Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 03/2009

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 03/2009


ServoTube. Pierwsze na świecie trójfazowe napędy liniowe o konstrukcji siłowników – Multiprojekt
Pierwsze na świecie napędy liniowe o konstrukcji siłowników eliminują większość problemów związanych z silnikami liniowymi o tradycyjnej budowie. Są od nich tańsze i wymagają mniejszych nakładów przy uruchomieniu i serwisie. Możliwość pozycjonowania z rozdzielczością do 12m, sterowanie prędkością oraz siłą wysuwu to cechy, które sprawiają, że możliwości ich wykorzystania są bardzo duże.

***
Jacek Pilecki, Ireneusz Bester, Tomasz Misiewicz
Nowoczesne systemy Kontroli Towarów Paczkowanych niezbędnym elementem systemu produkcji
RADWAG jest największym na polskim rynku producentem, a zarazem integratorem systemów, służących do kontroli towarów paczkowanych. Wykonując ponad trzysta wdrożeń w Polsce oraz wiele poza jej granicami, RADWAG zdobył olbrzymie doświadczenie w zakresie realizacji samej kontroli, jak i specyficznych wymagań klientów.

***
Ekonomiczne systemy napełniania worków opracowane przez firmę BEHN + BATES. Wysokiej klasy urządzenia do pakowania żywności
Rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości pakowanie żywności pozwalające na prześledzenie przepływu produktów od producenta do użytkownika końcowego zdominowało publiczne dyskusje. Slogany, takie jak ochrona konsumenta czy bezpieczeństwo produktu odgrywają istotną rolę w przemyśle spożywczym, nie tylko dla konsumentów i producentów żywności, ale także dla dostawców maszyn i urządzeń.

***
Dwa nowe terminale wagowe do stref niebezpiecznych Ex – METTLER-TOLEDO
Dla wielu firm wprowadzenie do zakładu strefy 2/22 lub kategorii 2 może skutkować pogorszeniem funkcjonalności terminali wagowych. Teraz nie stanowi to problemu. Najlepsze w branży terminale IND780 i IND560 są teraz dostępne w wersjach z atestem do pracy w strefach niebezpiecznych Ex. Mają one takie samo oprogramowanie i interfejs użytkownika jak terminal standardowy, a teraz dodatkowo posiadają dopuszczenie do pracy w strefie Ex. Oznacza to koniec kompromisów przy wyborze najlepszego terminala wagowego dla danego procesu.

***
Wojciech Płocki
Technologia pakowania Bag in Box
Już samo otwarcie produktu zapakowanego w tradycyjne opakowanie, tj. puszkę, karton, szklaną lub plastikową butelkę powoduje, że termin jego przydatności do spożycia skraca się diametralnie. Jak temu zapobiec? Rozwiązaniem jest opakowanie Bag in Box – składa się ono z pudełka i umieszczonego w nim worka z folii barierowej wyposażonego w zawór umożliwiający stopniowe dozowanie bez dostępu powietrza. Dzięki temu do opakowania nie dostają się bakterie i właśnie to daje przewagę systemowi Bag in box nad opakowaniami samonośnymi, takimi jak: butelki szklane czy PET.

***
Dominik Wójcicki
Rola i typy opakowań wewnętrznych – Plastech
Opakowanie wewnętrzne jest to opakowanie, które podczas przewozu produktów wymaga zastosowania jeszcze jednego opakowania zewnętrznego. Wraz z nim chroni towar przed uszkodzeniami wynikłymi w czasie transportu lub magazynowania. Ochrona odbywa się poprzez blokowanie, usztywnianie i amortyzowanie produktów.

***
Cryovac® Darfresh® LaserCut. Nowoczesne opakowanie typu skin z systemem cięcia laserowego
Jeden z największych konfekcjonerów serów we Włoszech – firma Valex – jako pierwszy na rynku wprowadził przełomowy system pakowania Cryovac® Darfresh® LaserCut. To innowacyjne rozwiązanie łączy w sobie sprawdzony system Cryovac® Darfresh® typu skin, wzbogacony o przełomową technologię cięcia laserowego, która w porównaniu z tradycyjnym wycinaniem opakowań z matrycy pozwala na efektywniejsze wykorzystanie materiałów opakowaniowych, zapewnia bardziej elastyczny proces pakowania i stwarza praktycznie nieograniczone możliwości pod względem kształtu i wielkości opakowań.

***
K-Tron – specjalista w dziedzinie dozowników – Tekpro
K-Tron jest światowym liderem na rynku dozowników grawimetrycznych i systemów transportu pneumatycznego. Oferuje wolumetryczne i grawimetryczne dozowniki jedno- i dwuślimakowe, dozowniki wibracyjne i taśmowe, grawimetryczne cieczy, przepływomierze materiałów sypkich, mieszalniki do procesów wytłaczania oraz systemy transportu próżniowego „Premier”.

***
Andrzej Hejduk, Tadeusz Cąderek, Barbara Grabowska,
Doskonalenie pakowania produktów ogrodniczych
Rosnąca konkurencja ze strony importerów zagranicznych świeżych produktów ogrodniczych, jak również wysokie wymagania jakościowe konsumentów zmuszają krajowych dostawców świeżych owoców i warzyw do doskonalenia sposobu pakowania. Unowocześnienie systemu pakowania owoców i warzyw – to ważny czynnik w obrocie krajowym i zagranicznym świeżymi produktami ogrodniczymi.

***
Wagi kontrolne METTLER-TOLEDO GARVENS jako pewność produktu najwyższej jakości
Bahlsen – czołowy niemiecki producent wyrobów piekarniczych i herbatników – szczyci się jakością oferowanych produktów. Dbając o zadowolenie klienta i utrzymanie niskich kosztów produkcji, firma Bahlsen wybrała wagi kontrolne METTLER-TOLEDO GARVENS do sprawdzania masy netto produktów oraz wykrywania zanieczyszczeń metalowych.

***
Zmniejszenie kosztów operacyjnych. Bezobsługowe ważenie samochodów – METTLER-TOLEDO
Nowe bezobsługowe samochodowe terminale wagowe IND9U METTLER-TOLEDO zapewniają utrzymanie stałego strumienia ważonych samochodów, ponieważ to kierowcy otrzymują możliwość ważenia własnych pojazdów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie ma potrzeby angażowania operatora do obsługi wagi.

***
Elektronika wagowa HBM. Terminal wagowy DIS2116
Przy użyciu nowo opracowanego cyfrowego terminala wagowego DIS2116 i cyfrowych przetworników wagi C16i łatwo zaimplementować kompletne wagi samochodowe, służące do kontroli pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z zakładu. W trybie legalizowanym dane przesyłane pomiędzy cyfrowym przetwornikiem wagi, a terminalem DIS2116 są szyfrowane. Firma HBM jest, jak dotąd, pierwszym dostawcą spełniającym najnowsze wymagania, dyrektywy MID EC (zaimplementowanej w WELMEC 7.2), dotyczące zabezpieczonego przed manipulacjami transferu danych pomiędzy przetwornikiem, a elektroniką, potwierdzając po raz kolejny swoją pozycję jako lidera rynku pod względem stosowanych technologii.

***
DigiClip. Zwiększenie wydajności produkcji poprzez niezawodny pomiar – HBM
Chcesz mierzyć siłę, ciężar, moment i ciśnienie w nowoczesny sposób? Teraz możesz skorzystać z cyfrowego rozwiązania monitorowania procesów produkcyjnych: układu digiClip, czyli nowego, modułowego systemu pomiarowego firmy HBM.

***
Wagi CAS w Polsce od 20 lat
Wagi laboratoryjne wykorzystywane są w wielu dziedzinach nauki i przemysłu, jak sama nazwa wskazuje stosowane są w laboratoriach.

***
Automatyzacja kontroli towarów paczkowanych SQC w strefie zagrożenia wybuchem Ex – Pro-Nova
Kontrola towarów paczkowanych przeznaczonych do sprzedaży jest ściśle określona przez ustawę o towarach paczkowanych. Zobowiązuje ona zakład do kontroli każdej partii średniej masy netto oraz liczby sztuk wg ściśle określonych metod. Proces kontrolny w strefie zagrożenia wybuchem jest dodatkowo utrudniony, ze względu na restrykcje dotyczące urządzeń dopuszczonych do pracy w strefie Ex.

***
Paweł Safian, Tomasz Karwot
Detektory Anritsu. Najlepszy sposób na zwiększenie wykrywalności zanieczyszczeń
Przedsiębiorstwo Yakudo Plus Sp. z o.o. jest spółką prawa handlowego działającą na rynku polskim od ponad 15 lat. Od momentu powstania jest wyłącznym przedstawicielem japońskiej firmy Teraoka Seiko Co., LTD. w Polsce (DIGI) – jednego z największych na świecie producentów urządzeń ważących, pakujących oraz etykietujących. Ponadto na terenie Polski reprezentuje firmy: HFE VACUUM SYSTEMS (TURBOVAC) z Holandii – producenta maszyn do pakowania próżniowego oraz w atmosferze modyfikowanej, KLIKLOK WOODMAN z Wielkiej Brytanii – producenta urządzeń paletyzujących oraz kartoniarek. Od 2006 roku Yakudo Plus jest również generalnym przedstawicielem firmy Anritsu Industrial Solutions.

***
Moc przerobowa podniesiona do maksimum
Naważarka wielogłowicowa serii Ishida RS zainstalowana w zakładzie wiodącego austriackiego producenta słodyczy Zotter Schokoladen Manufaktur GmbH umożliwiła tej firmie osiągnięcie nowego poziomu dokładności w pakowaniu „Balleros” – jej wyrobów klasy premium. W wyniku zwiększenia dokładności ważenia uzyskano o 20 opakowań więcej na każde 1000 wyprodukowanych opakowań.

***
Noże i ostrza najwyższej jakości – Woldar
Dostarczamy noże i ostrza przemysłowe do maszyn pakujących, krojczych, perforujących i wielu innych używanych w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, introligatorskim, poligraficznym, papierniczym, tytoniowym, tekstylnym, drzewnym, meblarskim itp.

***
Podwojenie mocy produkcyjnej w Bastini
Producent różnego rodzaju chrupek, przekąsek, np. różnych odmian popcornu – BASTINI na skutek zainwestowania w 6 w pełni zintegrowanych naważarko-pakowarek marki Ishida znacząco podniósł prędkość produkcji oraz podwoił moce na terenie nowo wybudowanej fabryki w Lelystad w Holandii.

***
Robert Sabdo
Opakowania aktywne w przemyśle cukierniczym
Najnowszy raport firmy Research and Markets zajmującej się badaniem rynku sugeruje, iż do roku 2010 rynek cukierniczy będzie wart w skali globalnej ponad 145 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o ponad 16% w stosunku do roku 2006. Spodziewany jest znaczący wzrost sprzedaży gumy do żucia, czekolady, batonów zbożowych oraz wyrobów cukierniczych w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w obu Amerykach, a także w regionie Azji i Pacyfiku. W Europie sama wartość rynku czekolady ma wzrosnąć do 35,4 miliardów dolarów z całkowitej wartości rynkowej rzędu 61,2 miliardów dolarów do roku 2010.

***
Pomoc w tworzeniu wszechstronnych, w pełni zautomatyzowanych linii pakujących w przemyśle serowarskim. Podajnik porcji CFS RobotLoader – CFS
Wobec wzrastającej liczby gospodarstw domowych jedno- i dwuosobowych przemysł serowarski stoi w obliczu wzrastającego zapotrzebowania na nowe koncepcje opakowań, np. małe porcje jednorazowe lub opakowania z kilkoma gatunkami serów, a także na atrakcyjne i wszechstronne sposoby prezentacji produktów.

***
Era automatyzacji – Drewmax
Prowadząc obserwacje potrzeb klienta, zauważyć możemy popyt na pełną automatyzację procesów. Wciąż udoskonalamy nasze linie, tak aby każda maszyna była dopasowana do wymagań odbiorcy. Zaczęliśmy od pakowania.

***
Profesjonalne pakowanie – Vincent
VINCENT – jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm działających w branży opakowaniowej. Jedną z podstaw działalności jest dostarczanie optymalnych rozwiązań naszym Klientom. Ten cel można osiągnąć poprzez działania ponadstandardowe, prowadząc wszechstronne badania materiałów i procesów pakowania.

***
Zwiększ swoje dochody dzięki systemom wymiarującym paczki – METTLER-TOLEDO
Koszty zakupu systemu wymiarującego Cargoscan™ zwrócą się w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

***
Lepsza wydajność i elastyczność w przemyśle napojów.Rozwiązania automatyzacyjne firmy SEW-EURODRIVE
Firma SEW-EURODRIVE jest rodzinną firmą, odnoszącą międzynarodowe sukcesy, której obroty wynoszą około 1,8 miliarda EUR i która zatrudnia około 13 tysięcy pracowników w 46 krajach. Napędzamy świat za pomocą 12 zakładów produkcyjnych i 64 centrów montażowych.

***
Maciej Markowicz
Kompleksowa automatyzacja systemu produkcji pianki poliuretanowej. Najnowsze rozwiązania w dziedzinie automatycznego sterowania i monitoringu mediów
Rozwój nowoczesnych technologii, a w szczególności systemów sterowania pozwalają na optymalne wykorzystanie surowców i źródeł energii z korzyścią dla środowiska. Obecnie nie wystarczy zbudować instalacji, wyposażyć w system automatycznego sterowania wzbogacony o wizualizację. Temu zadaniu jest w stanie sprostać wiele firm. Coraz wyższe wymagania optymalizacji, ochrony środowiska i ekonomii stawiane instalacjom przemysłowym wymagają interdyscyplinarnego podejścia do zagadnienia.

***
Maszyny do pakowania, paletyzacji, ważenia i automatyzacji procesów pakowania
Firma HTECH istnieje na rynku od 1992, początki funkcjonowania na rynku to import używanych maszyn pakujących dla naszych kontrahentów w Czechach oraz dystrybucja opakowań. Działalność skupiała się w głównej mierze na branży świeżych warzyw i owoców. Kolejne etapy poświęcone były dystrybucji nowych maszyn i produkcji automatu pakującego owoce i warzywa w torebki foliowe. Na chwilę obecną działalność prowadzona jest poprzez dwie niezależne firmy HTECH Czechy i HTECH Polska.

***
USB-4716. Uniwersalny moduł kontrolno-pomiarowy na magistrali USB – Elmark
Szybka akwizycja danych odgrywa często kluczową rolę na obiektach automatyki. Aby jeszcze bardziej ułatwić sterowanie i pomiary, firma Advantech wprowadziła do swojej oferty uniwersalny, przenośny moduł USB-4716 z interfejsem USB (2.0).

***
Bezobsługowe łożyska z tworzywa sztucznego „igubal” zwiększają dyspozycyjność urządzeń. Ponaddziesięcioletni okres użytkowania
W postaci systemu „igubal” konstruktorzy mają do dyspozycji kompletny program samonastawnych elementów łożyskowych, wykonanych w całości ze zoptymalizowanego pod względem trybologicznym tworzywa sztucznego. Oferowany przez specjalistę w zakresie łożysk – firmę igus GmbH, Kolonia, typoszereg obejmuje głowice przegubowe i widełkowe, łożyska kołnierzowe, przegubowe i stojakowe. Bezobsługowe elementy łożyskowe zastępują w wielu przypadkach komponenty metalowe. Pozwala to zaoszczędzić do 80% masy oraz znacznie podwyższyć częstotliwości taktowania.

***
PC w napędzie. W pełni zintegrowane rozwiązanie – B&R Automatyka Przemysłowa
Serwonapędy ACOPOSmulti zapewniają najwyższy stopień wydajności maszyn wieloosiowych zalecanych do pracy w wielu branżach, np.: w przetwórstwie tworzyw sztucznych, przemyśle pakującym, poligraficznym czy włókienniczym. Producenci maszyn stosują jednostki ACOPOSmulti w celu zapewnienia maksimum wydajności w minimalnej przestrzeni, co z kolei przynosi znaczne korzyści finansowe. APC 820 to wysokowydajny komputer PC w ACOPOSmulti, który pozwala użytkownikowi zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca w szafie elektrycznej, dzięki zwolnieniu przestrzeni przeznaczonej na PC.

***
Gdy coś jest zbyt szybkie, aby to zobaczyć, a zbyt istotne, aby przeoczyć – EC Test Systems
Jednym z głównych sposobów podnoszenia wydajności procesu produkcyjnego jest zwiększanie jego prędkości. Coraz szybsza produkcja zmusza inżynierów utrzymania ruchu i diagnostów do sięgania po nowocześniejsze urządzenia diagnostyczne. Bardziej wyrafinowane metody w tym zakresie zawierają stały monitoring drgań maszyn i urządzeń, badania sygnałów elektrycznych oraz temperatury. Częściej sięga się również po czujniki wizyjne.

***
Długotrwały sukces – Konitec
– Zapełniona na cały rok księga zamówień oraz liczne pomyślne innowacje na rynku maszyn napełniających i zamykających to powody do zadowolenia niemieckiej firmy Breitner Abfüllanlagen GmbH – relacjonuje Jarosław Konieczny prezes firmy Konitec Polska Sp. z o.o.

***
Maria Mucha
Jeszcze kilka słów o „foliówkach”
Podobnie jak w przypadku mojej pierwszej reakcji na bzdury ukazujące się w prasie o trujących właściwościach toreb foliowych tak i teraz nie mogę nie zareagować na pozorne działanie urzędów w celu ochrony środowiska. Zbieranie podpisów, które wyszło z inicjatywy władz dążących do zmian w ustawie o opakowaniach (wprowadzenie zakazu stosowania darmowych opakowań-foliówek przez supermarkety) nie powiodło się. Zwracam się więc do społeczeństwa, które wykazało już chęć działania w podobnych sytuacjach, aby wzięło udział w ochronie środowiska (podobnie jak ja). Nie pozwólmy się okłamywać.

***
Innowacyjne gatunki HDPE Hostalen ACP – Basell Orlen
Technologia Hostalen ACP (Hostalen Advance Cascade Process), opracowana przez firmę LyondellBasell Industries i wykorzystywana przez Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP) w Płocku, jest jedną z głównych i najbardziej innowacyjnych metod produkcji polietylenu dużej gęstości (HDPE) o szerokim rozkładzie masy cząsteczkowej. Rosnące wymagania rynku w zakresie coraz lepszych właściwości fizyko-mechanicznych i użytkowych sprawiają, że coraz częściej tylko innowacyjne, multimodalne (o szerokim rozkładzie masy cząsteczkowej) gatunki HDPE wytwarzane w unikalnej technologii kaskadowej mogą spełnić te oczekiwania.

***
25 lat RADWAG
O sukcesie firmy RADWAG świadczy niewątpliwie jej pozycja na rynku krajowym i zagranicznym, jaką udało jej się zdobyć od momentu założenia firmy w roku 1984.

***
STB 70. Krok milowy – opasywanie produktów taśmą za jednym naciśnięciem przycisku!
Jest wiele firm oferujących ręczne urządzenia do opasywania produktów taśmami w celu zabezpieczenia na czas transportu, jednak STRAPEX – to jedyna firma oferująca w pełni profesjonalne urządzenia do zastosowań przemysłowych.

***
Drukarki serii REA-JET do znakowania opakowań oraz produktów
Dziś prawie każdy produkt lub jego opakowanie jest oznaczone. Niemieckie drukarki serii REA-JET stosowane są we wszystkich branżach, poczynając od przemysłu spożywczego, farmaceutycznego po przemysł hutniczy, cementowy czy chemiczny. Do znakowania stosuje się szybkoschnące atramenty, które zapewniają doskonałą czytelność oraz kontrastowość nadruku.

***
Urządzenia i instalacje technologiczne firmy COLMEX Sp. z o.o.
COLMEX sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem zajmującym się projektowaniem i budową urządzeń, instalacji technologicznych , obiektów przemysłowych. Na rynku jesteśmy obecni 21 lat. W czerwcu 2006 roku wprowadziliśmy system zarządzania zgodny z normą ISO 9001:2000 certyfikowany przez TÜV CERT.

***
Wojciech Mazurek
Utrzymanie ruchu w małym przedsiębiorstwie produkcyjnym
Coraz częściej do małych firm produkcyjnych trafiają nowoczesne, naszpikowane skomplikowaną elektroniką i pneumatyką maszyny.

***
Agnieszka Nawirska-Olszańska, Kamil Nawirski
Odpady opakowaniowe
Opakowania są wszechobecne i wydaje się, że to już nieomal symbol naszych czasów. Każdy przedmiot, każda rzecz są opakowane. Można by rzec, że stało się ono integralną częścią produktu. Bywa, że ciekawe opakowanie staje się głównym motywem zakupu danego produktu, nawet takiego, co do którego konieczności zakupu nie jesteśmy przekonani. Obecnie trudno jest znaleźć przedmioty nie mające swoich opakowań.

***
Robert Jastrzębski, Zbigniew Laszczyk
Automatyzacja produkcji wymogiem nowoczesnego przedsiębiorstwa
Automatyzacja procesów produkcyjnych nie jest już dla wielu polskich przedsiębiorstw jedynie mrzonką o nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Choć prognozy oraz nastroje na rynku nie napawają optymizmem to wiele zakładów produkcyjnych branży spożywczej rozpoczyna realizację wstrzymanych na początku roku inwestycji.

***
FlowSWITCH 500M – NOTECH
FlowSWITCH 500M służy do kontroli przepływu materiałów stałych w ciągu transportowym. Za pomocą tego urządzenia diagnozuje się natychmiastowo wszelkie zakłócenia w transporcie, takich materiałów jak: granulaty, pyły, mączki czy inne materiały stałe. Dzięki temu można zapobiec problemom, powstającym w następstwie zastopowania i zablokowania przepływu materiału.

***
Anna Szymczak
Dotacje unijne wspierają poszukiwania nowych rozwiązań w technologii i produktach
Okres kryzysu to dobry moment na poszukiwanie nowych rozwiązań. Działy konstrukcyjne, które wcześniej zajmowały się pracą na zamówienia klientów, teraz mają więcej czasu wolnego. To dobry okres na powrócenie do zaniechanych tematów, jak np. projektowanie nowych produktów, udoskonalania maszyn, procesów. Takie prace także mogą uzyskać dotacje z Unii Europejskiej więc okresowe zmniejszenie liczby zamówień w firmie może przyczynić się do rozwoju firmy.

***
Monika Gomółka, Agnieszka Sawicka
Przemiany i tendencje na polskim rynku maszyn pakujących
Produkcja maszyn pakujących jest jedną z wiodących branż zastosowań robotów, zaraz po przemyśle samochodowym. Aktualnie każdy dostępny w sprzedaży produkt wymaga opakowania, które spełniać powinno wiele funkcji jednocześnie, m.in.: informacyjną, ochronną, marketingową bądź ekologiczną. Natomiast na maszynach pakujących spoczywa finalna odpowiedzialność w procesie produkcji, ich zastosowanie z roku na rok wzrasta, począwszy od automatycznego pakowania produktów kosmetycznych, farmaceutycznych czy przemysłowych po układanie wędlin, serów i owoców w specjalnie przygotowanych opakowaniach.

***
Ryszard Klencz
Automatyzacja i systemy pakujące w przemyśle 2009
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna „Automatyzacja i systemy pakujące w przemyśle 2009” miała miejsce 14-15 maja w Szczyrku. Konferencja ta jest organizowana cyklicznie przez redakcję kwartalnika „Ważenie, Dozowanie, Pakowanie”.

***
Targi ITM Polska 2009. Czyżby innowacyjne technologie przemysłowe pokonały kryzys?
W dniach 16–19 czerwca br. ponad 15 tys. osób odwiedziło ekspozycję, która stała się miejscem światowej wymiany doświadczeń w zakresie nowoczesnych rozwiązań stosowanych w przemyśle. Zwiedzający Targi ITM Polska w Poznaniu mogli z bliska przyjrzeć się prezentowanym na stoiskach maszynom, a nawet samodzielnie je przetestować. W sumie w Targach uczestniczyły 953 firmy z 27 krajów, które eksponowały się na powierzchni ponad 20 000 m2. Zdaniem wystawców zainteresowanie wydarzeniem było dość duże, co z kolei przekładało się na wielomilionowe kontrakty, nadając Targom ITM Polska konkretny wymiar biznesowy.

***
Jubileusz Polskiej Izby Opakowań. 15 lat samorządu gospodarczego przedsiębiorców branży opakowań
20 października 1994 r. to ważna data w historii polskiego przemysłu opakowań. Bowiem w tym dniu zebrali się w Warszawie przedstawiciele 110 firm, reprezentujących branżę opakowań, w celu utworzenia Krajowej Izby Opakowań jako organizacji samorządu gospodarczego przedsiębiorców branży opakowań.

***
Magdalena Dudek
Targi AUTOMA 2009. Skromne początki rozwijających się Targów
Pierwsza edycja nowo utworzonych poznańskich Targów AUTOMA już za nami. Debiutancka wystawa odbyła się równolegle z III Targami EXPOPOWER 2009 oraz I Targami GREENPOWER, które w tym roku zorganizowano w dniach 19–21 maja. Z głębokim przekonaniem można powiedzieć, że ci, którzy zdecydowali się przyjechać na I Międzynarodowe Targi Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA wrócili do codziennych zajęć z bagażem przepełnionym informacjami na temat nowych rozwiązań z zakresu automatyki, robotyki, elektroniki czy systemów sterowania procesami produkcyjnymi. O tym, że spore grono specjalistów zaufało organizatorom AUTOMY świadczyć może fakt, iż podczas trwania targów ekspozycje firmowe odwiedziło w sumie 9673 fachowców z branży.

***
Konferencja Automatyków w Rytrze. Trzynastka nie musi być pechowa
Najlepszym tego dowodem jest, cieszące się nieustannie dużym zainteresowaniem przedstawicieli świata techniki, branżowe wydarzenie – Konferencja Automatyków w Rytrze. W tym roku, w spotkaniu zorganizowanym w dniach 19–20 maja, w malowniczo położonym wśród gór Beskidu Sądeckiego Hotelu „Perła Południa” uczestniczyło ok. 260 osób, głównie z rejonu Polski południowo-wschodniej.

***
PLASTPOL – lider w Europie Wschodniej
Mimo kryzysu, PLASTPOL obronił swoją pozycję na rynku. Targi te wciąż pozostają największymi i najważniejszymi w branży tworzyw sztucznych w kraju. Wystawcy przyjechali do Kielc, bo wiedzą, że to najlepsze miejsce do zaprezentowania swoich produktów, spotkania z potencjalnymi klientami oraz zawarcia nowych kontraktów. Według wystawców – PLASTPOL to najlepsze Targi branżowe.

Reklama