Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 03/2007

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 03/2007


Tomasz Alwast
Polimerowe łożyska ślizgowe zyskują coraz większe znaczenie we wszystkich branżach. Od tulei z tworzywa sztucznego do elementu maszynowego
Zastosowania z wysokimi liczbami taktowania, prędkościami i przyspieszeniami przy równocześnie trudnych warunkach otoczenia wymagają elementów maszynowych, charakteryzujących się długimi okresami użytkowania. Wybija godzina bezobsługowych polimerowych łożysk ślizgowych. Jeżeli dodatkowo nastąpi znaczne wydłużenie żywotności i równocześnie znaczne obniżenie kosztów, konstruktorzy nie będą mogli zrezygnować z ich zastosowania.

***
Przewód czujnikowy zgięty 60 milionów razy
Już od 20 lat firma igus z Kolonii, specjalista ds. przewodów na obszarze poruszanych dynamicznie systemów przesyłania danych i energii, oferuje przewody typu sensoraktor serii CF9. Od ponad dwóch lat są one oferowane także z odlewanymi ciśnieniowo wtyczkami typu M8 i M12 odpowiadającymi klasie ochrony IP67.

***
Ireneusz Bester
PUE C41H. Nowa generacja mierników wag przemysłowych
Firma RADWAG prezentuje nowy miernik wagowy PUE C41H. Jako urządzenie przemysłowe, miernik posiada obudowę hermetyczną ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP66/67. Miernik wyposażony jest w 25-przyciskową klawiaturę membranową oraz duży podświetlany wyświetlacz ciekłokrystaliczny, wykonany w technologii FSTN, co daje większą czytelność odczytu pod różnymi kątami widzenia. Sygnalizacja świetlna (3 okienka z diodami LED) oraz zaimplementowany na wyświetlaczu bargraf pełnią ważną rolę przy takich procedurach, jak doważanie czy dozowanie.

***
Cryovac® Simple StepsTM
Innowacyjne opakowanie próżniowe typu cook-in firmy Sealed Air umożliwia transportowanie, sprzedaż i gotowanie posiłków w tym samym opakowaniu. Dzięki systemowi samoistnego uwalniania pary wodnej opakowanie Cryovac® Simple Steps™ można stosować bezpośrednio w kuchence mikrofalowej, bez potrzeby przekłuwania folii zamykającej tackę.

***
POLMLEK oszczędza dzięki zautomatyzowanemu systemowi pakowania Cryovac®
POLMLEK Sp. z o.o. to firma należąca do szybko rozwijającej się polskiej grupy mleczarskiej Polmlek, w skład której wchodzi pięć zakładów mleczarskich. Siedziba firmy, specjalizującej się w produkcji serów żółtych, masła oraz odtłuszczonego mleka w proszku, znajduje się w Lidzbarku Warmińskim.

***
Ethernet POWERLINK – najlepsza komunikacja dla maszyn pakujących
Producenci maszyn bardzo często napotykają na ograniczenia dotychczas stosowanych przez siebie sieci. Przykładem może być popularna magistrala CAN-bus, której zaletą jest otwartość i wymagany determinizm. Jednak w przypadku wzrostu liczby urządzeń w sieci pojawiają się problemy wynikające z ograniczonej szerokości jej pasma, w następstwie czego zachodzi potrzeba zainstalowania dwóch lub więcej magistrali CAN, a takie rozwiązanie niestety wiąże się z niedogodnościami podczas uruchomienia i utrzymania. Jak sobie w takiej sytuacji poradzić?

***
Drukuj z B&R
Firma B&R – dostawca zintegrowanych rozwiązań automatyzacji – oferuje kolejne ekonomiczne narzędzie: wieloosiowy system napędów ACOPOSmulti w połączeniu z dynamicznymi silnikami momentowymi. Takie zestawienie jest szczególnie korzystne dla branży poligraficznej.

***
System statycznego ważenia kontrolnego dla The Cromer Crab Company
Osiadły w Leicestershire brytyjski oddział światowego lidera w technologii wagowej – METTLER TOLEDO, dostarczył serię rozwiązań dla statycznego ważenia kontrolnego przedsiębiorstwu „The Cromer Crab Company Ltd.”, które jest czołowym specjalistą w produkcji krabów, homarów, krewetek i skorupiaków.

***
Półautomatyczny system liczenia w procesie produkcji pierścieni uszczelniających
Wysyłanie dokładnych ilości zamówionych pierścieni uszczelniających jest ważnym parametrem jakościowym w łańcuchu dostawczym firmy Poppe & Co. To niemieckie przedsiębiorstwo, z siedzibą główną w Giessen, jest liderem rynku wśród wytwórców produktów z tworzywa sztucznego i kauczuku. Protokołowanie i liczenie w Poppe & Co. realizowane jest przy pomocy półautomatycznych systemów do liczenia sztuk produkcji METTLER TOLEDO.

***
Komponenty do akwizycji i obróbki sygnału w układach ważenia dynamicznego
Dobrze już znane na rynku oprogramowanie firmy HBM AEDPanel32 nie tylko umożliwia dostęp do wszystkich istotnych parametrów wagi, pozwala również użytkownikowi na analizę sygnału pomiarowego, dając możliwość uzyskania informacji między innymi o przebiegu zmiennych zakłóceń mechanicznych podczas pomiaru oraz zachowania się całego układu mechanicznego, jakim jest waga przy obciążeniu o charakterze dynamicznym.

***
Józef Koczor
Nowoczesne metody projektowania automatyki. CAD Elektryczny

***
Przekładnie z elastycznym elementem cięgnowym
Jednym z zasadniczych problemów w zakresie budowy maszyn jest przeniesienie napędu. Działanie to powinno odbywać się w sposób jak najbardziej ekonomiczny i zarazem prosty konstrukcyjnie. Takim rozwiązaniem jest przeniesienie napędu za pomocą przekładni cięgnowych.

***
Michał Redźko
Kompletne linie technologiczne do pakowania i paletyzacji
WIKPOL Sp. z o.o. od ponad 15 lat specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń przeznaczonych do pakowania produktów sypkich. Maszyny pakujące firmy WIKPOL pracują we wszystkich gałęziach przemysłu w kraju i za granicą. Zebrane doświadczenia oraz rozwój firmy pozwoliły na poszerzenie profilu produkcyjnego o realizację kompletnych linii technologicznych przeznaczonych do pakowania i paletyzacji.

***
Konferencja Producentów Wód i Napojów
Na 17. edycję dorocznej ogólnopolskiej konferencji branżowej dla przemysłu napojowego zaprasza Krajowa Izba Gospodarcza „Przemysł Rozlewniczy”.

***
Sterowanie z platformy Logix
Nowa platforma Logix – część zintegrowanej architektury Rockwell Automation – pozwala na prostą i efektywną kontrolę i sterowanie systemami automatyki przemysłowej. Wszędzie tam, gdzie potrzeba systemów wysokiej jakości i niezawodności, użytkownicy mogą wybrać z rodziny Logix odpowiedni sprzęt i oprogramowanie.

***
W wyniku fuzji Thermo Electron i Fisher Scientific powstaje Thermo Fisher Scientific
Firmy Thermo Electron Corporation i Fisher Scientific International Inc. ogłosiły ostatnio zakończenie fuzji, w wyniku której powstaje Thermo Fisher Scientific Inc., światowy lider w świadczeniu usług dla nauki. Nowa firma, z siedzibą główną w Waltham, będzie miała szacunkowe dochody w wysokości 9 miliardów USD i zatrudniała 30 000 pracowników w 38 krajach na całym świecie.

***
Rewolucyjny system detekcji ciał obcych dla przemysłu spożywczego
Firma Thermo Fisher Scientific, jako lider w branży detekcji ciał obcych dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i rozlewniczego, stworzył rewolucyjny system detekcji ciał obcych, wypełniając tym samym lukę między tradycyjnym detektorem metali opartym na polu magnetycznym a zaawansowanym rentgenem kontrolnym dla obszarów pakowania w przemyśle spożywczym – Thermo Scientific EZx™.

***
Opakowanie przyszłości
Trzeci raz odbył się konkurs dla młodych projektantów na najlepsze opakowanie Korsnäs. Pierwszą nagrodę zdobył Mikael Andersson z Mälardalens Högskola za futurystyczny projekt opakowania na szampan o nazwie Światło Północy.

***
Paweł Słowicki
Potrzeba stałej kontroli procesów produkcyjnych oraz efektywnego zarządzania produkcją wymagają nowoczesnego podejścia do tematu ważenia. W Zakładzie Automatyki ZREMB Warszawa zostało opracow

***
Nowy model wagi CoSYNUS firmy Sartorius Aachen. Połączenie ważenia dynamicznego z detekcją metali
W przemyśle spożywczym i farmaceutycznym coraz wyżej stawiana jest poprzeczka w zakresie bezpieczeństwa procesu. Na porządku dziennym są zmiany partii produkcyjnych, zmiany w przebiegu procesu i coraz mniejsze ilości produktu.

***
System walking beam
Ishida Europe opracowała system walking beam, który zastosowała do współpracy z maszyną zgrzewającą tacki Traysealer QX775 do napełniania i zamykania pojemników z zupą z prędkością 30 opakowań na minutę w zakładzie niemieckiego producenta żywności Mico GmbH w Oederanie w Saksonii.

***
Evolution nadaje sterowaniu procesem siłę inteligencji. Avery Weigh-Tronix wprowadza nową rodzinę sterowników wagowych
Avery Weigh-Tronix wprowadza na rynek Evolution – rodzinę bardzo zaawansowanych technologicznie cyfrowych wskaźników wagowych, zaprojektowanych dla każdego przeznaczenia w dowolnej gałęzi przemysłu, wszędzie tam, gdzie poszukuje się lepszego dostępu do danych i osiągnięcia maksymalnej wydajności procesów.

***
Zależy Ci na bezpiecznym pakowaniu produktów i na obniżeniu kosztu pakowania? Skontaktuj się z nami już dziś!

***
Marcin Herod
Kontrola wagi w linii (Checkweigher) a kontrola wagi netto
Urządzenia kontrolujące wagę są w powszechnym użyciu w wielu firmach produkcyjnych wielu branż, w tym: spożywczej, chemicznej czy farmaceutycznej lub kosmetycznej. Bardzo często, oprócz standardowych narzędzi kontrol- nych dostarczanych w systemie ważącym, producenci stosują zewnętrzne oprogramowanie, pełniące odmienną funkcję niż ww. urządzenia. Współpraca systemu kontroli wagi z programemApplied Stats firmy ASI DataMyte daje kompletne rozwiązanie dla nadzoru i sterowania procesem.

***
Profesjonalne pakowanie
VINCENT to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm działających w branży opakowaniowej. Jedną z podstaw działalności naszej firmy jest dostarczenie optymalnych rozwiązań naszym Klientom. Ten cel postanowiliśmy osiągnąć poprzez działania ponadstandardowe, prowadząc wszechstronne badania materiałów i procesów pakowania.

***
Portal dla przetwórców tworzyw sztucznych i producentów opakowań. Plastech.pl pomaga wiedzieć więcej
Plastech.pl to największy w polskim internecie branżowy wortal zajmujący się rynkiem tworzyw sztucznych i opakowań. Codziennie tysiące internautów przegląda strony serwisu w poszukiwaniu niezbędnych informacji.

***
Seminaria przemysłowe Mettler Toledo
Lider wagarstwa w Polsce i na świecie, firma Metter Toledo, przeprowadził kolejny już wiosenny cykl seminariów przemysłowych w kilku największych miastach. Jednodniowe spotkania odbywały się w okresie maja i czerwca w Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy, Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu.

***
Innowacyjność – podstawowa wartość Agros Nova
Z Joanną Bancerowską, Public Relations Manager i rzecznikiem prasowym w firmie Agros Nova, rozmawiała Aleksandra Byczyk

***
Prawdziwa gratka dla koneserów kawy
Długa droga dzieli zielone ziarna od niezwykłych doznań smakowych zawartych w filiżance kawy. I wiele już czasu upłynęło, od kiedy jakość kawy zależała jedynie od warunków glebowych i klimatycznych. Obszerna techniczna wiedza know-how ma znamienne znaczenie dla zapewnienia wysokiej jakości kawy od chwili opuszczenia plantacji aż do momentu, kiedy trafia na sklepowe półki.

***
Anna Szymczak
Dotacje na duże innowacje w ramach programu „Innowacyjna Gospodarka”
Znane są już pierwsze szczegóły programu „Innowacyjna Gospodarka”, który skierowany jest do firm realizujących duże inwestycje o wartości powyżej 2 mln euro, które mają znaczenie ponadregionalne. Wiele kompleksowych inwestycji spełnia ogólne założenia tego programu. Aby mówić o sukcesie w pozyskaniu dotacji, warto przyjrzeć się także szczegółom, gdy jest jeszcze czas na uzyskanie certyfikatów i wprowadzenie pewnych zmian, które zwiększą szanse na refundację kosztów inwestycji.

***
Klaudiusz Szymczak
Certyfikat ISO 14001 a rozwój firmy
Ochrona środowiska zdobywa coraz większe znaczenie na świecie. W społeczności postawionej przed tak wielkim zagrożeniem zaczęła wzrastać troska o środowisko, w którym żyjemy. Znajduje to również swoje przełożenie na działalność przedsiębiorstw. Powoduje to, że wśród czynników decydujących o onkurencyjności przedsiębiorstwa, oprócz jakości, niezmiernie ważne staje się jego podejście do środowiska.

***
Jacek Majewski
Poprawa stanu higieny żywności, opakowań i urządzeń spożywczych metodą impulsacji świetlnej
Badania rynku produktów spożywczych wykazują, że konsumenci chętnie wybierają produkty żywnościowe – zwłaszcza warzywa i owoce – o wyglądzie świeżym i zbliżonym do naturalnego. Ponieważ klasyczne metody termiczne przedłużania trwałości żywności, takie jak pasteryzacja, nie pozwalają zachować wszystkich istotnych cech produktu świeżego (np. struktura owoców miękkich zostaje naruszona już w temperaturze 45˚C), w ciągu ostatnich kilkunastu lat rozwijane są metody nietermiczne niszczenia mikroorganizmów powodujących degradację jakości żywności (ang. nonthermal preservation) bez znaczących zmian jej barw, smaku, zapachu, konsystencji i wartości odżywczej.

***
Wacław Wasiak
18 września 2007 roku Dniem Opakowań
Rosnąca rola i znaczenie opakowań w życiu człowieka i społeczeństwa, które spowodowane są wieloma funkcjami, jakie spełnia opakowanie, i związany z tym rosnący udział przemysłu opakowań w gospodarce, skłaniają do podjęcia działań na rzecz popularyzacji i upowszechniania wiedzy z zakresu gospodarki opakowaniami wśród społeczeństwa.

***
Systemy automatycznej identyfikacji w dystrybucji towarów ważonych. Część II – znaczniki RFID
Kody kreskowe są niewątpliwie bardzo ważnym rozwiązaniem w rozwoju systemów automatycznej identyfikacji. Są tanie w użyciu, charakteryzują się dużą niezawodnością odczytu. W wersji najbardziej rozpowszechnionej w postaci kodów liniowych EAN-13 mają ograniczoną pojemność informacyjną.

***
Rynek opakowań farmaceutyków
Sprzedaż opakowań farmaceutycznych na świecie stale rośnie. W sektorze tym w przyszłych latach firmy będą odnotowywać ok. 5,3% wzrostu sprzedaży. Szacuje się, że wartość światowego rynku opakowań farmaceutyków wynosi obecnie około 21 miliardów dolarów. W 2009 roku rynek tego typu opakowań osiągnie wartość 24,3 mld USD (20,7 mld EURO) [3].

***
Tomasz Wilk, Ryszard Klencz
Ważenie, dozowanie, pakowanie i opakowania w przemyśle – 2007
Spotkanie przedstawicieli świata nauki, producentów maszyn i urządzeń, jak również użytkowników końcowych (z branży rozlewniczej, spożywczej, farmaceutycznej i kosmetycznej) odbyło się w dniach 17–18 maja br. w Szczyrku.

***
Targi Przemysłu Napojowego – BRAU Beviale
Od 14 do 16 listopada 2007 r. Norymberga ponownie stanie się jedynym w swoim rodzaju miejscem spotkania dla europejskiego przemysłu napojów. Targi BRAU Beviale, wraz z imponującą liczbą 1400 wystawców, zapraszają na branżowe święto, podczas którego zaprezentują obszerną ofertę w zakresie produkcji napojów i ich sprzedaży w segmentach technologii, surowców wtórnych i marketingu dla ponad 36 000 odwiedzających.

***
Targi FachPack 2007. Rozwiązania dla branży opakowaniowej
W dniach od 25 do 27 września 2007 r. Targi Norymberskie zapraszają specjalistów z trzech pokrewnych dziedzin: branży opakowaniowej – Targi FachPack, nadruk na opakowaniach/ produkcja środków opakowaniowych – PrintPack i LogIntern, czyli logistyki wewnętrznej.

***
Zestawienie wybranych firm, działających w branży opakowaniowej i wagarskiej

***
Point Factory z Duplo 5000
System Duplo 5000 pracujący w firmie Point Factory z Warszawy to kolejna instalacja, która miała swój początek podczas Targów Poligrafia w Poznaniu.

***
Tomasz Wilk
XI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL 2007. Sukces kieleckiej wystawy
Branża przetwórstwa tworzyw sztucznych jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów przemysłu. Tendencja ta jest zauważalna na całym świecie, również w Polsce. Ma to związek przede wszystkim z wciąż rosnącym zapotrzebowaniem na te produkty, wykorzystywany w coraz większej liczbie zastosowań.

***
Targi Kosmetyki interCHARM Polska 2007. Branża kosmetyczna – dynamiczny sektor wellness
W dniach 24–26 maja odbyły się IV Międzynarodowe Targi Kosmetyki interCHARM Polska 2007. Wzięło w nich udział ponad 150 wystawców z całego świata.

***
Grzegorz Włodarczyk
Targi ITM Polska i INFOSYSTEM. Nowoczesne technologie dla przemysłu
Setki nowych produktów, nowe ekspozycje, specjalistyczne pokazy i warsztaty, międzynarodowe spotkania biznesowe oraz bogaty program konferencji i seminariów – to obraz tegorocznych Targów ITM Polska. Targi Innowacje – Technologie – Maszyny, odbywające się w dniach 11–14 czerwca br., tradycyj- nie zorganizowane zostały w pawilonach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich.

***
DELIKATESY i MLECZNA REWIA w Gdańsku
W dniach od 24 do 26 maja odbyły się 15. Targi Spożywcze DELIKATESY 2007 oraz jubileuszowa 10. edycja Targów Mleczarstwa MLECZNA REWIA 2007.

Reklama