Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
  
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 01/2007

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 01/2007


Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Mechanicznej Techniki Procesów Przetwórczych i Analityki. POWTECH 2007
Targi POWTECH 2007 odbędą się w dniach od 27 do 29 marca 2007 r. w Centrum Targowym w Norymberdze, łącznie z Targami TechnoPharm 2007 – Międzynarodowymi Specjalistycznymi Targami Technologii Procesów Life Science.

***
Andrzej Hantz
Wagi w nadzorze metrologicznym
Rozwój nowoczesnych technologii jest nierozerwalnie związany z rozwojem przemysłu. Rozwój przemysłu pociąga za sobą konieczność wykonywania coraz dokładniejszych pomiarów. Przyrządy pomiarowe muszą spełniać określone wymagania – określone zarówno przez użytkownika, jak również przez stosowne wymagania prawne.

***
Krzysztof Kędra
Odważyć się...ważyć
Automatyzacja nowoczesnego procesu wsadowego wymaga nie tylko zastosowania dobrych urządzeń, ale także wiedzy z zakresu technologii i efektywnego zarządzania produkcją. Dlatego też systematycznie rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania kompleksowe w dziedzinie ważenia przemysłowego.

***
Wiktor Góźdź, Agata Matuszewska, Michał Redźko, Michał Staniak
Automatyczne wagi odważające jako jeden z lepszych sposobów bilansowania i wydawania materiału
Automatyczne wagi odważające mają szerokie zastosowanie w systemach bilansowania materiału, przyjęcia i wydawania zaprogramowanej ilości produktu, a także w układach automatycznego załadunku worków big-bag, samochodów ciężarowych, cystern, kontenerów, wagonów czy nawet statków.

***
WorldStar Awards – nagrody rozdane
Opakowania marki Cryovac® zdobyły w 2006 r. trzy wyróżnienia w międzynarodowym konkursie WorldStar Awards, najbardziej prestiżowym wydarzeniu w branży opakowaniowej, w kategorii „opakowania do żywności”.

***
Poliuretanowe pasy zębate MEGADYNE
Jednym z zasadniczych problemów w zakresie budowy maszyn jest przeniesienie napędu. Działanie to powinno odbywać się w sposób jak najbardziej ekonomiczny i zarazem prosty konstrukcyjnie. Takim rozwiązaniem jest przeniesienie napędu za pomocą przekładni cięgnowych.

***
Wizyjny system kontroli wypełnienia blistrów
Rozmowa z Łukaszem Banachem – Referentem ds. marketingu oraz Wojciechem Rybką –konstruktorem Ośrodka Badawczo-Rozwojowego EMPAK.

***
Większa dokładność dozowania
W związku z ciągłym zapotrzebowaniem na dania gotowe The Kerrygold Company, firma produkująca i konfekcjonująca sery, inwestuje i rozwija produkcję i pakowanie tartego sera, który dostarcza w torebkach od 200 g do 500 g do wszystkich znaczących detalistów, natomiast w większych opakowaniach – do gastronomii.

***
Technologia Bluetooth® w falownikach Allen-Bradley
Najmniejsze falowniki koncernu Rockwell Automation marki Allen-Bradley – rodzina PowerFlex 4 – dostępne są w dwóch rozmiarach obudowy w zakresie od 0,2 do 3,7 kW. Możemy wybierać wśród modeli 1- i 3-fazowych na napięcie wejściowe 100–120, 200–240 oraz 380–480 V AC.

***
Walidowana wymiana systemu bez wstrzymywania produkcji
Dwa walidowane stanowiska wagowe, kontrolowane za pomocą nowego oprogramowania recepturowego FormWeigh.Net METTLER TOLEDO, umożliwiają 100-proc. śledzenie wsteczne i wysoką dokładność recepturowania u producenta farmaceutyków CIMEX AG w Liesberg.

***
DigiClip – zwiększenie wydajności produkcji poprzez niezawodny pomiar
Chcesz mierzyć siłę, ciężar, moment i ciśnienie w nowoczesny sposób? Teraz możesz skorzystać z cyfrowego rozwiązania monitorowania procesów produkcyjnych: układu digiClip, czyli nowego, modułowego systemu pomiarowego firmy HBM. DigiClip wprowadza produkcję w erę cyfrową. Czas jest ku temu odpowiedni, gdyż cyfrowe systemy sieci sterowania umacniają swoją pozycję w obszarze automatyki przemysłowej.

***
Nowoczesna gospodarka odpadami – tensometryczne przetworniki wagi SSC
Dzięki nowemu przetwornikowi SSC z oferty firmy HBM pojawiły się nowe możliwości ważenia onboard w wielu dziedzinach gospodarki, jak np. w gospodarowaniu odpadami.

***
Pełna innowacyjność w Krones
Krones AG – ogólnoświatowy producent maszyn i systemów, od wielu lat odnotowujący dynamiczny rozwój, jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych producentów linii rozlewniczych i maszyn pakujących. Firma zmieniła swoje oblicze z „producenta pojedynczej maszyny” na „dostawcę wszechstronnych rozwiązań” poprzez wprowadzenie na szeroką skalę nowej filozofii działania dotyczącej m.in. zachowania jednolitego wizerunku look&feel – w oparciu o technologię B&R.

***
Wdrożenie rozwiązań firmy Wonderware w Browarze Martens
W Belgii, gdzie działa ponad 400 firm piwowarskich, jedyną szansą na sprostanie konkurencji jest poszukiwanie nowych rozwiązań informatycznych i technologicznych. Stąd sztuka piwowarska podlega obecnie intensywnym przemianom.

***
Roztwory sorbentów – kontrola wilgotności i stabilność produktu
Rozmowa z Hervé Corre, inżynierem sprzedaży na rynkach farmaceutycznych, żywnościowych i medyczno-diagnostycznych w firmie Multisorb Technologies.

***
ACC HSH Group i ePrint Direct podpisują umowę o współpracy
Firmy ACC HSH Group i ePrint Direct poinformowały o zawarciu umowy, na podstawie której system PuzzleFlow ACC HSH Group zostanie zintegrowany ze zgodnymi ze standardem JDF programami do obróbki i przesyłania plików do druku, stworzonymi przez ePrint Direct. Nowe rozwiązania ePrint Direct mają pojawić się na rynku w 2007 roku, wówczas też porozumienie między obiema firmami wejdzie w życie.

***
Nowe inwestycje na wielką skalę
W dniu 19 grudnia br. w drukarni GAL-DRUK w Brzeźniu odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania do użytku nowej pełnoformatowej 5-kolorowej maszyny do druku offsetowego Heidelberg Speedmaster XL 105-5+L, wyposażonej w dodatkowy zespół lakierujący, 5-kolorowej półformatowej maszyny do druku offsetowego Heidelberg Speedmaster CD 74-5+L-F również z dodatkowym zespołem lakierującym oraz kompletnego systemu produkcji płyt drukowych opartego o pełnoformatową naświetlarkę CTP Heidelberg Suprasetter E105.

***
Profesjonalne pakowanie
VINCENT to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm działających w branży opakowaniowej. Jedną z podstaw działalności naszej firmy jest dostarczenie optymalnych rozwiązań naszym Klientom. Ten cel postanowiliśmy osiągnąć poprzez działania ponadstandardowe, prowadząc wszechstronne badania materiałów i procesów pakowania.

***
Tadeusz Minksztym
Danfoss wprowadza nowe napędy w zakresie małych mocy. VLT® Micro FC51
Nowa przetwornica częstotliwości Danfoss to niewielkie wymiary, ogromne możliwości, bezkompromisowa jakość i niezawodność.

***
Zapakowane na wysokich obrotach
Czy myślimy o przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, spożywczym czy każdym niemal innym – wszystkie produkty na końcu procesu produkcyjnego muszą być zapakowane.

***
Nowość: prowadnica ze stali szlachetnej niewymagająca konserwacji. Brak korozji w trudnych otoczeniach
Nowe prowadnice ze stali szlachetnej z serii „DryLin W” firmy igus z Kolonii umożliwiają liniowy poślizg w agresywnych mediach. Prowadnice powstały w szczególności dla potrzeb przemysłu pakowniczego, rozlewczego i spożywczego (włącznie z czyszczeniem PES) oraz przemysłu chemicznego. Ponadto można je wykorzystać we wszystkich zastosowaniach podwodnych.

***
Nie do pohamowania. Rolki ze specjalnego tworzywa sztucznego
Firma igus, wytwórca tworzyw sztucznych i specjalista ds. łożysk, oferuje nowy rodzaj rolek.

***
Jacek Majewski
Znaczenie sensorów w procesach pakowania aseptycznego
Konsumenci w krajach rozwiniętych coraz bardziej cenią sobie jakość zdrowotną żywności. Z kolei sieci dystrybucji wymuszają na producentach żywności coraz dłuższe terminy przydatności produktów do spożycia. Ponadto kładzie się nacisk na prewencyjne działania higieniczne, gdyż jeśli żywność już skażona dostanie się na rynek, to jej wycofanie, a następnie ustalenie przyczyn skażenia jest na ogół kłopotliwe, praco- i czasochłonne (nie wspominając o uszczerbku zaufania konsumentów do firm). Wszystkie te czynniki powodują, że dążenie do wprowadzania pakowania aseptycznego – zwłaszcza w zakresie produktów płynnych i półpłynnych – rozszerza się na coraz większą część spośród ok. 8000 przetworzonych produktów żywnościowych, które dla potrzeb rynku produkuje się w krajach rozwiniętych.

***
Czekamy na pierwszą edycję Targów Opakowań PAKFOOD 2007
Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotowują się do pierwszej edycji Targów Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD, które odbędą się w dniach 17–20 września 2007.

***
Poligrafowie po raz ósmy spotkali się w Bukowinie
W ósmej już Konferencji Poligraficznej, zorganizowanej w Bukowinie przez Szcze- cińską Agencję Edukacyjną, wzięło udział ponad 60 przedstawicieli drukarń, firm handlowych i prasy branżowej z całego kraju.

***
Anna Szymczak
Trudności z rozliczeniem dotacji
Wiele firm próbowało sfinansować swoje inwestycje, korzystając z dotacji unijnych. Niektórym się to udało i właśnie realizują te z trudem zdobyte umowy o dotację, a jeszcze inni zakończyli opracowywanie wniosków do programu sektorowego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw działanie 2.2.1. i mają nadzieję dołączyć do grona szczęśliwców i podpisać umowę o dotację. Jak pokazują zebrane doświadczenia – umowa o dotację to dopiero połowa sukcesu i przed nimi droga równie kręta, jak przy ubieganiu się o dotację.

***
Targi EuroLab 2007. Precyzyjna miara sukcesu
Nowoczesne metody i techniki pomiarowe, sprzęt kontrolno-pomiarowy oraz aparatura laboratoryjna najlepszych światowych marek, a także seminaria m.in. Głównego Urzędu Miar czekają na zwiedzających IX Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Impreza odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 7–9 marca 2007 roku.

***
Uruchomienie nowej linii rozlewu do butelek
Należący do Grupy Carlsberg Polska Browar Okocim w Brzesku od stycznia może pochwalić się trzecią już linią rozlewu do butelek.

***
XI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL. Tworzywa na topie
Blisko 800 wystawców i kilka tysięcy specjalistów z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych spodziewają się w tym roku gościć Targi Kielce podczas jedenastej już edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL. Ta znana już doskonale na świecie wystawa jest jedną z największych organizowanych w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Z roku na rok przybywa wystawców PLASTPOLU, rośnie także stale ranga Targów.

***
Gazetowy system CtP Agfa :Polaris XEV w Drukarni Polskiej
Drukarnia Polska Sp. z o.o., należąca do krakowskiego Wydawnictwa Jagiellonia SA, stała się kolejnym polskim użytkownikiem gazetowego systemu CtP firmy Agfa Graphics. We wrześniu rozpoczął tu pracę system oparty na fioletowej naświetlarce :Polaris XEV i wywoływarce :VSP 85S. Niespełna dwa miesiące po zakończeniu instalacji ponad 50% produkcji realizowanej przez drukarnię powstaje przy użyciu płyt cyfrowych.

***
Milena Wiśniowolska
InterCHARM Polska 2007. Współpraca zamiast konkurencji
W 2007 roku polscy uczestnicy Targów interCHARM Polska mają szansę udziału w 4 projektach współfinansowanych przez Ministerstwo Gospodarki. Oznacza to, że nakłady wystawców na promocję podczas imprezy mogą zostać częściowo zrefundowane. Warunkiem jest wspólna realizacja projektu przez co najmniej pięć firm reprezentujących tę samą branżę lub sektor produktowy.

***
IPA + EMBALLAGE 2006. Światowy szczyt opakowań
Z końcem listopada, podczas jednych z najważniejszych międzynarodowych targów, w Paryżu – Villepinte zgromadzili się przedstawiciele całego światowego przemysłu opakowaniowego. Międzynarodowe Targi Pakowania i Opakowań EMBALLAGE i Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Spożywczego IPA od 2000 r. wspólnie tworzą imprezę numer jeden w branży przemysłowych procesów przetwórstwa spożywczego.

***
Targi HANNOVER MESSE 2007. Najnowsze technologie dla sektora przemysłowego
Najbliższa edycja Międzynarodowej platformy spotkań i innowacji odbędzie się w dniach od 16 do 20 kwietnia br. w Hanowerze. Będzie integrowała 13 międzynarodowych branżowych imprez targowych zorganizowanych w jednym miejscu i w tym samym czasie. Wiodące tematy HANNOVER MESSE 2007 to: automatyka przemysłowa, napędy i sterowanie, technologie płynów, energetyka, usługi i dostawy, technologie jutra, systemy informatyczne, telekomunikacyjne, mikrosystemy i nanotechnologię.

***
Targi AGF Polska 2006. Trzecia polska edycja Międzynarodowych Targów Owoców i Warzyw
AGF POLSKA 2006 to polska edycja Targów AGF Total – znanej i wysoko ocenianej holenderskiej wystawy dla rynku owoców i warzyw. To przekrojowa ekspozycja z uwzględnieniem środków technicznych niezbędnych na każdym z poziomów produkcji, przetwórstwa oraz transportu dystrybucji i sprzedaży świeżych i przetworzonych produktów.

***
Wybrano laureatów najlepszych prac dyplomowych
W ramach działań wspierających edukację krakowska firma ASTOR, wzorem lat minionych, ogłosiła konkurs na najlepszą pracę dyplomową wykonaną w oparciu o oferowane przez firmę produkty. Ostatnia edycja konkursu została ogłoszona we wrześniu 2005 r., a 28 listopada 2006 r. wybrano kolejnych laureatów konkursu.

***
Tomasz Wilk
Targi Poleko 2006. Technika dla ekologii
Setki nowych produktów, ciekawe ekspozycje specjalne, pokazy sprzętu komunalnego, a także specjalistyczne konferencje i seminaria wypełniły czas wystawców i zwiedzających ekspozycje Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO. Targi odbyły się w dniach 21–24 listopada 2006 r., a ich gospodarzem były Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Reklama