Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 04/2023

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 04/2023


O spółce MOSCA GmbH
Niemiecka firma MOSCA GmbH jest producentem wysokiej jakości maszyn i materiałów do wiązania pakietów i palet oraz dostawcą kompletnych systemów pakowania w zakładach przemysłowych.

***
 

Bezpieczeństwo łańcucha chłodniczego z systemem EVERIOT
Czynniki ryzyka takie jak nieprawidłowa temperatura produkcji, przechowywania czy niedostosowana wilgotność mogą mieć decydujący wpływ na jakość produktów spożywczych od chwili wytworzenia aż po finalną konsumpcję. Produkty żywnościowe zgodnie z procedurami HACCP (analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli) powinny być przechowywane i transportowane w warunkach zapewniających zachowanie właściwej temperatury. Zachowanie tzw. „łańcucha chłodniczego” umożliwia zapewnienie bezpieczeństwa bakteriologicznego oraz zapobiega zmianom smakowo-zapachowym i konsystencji produktu. Skutecznym i relatywnie niskobudżetowym rozwiązaniem umożliwiającym kontrolę warunków środowiska jest system dystrybuowany przez poznańskiego producenta EVER, oparty na technologii Blulog.

***


Omron i Ricciarelli – doskonałe zamknięcia opakowań spaghetti
Nowa maszyna pakująca poziomo długie makarony do kartonów firmy Ricciarelli wykorzystuje systemy kontroli wizyjnej OMRON do weryfikacji skutecznego zamknięcia opakowań i doskonałego znakowania OCR/OCV. Umożliwia sterowanie wszystkimi zmiennymi z poziomu interfejsu HMI oraz integrację danych produkcyjnych bezpośrednio w systemie zarządzania przedsiębiorstwem.

***


Wagi Ishida pomagają Hotel Chocolat sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na Velvetiser
Jako marka będąca synonimem jakości i innowacyjności, Hotel Chocolat wykorzystuje wyłącznie najlepsze składniki – ta sama zasada dotyczy również sprzętu produkcyjnego w zakładzie produkcyjnym w Huntingdon. Kiedy więc firma zainwestowała w dedykowany zakład dla swojej marki czekolady do picia Velvetiser, dwie 28-głowicowe zespoły naważarek wielogłowicowych Ishida CCW-RV stały się integralną częścią rozwiązania linii pakującej.

***


Cyfrowa transformacja wag. Wykorzystanie UWT 6008 i UCS-X1 do analityki predykcyjnej w Przemyśle 4.0
Nadejście Przemysłu 4.0 zapoczątkowało nową erę cyfrowej transformacji, umożliwiając firmom optymalizację operacji, redukcję kosztów i zwiększenie produktywności. Jednym z najbardziej obiecujących kierunków tej transformacji jest cyfryzacja wag, szczególnie w magazynach takich jak silosy. Tradycyjne analogowe czujniki wagowe dobrze służyły branży, ale są one coraz częściej zastępowane przez ich cyfrowe odpowiedniki. W niniejszym artykule omówiono rewolucyjny wpływ integracji jednostki digitalizującej UWT 6008 i urządzenia brzegowego UCS-X1 z systemem SensWeight PaaS. Synergia ta nie tylko dostarcza dane w czasie rzeczywistym i historyczne, ale także wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do predykcyjnej konserwacji i optymalizacji zasobów.

***


Inteligentny czujnik SLP33xD-IOL. Komunikacja, prędkość, precyzja
Gama produktów SLP33xD-IOL – wysokiej jakości jednopunktowe czujniki wagowe ze stopu aluminium z łącznością IO-Link.

***


Poznaj nasze rozwiązania serwisowe. Ściśle dostosowane do wymagań sprzętu
Dokładność działania urządzeń jest czynnikiem warunkującym jakość produktu końcowego. Zapewnia także łatwe zachowanie zgodności z wszelkimi normami, standardami oraz wymogami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Serwis METTLER TOLEDO dysponuje zasobami wiedzy umożliwiającej utrzymanie jednolitej jakości i wyższej produktywności, które zaowocują zwiększeniem zysków i poprawą spójności produkcji. Zapoznaj się z zaletami planów serwisowych zaprojektowanych zgodnie z potrzebami klientów i wymogami branży.

***


Technologia napędowa dla pakowania końcowego – zalety rozwiązań ze zdecentralizowanym sterowaniem
Napędy z centralnie sterowanymi serwomotorami są powszechnie stosowane w pakowaniu końcowym. Jednak w zastosowaniach o dużej bezwładności lub dużych odległościach – na przykład paletyzacji – rozwiązania napędowe ze sterowanymi silnikami asynchronicznymi są wydajną i ekonomiczną alternatywą. W zależności od typu systemu i zastosowania, możliwe są korzyści kosztowe sięgające nawet 50%.

***


Finder wprowadza na rynek przekaźnik programowalny serii 8A – Finder OPTA
W dzisiejszych czasach zwiększające się wymagania dotyczące jakości, efektywności i precyzji produkcji doprowadziły do wzrostu zainteresowania automatyzacją w przemyśle ważenia, dozowania i pakowania. Automatyzacja ta jest szczególnie znacząca w branży spożywczej oraz farmaceutycznej, gdzie zarówno jakość,
jak i zgodność z regulacjami odgrywają kluczową rolę.

***


Innowacyjna produkcja elastyczna głównym tematem OMRON Roadshow
W ramach specjalnych wydarzeń w całej Europie, Omron prezentuje zaawansowane elastyczne rozwiązania rzeczywistych procesów produkcyjnych. Omron Flexible Manufacturing Roadshow dotarł także do Wrześni!

***


Pakuj z nami, czyli maszyny pakujące z Łukasiewicz – Krakowskiego Instytutu Technologicznego
Niestandardowe wymagania? A może nie możesz znaleźć maszyny, która spełnia wszystkie Twoje oczekiwania? Dobrze trafiłeś! Doświadczenie sięgające 1969 roku, wykwalifikowana kadra konstruktorów, innowacyjność i elastyczność stawiają Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny w pierwszym rzędzie polskich producentów automatycznych i półautomatycznych maszyn i linii do pakowania substancji płynnych i stałych.

***


Nowe rozwiązanie od Ulma Packaging Polska pozwala ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych
Jedną z naszych nowych aplikacji, która znacznie ogranicza zużycie tworzyw sztucznych, jest LeafShrinkTM na maszynie FM 300. Rozwiązanie to przeznaczone jest do pakowania produktów w plasterkach lub w kawałkach.

***


Udana edycja Targów Taropak 2023. Ponad 10 tysięcy zwiedzających, stu wystawców
Ponad 10 tysięcy zwiedzających, stu wystawców, liczne nowości i premiery – tak wyglądały Targi Taropak 2023 odbywające się w dniach 27 – 29 września! Targowi goście mieli okazję wzięcia udziału w konferencjach branżowych, a także zapoznania się z najnowszymi trendami i technologiami związanymi z opakowaniami.

***


Diagnostyka on-line procesów przemysłowych dużej skali. Cz. 2
Podczas wnioskowania diagnostycznego występują niepewności, które mogą doprowadzić do generowania fałszywych diagnoz. Większość danych w praktyce wykorzystywanych do diagnozowania zawiera w sobie niepewności [26, 49]. Przyczyną niepewności są: zakłócenia i szumy pomiarowe, niedokładność modeli oraz trudności określenia wartości progowych w algorytmach decyzyjnych.

***


Biopolimerowe opakowania jednostkowe do żywności
Zastosowanie opakowań z tworzyw sztucznych do żywności wpływa na rosnącą ilość odpadów opakowaniowych i przyczynia się do problemu zanieczyszczenia środowiska. W celu zmniejszenia tego oddziaływania badacze opracowują innowacyjne systemy opakowań biopolimerowych o obiecujących właściwościach użytkowych, w tym opakowań jednostkowych do żywności. Nowe rozwiązania stanowią alternatywę dla konwencjonalnych, syntetycznych polimerów stosowanych w opakowalnictwie. Przedstawiają one nowatorski sposób oddziaływania z żywnością, co pozwala na wydłużanie terminu przydatności do spożycia, kontrolowanie oraz podnoszenie jakości i bezpieczeństwa produktów spożywczych.

***


Cyfryzacja firm z dotacją z UE
Coraz większym zainteresowaniem polskich firm cieszą się dotacje na cyfryzację. Taki konkurs planowany jest na początku roku 2024 w ramach Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021 – 2027. Podobne wsparcie wpisane jest w wiele regionalnych programów.

***


Edward Pająk
Organizacyjne przygotowanie produkcji
Informacje dostarczone do systemu produkcyjnego przedsiębiorstwa zawarte w dokumentacji konstrukcyjnej i technologicznej wskazują jednoznacznie co jest produktem systemu oraz w jaki sposób, używając jakich technologii, produkt wykonać. O ile przygotowanie obu dokumentacji jest głównie dziełem inżynierów konstruktorów oraz technologów, to organizacja systemu produkcyjnego w głównej mierze zależy od zarządzającego produkcją.

***


Edward Pająk
Produkt – przygotowanie produkcji. Cz. 2
Technologiczne przygotowanie produkcji jest szczególnie ważnym dla systemu produkcyjnego etapem przygotowania produkcji. Efektem tego etapu jest opracowana dokumentacja technologiczna, którą można nazwać obrazowo „przepisem” na wykonanie produktu.

***


Tadeusz Glinka, Sławomir Szymaniec
Eksploatacja silników indukcyjnych
Silniki indukcyjne, ze względu na swoją prostą budowę, są powszechnie stosowane w układach napędowych wszelkich rodzajów maszyn roboczych. W ponad 90% są to silniki indukcyjne klatkowe. Silniki klatkowe, jeśli są dobrze dostosowane do wymagań maszyn roboczych, w szczególności rozruchowych i nie są przeciążane termicznie, pracują niezawodnie przez dziesiątki lat.

***


Liczniki objętości płynów
Licznikami objętości nazywa się przepływomierze, w których odmierza się objętość i sumuje się ją w sposób ciągły. Tak więc przepływomierz turbinowy z liczydłem obrotów wirnika jest licznikiem płynu, np. wodomierzem. Zróżnicowanie przepływomierz i licznik związane jest w dużym stopniu z zastosowaniem przyrządu.

Reklama