Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 03/2014

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 03/2014


Anna Szymczak
Milionowe dotacje na ekoinnowacje
Do 8 września można składać wnioski na projekt z zakresu ekoinnowacji pn. GEKON. To dotacja na kompleksowe przedsięwzięcie, tzn. od fazy badawczej do wdrożeniowej. Do podziału jest ok. 36 ml zł na fazę badań i do 160 mln zł na wdrożenia.

***
Tomasz Misiewicz
System kontroli wagowej w świecie angielskiej herbaty
System kontroli wagowej oraz wykrywania zanieczyszczeń w firmie R. Twining and Company Ltd. Ten znany na całym świecie producent herbat nie pozostawia  niczego przypadkowi.

***
Terminal wagowy WE2111
Wraz z wprowadzeniem do oferty nowego cyfrowego terminalu wagowego WE2111 firma HBM konsekwentnie reaguje na wzrastające wymagania klientów działających w nowoczesnej branży przemysłowej. Interfejsy USB i Ethernet stanowią standard jako wypełnienie wszystkich obecnych wymagań w tym zakresie.

***
Innowacyjne noże ceramiczne Slice
Firma Jusky, dystrybutor w Polsce innowacyjnych noży ceramicznych Slice, informuje, że w wyniku przeprowadzonego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego monitoringu, noże ceramiczne Slice zakwalifikowały się do tegorocznej edycji konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku DOBRY WZÓR 2014. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Gospodarki.

***
Combics®SPC. Oprogramowanie do kontroli towarów paczkowanych w wagach przemysłowych
Ważenie kontrolne jest jedną z najbardziej efektywnych możliwości dokładnego nadzoru linii produkcyjnej. Szczególnie w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym o przebiegu procesów decydują z jednej strony regulacje prawne, a z drugiej oczekiwania konsumentów. Surowe przepisy wymagają, aby producenci pakowali produkty o podanej na opakowaniu wadze nominalnej, a konsumenci chcą kupować produkty odpowiadające ich wysokim oczekiwaniom.

***
Opracowanie techniczne wyjaśnia, jak przeprowadzać kontrolę jakości z zachowaniem wysokiej wydajności produkcyjnej  
Kontrola jakości oparta na procesach ważenia to szybka i bezpieczna metoda weryfikacji jakości, kompletności i nienaruszonego stanu produktu. Parametry jakości są w prosty sposób sprawdzane poprzez analizę różnicy masy. Metoda ta charakteryzuje się łatwą obsługą i niskim kosztem instalacji oraz pozwala zachować wysoką wydajność produkcyjną.

***
Moduły wagowe SWB605 PowerMountTM. Większe bezpieczeństwo i lepszy serwis
Nowe moduły wagowe SWB605 PowerMount™ produkcji METTLER TOLEDO monitorują permanentnie sprawność czujników wagowych i wykrywają ewentualne anomalie, zanim mogłyby one doprowadzić do zakłócenia wydajności. Dzięki temu producenci zachowują kontrolę nad procesami i są w stanie usuwać błędy, jeszcze zanim przyczynią się one do powstania kosztów.

***
Opracowanie techniczne. Szybka, niezawodna kontrola bezpośrednio w procesie produkcji

***
II Kongres Przemysłu Opakowań. Co w programie? Dlaczego warto wziąć udział?
Wiodącym tematem Kongresu będą relacje: „opakowanie – produkt”. Bo to produkt dyktuje wymagania, jakie winno spełniać opakowanie. Wprowadzane na rynek produkty ulegają zmianom. Pojawiają się nowe produkty o nowym przeznaczeniu, dostosowane do nowych, zmieniających się potrzeb konsumentów. Warto zatem poszukiwać odpowiedzi na pytanie: na ile nowe produkty potrzebować będą nowych opakowań, innowacyjnych co do funkcji, materiału, konstrukcji itp.?

***
Co wpływa na dokładność wagi taśmociągowej?
Drogi Czytelniku, jeżeli zainteresował Cię ten tytuł, to pewnie zgodzisz się, że wagi służą przede wszystkim do liczenia pieniędzy odzwierciedlonych w przesyłanym towarze. Każdy ułamek procenta dodatkowej dokładności to wymierny zysk.

***
System X-RAY ISHIDA EUROPE jako zaawansowany wykrywacz drobin kostnych
Belgijski producent przetworów mięsnych Gold Meat z siedzibą w Zolder, krajowy lider w produkcji tzw. specjałów mięsnych z grupy salcesonów, wykorzystuje dwa technologicznie zaawansowane systemy X-Ray Ishida Europe, pozwalające na wyjątkowo wysoki poziom kontroli jakości produktu finalnego.

***
Nacięcia i perforacje folii i laminatów
Nowoczesne technologie laserowe wyznaczają nowe standardy przy produkcji opakowań miękkich. Coraz częściej firmy wprowadzają udoskonalenia swoich wyrobów poprzez nacięcie i perforację, poprawiając ich funkcjonalność i estetykę. Od niedawna z nowoczesnego lasera 3D można skorzystać również w Polsce.

***
Dozowniki śrubowe, tłokowe i celkowe w ofercie firmy EUREKA
Dozownik śrubowy przeznaczony jest do ciągłego dozowania suchych materiałów sypkich, granulowanych i drobnoziarnistych w linii technologicznej.

***
Precyzja w podnoszeniu – źródłem sukcesu
W sierpniu 2014 r. firma ID LIFTING Sp. z o.o. obchodzi swoje pierwsze urodziny (wcześniej na rynku firma funkcjonowała jako ID LIFTING Daniel Calów). W swojej ofercie produktowej posiadamy urządzenia transportu bliskiego, takie jak: manipulatory podciśnieniowe, manipulatory pneumatyczne, wózki manipulacyjne, suwnice, żurawie, zawiesia oraz specjalne chwytaki.

***
Automatyczne linie do workowania produktów sypkich
Włoska firma CONCETTI GROUP z siedzibą w Bastia Umbra w pobliżu Perugii jest jednym z największych na świecie producentów automatycznych linii do workowania produktów sypkich. Firma prowadzi swoją działalność od roku 1918.

***
Jarosław Łagowski
Konfekcjonowanie cukru bez strat. Nowoczesny system pakowania w polskiej cukrowni!
BEHN + BATES – wiodący producent maszyn pakujących – jako jedyna firma na świecie dostarcza swoje urządzenia wyłącznie na potrzeby przemysłu spożywczego. 80-letnie doświadczenie w branży, innowacyjność i koncentracja na potrzebach producentów żywności budują zaufanie i zadowolenie użytkowników naszych wagopakowaczek.

***
BEUMER opracował nowe urządzenie z serii BEUMER stretch hood. Mniejsze, szybsze, praktyczniejsze
Jako kompleksowy dostawca systemów napełniania, paletyzacji i pakowania BEUMER Group zapewnia swoim Klientom zrównoważone rozwiązania we wszystkich dziedzinach, dostępne z jednego źródła. Specjalista intralogistyki z Beckum postanowił przeprojektować swój sprawdzony i zaufany system pakujący, tworząc BEUMER stretch hood A. Nasi specjaliści przeanalizowali wszystkie komponenty i zoptymalizowali je pod kątem funkcjonalności, ułożenia i ergonomiczności. Modyfikacjom uległ m.in. panel sterowania, który został zmieniony na dotykowy i bardziej intuicyjny. Zmodernizowano także stanowisko operatora tak, aby było bardziej ergonomiczne, oraz ułatwiono wymianę folii w urządzeniu dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu prowadzenia folii. Nowy system BEUMER stretch hood A gwarantuje lepszą wydajność i zajmuje znacznie mniej miejsca.

***
Maciej Dąbrowski
Klucz do nowoczesnej technologii pakowania i paletyzacji. Rozwiązania dla chemii budowlanej
Wiele firm z branży chemii budowlanej proces pakowania swoich produktów w worki przeprowadza ciąg­le według starego schematu, gdzie do obsługi jednej linii pakującej potrzebnych jest czterech pracowników: jeden do obsługi pakowaczki; dwóch do paletyzacji worków; jeden do odbioru palet wózkiem widłowym i owijania folią stretch.

***
Naważarki wielogłowicowe Yamato Scale z serii Omega. Aplikacje mieszające
Wszystkie naważarki wielogłowicowe Yamato serii Omega charakteryzuje zestaw unikalnych właściwości. Zaprojektowane są pod kątem podwyższonych standardów higienicznych, dzięki czemu znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie oczekuje się najwyższego poziomu bezpieczeństwa w aplikacjach związanych z przemysłem spożywczym. Skonstruowane są w standardzie IP67, zapewniającym wysoką odporność na zanieczyszczenia, co w połączeniu ze specjalną konstrukcją kubełków ważących w kształcie wielokątów zapewnia łatwe i szybkie czyszczenie. Ponadto wysoka wydajność, dokładność pracy, łatwa obsługa i wykonanie z dbałością o środowisko naturalne czynią urządzenia serii Omega doskonałym wyborem dla wymagających odbiorców.

***
Polscy przetwórcy oceniają unijną rewolucję śmieciową
Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych opublikował stanowisko w sprawie unijnych propozycji zmian w dyrektywach dotyczących gospodarki odpadami (dyrektywa 2008/98/WE w sprawie odpadów, 94/62/WE w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych, 1999/31/WE w sprawie składowania odpadów i inne dyrektywy w sprawie złomu pojazdów, baterii i akumulatorów oraz ZSEE).

***
Agnieszka Morawska
Zapobieganie błędom znakowania w Twoim zakładzie
Konsumenci, partnerzy biznesowi i organy nadzoru wymagają coraz dokładniejszych informacji na opakowaniach i lepszego ich oznakowania. Czy temu wyzwaniu można podołać, stosując obecne procesy oraz systemy kodowania i znakowania?
W artykule przedstawiono kwestie o decydującym znaczeniu dla całego procesu znakowania, a także możliwe usprawnienia, dzięki którym poprawia się produktywność, ogranicza generowanie odpadów, zmniejsza koszty i efektywniej zarządza ryzykiem.

***
Agnieszka Morawska
Uwzględnienie systemów znakowania na etapie projektowania opakowań
Wygląd opakowania pomaga zdefiniować marki przez klienta na rynku, a dobrze zaprojektowane opakowanie może być istotnym czynnikiem odróżniającym produkt wiodący na rynku od wycofanego z produkcji. Mimo znacznego trudu włożonego w opracowanie projektu opakowania, błędnie umieszczone, zniekształcone lub niechlujne oznakowanie na opakowaniu może być pierwszą rzeczą, jaką zauważy klient, powstrzymującą go przed dokonaniem zakupu i potencjalnie szkodzącą marce. Nieatrakcyjne kody są dla klientów trudne do odczytania i psują pożądany nieskazitelny wygląd dobrze zaprojektowanego opakowania. Uwzględnienie technologii znakowania podczas projektowania opakowania może zmniejszyć ryzyko nieestetycznego kodu i korzystnie wpłynąć na wygląd opakowania.

***
Polska premiera wiązarki MOSCA na Targach TAROPAK 2014
Podczas tegorocznych Targów TAROPAK w Poznaniu, które odbędą się w dniach od 29.09. do 02.10., odwiedzający tę wystawę będą mieli okazję poznać bogatą ofertę firmy Mosca. Na stoisku numer 53 w pawilonie 3 będzie miała miejsce polska premiera wiązarki TR-6 Pro, wyposażonej m. in. w panel operatorski (HMI) z kolorowym i intuicyjnym w obsłudze wyświetlaczem dotykowym. Na stoisku Mosca swoje miejsce znajdzie również ciesząca się dużą popularnością wiązarka ROM Fusion. Z myślą o uczestnikach odbywających się równocześnie Targów POLAGRA firma Mosca zaprezentuje model SoniXs TRP-VA, wykonany ze stali nierdzewnej. Portfolio Mosca dopełnią taśmy wiążące PP i PET, które produkowane są z wysokiej jakości granulatów w fabryce w Muckental (Niemcy).

***
Open House w firmie FlexLink Systems Polska
24 oraz 25 lipca w siedzibie firmy FlexLink, w Plewiskach, miały miejsce Drzwi Otwarte, czyli tzw. FlexLink Open House. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, za co serdecznie dziękujemy przybyłym gościom.

***
Monitorowanie temperatury, wilgotności i wstrząsów oraz ich dokumentacja w magazynowaniu i transporcie wrażliwych produktów. Testo AG prezentuje nową serię rejestratorów testo 184
Nawet jednorazowe przekroczenie górnego lub dolnego limitu dopuszczalnych wartości temperatury, wilgotności lub wstrząsów może prowadzić do psucia się lub obniżenia efektywności działania wrażliwych produktów farmaceutycznych lub spożywczych. Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów farmaceutycznych, ponieważ ich uszkodzenia podczas konfekcjonowania, magazynowania i transportu często nie mogą być wykrywane wzrokowo ani za pomocą zapachu, co może pociągać za sobą poważne konsekwencje. Zachowania odpowiednich warunków, ze szczególnym uwzględnieniem wstrząsów, wymaga transport dzieł sztuki, wrażliwych maszyn i elektroniki.

***
STRAPEX – rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta
Jednym z podstawowych problemów związanych z pakowaniem i stabilizacją towarów na paletach jest dobór właściwej technologii. Potencjalni użytkownicy przed wyborem technologii powinni odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są ich oczekiwania i czy wybrana technologia jest w stanie je spełnić.

***
Monika Gomółka
50-lecie firmy igus!
Historia firmy igus rozpoczęła się 15 października 1964 r. od Güntera Blase i podwójnego garażu w Kolonii-Mülheim. Przez pierwsze dwadzieścia lat dostarczano złożone elementy z polimerów do zastosowań technicznych. W roku 1983 Frank Blase uruchomił własne linie produktów: prowadniki przewodów oraz łożyska polimerowe, które obsługuje sieć inżynierów sprzedaży rozmieszczonych na całym świecie. Między rokiem 1985 a 2010 zwiększono liczbę pracowników z 40 do ponad 1600.

***
Wyświetlacze i tablice LED na indywidualne zamówienia
Firma SEM jest producentem urządzeń sterujących i pomiarowych od 21 lat. Projektujemy aparaturę z myślą o szerokim zastosowaniu, przyjazną dla operatorów i dobrze sprawdzającą się w warunkach przemysłowych. Niektóre modele, wytwarzane przez wiele lat, doczekały się – w kraju i za granicą – tysięcy zastosowań. Są to wskaźniki i mierniki programowalne produkowane seryjnie.

***
Rozwiązania B&R dla przemysłu pakującego
Dla producentów maszyn, automatyków i firm projektujących linie technologiczne dla branży pakującej mają znaczenie konkretne funcjonalności systemu automatyzacji. Ważny jest potencjał rozwiązań zastosowanego systemu do precyzyjnej i szybkiej realizacji takich zadań jak. mi.n. synchronizacja w napełnianiu, automatyczna identyfikacja naklejanych etykiet czy wyrównanie butelek czy etykiet bez użycia kamery. Ważna jest też integracja systemu automatyzacji i możliwość skompletowania urządzeń sterowania, wizualizacji, napędów oraz  bogatego w funkcje narzędzia inżynierskiego z jednego źródła. Polecamy przyjrzenie się rozwiązaniom
dla przemysłu opakowań oferowanym przez B&R – dostawcę zintegrowanych rozwiązań automatyki dla takich marek z branży jak np. Krones, Hastamat, Ulma  czy Sidel.

***
Krzysztof Kalinowski
Multiprojekt – dostawca komponentów pneumatyki
Oferta firmy Multiprojekt skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, takich jak: biura projektowe, producenci maszyn i urządzeń, firmy integratorskie, osoby odpowiedzialne za utrzymanie ruchu oraz wiele innych. Multiprojekt, jako dostawca sterowników FATEK, paneli operatorskich Weintek, napędów Estun i ABB oraz mechaniki precyzyjnej, wprowadza do swojej oferty rozwiązania wchodzące w skład pneumatyki. W niniejszym artykule zostaną przedstawione rozwiązania firmy E.MC.

***
Cichy i szybki w montażu system przenośników VarioFlow plus. Oszczędzaj czas i pieniądze z systemem VarioFlow plus firmy Bosch Rexroth
Linie produkcyjne, montażowe i pakujące muszą obsługiwać coraz mniejsze serie, dużą liczbę wariantów produktu oraz umożliwiać częste zmiany. Z tego względu używane w produkcji systemy przenośników łańcuchowych muszą umożliwiać łatwy montaż i konfigurację. Krótkie czasy reakcji i wprowadzania produktów na rynek stanowią dużą przewagę konkurencyjną dla producentów maszyn i produktów powszechnego użytku.

***
Pakowanie i paletyzacja z robotami KUKA
Firma Blumenbecker IPS Polska oraz firma KUKA po sukcesie na poprzedniej edycji Targów TAROPAK planują zaskoczyć zwiedzających na tegorocznej edycji Targów. Stanowisko do paletyzacji kartonów i worków, pokazywane w 2012 roku, było  wyposażone w dwa typy przenośników – panelowy i rolkowy. Sercem stanowiska był,  wówczas po raz pierwszy pokazywany w Polsce, robot serii KR QUANTEC PA firmy KUKA wyposażony w unikalny chwytak opracowany przez konstruktorów z Blumenbecker IPS, służący do  paletyzacji i depaletyzacji kartonów i worków. Jednoczesna obsługa dwóch przenośników z kartonami i workami pokazała w praktyce szerokie wykorzystanie unikalnych cech nowego robota. Jego atutami są niższa waga ramienia, osiągnięta poprzez zastosowanie nowych materiałów, oraz unikalna konstrukcja mechaniczna stosowana dla nowej rodziny paletyzatorów – wyeliminowano w nich elementy kompozytowe spotykane w poprzednich rozwiązaniach i wprowadzono piątą oś z napędem.

***
Zintegrowany system pomiarowy IMS-I. Prowadzenie i najwyższa precyzja pomiaru
Zintegrowany system pomiarowy łączy prowadnice szynowe kulkowe i prowadnice szynowe wałeczkowe z nowatorskim systemem pomiaru długości, tworząc nowy produkt IMS-I. Dokładność tego indukcyjnego systemu pomiarowego jest porównywalna z liniałami szklanymi o najwyższej precyzji, co sprawia, że może on być wykorzystywany, zamiast zewnętrznych systemów pomiarowych w obrabiarkach.

***
Grzegorz Palpuchowski
Zawory proporcjonalne ASCO Numatics
ASCO Numatics, jako lider w sprzedaży zaworów elektromagnetycznych oraz urządzeń pneumatycznych, w swojej ofercie proponuje również zawory proporcjonalne. Zawory proporcjonalne ASCO Numatics dają możliwość precyzyjnej, ciągłej, dynamicznej lub statycznej kontroli/regulacji ciśnienia lub przepływu. Kontrolując te parametry, możemy zawory proporcjonalne wykorzystać do regulacji siły docisku, adaptacji siły zamknięcia, kompensacji ciśnienia zbiornika, prędkości, temperatury i wiele innych.

***
Urszula Bizoń-Żaba
Ergonomiczne zarządzanie zasobami i energią dzięki oprogramowaniu HMI/SCADA – zenon
Analiza bieżącej sytuacji ekonomicznej na świecie pokazuje, iż wyzwaniem dla każdej firmy staje się racjonalna gospodarka zasobami i energią. Ponadto od dłuższego czasu fundamentalnym elementem dla strategicznych decyzji biznesowych jest również ochrona klimatu, a więc emisja CO2 , oraz malejące zasoby paliw i gazu, a co za tym idzie znaczny wzrost kosztów prowadzenia działalności produkcyjnej.

***
Nowe pierścienie ślizgowe Kueblera. Rozwiązania „szyte na miarę” dla przemysłu pakującego
Znany od lat niemiecki producent elementów automatyki poszerza swoje portfolio w zakresie rozwiązań dedykowanych dla branży maszyn pakujących. Pakowanie artykułów spożywczych to bardzo wymagający segment rynku – bardzo wysokie standardy higieniczne i niemal ciągła, intensywna praca maszyn wymuszają stosowanie rozwiązań niewymagających częstej i skomplikowanej konserwacji, bo to powoduje kosztowne przestoje. Wieloletnie doświadczenie dostawcy dla tego przemysłu pozwala Kueblerowi na zaproponowanie rozwiązania dopasowanego do tych wyśrubowanych standardów. Dotychczasową ofertę pierścieni ślizgowych (złącz obrotowych) uzupełnia o nowe produkty.

***
Tradycyjne receptury, nowoczesne procesy produkcyjne. Automatyzacja procesów produkcyjnych w browarze Rothaus o ponad dwustuletniej tradycji
Znany niemiecki browar – Rothaus – zautomatyzował proces produkcyjny, w którym wykorzystuje obecnie 4 roboty ABB. 221-letni browar produkuje piwo kultowe wśród niemieckich piwoszy. Dziś ten wiekowy browar inwestuje w nowoczesne rozwiązania, a jedną z tych inwestycji są 4 roboty ABB, które przenoszą kegi (beczki) i skrzynki z piwem oraz odpakowują skrzynki piw z transportu.

***
Robot SCARA made in Poland
Duża konkurencja na rynku sprawia, że małe i średnie przedsiębiorstwa wdrażają różnorodne rozwiązania
z zakresu automatyki przemysłowej, usprawniające ich procesy produkcyjne. Jednym ze sposobów na zwiększenie efektywności produkcji jest zastosowanie robota przemysłowego. Firma WObit proponuje roboty SCARA i roboty kartezjańskie własnej produkcji z możliwością konfiguracji pod aplikację klienta.

***
Rozwiązania dla automatyki i budowy maszyn
Niezawodność instalacji elektrycznych przy liniach produkcyjnych pełni kluczową rolę w zakładach produkcji seryjnej. Przestój w produkcji z powodu awarii maszyny czy instalacji elektrycznej naraża firmę na poważne straty i konsekwencje z niewywiązania się na czas z zawartych kontraktów.

***
Jakość jest naszą siłą napędową
Firma SEW-EURODRIVE, realizując strategię ciągłego doskonalenia oferty produktowej oraz usługowej, została laureatem konkursu JAKOŚC ROKU 2013 w kategorii USŁUGA. Zrównoważony rozwój firmy, którego celem jest zarówno budowanie szerokiego zakresu oferty produktowej, jak i serwisowej, realizowany jest z zachowaniem wysokich standardów pracy. Dynamicznie rozwijająca się na terenie Polski siatka biur technicznych SEW-EURODRIVE zapewnia szybki dostęp do informacji i skuteczną realizację zadań we współpracy z kontrahentami.

***
Inteligentne rozwiązania Festo w całym łańcuchu budowania wartości. Od produktów typu Clean Design do bardzo szybkiej automatyzacji produkcji

***
Efektywność energetyczna według FESTO
Sprężone powietrze niesłusznie uważane jest za jeden z najtańszych nośników energii. Założenie to często prowadzi do akceptacji rozwiązań i procedur, które dopuszczają zbyt wysokie zużycie powietrza, traktując ten fakt jako nieistotny dla analizy bilansu ekonomicznego zakładu.

***
Drgania mechaniczne – przyczyny, skutki, sposoby zapobiegania. Elementy antywibracyjne firmy ELESA+GANTER
Wibroizolatory to jeden z flagowych elementów maszyn i urządzeń oferowanych przez firmę Elesa+Ganter. Wieloletnie doświadczenia w produkcji części poziomujących zaowocowały stworzeniem unikatowej oferty produktów najwyższej jakości. Wibroizolatory tłumią wszelkiego rodzaju hałasy i drgania generowane przez maszyny, które mogą negatywnie wpływać na komfort pracy z urządzeniem lub bezpieczeństwo operatora. Amortyzując drgania, przyczyniają się do wydłużenia żywotności maszyn, w których są zainstalowane.

***
Tomasz Ofiara
Sterownik OPLC z serii Samba firmy Unitronics
Producenci i integratorzy systemów często tworzą aplikacje, wykorzystując sterowniki z prostymi wyświetlaczami tekstowymi. Dzieje się tak, ponieważ ogranicza ich budżet. Firma Elmark Automatyka, dystrybutor izraelskiego producenta, przychodzi z pomocą, wprowadzając na rynek nową serię sterowników Samba™. Pozwalają one podnieść konkurencyjność stworzonych na nich aplikacji poprzez niewiarygodnie niską cenę, funkcjonalność i świetny wygląd.

***
igus przedstawia bezobsługowe systemy do przemysłu pakującego
Firma igus, ekspert od trybopolimerów, oferuje produkty do bezobsługowych i ekonomicznych rozwiązań dla maszyn do przemysłu pakującego. igus prezentuje szeroką gamę innowacyjnych produktów począwszy od taśmy ślizgowej odpowiedniej do zastosowania w przemyśle spożywczym, po konfekcjonowane systemy zasilania.  Są one opracowane specjalnie do wysokich wymagań w przemyśle.

***
Co dalej z jednorazówkami?
Problem foliowych toreb jednorazowych stał się w ostatnich miesiącach jedną z kwestii najżywiej dyskutowanych na forum publicznym, a związanych z branżą tworzyw sztucznych i opakowań.

***
Anne Emblem
Opakowalnictwo i społeczeństwo
Streszczenie: celem poniższego artykułu jest zwięzłe wprowadzenie do opakowalnictwa na tle przemysłu
i jego rozwoju. Wskazujemy tu na rolę i miejsce opakowań w społeczeństwie oraz na niektóre aspekty ich zmian powodujące nieustanne zwiększanie zastosowań. Naszym zamierzeniem nie jest jednakże przedstawienie Czytelnikowi pełnego obrazu problemów, gdyż szczegółowo analizujemy je w dalszych rozdziałach.

***
Największe w świecie spotkanie branży proszków i materiałów sypkich zaprasza do Norymbergi!
POWTECH, jako wiodące światowe targi techniki procesów przetwórczych, analityki oraz handlingu proszków i materiałów sypkich, to ważne forum innowacyjne i informacyjne dla wielu branż, m.in. chemicznej, farmaceutycznej, spożywczej, farbiarsko--lakierniczej, ceramicznej. W centralnym punkcie znajdują się urządzenia do rozdrabniania i mielenia, mieszania, frakcjonowania i przesiewania, filtrowania, aglomeryzacji, dozowania, ważenia, opróżniania i napełniania, jak również analityka cząstek.
W dniach od 30 września do 2 października 2014 roku ponad 700 wystawców z przeszło 25 krajów zaoferuje ponownie na Targach POWTECH pełne spektrum mechanicznej techniki procesów przetwórczych na najwyższym poziomie technologicznym. Także około 250 wystawców na równolegle odbywających się Targach TechnoPharm zaprezentuje najnowsze osiągnięcia w zakresie sterylnych procesów produkcyjnych w branży farmaceutycznej, spożywczej i kosmetycznej.

***
Monika Gomółka
VI Wystawa Technologii Pakowania MULTIVAC w Lublinie. Innowacje w technologii pakowania
Dwudniowa ekspozycja rozwiązań w zakresie automatyzacji pakowania, która odbyła się w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym „Etiuda” w Lublinie, miała na celu prezentację nowoczesnych rozwiązań wszystkim zainteresowanym produktami firmy MULTVAC. W stylowym wnętrzu lubelskiego ośrodka wystawienniczego, podczas wystawy w dniach 28–29 maja br., klienci firmy MULTIVAC mogli poszerzyć zakres swojej wiedzy o możliwości zwiększenia wydajności, funkcjonalności i innowacyjności
w procesie pakowania, znakowania i krojenia w oparciu o rozwiązania i produkty MULTIVAC.

***
SyMas i MAINTENANCE 2014
VI Targi Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas, które odbędą się w dniach 29 i 30 października br. w Krakowie, to profesjonalne forum, na którym spotkają się producenci, dystrybutorzy i odbiorcy sprzętu i rozwiązań wykorzystywanych w zakładach przerabiających i produkujących materiały sypkie i masowe. Zwiększenie powierzchni wystawienniczej, wzrost liczby wystawców oraz międzynarodowy charakter imprezy sprawiają, że Targi SyMas to największa impreza dla tej branży w centralnej i środkowej Europie.

***
ITM Polska 2014. Biznes na międzynarodową skalę
W Poznaniu zakończyły się Targi ITM Polska, o których z pewnością można powiedzieć: to była bardzo udana edycja. Wystawcy ocenili pozytywnie ilość odbytych rozmów handlowych, a także zainteresowanie ich ofertą 16 728 zwiedzających, którzy zjechali do Poznania z 23 krajów. Targi ITM Polska są imprezą na skalę światową – podsumowywali uczestnicy.

***
Taropak 2014 – edycja, jakiej jeszcze nie było!
Tegoroczny Taropak to prawdziwy festiwal możliwości, perspektyw i potencjału branży logistycznej oraz opakowaniowej. Około 500 czołowych operatorów rynku zaprezentuje nietuzinkową i absolutnie innowacyjną ofertę gronu 50 000 zwiedzających, którzy przyjadą do Poznania nie tylko z Polski, ale również z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Francji, Cech, Słowacji, Rosji i Holandii.

***
VII Ogólnopolski Konkurs Opakowań PakStar 2014 i IV Krajowy Konkurs Projektów Opakowań Student PakStar 2014.
Konkurs Opakowań PakStar pod Patronatem Honorowym Ministra Gospodarki

W 2014 roku po raz siódmy zorganizowano Ogólnopolski Konkurs Opakowań PakStar i po raz czwarty Krajowy Konkurs Projektów Opakowań Student PakStar. Celem tych konkursów jest stymulowanie i promowanie działań innowacyjnych w dziedzinie opakowań, zmierzających do doskonalenia opakowań oraz lepszej ochrony pakowanych wyrobów, a także zwiększenia ich konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym.
 

Reklama