Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 04/2005

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 04/2005


Czy znakowanie jest coraz łatwiejsze?
Jeszcze kilka lat temu znakowanie produktów jednostkowych odbywało się prawie całkowicie ręcznie, natomiast kartonów zbiorczych ograniczało się do naklejania wcześniej przygotowanych etykiet. Dziś wraz ze wzrostem możliwości produkcyjnych takie rozwiązania są przestarzałe i nieefektywne, poza tym przy regularnie rosnącym koszcie pracy musimy iść ku automatyzacji wszelkich procesów produkcyjnych, także znakowania.

***
Guma i plastik
Od pięćdziesięciu lat Remploy pomaga na terenie Wielkiej Brytanii w poszerzaniu możliwości uzyskania zatrudnienia przez osoby niepełnosprawne, oferując jednocześnie firmom i lokalnym społecznościom szereg produktów i usług wysokiej jakości

***
FreeWeigh.Net w firmie Sauels Frische Wurst
Ponad 2 500 świń przerabianych jest codziennie w firmie Sauels Frische Wurst GmbH na 120–170 t parzonej kiełbasy i produktów peklowanych. Głównymi odbiorcami są sieci spożywcze i sklepy, które otrzymują towar pokrojony, w zgrzewanych opakowaniach z tworzywa sztucznego.

***
RADWAG – systemy wagowe z wykorzystaniem terminali TMC oraz HX
Od kilku lat RADWAG z powodzeniem promuje przemysłowe systemy wagowe rozumiane jako typowe i nietypowe wykonania wag, które współpracują z dodatkowymi urządzeniami, takimi jak komputery, sterowniki, podajniki, dozowniki, zawory itp. W tej grupie odnosimy ostatnio coraz więcej sukcesów.

***
Podstawa – to ładne opakowanie
Opakowanie ważniejsze niż zawartość? Przyznajmy, że pewnie tak. Ile razy sięgamy po nieznany produkt tylko dlatego, że zwróciliśmy uwagę na efektowny i oryginalny wygląd opakowania? Jednym z nowoczesnych sposobów przygotowania produktów do sprzedaży – zarówno sypkich, granulowanych, jak i płynnych lub kremowych – jest zapakowanie ich w różnego typu torebki lub saszetki.

***
Caroline Archer-Reed
Marka na wyciągnięcie ręki
W obecnych czasach opakowanie niemal każdego artykułu konsumenckiego ma za zadanie zachęcać do kupna i budować wizerunek marki. Najczęściej wpływa to na wygląd opakowania na półce oraz na sposób używania produktu w domu konsumenta. Ale opakowania na napoje muszą spełniać większą rolę: muszą być modnym dodatkiem. Obecnie napoje są spożywane w ruchu i to, jak konsument wygląda, pijąc lub trzymając napój, ma decydujące znaczenie przy zakupie. Oczywiście reklama i skojarzenia emocjonalne związane z marką mają pewne znaczenie w tej strategii, ale opakowanie odgrywa decydującą rolę w pozyskiwaniu konsumenta.

***
digiClip
Chcesz mierzyć siłę, ciężar, moment i ciśnienie w nowoczesny sposób? Teraz możesz skorzystać z cyfrowego rozwiązania monitorowania procesów produkcyjnych: układu digiClip, czyli nowego, modułowego systemu pomiarowego firmy HBM.

***
Marcin Uliński
Systemy informatyczne – jak dokonać optymalnego wyboru
To już trzeci artykuł dotyczący informatyki w przedsiębiorstwie prezentowany na łamach kwartalnika „Ważenie – Dozowanie – Pakowanie”, który wyszedł spod mojego pióra. W dwóch poprzednich publikacjach starałem się zwrócić uwagę na rozwiązania, które mogą mieć bezpośredni wpływ na działanie Państwa przedsiębiorstw.

***
Międzynarodowe Targi Technologii Próżniowych i ich Zastosowań
Przygotowania do Targów vaQum, wiodącej imprezy targowej związanej z technologiami próżniowymi, nabierają tempa. Eksperci związani z branżą techniki próżniowej spotkają się ponownie w Magdeburgu, pomiędzy 26 a 27 września 2006 r

***
Sterowniki OPLC firmy Unitronics
Elmark Automatyka Sp. z o.o. jest przedstawicielem firmy, która jest prekursorem w dziedzinie integracji sterownika z panelem operatorskim. Niepodważalnymi zaletami zintegrowania są mniejsze wymiary całego „zestawu”, brak dodatkowych kosztów związanych z łączeniem panelu operatorskiego ze sterownikiem (niepotrzebny dodatkowy przewód połączeniowy), jak również jedno oprogramowanie służące do programowania zarówno samego sterownika, jak i panelu operatorskiego wraz z programowalną klawiaturą.

***
Forum gospodarcze firm flamandzkich i polskich
Rozmowę z Barbarą Liberą-Cabaj, sekretarzem handlowym Flandrii, przeprowadził Ryszard Klencz.

***
PLASTUKRAINA po raz drugi. Targi promują Polskę
Targi Kielce coraz śmielej wchodzą na ukraiński rynek wystawienniczy. Kielecki ośrodek, który w ubiegłym roku jako pierwszy w Polsce zdecydował się na organizację własnej wystawy poza granicami kraju, przygotowuje już kolejną edycję swoich targów w Kijowie.

***
„Polskie laboratoria w Europie XXI wieku” – seminarium
26 października w sali rady wydziału na Wydziale Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się kolejne seminarium z cyklu „Polskie laboratoria w Europie XXI wieku”. Dyskutowano o nauce oraz laboratoriach dostępnych dla osób niepełnosprawnych.

***
Funkcje opakowań do żywności, czyli krótkie
Tomasz Rydzkowski Opakowania są produktami tak powszechnie nas otaczającymi, że zapewne niewiele osób głębiej zastanawia się nad ich istotą. Tak prozaiczna rzecz, jak kawałek zadrukowanej folii czy termoformowany kubeczek z przygrzaną zakrywką, ma tak wielkie znaczenie, tyle zadań do spełnienia. Opakowania, zwłaszcza środków spożywczych, charakteryzują się wysoką jakością i jednocześnie krótkim czasem życia opakowania jako produktu.

***
Badanie jakości folii rozciągliwej
Każdy dostawca folii stretch twierdzi, że jego produkt jest produktem najlepszym i optymalnym, potrzebnym klientowi do owijania ładunków na paletach. Pogląd ten może wynikać z wiary w jakość oferowanego produktu, z doświadczeń wykonanych w praktyce lub może być próbą sprzedania za każdą cenę.

***
Inauguracja trzeciej edycji konkursu „PakStar”
W dniu 21 września 2005 r. podczas Międzynarodowego Salonu Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK w Poznaniu odbyła się inauguracja trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Opakowań „PakStar 2006”, podczas której zapoznano uczestników z zasadami i warunkami uczestnictwa w Konkursie.

***
Międzynarodowy Kongres Przemysłu Mięsnego w Rzymie
Cryovac, dział firmy Sealed Air specjalizujący się w opakowaniach do żywności, był sponsorem europejskiej konferencji International Meat Congress (IMS), która odbyła się w Rzymie w dniach 12–14 października 2005 r. pod hasłem „Państwa unijne UE-25 na międzynarodowym rynku mięsa”.

***
Przeciwutleniacze do artykułów żywnościowych vs. pochłaniacze tlenu do opakowań
Wiele produktów spożywczych, zwłaszcza bogatych w substancje tłuszczowe, jest wrażliwych na działanie tlenu atmosferycznego. Związki, powstające w wyniku reakcji utleniania składników żywności, są szkodliwe dla zdrowia oraz mogą powodować niekorzystne zmiany barwy, smaku i zapachu. Procesy oksydacji można powstrzymać, stosując przeciwutleniacze albo pochłaniacze tlenu.

***
Targi, które przerosły oczekiwania wystawców
W dniach 12–17 września 2005 r. w Monachium miała miejsce kolejna edycja Targów Drinktec, które otwierają swoje podwoje raz na 4 lata. Podsumowując tegoroczną wystawę, można krótko powiedzieć: ponad 70 000 odwiedzających ze 161 państw. Połowa z przybyłych osób pochodziła spoza Niemiec, a liczba wystawców zwiększyła się o 40% w stosunku do roku 2001, pomimo tego, że poprzednia ekspozycja trwała 2 dni dłużej.

***
Tomasz Wilk
Opakowania – nowa tożsamość towaru
Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK jest jedną z najważniejszych imprez targowych branży opakowaniowej i logistyki w Europie Środkowo- -Wschodniej. W tym roku, w dniach 20–23 września, odbył się po raz 24., gromadząc wystawców i gości z całego świata.

***
„ASTOR Tour” – przybliża wiedzę
W scenerii XIX-wiecznej rezydencji magnackiego rodu Henckel von Donnersmack zwanej „Małym Wersalem” w Świerklańcu 13 września br. odbyło się seminarium poświęcone zagadnieniom automatyki, systemom sterowania i robotyki, systemom informatycznym dla przemysłu oraz łączności bezprzewodowej. Gospodarzem spotkania była firma ASTOR Sp. z o.o. z Krakowa.

***
Spotkanie przedstawicieli branży spożywczej
W dniu 27 października 2005 r. w warszawskim Centrum Konferencyjno- -Kongresowym odbyła się Konferencja Naukowo-Techniczna nt. „Automatyka w procesach przemysłowych: ważenie, dozowanie, pakowanie”. Było to już czwarte tego typu spotkanie zorganizowane przez redakcję niniejszego kwartalnika. W centralnej Polsce zgromadzili się przedstawiciele 52 firm i zakładów, by wspólnie dyskutować o nowych rozwiązaniach i nowych możliwościach rozwoju.

***
Targi na miarę Europy Środkowo-Wschodniej
W tym roku już po raz drugi marcus evans congresses zorganizował w Warszawie targi poświęcone produkcji żywności, procesom pakowania i opakowaniom dla produktów spożywczych. Tym razem wystawa odbyła się w dn. 11–12 października br. w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI.
 

Reklama