Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 04/2015

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 04/2015


Magazynowanie. Szybka i elastyczna kontrola zapasów
Przyspiesz proces magazynowania i efektywnej kontroli zapasów. Automatyczne zarządzanie stanami magazynowymi pozwala skoncentrować się na ważniejszych zadaniach. Przenośne rozwiązania do ważenia i liczenia dzięki swojej elastyczności pozwalają oszczędzać czas. Łączność bezprzewodowa między urządzeniami ważącymi umożliwia optymalizację pracy w magazynie i gwarantuje pełną kontrolę stanów magazynowych.

***
Produkcja. Wysoka wydajność i jakość
We współczesnym konkurencyjnym świecie liczy się szybkość. Dostawcy w branży motoryzacyjnej muszą nie tylko dostarczać wysokiej jakości produkty pozbawione wad, ale także wytwarzać je terminowo. Korzystaj z intuicyjnych menu użytkownika, ułatwiających codzienne zadania liczenia i ważenia zgodnie z recepturą oraz automatycznych systemów porcjowania, aby dostarczać produkty wysokiej jakości.

***
Mobilna technologia ISM na tablecie
Mobilna technologia ISM w kontroli procesów przemysłowych w takich branżach, jak: farmacja; chemia i petrochemia; browarnictwo; uzdatnianie wody; energetyka; cukrownictwo. Zamów pętlę pomiarową w technologii ISM do końca 2015 roku, a oprogramowanie iSense Mobile i tablet Samsung Tab 4 (7") dostarczymy w komplecie.

***
Profile Advantage
Jakość produktów i bezpieczeństwo klientów ma krytyczne znaczenie dla działalności producentów żywności. W przypadku produktów wilgotnych, ciepłych, o różnych temperaturach, o różnej zawartości wilgoci lub pakowanych w folię metalizowaną kontrola zanieczyszczenia metalami może być trudna. W takich sytuacjach jedyną opcją jest zastosowanie wykrywaczy metali Profile Advantage.

***
Uchwyty kasetowe z zamkiem – dwa produkty w jednym, dostosowane do montażu w ograniczonych przestrzeniach
Często spotykanym problemem podczas doboru uchwytów jest fakt, że po zamontowaniu stają się one najbardziej wystającym elementem zabudowy. W wielu aplikacjach ze względu na ograniczoną przestrzeń elementy takie wręcz nie mogą wystawać poza obudowę. Do tych celów skonstruowane zostały uchwyty kasetowe montowane wewnątrz ścian obudów.

***
Oskar wzornictwa dla uchwytów MPR ze składaną rękojeścią
Oferowane przez Elesa+Ganter uchwyty MPR wyposażone w samoczynnie składaną rękojeść otrzymały prestiżową nagrodę International Forum Design Award 2015. Nagroda ta przyznawana jest przez niezależną, międzynarodową komisję, w skład której wchodzi wielu sławnych projektantów, a sam konkurs zaliczany jest do najważniejszych na świecie.

***
Nowa wersja normy ISO 9001
We wrześniu br. opublikowana została nowa wersja normy ISO 9001. Norma wprowadziła całkiem nową strukturę i kilka nowych wymagań. W niniejszym artykule w wiekim skrócie zostaną zaprezentowane najważniejsze zmiany.

***
Mierniki przemysłowe o podwyższonym stopniu ochrony
Gama produktów C20 R-S IP69K (stopień ochrony IP69K) została zaprojektowana dla szerokiego grona odbiorców. Produkty te dedykowane są do użytkowania w najcięższych warunkach pracy, gdzie narażone są na wpływ wody i pyłów, a także wymagają czyszczenia instalacji strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem.

***
Wyższa wydajność i szybki zwrot nakładów z ofertą ISHIDY! Produkcja ciastek i gryzaków dla piesków
Efektywnym rozwiązaniem procesu pakowania ciastek i gryzaków dla psów w firmie szwajcarskiego lidera produkcji karmy dla zwierząt domowych, Erica Schweizera, jest instalacja dwóch naważarek wielogłowicowych Ishida Europe. Wkład produktowy charakteryzuje się kruchością w przypadku ciastek oraz specyficznym, nieregularnym kształtem, gdy chodzi o gryzaki.

***
Szybko i niezawodnie. Perfekcja kombinacji z Ishida
Cztery zintegrowane systemy pakujące Atlas Twin z zakresu ECO z Ishida prezentują swą niezawodność i elastyczność w produkcji wysokoprzepustowej u największego producenta snaków w Rosji.

***
Wszechstronność Ishida wsparciem dla nowego przedsięwzięcia z dziedziny przetwórstwa cebuli
W holenderskiej spółce Onion Specialties International BV, dwa nowo zainstalowane modele naważarek wielogłowicowych CCW-RS-214 Ishida demonstrują swoją wszechstronność i zdolność produkcyjną przy pakowaniu chrupiącej smażonej cebuli do torebek o masach od 200 g do 12,5-kilogramowych worków, przy aktualnej produkcji do 80 ton tygodniowo.

***
Higieniczne łączniki do profili rurowych
Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, rozszerzyła ofertę łączników do profili rurowych o wykonania nierdzewne. Nowe łączniki to gotowe produkty służące do budowy konstrukcji rurowych w aplikacjach wymagających dużej odporności na korozję. Są szczególnie polecane do zastosowań w środowiskach, gdzie elementy poddawane są częstemu myciu i czyszczeniu, jak np. myjki przemysłowe oraz urządzenia przetwórstwa spożywczego.

***
Transmisja obrazu na odległość i zdalna komunikacja z komputerem, czyli extendery KVM
Extendery KVM pozwalają na przesyłanie sygnału wideo z komputera do oddalonego monitora na duże odległości. Dodatkowo urządzenia te umożliwiają komunikację z komputerem urządzeniom peryferyjnym, a po połączeniu w sieć tworzą bardzo funkcjonalny wielostanowiskowy system komputerowy.

***
FlexLink prezentuje: Dzielenie przepływów w higienicznym środowisku pracy
Rozdzielanie przepływu to jedna z metod zwiększania wydajności w zakładach produkcyjnych. Maszyny rozdzielające (tzw. DIVERTER) umożliwiają dystrybucję jednego przepływu na kilka linii. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie czasochłonnych czynności jednocześnie na kilku liniach. Operacje takie, jak napełnianie, oklejanie czy pakowanie, nie powodują w ten sposób przestojów, zapewniając większą wydajność.

***
Przemysłowo, merytorycznie i z wybuchem – za nami Targi SyMas i Maintenance
Podczas tegorocznej edycji Targów SyMas i Maintenance nie zabrakło specjalnych atrakcji i wydarzeń towarzyszących. W ciągu dwóch dni odbyły się liczne seminaria, konferencje, szkolenia, a także pokaz wybuchów i zabezpieczeń przeciwwybuchowych. Jednak to, co rokrocznie przekonuje coraz szersze grono specjalistów branży do udziału w Targach, to przede wszystkim wyjątkowa oferta Wystawców i atmosfera sprzyjająca biznesowi. Targi SyMas i Maintenance są imprezą szczególną, która w zasadzie nie ma odpowiednika na terenie całej Europy Centralnej.

***
Extendery USB i KVM – co to właściwie jest?
Zdalny dostęp do urządzeń z interfejsem USB, czyli np. magazynujących, od pewnego czasu jest bardzo pożądany w aplikacjach przemysłowych. To samo dotyczy dostępu do komputerów, które są oddalone znacznie od miejsca, w którym chcielibyśmy mieć do nich dostęp.

***
Automatyzacja procesów logistycznych w branży opakowaniowej
Firma Karton-Pak SA z Nowej Soli jest producentem opakowań z 60-letnią tradycją. Plasuje się jako jeden z największych w kraju producentów wielobarwnych, lakierowanych i klejonych wielopunktowo opakowań z kartonów i tektur litych. Opakowania te są wykorzystywane w różnych branżach, a specjalnością są opakowania do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Przed producentami opakowań stają coraz to nowe wyzwania, głównie związane ze zwiększeniem wydajności produkcji. Wprowadzenie nowych linii wymaga nowej organizacji pracy i zarządzania logistyką wyrobów gotowych. Automatyzacja tych procesów, ich monitoring i elastyczność w dostosowaniu się do wymogów odbiorców są czynnikami podnoszącymi konkurencję producentów w tej branży. Aby sprostać wymaganiom rynku, zarząd firmy podjął strategiczną decyzję o rozbudowie parku maszynowego.

***
Pokrętła trójramienne do zastosowań higienicznych – seria VTT
Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, stworzyła nową rodzinę pokręteł przeznaczonych do zastosowań w miejscach wymagających zachowania wysokiego stopnia higieny. Nowy produkt nosi oznaczenie VVT. Został zaprojektowany z myślą o montażu w maszynach i urządzeniach wymagających częstego mycia za pomocą wody lub pary wodnej. Nowe pokrętła stanowią ekonomiczną alternatywę dla pokręteł wykonanych w całości ze stali nierdzewnych, stosowanych dotychczas w takich warunkach.

***
Ostrza o podwyższonej żywotności
Firma Jusky z Wrocławia posiada interesującą ofertę ostrzy o popularnych kształtach, skierowaną do producentów folii, gdzie wymagana jest dłuższa żywotność ostrza i obniżenie tarcia folii o ostrze (przy krótszych i dłuższych przebiegach). Dłuższa żywotność ostrzy zmniejsza częstotliwość ich wymiany, co obniża liczbę przestojów maszyn oraz zmniejsza ilość odpadów poprodukcyjnych, a więc przynosi oszczędności.

***
Makaron – teraz i w przyszłości
Największy argentyński producent makaronu, wraz z dynamicznie rozwijającą się marką Lucchetti, przyspiesza proces produkcyjny i poprawia jakość wyrobów dzięki systemowi zrobotyzowanemu wyposażonemu w robota ABB. Pomaga to w sprostaniu oczekiwaniom rynku oraz w utrzymaniu konkurencyjnych cen w kraju, który kocha makaron.

***
I Forum – Magazyn Przyszłości
15 października w Centrum Techniki Magazynowej PROMAG SA w Poznaniu odbyło się I Forum dotyczące nowoczesnych rozwiązań wewnątrzmagazynowych. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, co potwierdza liczba przybyłych gości, powyżej 110 osób. Magazyn Przyszłości można było podzielić na dwie części – teoretyczną, gdzie zaproszeni goście wygłaszali prelekcje na temat najnowszych trendów z branży intralogistycznej, oraz pokazową, gdzie organizator eventu wraz z partnerami zaprezentował działającą linię do paletyzacji i magazynowania.

***
Robert Harrison
Paper on the Glass od COPA-DATA – punkt zwrotny w branży farmaceutycznej, modernizujący proces rejestracji produkcji wsadowej
W przemyśle farmaceutycznym papier i jego długotrwałe przechowywanie mają duży wpływ na koszty produkcji. Ręczne wyodrębnianie oraz analizowanie danych związanych z produkcją jest czynnością intensywną i wymagającą, do której potrzebny jest wysoce wykwalifikowany i doświadczony personel. Główne powody odrzucania oraz przerabiania partii, o których informacje zapisywane są na papierze, wynikają z brakujących wpisów oraz błędów w dokumentacji papierowej.

***
Karol Surma
Multiprojekt – dostawca podzespołów pneumatyki firmy E.MC
Firma Multiprojekt – dostawca sterowników FATEK, paneli operatorskich Weintek, serwonapędów ESTUN oraz techniki liniowej – poszerzyła swoją ofertę o asortyment pneumatyki. Multiprojekt oferuje podzespoły pneumatyki szerokiemu gronu odbiorców, wśród których znajdują się: biura projektowe, producenci maszyn, firmy integratorskie, osoby odpowiedzialne za utrzymanie ruchu i inni. W niniejszym artykule zostały przedstawione najpopularniejsze rozwiązania firmy E.MC.

***
Automatyczne przykręcanie śrub
Przykręcanie śrub często stanowi wąskie gardło w masowej produkcji. Jednym z rozwiązań zapewniających powtarzalność i szybkość, oraz zwiększających wydajność jest robotyzacja tego procesu. Firma WObit proponuje zastosowanie do jego realizacji robota typu desktop, wyposażonego w odpowiedni wkrętak.

***
Peszle 2.0: igus prezentuje nowe idee w zakresie e-prowadników kablowych. Odkryj nowe opcje prowadzenia elastycznych i ekonomicznych przewodów z e-skin i e-shell od igus
Peszle są integralną częścią systemów zasilania w maszynach i urządzeniach budowlanych, jak również w przemyśle medycznym i motoryzacyjnym. Na Targach Hanower 2015 igus zaprezentował całkowicie nową ideę peszla, czyli e-skin. To nowe, łatwe w otwieraniu rozwiązanie może również pracować na długościach niepodpartych i w pomieszczeniach typu cleanroom. Natomiast już istniejące na rynku węże faliste, dzięki zastosowaniu nakładki w postaci e-shell, mogą realizować większy zakres ruchu.

***
iglidur X: Materiał ślizgowy wytrzymuje temperatury od –100 do +250°C. Do zastosowania w ekstremalnych temperaturach, zimnie lub kwasach: teraz dostępny w nowych rozmiarach
Firma igus, specjalista w dziedzinie motion plastics od wielu lat oferuje niezwykle odporny materiał – iglidur X. Obciążenie, gorąco, zimno, wilgoć lub kwasy – nic nie zatrzyma iglidur X w pracy. Jako część standardowego asortymentu, który obejmuje 113 wymiarów, dodajemy kolejnych 312 wymiarów katalogowych. Wszystkie standardowe rozmiary materiałów łożysk ślizgowych są dostępne od igus w ciągu 24 godzin.

***
Nowości w znakowaniu i etykietowaniu opakowań
U progu jesieni odbyły się dwie ważne imprezy targowe dla branży opakowań – Targi FachPack w Norymberdze i Labelexpo Europe w Brukseli.

***
Warsaw Expo. Nowy ośrodek wystawienniczy w Polsce
Na polskiej mapie wystawienniczej pojawił się nowy, potężny gracz, nowoczesne Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Warsaw Expo. Warsaw Expo to najnowsza inwestycja Holdingu Ptak SA, znanego m.in. z realizacji największych w Europie targów modowych organizowanych w Centrum Wystawienniczo-Handlowym Ptak Expo. Warsaw Expo w Nadarzynie, na obrzeżach Warszawy, to aktualnie największy w Polsce nowoczesny obiekt wystawienniczy o wewnętrznej powierzchni wystawienniczej ponad 143 000 m2 oraz 12 000 miejsc parkingowych.

***
Rozwiązywanie problemów przez analizę pierwotnych przyczyn: wybór efektywnych procesów i narzędzi
W przypadku operacji związanych z produkcją i pakowaniem nieplanowany przestój na linii produkcyjnej generuje bezpośrednie i pośrednie koszty, które mogą w znacznym stopniu wpływać na produktywność i zyskowność. W niniejszym artykule przedstawiono procesy mające na celu określenie pierwotnych przyczyn nieplanowanych przestojów oraz sposoby opracowywania środków zaradczych, podnoszących ogólną efektywność sprzętu (OEE) oraz zyskowność działalności.

***
Wybór właściwej metody znakowania do nanoszenia kodów kreskowych na opakowania zbiorcze, pakiety i folię kurczliwą. Jak uzyskać optymalną jakość kodów kreskowych?
Rosnące oczekiwania detalistów i coraz bardziej rygorystyczne przepisy w połączeniu ze wzrostem złożoności jednostek SKU spędzają sen z powiek producentom dążącym do zabezpieczenia działalności przed kosztownymi konsekwencjami błędów etykietowania lub nieczytelnych kodów kreskowych. Warunkiem poprawy jakości i zapewnienia zgodności z obowiązującymi standardami jest wybór właściwego rozwiązania w zakresie znakowania, dostosowanego do indywidualnych potrzeb operacyjnych przedsiębiorstwa.

***
Eliminacja kosztu błędów znakowania na materiałach budowlanych
Konsumenci, partnerzy biznesowi i organy nadzoru wymagają dokładniejszych oznakowań oraz informacji na produktach. Czy temu wyzwaniu można podołać, stosując obecne procesy oraz systemy znakowania?

***
Bardzo udane tegoroczne Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB 2015
Na zakończonych 17 września 2015 r. Międzynarodowych Targach Energetycznych ENERGETAB 2015 swoje najnowsze produkty zaprezentowało 736 wystawców z 17 krajów Europy i Azji. Chociaż liczba wystawców była prawie taka sama, jak w roku ubiegłym, to powierzchnia zajmowana przez ekspozycję targową wzrosła o ok. 5%, osiągając prawie 4 ha urokliwie położonego terenu u stóp Dębowca i Szyndzielni.  

***
Monika Gomółka
PAKFOOD. Wielkie targowe pakowanie
Na poznańskim terenie wystawienniczym w dniach 21–24 września br. odbyły się jedne z większych targów branży opakowaniowej i maszynowej przemysłu spożywczego w Polsce – Targi PAKFOOD. Impreza organizowana jest co dwa lata, a w tym roku towarzyszyła równolegle blokowi Targów Polagra Food, Polagra Gastro i Polagra Tech, a także Invest Hotel oraz salonowi Smaki Regionów.

***
TOOLEX 2015 – kolejna edycja zakończona sukcesem!
Tegoroczne Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, które odbyły się w dniach 29 września – 1 października 2015 w Expo Silesia, w Sosnowcu, z całą pewnością przeżywały oblężenie nie tylko pod względem największej w swojej historii liczby Wystawców, ale przede wszystkim liczby Zwiedzających. Warto wspomnieć, że Targi zostały objęte Honorowym Patronatem przez Ministerstwo Gospodarki oraz otrzymały wsparcie od wielu innych znaczących w branży instytucji i mediów, które z pewnością przyczyniły się do sukcesu wydarzenia.

Reklama