Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 02/2024

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 02/2024


Trzy powody, by zastosować modułowy system automatyki MOVI-C®. Żegnajcie komplikacje, witaj MOVI-C®
Modułowy, kompleksowy, skalowalny – system automatyki MOVI-C® firmy SEW-EURODRIVE to kompleksowe rozwiązanie dla każdego zadania automatyzacji. Jeden producent – jedno kompleksowe rozwiązanie. Obejmuje usługi, sprzęt i oprogramowanie, od planowania i uruchomienia po obsługę i serwis. Co ma do zaoferowania? Maksymalne odciążenie, zabezpieczenie na przyszłość i poczucie, że zawsze masz osobę kontaktową, na której możesz polegać.

Nowa generacja wag kontrolnych. Nowoczesny interfejs użytkownika „Blue HMI” zwiększa wydajność wagi kontrolnej dzięki swoim inteligentnym funkcjom
Minebea Intec, wiodący globalny producent przemysłowych rozwiązań do ważenia i kontroli, wyznacza nowe standardy dzięki swojej najnowszej innowacji – interfejsowi „Blue HMI” dla automatycznych wag kontrolnych. Interfejs umożliwia intuicyjną obsługę, a tym samym oferuje maksymalną łatwość użytkowania. Nowa generacja wag kontrolnych może być dzięki temu łatwiej konfigurowana, sterowana i monitorowana.

Terminale IND400 METTLER TOLEDO
Rodzina terminali wagowych IND400 to intuicyjna obsługa i bezpieczny dostęp do danych w postaci prostego graficznego wyświetlacza dotykowego.

Nowe modele maszyn: więcej innowacji, większa wydajność
MOSCA konsekwentnie podąża ścieżką transformacji cyfrowej i w 2023 roku zaprezentowała kolejną generację maszyn. Nowe modele nie tylko są jeszcze bardziej zdigitalizowane, ale również coraz skuteczniej odpowiadają na zmieniające się potrzeby klientów. Dodatkowo stale wdrażamy innowacje i takie metody sterowania, które sprawiają, że obsługa naszych maszyn staje się jeszcze łatwiejsza dla pracowników produkcji.

Ogólnopolska konferencja: „Innowacje w Logistyce i Produkcji” i „Współpraca Nauka – Biznes”
10 kwietnia r. 2024 w Opolu odbyła się IV edycja ogólnopolskiej konferencji:
„Innowacje w Logistyce i Produkcji” i „Współpraca Nauka – Biznes”.

Sensoryka w branży opakowań
Przemysł opakowaniowy stawia przed czujnikami wagowymi liczne wyzwania. Niezawodność ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia wysokiej dokładności, szybkich pomiarów, szybkiej zmiany ustawień i możliwości dostosowania do różnych warunków pracy, zwłaszcza w tak wymagających branżach, jak: spożywczej, napojów, kosmetycznej i farmaceutycznej, w których należy uważnie dobierać czujniki wagowe.

Automatyzacja – robot czy grawitacja?
W dobie stałego niedoboru rąk do pracy, coraz więcej firm nie tylko myśli o automatyzacji produkcji, ale wręcz jest do niej zmuszonych.

Precyzja i zysk: Kluczowa rola monitorowania maszyn dozujących w rolnictwie
W naszym poprzednim artykule zgłębiliśmy transformacyjną rolę Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) w zarządzaniu silosami oraz liczne korzyści płynące z ciągłego monitorowania. W tym numerze skupiamy się na innym kluczowym aspekcie produkcji rolniczej: precyzyjnym dozowaniu produktów.

Roboty AGV – nowa era transportu wewnętrznego. Czy roboty AGV zdominują transport wewnątrzzakładowy w przedsiębiorstwach produkcyjnych?
Odpowiedź na to pytanie znajdziemy po części w największym zakładzie produkującym worki na śmieci z tworzywa LDPE pod marką m.in. „Jan Niezbędny”, „Grosik” i inne należące do grupy Sarantis. Jest to największy i najnowocześniejszy zakład produkujący tego typu wyroby w obszarze chemii gospodarczej w tej części Europy.

Pionowe rozwiązania opakowaniowe IMA FLX Hub do przemysłu spożywczego
Firmy należące do IMA FLX Hub – IMA Ilapak, IMA Record, IMA Eurosicma, IMA Delta Systems, IMA Fillshape i IMA Tecmar – dzięki szerokiej gamie elastycznych rozwiązań opakowaniowych są w stanie spełnić wszystkie wymagania dotyczące formy, wypełnienia oraz uszczelnienia na rynku spożywczym, medycznym i farmaceutycznym, nawilżanych chusteczek oraz karmy dla zwierząt domowych.

Urządzenie Ishida polepszyło jakość słodyczy produkowanych przez firmę Dobosz
Wysoka skuteczność w wykrywaniu zanieczyszczeń i szybki system odrzucania wadliwych produktów. Te dwie cechy systemu kontroli rentgenowskiej Ishida IX-EN-2493-S poprawiły wydajność firmy Dobosz – producenta kultowej „Śliwki luksusowej” w czekoladzie. Przedsiębiorstwo korzysta nie tylko z tego urządzenia Ishida.

Branżowe Targi Napędów i Sterowania 21 – 23 stycznia 2025 r.
W obliczu szybkiego rozwoju technologicznego, branża napędów, sterowania oraz automatyki odgrywa kluczową rolę w przemyśle, umożliwiając automatyzację procesów produkcyjnych, optymalizację efektywności oraz poprawę wydajności. Control & Drives Poland to wydarzenie, które stworzyliśmy, aby zebrać wiodących producentów, dostawców oraz ekspertów z dziedziny technologii przemysłowej. Nasze targi są doskonałą okazją dla profesjonalistów z tej branży, aby wymienić się doświadczeniami oraz znaleźć nowe inspiracje dla swoich projektów i rozwiązań.

Dotacje unijne wspierają prośrodowiskowe inwestycje firm, czyli lato z ekologią w tle
Ochrona środowiska stała się ważnym elementem w prowadzonych działaniach wielu przedsiębiorstw – czasami wynika to z filozofii działania (chęć zachowania środowiska dla przyszłych pokoleń), a czasami z prostego rachunku ekonomicznego (bo to się opłaca). Ten obszar jest także objęty różnymi dotacjami, które mają zachęcić firmy do inwestowania w ochronę środowiska.

Badanie migracji substancji aktywnych z biopolimerowych folii opakowaniowych
Opakowania aktywne mogą przyjmować różną formę, m.in. jako dodatkowa saszetka, wkładka lub warstwa, która absorbuje lub emituje substancje, odgrywające istotną rolę w zapewnieniu odpowiedniej jakości żywności. Wśród takich opakowań obserwuje się również biopolimerowe folie opakowaniowe, które dzięki włączeniu substancji aktywnej mogą pełnić podobną funkcję wpływając na jakość produktu. W pracy omówiono biopolimerowe folie aktywne oraz znaczenie badania migracji substancji aktywnych z takich materiałów.

BAUMER – partnerstwo, precyzja, pionierstwo
Baumer to międzynarodowa firma skupiająca się na technologii czujników do automatyzacji procesów produkcyjnych. Swoją historię zapoczątkowała wprowadzeniem na rynek miniaturowych mikroprzełączników mechanicznych z serii My-Com, które aż do dziś produkowane są w głównym zakładzie produkcyjnym we Frauenfeld w Szwajcarii.

Przyrządy pomiarowe (cz. 1)
We współczesnej metrologii ważne i decydujące znaczenie ma sprzęt pomiarowy, którego podstawowy podział pokazano na rysunku 1. Dotyczy to szczególnie pomiarów stosowanych w budowie i eksploatacji maszyn oraz różnego rodzaju urządzeń mechanicznych.

Rola odnawialnych źródeł energii
Z technologii OZE największe znaczenie mają elektrownie wiatrowe: lądowe i morskie oraz elektrownie fotowoltaiczne ze względu na możliwość pozyskiwania z nich dużych ilości energii elektrycznej.

Podsumowanie targów Warsaw Pack 2024 – oczyma Klastra CPG
Klaster CPG – Creative Packaging Group to grupa firm, których misją jest stworzenie organizacji ponad podziałami konkurencyjności, a dzięki wzajemnemu wsparciu partnerów oraz firm członkowskich zbudowanie silnej marki i reprezentacji polskiej branży opakowaniowej.

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA 2024 – podsumowanie
Tegoroczna edycja Targów DREMASILESIA 2024 dobiegła końca. Po 5 latach przerwy Targi DREMASILESIA wróciły na Śląsk.

Reklama