Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 02/2013

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 02/2013


Noże maszynowe od Durham-Duplex
Durham-Duplex, z siedzibą w Sheffield w Wielkiej Brytanii, jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i dystrybucji noży maszynowych. Ponadstuletnie doświadczenie gwarantuje wyroby zapew­niające najwyższą angielską jakość. Potwierdza to znak ,,Made in Sheffield” uznawany na całym świecie. Obecnie firma swoje produkty sprzedaje do ponad 40 krajów bezpośrednio lub za pomocą swych dystrybutorów. W Polsce reprezentowana jest przez firmę Jusky z Wrocławia.

***
Metrologia w przemyśle. Automatyzacja procesów pomiaru masy
W dniach 4–18 czerwca 2013 r. odbędą się bezpłatne seminaria naukowo-techniczne, organizowane przez firmę RADWAG Wagi Elektroniczne oraz Centrum Metrologii im. Zdzisława Rauszera. Seminaria przeznaczone są dla szerokiego grona odbiorców, m.in. dla kadry technicznej zakładów przemy­słowych oraz pracowników naukowych placówek dydaktycznych i jednostek badawczych.

***
Ogólnoświatowe kompetencje. Lokalny serwis
METTLER TOLEDO jest wiodącą firmą technologiczną specjalizującą się w produkcji precyzyjnych instrumentów. Firma jest największym na świecie producentem i dostawcą wag i instrumentów stosowanych w laboratoriach, przemyśle i handlu. METTLER TOLEDO jest rzeczywiście firmą ogólnoświatową. Firma posiada dobrze rozwinięte procesy logistyczne i biznesowe, dzięki czemu jest w stanie zaoferować swoim klientom szeroką gamę usług niezależnie od miejsca, w którym działają.

***
Szeroka oferta produktów. Zgodność z ogólnoświatowymi normami
Moduły wagowe METTLER TOLEDO ułatwiają osiągnięcie zgodności z wymaganiami norm obowiązujących w przemyśle. Wszystkie produkty wchodzące w skład oferty posiadają takie same możliwości i funkcje w zakresie nośności od 5 kg do 100 ton. Moduły wagowe są dostępne w wersjach wykonanych z różnych materiałów i wszystkie spełniają wymagania norm obowiązujących na całym świecie. Firmy mogą zatem korzystać z modułów wagowych należących do tej samej rodziny produktów w różnych aplikacjach i w różnych warunkach operacyjnych w dowolnym miejscu na świecie.

***
Wszechstronna elektronika wagowa. Dedykowana dla trudnych warunków operacyjnych występujących w przemyśle
METTLER TOLEDO posiada szeroką ofertę terminali przemysłowych i przetworników masy przetwa­rzających i wyświetlających sygnał wyjściowy z modułu wagowego. Z oferty można wybrać rozwiązania praktycznie dla każdej aplikacji i warunków operacyjnych.

***
Anna Szymczak
IFS PACsecure – nowy standard w branży opakowaniowej
Wiele firm z branży opakowań posiada wdrożony system zarządzania jakością wg ISO 9001. Niektóre, współpracujące z branżą spożywczą, dodatkowo posiadają system HACCP lub coraz częściej BRC IOP czy system zarządzania ISO 22000. Jakiś czas temu pojawił się standard opracowany przez IFS – PACsecure.

***
Wykorzystanie modułów wagowych w celu uniknięcia nieprawidłowego obciążania przetworników wagi
W zależności od typu przetworniki wagi mogą, w pewnym stopniu, przejmować dodatkowe zadania jako uzupełnienie aktualnie realizowanych funkcji pomiarowych. Mogą na przykład być używane jako ograniczniki lub odciągi. Realizacja tych zadań może odbywać się poprzez przykręcenie przetwornika do konstrukcji wsporczej. Jednakże, w zależności od konkretnego zadania, ta dodatkowa funkcja szybko napotyka na ograniczenia, na przykład gdy na przetwornik wagi działa siła boczna dodatkowo w stosunku do siły wynikającej z obciążenia wagi, to może prowadzić do zniekształcenia wyników pomiarów. W skrajnym wypadku przetwornik wagi może ulec zniszczeniu w przypadku takiego przeciążenia.

***
Trzy dni, 25 konferencji i ponad 1200 słuchaczy. Centrum Kongresowe jeszcze nie otwarte, a w Targach Kielce królują konferencje
VI Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON oraz odbywające się równocześnie EneX, Enex Nowa Energia oraz Ekotech, które zakończyły się z ostatnim dniem lutego, to nie tylko 200 wystawców prezentujących najnowocześniejszy sprzęt z zakresu m.in. odnawialnych źródeł energii, ekologii i pneumatyki i ponad 6500 zwiedzających. To także 25 branżowych szkoleń i konferencji, w których udział wzięło 1200 osób.

***
Przenośniki i linie transportowe AMSORT – wydajnie, nowocześnie i bezpiecznie
Sprawny system transportu przenośnikowego jako część automatyzacji wewnętrznych procesów logistycznych jest kluczowym elementem w dążeniu do wysokiej efektywności firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Firma AMSORT od wielu lat wspiera wspomniane przedsiębiorstwa na rynku europejskim, dostarczając zautomatyzowane linie przenośnikowe, spełniające nawet bardzo wygórowane wymagania w zakresie funkcjonalności, wydajności i bezpieczeństwa. Jednym z rozwiązań, które nieprzerwanie doskonali jest modułowy system przenośników aluminiowych, oparty o własne profile. W ramach systemu, oferowane są przenośniki taśmowe i rolkowe (napędzane i grawitacyjne), w różnych konfiguracjach. Z dostępnych w ofercie AMSORT modułów zbudować można dowolną linię transportującą.

***
Nowa platforma przenośników X65 potraja wartość dla użytkownika
Podczas projektowania nowej generacji przenośników X65 w centrum uwagi znajdowały się zmniejszenie całkowitego kosztu produktu (TCO), ochrona środowiska oraz innowacyjność. Rezultatem jest znaczne zwiększenie wartości dla użytkowników, w porównaniu do obecnych rozwiązań stosowanych w liniach produkcyjnych i pakujących.

***
Systemy i instalacje z zakresu paletowania i pakowania. BEUMER dba o skuteczne zabezpieczenie towarów
Grupa BEUMER z siedzibą w Beckum i spółkami na całym świecie opracowuje i wdraża systemowe rozwiązania opakowań końcowych dla ładunków paletowanych. Są one stosowane w najróżniejszych branżach. Nasze przedsiębiorstwo opiera się przy tym na ponad 75-letnim międzynarodowym doświadczeniu w branży intralogistyki.

***
Tylko spokojnie! Uniwersalna naważarka ISHIDA zadba o twój ser
Najlepszej jakości sery, przyciągające klientów smakiem i aromatem, w wygodnych, gotowych do użycia formatach, potwierdzają sukces firmy PiR-PACK, lidera wśród firm pakujących sery w Rosji. Możliwość dostarczania na rynek tak wygodnego produktu wynika w dużym stopniu z uniwersalności, niezawodności i dokładności naważarki wielogłowicowej Ishida.

***
Technologia firmy ISHIDA podnosi jakość, wydajność i dokładność produkcji ziołowych cukierków na kaszel
Zastosowanie urządzenia Ishida w fabryce producenta znanych na całym świecie ziołowych cukierków na kaszel spowodowało, że podczas pakowania mniej produktu ulega uszkodzeniu. Jednocześnie znacznie zwiększyła się wydajność produkcyjna, a ilość produktu wydawanego za darmo została ograniczona do minimum.

***
Technologia serwo dla każdego – niskie koszty i optymalne parametry. Siłownik elektryczny EPCO z pozycjonerem CMMO-ST
Zespół napędowy, który maksymalnie ułatwia pozycjonowanie i jest znacznie tańszy od konwen­cjo­nalnych elektrycznych systemów pozycjonowania. Siłownik elektryczny EPCO z silnikiem skokowym EMMS-ST i pozycjonerem silnika CMMO-ST w trybie ServoLite – napęd prosty jak siłownik pneumatyczny, ale z zaletami napędów elektrycznych.

***
Bezsmarowność w miniaturowym formacie
Firma igus zaprezentowała kolejne rozszerzenia produktów z rodziny Drylin T. Należy do nich wózek z regulowanym luzem łożyskowym, przeznaczony do wielkości konstrukcyjnej 12, oraz zupełnie nowa wielkość 07, stanowiąca najmniejszy wariant w programie modułowych prowadnic liniowych Drylin T.

***
Nowość – zalewane złącza w opcji ESD
Konfekcjonowane przewody Readycable do systemów prowadzenia przewodów są teraz dostępne także w wersji z okrągłymi złączami wtykowymi SpeedTec w technologii zalewanej firmy Intercontec Produkt GmbH.

***
Tomasz Witek
MULTIPROJEKT. Dostawca komponentów techniki liniowej firmy HIWIN
Firma Multiprojekt jest jednym z największych dostawców techniki liniowej firmy Hiwin w Polsce. Od początku działalności firmy (rok 2004) towarzyszy nam przesłanie, że konstruowanie urządzeń jest procesem, w którym wartość stanowią nie tylko zastosowane komponenty, ale również czas przeznaczony na ich zakup i integrację, jak również poziom pomocy technicznej przy ich doborze i uruchomieniu. Staramy się przedstawić klientowi kompleksowe rozwiązanie, optymalnie dostosowane do jego potrzeb pod względem sprzętowym, jak i ekonomicznym. Współpracujemy głównie z producentami o wąskiej specjalizacji.

***
Sterownik V560-T25B zintegrowany z kolorowym panelem dotykowym
Firma Unitronics wprowadziła do sprzedaży nowy sterownik z serii Vision. Jest to pierwszy sterownik z serii Vision z kolorowym panelem dotykowym (5,7″) oraz posiadający 24 w pełni programowalne klawisze, dostępny na naszym rynku.

***
Urządzenia o stopniu ochrony IP69K
Przemysł spożywczy przez wielu uznawany jest za jedno z najtrudniejszych, ale i ciekawszych miejsc dla wdrożenia automatyki. Wynika to z szeregu norm i procedur zapewniających higienę, które muszą być spełnione przez urządzenia, a także związanych z tym trudnych warunków otoczenia – wysokiej wilgotności i temperatury spowodowanych częstym myciem i odkażaniem. W ofercie firmy WObit dostępne są czujniki odległości firmy Micro-Epsilon, które znakomicie sprawdzają się w tak wymagających aplikacjach.

***
Procesor RFID i Master IO-Link w jednym: Inteligentne połączenie kontrolera RFID i technologii IO-Link
Technologia RFID (ang. radio frequency identification – identyfikacja falami radiowymi), odnosząca się do identyfikacji za pośrednictwem pól elektromagnetycznych, od dawna jest popularną metodą niezawodnego identyfikowania obiektów np. w procesach przepływu materiałów. Systemy RFID nie funkcją jednak samodzielnie – w obrębie danego układu lub maszyny stosowane są często wraz z szeregiem innych rozwiązań. Przykładowo w automatycznych systemach produkcyjnych przemieszczenie uchwytu z narzędziem jest z reguły kontrolowane za pomocą systemów LF (niskiej częstotliwości), podczas gdy systemy HF (wysokiej częstotliwości) stosuje się częściej do identyfikacji obiektów ze względu na większy zasięg i wyższe prędkości transmisji danych. Do realizacji tych zadań zwykle wykorzystywano kilka różnych jednostek, co wiązało się ze znacznymi kosztami osprzętu i montażu. Dzięki nowej generacji kontrolerów sytuacja ta ulegnie teraz zmianie. Dodatkowo do tego rodzaju inteligentnych rozwiązań po raz pierwszy można podłączyć czujniki lub elementy wykonawcze zgodne ze standardem IO-Link, co w jeszcze większym stopniu obniża wydatki i koszty montażu.

***
ABB Indexing Conveyor Control. Szybkie kroki
W wielu zakładach produkujących żywność istnieje wymóg szybkiego, pojedynczego pakowania w folie produktów typu batony, wafelki, kiełbaski, sery i wiele innych. Potrzeba ta zainspirowała ABB do stworzenia aplikacji umożliwiającej szybkie pakowanie tego rodzaju produktów. Najnowsza propozycja firmy w tym zakresie nosi nazwę ABB Indexing Conveyor Control (ICC).

***
Tadeusz Minksztym
VLT® OneGearDrive® Specjalizowana rodzina motoreduktorów Danfoss to moc, sprawność i higiena – wszystko w obudowie o jednej tylko wielkości
Nowe dyrektywy unijne nakładają na producentów rygorystyczne wymogi utrzymania czystości przy produkcji żywności.

***
Wiaderkowy potentat Innowacyjność rozwiązań w świecie plastiku wg Plast-Boxu
Plast-Box SA jest w Europie jedną z najnowocześniejszych firm zajmujących się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych. W Polsce i na Ukrainie spółka posiada fabryki, w których wykorzystuje najnowsze maszyny i technologie. Dzięki szerokiej ofercie i innowacyjnym metodom produkcji Plast-Box jest dostawcą pojemników i wiader z plastiku do wielu branż, w tym tak wymagających, jak spożywcza i chemiczna. Wysoka jakość produktów i profesjonalny serwis sprawiają, że większość opakowań trafia do klientów zagranicznych. Plast-Box eksportuje swoje produkty do niemal wszystkich krajów europejskich. Spółka istnieje od 1983 r. Od 2004 r. jest notowana na GPW.

***
40 lat kodu kreskowego GS1
GS1, neutralna organizacja non-profit, która rozwijając i wdrażając globalne standardy, wspiera współpracę pomiędzy partnerami handlowymi już w 150 krajach, świętuje w tym roku swoje 40-lecie.

***
Nowoczesna platforma dla branży z przyszłością
Trudno sobie dziś wyobrazić sprawne funkcjonowanie innowacyjnego przemysłu opakowań bez odpowiednio przygotowanej przestrzeni w wirtualnym świecie.

***
Zofia Pogorzelska
Bezpieczeństwo zdrowotne opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością w świetle przepisów UE i polskiego ustawodawstwa
Do produkcji materiałów i wyrobów – w tym opakowań – przeznaczonych do kontaktu z żywnością wprowadzane są coraz to nowe substancje oraz wykorzystywane są nowe technologie. Materiały i wyroby wyprodukowane z nieodpowiednich surowców i w niewłaściwy sposób, niezgodnie z obowiązującymi przepisami, mogą być zagrożeniem dla żywności.

***
Małgorzata Kotowska, Hieronim Kubera, Karolina Assman
Innowacyjność opakowań dla farmacji
W artykule przedstawiono krótką charakterystykę branży, obraz rynku krajowego oraz światowe tendencje rozwoju. Omówiono pojęcie innowacji opakowaniowej z punktu widzenia branży farmaceutycznej oraz pacjentów. Omówiono znaczenie i rolę innowacji opakowaniowej na różnych etapach łańcucha logistycznego. Wskazano przykłady innowacji opakowań farmaceutycznych rozwijanych w kierunku ochrony pacjenta, zabezpieczenia przed fałszerstwami, identyfikacji czy aplikacji produktów leczniczych.

***
Monika Gomółka
Konferencja Naukowo-Techniczna Automatyzacja i systemy pakujące w przemyśle
Jednodniowa ekspozycja rozwiązań w zakresie automatyzacji, robotyzacji procesu produkcji, systemów znakowania, identyfikacji i pakowania miała na celu prezentację nowoczesnych rozwiązań wszystkim zgromadzonym na Konferencji zorganizowanej przez kwartalnik „Ważenie, Dozowanie, Pakowanie”. We wnętrzach kompleksu hotelarsko-gastronomicznego „Górski” w gminie Wolbórz w dniu 24 kwietnia br. uczestnicy Konferencji mogli poszerzyć zakres swojej wiedzy o możliwości zwiększenia wydajności, funkcjonalności i innowacyjności w procesie pakowania, znakowania, a także automatyzacji i robotyzacji produkcji w oparciu o produkty i rozwiązania m.in.: ASTE, ASTOR, BALLUFF, BEUMER Service, BOSCH REXROTH, CAS Polska, COMAU POLAND, COPA-DATA Polska, FENIX Systems, igus, ILABO, Oy M. Haloila, RADPAK, RECTUS POLSKA, SILNY & SALAMON, SMIT-OP Kowalewscy, Sterling Fluid Systems Polska, TQMsoft, UNILOGO.

***
Katarzyna Zając
Wiosenne rewolucje
Kontakty bezpośrednie ze specjalistami różnych branż, jak i empiryczna przygoda z najbardziej nowoczesnymi rozwiązaniami, jakie są dostępne na rynku, zawsze mają ogromne znaczenie. Ekspozycje bowiem odpowiadają ludzkiej naturze, ukierunkowanej na bezpośrednie spotkania czy też poznanie, zobaczenie, nawet dotknięcie tego, co proponuje się dziś w sferze nowości technicznych.

***
Targi easyFairs® SyMas i MAINTENANCE 2013
2 i 3 października 2013 r. w Hali Targów w Krakowie specjaliści z branży materiałów sypkich i masowych oraz utrzymania ruchu po raz kolejny będą mieli okazję spotkać się w swoim gronie w ramach V Targów Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki – SyMas oraz IV Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE, a także towarzyszących im szkoleń i konferencji. Targi organizowane są przez firmę easyFairs Poland Sp. z o.o. – międzynarodowego lidera w organizacji targów branżowych.

***
Ramię w ramię. Nauka i biznes na Targach EuroLab oraz CrimeLab
Zakończyły się jubileuszowe XV Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz II Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab. Swoją ofertę zaprezentowało 170 wystawców, a Targi odwiedziło ponad 5700 osób. Odbyło się 17 merytorycznych wydarzeń towarzyszących, w których udział wzięło łącznie około 1500 osób. Obie imprezy wystawiennicze, zorganizowane przez firmę MT Targi Polska, odbyły się w dniach 10–12 kwietnia 2013 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56 C.

***
V Targi Nowych Rozwiązań w Branży Opakowań. PACKAGING INNOVATIONS 2013 zakończone sukcesem
V Targi Nowych Rozwiązań w Branży Opakowań – Packaging Innovations organizowane są przez jednego z największych organizatorów imprez targowych w Europie – firmę easyFairs, która działa na rynku polskim od 2008 roku, oferując swoim klientom profesjonalne i innowacyjne podejście do organizacji targów branżowych. easyFairs swoją działalność opiera na zasadzie „TIME AND COST EFFECTIVE”, co sprawia, że możliwe staje się osiągnięcie jak największej efektywności przy minimalizacji kosztów i oszczędności czasu.

Reklama