Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 01/2024

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 01/2024


MOSCA TECHCENTER: analizy i testy gwarancją optymalnego zabezpieczenia ładunku
Podczas transportu spaletyzowane ładunki podlegają wielu różnym obciążeniom. Aby dotarły do celu
w niezmienionym stanie, niezbędne jest dobranie optymalnych metod pakowania. Nieodpowiednie zabezpieczenie umieszczonych na paletach towarów może doprowadzić do wypadku i szeregu poważnych skutków: od uszkodzenia towaru do narażenia ludzi na niebezpieczeństwo. Za bezpieczny transport odpowiada podmiot wprowadzający spaletyzowane towary do obrotu. Oznacza to, że w najgorszym scenariuszu jako podmiot pakujący możesz ponieść poważne konsekwencje prawne.

Przewodnik po technologii prowadnic liniowych
Prowadnice liniowe są niezbędne w każdym środowisku przemysłowym, ułatwiając przenoszenie wyposażenia i przedmiotów na linii produkcyjnej. Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, wyjaśnia, na co należy zwracać uwagę przy wyborze prowadnicy liniowej.

Sonda radarowa VEGAPULS 6X. Niezawodność procesów i cyberbezpieczeństwo
Dobrze zabezpieczona przed cyberatakami uniwersalna sonda VEGAPULS 6X niezawodnie mierzy poziom cieczy i materiałów sypkich nawet w najbardziej wymagających warunkach procesowych. Jeśli chodzi o aspekty IT, użytkownicy mogą mieć pewność: sonda radarowa jest jednym z pierwszych czujników poziomu zaprojektowanych w oparciu o normę IEC 62443-4-2.

Niezmienna jakość od lat. Zapraszamy na 9. edycję Warsaw Pack
W dniach 23 – 25 kwietnia 2024 roku w Ptak Warsaw Expo świętować będziemy 9. edycję Warsaw Pack, międzynarodowych targów techniki pakowania i opakowań. Wydarzenie to od lat cieszy się niezmienną jakością i zaufaniem tysięcy odwiedzających.

O 200% wzrosła wydajność ważenia w zakładzie Wierzejki dzięki naważarce Ishida
W związku z nieustannym rozwojem firma Wierzejki w 2022 roku rozpoczęła przebudowę swojego zakładu produkcji garmażeryjnej. Wraz z rozbudową fabryki podjęto też decyzję o zainwestowaniu w naważarkę Ishida CCW-RVE-214W-1S-30-WP. Jak podkreśla Adam Zdanowski, współwłaściciel Zakładu Mięsnego Wierzejki, dziś trudno byłoby sobie wyobrazić produkcję pierogów bez tej maszyny.

Marek Szymański, Automation & IIoT Sales Specialist w firmie Emerson​
Popraw sprawność procesu i zredukuj zużycie energii, dzięki monitorowaniu sprężonego powietrza
Oferowane przez firmę Emerson innowacyjne i zaprojektowane rozwiązanie montowane w szafie sterowniczej ułatwia producentom śledzenie zużycia energii i wpływa na poprawę wydajności pracy ich maszyn.

Śruby pociągowe oraz nakrętki polimerowe dla przemysłu opakowaniowego od igus
Jeśli jesteś konstruktorem maszyn w branży pakującej, zapewne jesteś przyzwyczajony do ustalania, jak przekształcić ruch obrotowy w liniowy. Śruby pociągowe z metalowymi nakrętkami mogły być Twoim dotychczasowym wyborem, zwłaszcza jeśli próbujesz zwiększyć elastyczność i możliwości dostosowania ustawień formatu, aby uruchamiać różne produkty na danej maszynie przy mniejszej liczbie przestojów. 

Zarządzanie kontrolą produktów, poprawa jakości, wydajności i kontroli
ProdX™ to kompletny pakiet oprogramowania do komunikacji i zarządzania kontrolą przeznaczony do systemów kontroli produktów METTLER TOLEDO w wielu różnych branżach produkcyjnych. Jego zaawansowane funkcje nadmiarowości danych i architektura komunikacyjna umożliwiają bezproblemowe skalowanie od instalacji w jednym miejscu z jednym urządzeniem aż po międzynarodowe instalacje w wielu lokalizacjach i strefach czasowych.

Zrewolucjonizować zarządzanie silosami dzięki IIoT i AI: ścieżka do szybkiego zwrotu z inwestycji
W erze, gdzie efektywność i podejmowanie decyzji oparte na danych są priorytetem, integracja Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) i Sztucznej Inteligencji (AI) w zarządzanie silosami stanowi znaczący krok naprzód. Tradycyjne metody, często utrudniane przez procesy ręczne i brak danych w czasie rzeczywistym, szybko ustępują miejsca tym zaawansowanym technologiom. Niniejszy artykuł zagłębia się w transformacyjny wpływ IIoT i AI, prezentując nowoczesne produkty UTILCELL oraz rozwiązanie SensWEIGHT i nakreślając ich rolę w zwiększaniu efektywności operacyjnej i rentowności w zarządzaniu silosami.

Zmiany w zarządzie w RS Components Eastern Europe
RS Components Eastern Europe ma zaszczyt ogłosić, że od 5 czerwca 2023 roku Grzegorz Borowiecki objął stanowisko Customer Operations Managera. Jego doświadczenie w skutecznym kierowaniu zespołami oraz pasja do doskonalenia obsługi klienta stwarzają nowe perspektywy w dynamicznym rozwoju firmy.

Gładkie silniki NORD zapewniają higieniczne pakowanie mleka w proszku
Szwajcarska firma „Swiss Can Machinery” jest zawsze wymieniana wśród najważniejszych producentów w branży urządzeń do pakowania produktów do puszek lub szklanych słoików. Dzięki szwajcarskiej dokładności, wydajności i innowacyjności w ciągu zaledwie pięciu lat firma stała się wiodącym producentem w pełni zautomatyzowanych systemów do pakowania mleka w proszku, kawy, przekąsek czy też produktów farmaceutycznych.

Marta Godula
Linie technologiczne w przemyśle spożywczym
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów produktów sypkich przeznaczonych dla branży spożywczej DREWMAX Sp. z o.o. od 31 lat udoskonala i wdraża najnowsze rozwiązania w zakresie dozowania, ważenia i pakowania produktów na bazie serwatki i mleka w proszku.

Tradycja i nowoczesność, czyli maszyny pakujące z Krakowa 
Niestandardowe wymagania? Nie możesz znaleźć maszyny, która spełnia Twoje oczekiwania? Potrzebujesz indywidualnego rozwiązania? Dobrze trafiłeś! Doświadczenie sięgające 1969 roku, wykwalifikowana kadra konstruktorów, innowacyjność i elastyczność stawiają Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny w pierwszym rzędzie polskich producentów automatycznych i półautomatycznych maszyn i linii do pakowania substancji płynnych i stałych.

P. Butler
Osiągnięcia w zakresie opakowań sprytnych i interaktywnych wzbogacające komunikację opakowanie – użytkownik
Od wielu lat opakowanie spełnia ważne wymagania łańcucha dostaw dotyczące ochrony produktu, zapewniając jego dotarcie na rynek bez uszkodzeń poprzez integralność, łatwość przemieszczania i bezpieczeństwo oraz komunikację z klientem na temat produktu i jego właściwości. Gdyby nie opakowania, wiele produktów żywnościowych, a także innych szybko psujących się artykułów, byłoby niedostępnych przez większą część roku, a niektóre w ogromnych ilościach ulegałyby zepsuciu i stawały się odpadami. 

Procesy pomocnicze w systemach produkcyjnych. Procesy transportu
Procesy transportu wewnętrznego są podstawowym czynnikiem integrującym system produkcyjny. Z tego względu opracowanie koncepcji transportu lub dokonanie zmian w tej koncepcji stwarza możliwość zwiększenia efektywności pracy całego systemu produkcyjnego.

Targi Enex centrum energetycznego świata!
Święto energetyki, elektrotechniki i odnawialnych źródeł energii w Kielcach pobiło rekordy popularności! 26. edycja targów przyciągnęła do kieleckiego ośrodka łącznie ponad 350 firm z 15 krajów, a także ponad 20 tys. zwiedzających. Ekspozycja odbyła się we wszystkich siedmiu halach Targów Kielce.

Anna Szymczak
Dotacje na cyfryzację i robotyzację. Siedem błędów i mitów w pozyskaniu środków
W ostatnim czasie sporo się mówi o cyfryzacji i robotyzacji także w kontekście nowych dotacji unijnych. Poniżej krótki przegląd typowych błędów związanych z tym zagadnieniem, które utrudniają pozyskanie środków lub rozliczenie już udzielonej dotacji.

Maszyny indukcyjne. Rozruchy bezpośrednie silników indukcyjnych klatkowych
W silnikach indukcyjnych klatkowych elementami podatnymi na uszkodzenia są: izolacja uzwojenia stojana i łożyska (omówione oddzielnie) oraz uzwojenie klatkowe wirnika. Dla uzwojenia klatkowego newralgicznym stanem pracy są rozruchy silnika.

Wzorcowanie przepływomierzy
Wzorcowanie przepływomierzy jest trudnym i kosztownym zadaniem, szczególnie gdy strumień płynu jest duży, ma złożony skład chemiczny lub gdy warunki pomiaru są trudne, np. jest to strumień gazu skroplonego lub mazutu.

Magda Biernat-Kopczyńska​
Opakowania: przegląd aktualnej sytuacji prawnej
Obecnie znajdujemy się w momencie, gdy część projektów aktów prawnych zmieniających branżę opakowaniową stała się już rzeczywistością, albo stanie się to od przysłowiowego „jutra”. Bo przecież w biznesie niecały rok to bardzo mało czasu.

Reklama