułami – Development Studio oraz Maintenance Studio – powoduje, że proces projektowania robotów wraz z odbiorem technicznym i pracą całej fabryki są bardziej skuteczne niż kiedykolwiek.

***
Trendy na europejskim rynku zakrętek i zamknięć
Zakrętki oraz zamknięcia stanowią niezbędną część wielu opakowań i pojemników, jak np. butelki, słoiki, kanistry, tubki czy kartony. Ich oczywistą funkcją jest umożliwienie otwierania, a także ponownego zamykania opakowań, jednak w zależności od zastosowania często pełnią one także funkcje barierowe i ochronne. Zdaniem analityków agencji Ceresana europejskie zapotrzebowanie na różnego rodzaju zamknięcia wykonane z wszelkich dostępnych materiałów wyniesie w 2021 roku 460 mld sztuk.

***
Nowa technologia powlekania opakowań papierowych
BASF i spółka Smart Planet Technologies będą wspólnie rozwijać technologię powłok mineralnych EarthCoating.Koncern BASF wraz z firmą Smart Planet Technologies chcą zawrzeć strategiczne partnerstwo w zakresie stosowania technologii powłok mineralnych EarthCoating w branży opakowań papierowych.

***
G.R. Inns
Opakowania w łańcuchu logistycznym
Streszczenie: W rozdziale zanalizowano łańcuch dostaw jako całościowy system dostawy towarów, od linii pakującej, aż do środowiska handlu detalicznego i konsumenta. Konwencjonalne podejście do prognozowania łańcucha dostaw połączono z zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Głównym obszarem zainteresowania jest zastosowanie opakowań, które pozwalają uniknąć uszkodzeń, a także korzyści wynikające ze współdziałania wszystkich zainteresowanych stron łańcucha dostaw w celu dostarczenia optymalnych rezultatów.

***
RAPORT. Opakowania detaliczne: rok 2016 i później
Handel detaliczny wszedł właśnie w jeden z najbardziej dynamicznych i fascynujących etapów od lat. Konsumenci stawiają sprzedawcom detalicznym i właścicielom marek coraz wyższe wymagania: oczekują bogatszego i ciekawszego asortymentu, niższych cen oraz atrakcyjnych i wygodnych form dokonywania zakupów – a wszystko to przy minimalnym wpływie na środowisko. W odpowiedzi detaliści stosują nowe sposoby prowadzenia sprzedaży, takie jak dyskonty czy sklepy internetowe, a także poszerzają i uatrakcyjniają ofertę produktów własnej marki.

***
Monika Gomółka
Targi TAROPAK 2014. Zautomatyzowane oblicze przemysłu spożywczego
Przez cztery dni (29 września – 2 października), na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas Targów Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK swoją ofertę prezentowało nieco ponad 500 firm z 30 krajów świata. Targi odwiedziło 60 000 zwiedzających. Ta imponująca statystyka stawia tę imprezę w panteonie gwiazd Międzynarodowych Targów Poznańskich, a także w europejskiej czołówce targów skierowanych do odbiorców najnowszych produktów i usług z dziedziny automatyzacji pakowania. Podczas 29. edycji zgromadzeni wystawcy zaprezentowali ofertę obejmującą surowce i półprodukty do produkcji opakowań, innowacyjne opakowania, a także maszyny do ich produkcji oraz maszyny i urządzenia pakujące, roboty, systemy automatyki, urządzenia transportu wewnętrznego i te związane z gospodarką magazynową oraz nowoczesne rozwiązania informatyczno-logistyczne.

***
Narzędzia i Obrabiarki rekordowo w Sosnowcu
7. edycja rekordowych Targów TOOLEX zakończyła się pełnym sukcesem. Potwierdziły one już swoją ugruntowaną pozycję i fakt, że branża szeroko pojętej obróbki metali ma się bardzo dobrze. Duże wsparcie, wydarzenia towarzyszące, stałe grono wystawców oraz nowe firmy, które zaufały Targom, pokazały, iż miniona edycja spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

***
Znów rekordowa liczba wystawców na Targach ENERGETAB 2014
Na zakończonych 18 września 2014 r. Międzynarodowych Targach Energetycznych ENERGETAB 2014 swoje najnowsze produkty zaprezentowało 749 wystawców z 20 krajów Europy i Azji.

Reklama