Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 02/2015

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 02/2015


Mierniki przemysłowe firmy PRECIA MOLEN
Wieloletnie doświadczenie firmy PRECIA MOLEN zaowocowało prezentacją gamy mierników przemysłowych sygnowanych symbolem i 40. Wskaźnik przemysłowy z tej gamy może występować w trzech wersjach: i 40-PM – przeznaczony do zabudowy w szafie lub pulpicie (stopień ochrony: IP54 – powierzchnia przednia i IP30 – ogólny), i 40-DR – wersja na szynę DIN (IP30) oraz i 40-SS – zabezpieczony przed trudnymi warunkami środowiskowymi za pomocą niekorodującej obudowy ze stali 304L (IP66).

***
Inteligentny system pomiaru DO zapewniający jakość produktów w browarze
MadTree Brewing Company w Cincinnati w USA założyło trzech, jak sami o sobie mówią, fanatyków domowego browarnictwa, mocno wierzących w to, że potrafią stworzyć marki piwa zdolne konkurować z wyrobami najlepszych browarów rzemieślniczych w USA. Podejście firmy jest proste: tworzyć wysokiej jakości marki piwa, edukować konsumentów i odpowiedzialnie prowadzić biznes.

***
Systemy kontroli rentgenowskiej serii X37. Wielka różnica tkwi w każdym szczególe
Urządzenia z serii X37 to na rynku najbardziej zaawansowane pod względem technicznym systemy rentgenowskie do kontroli wysokich opakowań. Zapewniają one przewagę konkurencyjną firmom produkcyjnym z branży spożywczej i farmaceutycznej, ponieważ są rozwiązaniem, które można w znacznym stopniu dopasować do konkretnych zastosowań dzięki szerokiej gamie funkcji, co przy niskim poborze energii sprawia, że urządzenia serii X37 to przyszłościowa inwestycja. Dzięki serii X37 klienci zyskują narzędzia umożliwiające osiągnięcie zgodności z branżowymi normami, takimi jak HACCP.

***
Zastosowanie naważarki wielogłowicowej ISHIDA jest idealnym rozwiązaniem dla łagodnego porcjowania gotowanych ziemniaków
Wielogłowicowa naważarka Ishida Serii RV w standardzie ochronności IP69K dostarcza najwyższy poziom zabezpieczenia przed wilgocią i penetracją wody. Urządzenie Ishida sprawdza się w procesie precyzyjnego naważania i pakowania znacznych ilości produktu, jakim są obrane i ugotowane w całości ziemniaki – produkt firmy Friweika – lidera wśród specjalistów przetwarzania ziemniaków.

***
Wyzwanie naważania stałowagowego filetów rybnych – rozwiązanie ISHIDA
Ishida Europe zaprojektowała – na zamówienie firmy przetwórstwa rybnego Deutsche See Fischmanufaktur, niemieckiego lidera w obszarze owoców morza – unikalne rozwiązanie pozwalające automatycznie naważać po dwa, duże, świeże filety rybne do opakowań o stałej masie, utrzymywanej w całym procesie produkcyjnym.

***
Wysokowydajny zrobotyzowany system paletyzujący
Szybki, wysokowydajny, elastyczny zrobotyzowany system paletyzujący pomaga producentowi spożywczemu z Australii sprostać rosnącym wymaganiom rynku.

***
Transport i paletyzacja produktów
Sprawnie przeprowadzone procesy paletyzacji i transportu produktów w dużym stopniu zależą od zastosowanej w nich automatyki oraz coraz częściej robotyki. Firma WObit proponuje własne urządzenia i roboty do zwiększenia wydajności i efektywności procesów produkcyjnych, a także przygotowuje nowe rozwiązania w odpowiedzi na potrzeby aplikacyjne klientów.

***
Niezawodność produkcji w przemyśle spożywczym dzięki produktom Festo z serii Clean Design
Ochrona klienta i reputacji marki producenta to dwa kluczowe elementy higienicznej i sprawnej automatyzacji w branży produkcji żywności. Głównym celem takiego działania jest wysoka produktywność i najwyższa jakość produktów. Bezpieczeństwo w produkcji żywności jest zapewnione przez międzynarodowe dyrektywy i standardy, takie jak np.: dyrektywa maszynowa Unii Europejskiej 2006/42/EC lub norma EN ISO 14159. Aby ułatwić producentom żywności oraz producentom maszyn dla przemysłu spożywczego sprostanie tym wymaganiom, Festo opracowało pionierskie rozwiązania do stosowania w środowisku higienicznym oraz poddawanym intensywnemu czyszczeniu.

***
Kontrola napełniania zbiornika. Szybka i precyzyjna kontrola przepływu mediów ciekłych i sypkich
Proporcjonalny zawór procesowy Festo VZQA w określonych aplikacjach ma istotną przewagę nad zaworami kulowymi czy klapowymi. Zapewnia swobodny przepływ mediów, niską masę oraz niskie zużycie energii. Pozwala również na szybki i bardzo precyzyjny pomiar przepływu dzięki możliwości podłączenia z proporcjonalnym regulatorem ciśnienia Festo VPPM i modułowym terminalem elektrycznym Festo CPX.

***
Urszula Bizoń-Żaba
Oprogramowanie HMI/SCADA dla Smart Factories i nie tylko: COPA-DATA przedstawia zenon 7.20
Firma COPA-DATA wprowadza właśnie na rynek najnowszą wersję swojego ergonomicznego rozwiązania HMI/SCADA, zenon 7.20, które jest całkowicie zgodne z zasadami i wytycznymi dla Smart Factory. Oprogramowanie umożliwia użytkownikom m.in. przeprowadzanie ukierunkowanych analiz i ocen oraz obliczeń w Big Data. Dostarcza również wszystkich istotnych informacji w dowolnym czasie, miejscu i do właściwych osób. Dodatkowo przedsiębiorstwa mogą skorzystać z ekonomicznego, skalowalnego rozwiązania w chmurze, opartego na technologiach zenon i Microsoft.

***
Więcej, szybciej, wydajniej. Nowe serie i rozmiary komputerów panelowych firmy APLEX w ofercie firmy INEE
Czas płynie, życie pędzi, a konkurencja goni. Walka o ciągłe zwiększanie i optymalizację produkcji trwa w najlepsze. Z pomocą przychodzi coraz bardziej zaawansowane oprogramowanie, które jednak potrzebuje wsparcia ze strony sprzętu…

***
Wybór modułu pomiarowego. w aplikacjach przemysłowych
Pomiar i akwizycja danych to bardzo szeroki zakres wiedzy, tak samo jak liczba możliwych zastosowań kart i modułów pomiarowych. Coraz większy stopień miniaturyzacji układów scalonych pozwala na budowę coraz dokładniejszych urządzeń pomiarowych, zawierających liczne wejścia i wyjścia, cyfrowe i analogowe. Ilość parametrów takich modułów może przyprawić o ból głowy, dlatego wybór właściwej karty często do najprostszych nie należy.

***
Artur Staszczak
Przetwornice częstotliwości Danfoss VLT® AutomationDrive FC302 w autocysternach do przewozu mediów spożywczych
Firma Danfoss należy do niekwestionowanych liderów branży napędowej. Od lat nazwa VLT® określa przetwornice częstotliwości i softstarty o najlepszych parametrach technicznych, najwyższej niezawodności i funkcjonalności. Napędy VLT® pracują w aplikacjach na całym świecie, a Danfoss oferuje najbardziej rozległą sieć doświadczonych specjalistów i Partnerów z zakresu techniki napędowej.

***
Magistrale komunikacji cyfrowej w przetwornicach częstotliwości VLT® Danfoss
Sieć magistrali komunikacji cyfrowej (Fieldbus) jest nazwą rodziny protokołów sieci przemysłowych stosowanych do sterowania urządzeniami w rozproszonych systemach sterowania w czasie rzeczywistym.

***
Anna Szymczak
Dotacyjna szybka ścieżka
Nareszcie rozpoczął się długo wyczekiwany nabór wniosków dla przedsiębiorstw. Od 4 maja Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyjmuje wnioski od przedsiębiorców na projekty związane z badaniami. Jest to poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014–2020. Planowane jest ekspresowe tempo oceny wniosków, tj. 60 dni. Do podziału jest 1600 mln PLN.

***
Targi SyMas i Maintenance pod znakiem zmian i nowości
Tej jesieni w Krakowie odbędzie się VII już edycja Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas oraz VI edycja towarzyszących im Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Tegoroczne Targi będą wyjątkowe między innymi ze względu na konsolidację firmy easyFairs Poland Sp. z o.o. z firmą Targi w Krakowie Sp. z o.o. – największym na południu kraju i czołowym w Polsce organizatorem targów i kongresów.
– Fuzja stanowi logiczną i naturalną konsekwencję współpracy obydwu spółek – wyjaśnia Ewa Woch, wiceprezes firmy Targi w Krakowie Sp. z o.o., organizatora wydarzenia. – Jesteśmy przekonani, że zmiany zaowocują wzmocnieniem firmy jako lidera w branży targowej i dostarczą naszym klientom jeszcze większego zadowolenia z udziału w organizowanych przez nas imprezach.

***
Wyspa zaworowa z elektroniką G3 do sterowania pneumatycznymi elementami wykonawczymi
Wyspa zaworowa z elektroniką G3 do sterowania pneumatycznymi elementami wykonawczymi
firmy ASCO Numatics to laureat konkursu na Produkt Roku 2015 Magazynu „Napędy i Sterowanie”  
w kategorii Nowe Maszyny i Technologie.

***
Kable specjalistyczne, ochrona i mocowanie w aplikacjach o wysokich wymaganiach jakości i niezawodności
Kable odporne na wysokie temperatury, smary i oleje.
System ochrony kabli dla aplikacji higienicznych oraz do stref zagrożonych wybuchem czy budowy maszyn.
Specjalne opaski z tworzyw sztucznych i ze stali.

***
Ponad 1300 nowych łożysk ślizgowych w standardowych rozmiarach umożliwia bezsmarowną pracę i redukcję kosztów we wszystkich sektorach przemysłu. Duże inwestycje firmy igus w łożyska ślizgowe
Projektanci z różnych branż – motoryzacyjnej, maszyn rolniczych, sprzętu medycznego, spożywczej i opakowaniowej, po producentów zakładów chemicznych i pomp – teraz jeszcze szybciej mogą znaleźć odpowiednie łożyska ślizgowe igus do swojej aplikacji. Wraz z rozwinięciem gamy materiałowej z 5 do 16 iglidurów oraz 1321 nowych standardowych wymiarów, specjalista ds. tworzyw sztucznych obejmuje swoim asortymentem całe zapotrzebowanie na łożyska ślizgowe dostępne bezpośrednio z magazynu.

***
Toczenie i ślizg: hybrydowe łożyska liniowe igus w nowych rozmiarach
Firma igus, specjalista w zakresie bezsmarowych technologii łożyskowych, rozszerzyła asortyment swoich łożysk hybrydowych z rolkami o dwa nowe rozmiary: 10 i 16 milimetrów. Lżejsze i cichsze prowadzenie liniowe na dwóch rolkach – również do aplikacji z ograniczoną przestrzenią instalacyjną.

***
Dobierz komputer przemysłowy do potrzeb swojego projektu. Komputery przemysłowe Box PC i Panel PC
Oferowane przez B&R komputery PC to odpowiedź na potrzeby odbiorców przemysłowych oczekujących solidności, niezawodności i długotrwałej dostępności. Odpowiedzialni za podejmowanie decyzji eksperci z wielu różnych branż wybierają komputery przemysłowe B&R, ponieważ wiedzą, że komputery, które na pierwszy rzut oka wydają się tańsze, okazują się – w dłuższej perspektywie – właśnie najdroższe. Liczy się przecież całkowity koszt generowany przez produkt w trakcie okresu jego eksploatacji i na tym właśnie polu najlepiej widać korzyści finansowe, jakie dają komputery przemysłowe B&R. Ich bezkompromisowa jakość zapewnia wiele lat bezproblemowej pracy, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Made by B&R oznacza najwyższe standardy rozwoju oraz produkcji – od projektu obwodów drukowanych aż po logistykę części zamiennych.

***
Maria Śmiechowska, Dominika Szemiako
Nowe trendy w znakowaniu produktów żywnościowych
Celem artykułu jest przedstawienie zasad znakowania i etykietowania produktów spożywczych. Przedstawione w artykule obligatoryjne i dodatkowe zasady znakowania żywności prezentują dotychczasowy stan prawny w tym zakresie oraz ukazują kierunki zmian, których celem jest zarówno ujednolicenie systemu znakowania we Wspólnocie Europejskiej, jak również przeciwdziałanie wprowadzaniu w błąd konsumenta przez niewłaściwe znakowanie produktów żywnościowych.

***
Józef Flizikowski
Kognitywne monitorowanie przetwórstwa
Tworzymy dla zaawansowanego przemysłu. Zaawansowanego optymalizacją i instrumentalizacją przetwórstwa, polepszającego środowisko, a szczególnie dobra pobrane ze środowiska i następstwa przejęte przez środowisko. Synonimem zaawansowania jest dziś kognitywne monitorowanie (automonitorowanie) technologicznych procesów przetwarzania żywności. Obecny stopień zaawansowania automonitorów aktywnego monitorowania z wykorzystaniem systemów poznawczych jest z pewnością niewystarczający, żeby myśleć o takich ich wdrożeniach, które w pełni przejęłyby rolę badań, poznania i tworzenia zmiennych procesu w rzeczywistych, zaawansowanych aplikacjach przemysłowych.

***
Monika Gomółka
Konferencja Naukowo-Techniczna Automatyzacja i systemy pakujące w przemyśle
Jednodniowa ekspozycja rozwiązań w zakresie automatyzacji, robotyzacji procesu produkcji, systemów znakowania, identyfikacji i pakowania miała na celu prezentację nowoczesnych rozwiązań wszystkim zgromadzonym na Konferencji zorganizowanej przez kwartalnik „Ważenie, Dozowanie, Pakowanie”. We wnętrzach kompleksu hotelarsko-gastronomicznego „Górski” w gminie Wolbórz, w dniu 22 kwietnia br. uczestnicy Konferencji mogli poszerzyć zakres swojej wiedzy o możliwości zwiększenia wydajności, funkcjonalności i innowacyjności w procesie pakowania, znakowania, a także automatyzacji i robotyzacji produkcji w oparciu o produkty i rozwiązania m.in.: ASTE Sp. z o.o., ASTOR Sp. z o.o., BALLUFF Sp. z o.o., BLUMENBECKER IPS Polska Sp. z o.o. COPA-DATA Polska Sp. z o.o., ELAUTEC S.C., ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o, FENIX Systems Sp. z o.o., HIT – KODY KRESKOWE Sp. J., OMRON Electronics Sp. z o.o., PACKSOL, POLPAK Sp. z o.o., PRECIA POLSKA Sp. z o.o., PROMIS, RSC AUTO ID DISTRIBUTION, TQMsoft, YASKAWA.

***
Przemysłowa wiosna w Targach Kielce zakończona sukcesem
VIII Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON oraz XX Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM, które odbyły się od 10 do 12 marca, okazały się jednym z najważniejszych wydarzeń przemysłu pomiarowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Stoiska 130 wystawców z Polski, Niemiec, Belgii, Czech i Ukrainy odwiedziło 6 tysięcy gości. Wystawie jak co roku towarzyszyły pokazy najnowocześniejszych maszyn i urządzeń pomiarowych, a także badania materiałów.

***
Nowa dyspersja do opakowań tekturowych
Niemiecka spółka Wacker prezentuje na Targach PaperCon w Atlancie innowacyjną dyspersję Vinnapas EF 104.

***
Opakowania papierowe popularne wśród klientów supermarketów
Z badań przeprowadzonych w siedmiu europejskich krajach wynika, iż klienci sklepów spożywczych najchętniej wybierają opakowania papierowe.

***
Znak ekologiczny dla tworzyw termoplastycznych
Certyfikat nadawany przez gliwicki oddział IIMPiB może być przyznany także wyrobom oksydegradowalnym.

***
Katarzyna Zając
Automaticon 2015. Automatyka i robotyka – przyszłością polskiej gospodarki
Rozwój myśli technicznej na najwyższym poziomie – to wrażenie pozostawia w pamięci 21. już edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON®, które tradycyjnie odbyły się w marcu, w warszawskim Centrum EXPO XXI. W tegorocznej edycji Targów udział wzięło ponad 300 wystawców.

***
Wielkie spotkanie branży laboratoryjnej i kryminalistycznej
W dniach 18–20 marca br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie odbyły się 17. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 4. Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab. Wystawcy z Polski, Czech, Francji, Hiszpanii, Japonii, Niemiec, Szwajcarii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch zaprezentowali ofertę wyposażenia dla każdego rodzaju laboratorium.

***
Międzynarodowe Targi Opakowań PACKAGING INNOVATIONS 2015 zakończone sukcesem
VII Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations w dniach 9–10 kwietnia 2015 r. odbyły się w EXPO XXI Warszawa. To najważniejsze spotkanie tego typu dla branży opakowań w Europie Środkowo-Wschodniej. Udział w Targach był okazją do poznania innowacyjnych trendów, wymiany informacji oraz nawiązania kontaktów biznesowych. Coraz większe zainteresowanie oraz wzrost zadowolenia Wystawców sprawiają, iż impreza uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych w branży. O jej randze świadczy rosnąca z roku na rok liczba zarówno stoisk wystawienniczych, jak i zagranicznych gości.


 

Reklama