Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 03/2016

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 03/2016


Pokrętła z ograniczonym momentem siły dokręcania – seria GN 3663
Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, wprowadziła do oferty nowy typ pokrętła wyposażonego w mechanizm ograniczający maksymalny moment siły dokręcania. Nowy produkt nosi oznaczenie GN 3663 i został skonstruowany w taki sposób, by zabezpieczyć przed uszkodzeniem elementy przykręcane lub zminimalizować ryzyko zerwania gwintu.

***
Pokrętła z łańcuchem zabezpieczającym – seria VCT-LP
Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, wprowadziła do oferty pokrętła z łańcuchem zabezpieczającym, dzięki któremu element może być dodatkowo przymocowany do maszyny lub urządzenia. Rozwiązanie takie pozwala na zabezpieczenie pokrętła przed zgubieniem i jest szczególnie przydatne w przypadku jego częstego montażu i demontażu. Nowy produkt powstał na bazie popularnego pokrętła VCT, które dodatkowo wyposażono w rowek umożliwiający przyczepienie łańcucha.

***
Zespoły łożyskowe Elesa+Ganter
Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, rozszerzyła ofertę o nową rodzinę produktów – wahliwe zespoły łożyskowe w oprawach z tworzywa. Nowe produkty są odpowiedzią firmy na zgłaszane przez klientów zapotrzebowanie na wysokiej jakości elementy pełniące rolę punktów podparcia dla osi i wałów w różnego typu urządzeniach i maszynach przemysłowych, gdzie konieczne jest zapewnienie odpowiedniego łożyskowania i współosiowości. Wahliwe zespoły łożyskowe w oprawach są przeznaczone do stosowania w różnych gałęziach przemysłu, w tym do systemów transportu wewnętrznego. Do głównych zalet nowej rodziny produktów należą: łatwość montażu, wahliwość, kompensacja niewspółosiowości, szczelność i odporność na korozję.

***
Owijarki folią strecz od Haloili
Haloila jest jednym z wiodących na świecie producentów automatycznych owijarek palet. Haloila uczestniczy w Targach Taropak, pawilon 3, stoisko 49 w dniach 26–29 września w Poznaniu, wystawiając najnowsze modele swoich maszyn do pakowania przeznaczonych na polski rynek.

***
Standardowe aplikacje wagowego systemu I 410
Nowa gama systemu I 410 oferuje kilka uniwersalnych aplikacji dedykowanych do różnych zastosowań wagowych, jak wagi przenośnikowe, dynamiczne wagi kontrolne, wagi automatycznie odważające, wagi dozujące, w tym dozujące jeden lub kilka składników. Poniżej prezentujemy ogólne informacje o aplikacji SDU do dozowania jednego składnika oraz o aplikacji MDU umożliwiającej dozowanie kilku składników.

***
Inteligentne recepturowanie dla bezpiecznych procesów
Dzięki sprawdzonemu systemowi zarządzania recepturami ProRecipe XT® firmy Sartorius Intec producenci mogą stosować inteligentne rozwiązania w postaci połączonych systemów ważenia i dozowania. Czy to w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, kosmetycznym czy spożywczym –systemy te jednakowo upraszczają monitorowanie, sterowanie i dokumentowanie zarówno procesów manualnych, jak też półautomatycznych.

***
COMAU I PASTIFICIO GHIGI. Zrobotyzowana paletyzacja – wsparciem przemysłu spożywczego
Pastificio Ghigi jest znaną włoską firmą, która odgrywa ważną rolę w historii swojej branży. Początkowo firma, zlokalizowana w Morciano di Romagna (RN), dawała pracę włoskim producentom pszenicy z Romagni (i nie tylko) przez ponad 130 lat, skupując ich surowce, jak i pozostałym podmiotom w sektorze, którzy produkowali makaron w tym samym okresie. Jednak w obliczu kryzysu w 2007 roku firma została zmuszona do zamknięcia. Późną wiosną 2008 roku konsorcjum Consorzio agrario di Forlì-Cesena-Rimini wznowiło działalność spółki z myślą o uzupełnieniu łańcucha produkcji dla uprawy pszenicy durum. Był to pomysł zarówno fascynujący, jak i ryzykowny, który stanął przed wyzwaniem masowego wykorzystania technologii i konieczności użycia automatyki przemysłowej.

***
Sealed Air wprowadza na rynek nową pakowarkę próżniową Cryovac® VS2X
Najnowsze rozwiązania technologiczne zapewniają nadzwyczajną efektywność operacyjną.

***
Mieszane nie wstrząśnięte
Dotychczasowe sposoby tworzenia mieszanek wieloskładnikowych – czy to dotyczy mrożonek, słodyczy czy też innych produktów – bazowało na tworzeniu tak zwanych premiksów, czyli mieszaniu produktów przed naważarką i podawaniu ich jako tak zwanego monoproduktu do naważarki, traktującej podany surowiec jako jednorodny. Rozwiązanie to posiada wiele mankamentów, takich jak: niszczenie produktu podczas premiksowania (mrożona malina), rozwarstwianie się produktu na etapie transportu do wagi, a co najważniejsze – mała dokładność mieszanki.

***
Porady/wskazówki, jak ważyć i pakować słodycze
Yamato, jako doświadczony producent urządzeń ważących, już od 95 lat buduje swoje referencje w dziedzinie dozowania i ważenia produktów sypkich. Poniżej publikujemy ważne wskazówki dotyczące ważenia i pakowania słodyczy.

***
Uwaga! Szkło!
Coraz większe wymagania konsumentów co do jakości produktów żywnościowych wymusza na producentach opracowywanie technologii na coraz to ciekawszy delikatesowy asortyment. Na rynku pojawiają się coraz to nowe produkty, które z uwagi na wymagania stają się coraz delikatniejsze.

***
Małe, szybkie, precyzyjne – roboty SCARA
ABB powiększyła rodzinę małych robotów o pierwsze w swoim portfolio urządzenie typu SCARA, czyli IRB 910SC. Nowy manipulator jest szybki, wydajny i bardzo precyzyjny.

***
Prestiżowa nagroda za innowacyjność dla ABB na Targach Automatica 2016
Podczas największej na świecie wystawy robotyki oraz automatyki przemysłowej klienci skupiali się na technologiach pozwalających stworzyć „Fabrykę Przyszłości”. ABB otrzymała prestiżową nagrodę IERA za robota YuMi.

***
Zawory serii 290 ze stali nierdzewnej dostępne teraz z certyfikacją do kontaktu z żywnością
Firma ASCO zaprezentowała nowe zawory serii 290, które zgodne są z rozporządzeniem (WE) nr 1935/2004 dot. materiałów/wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

***
Nowa wyspa zaworowa serii 502
Firma ASCO dodała nowy rozmiar zaworu do rodziny wysp zaworowych, który pozwala teraz użytkownikom na zwiększenie możliwości zastosowania w różnych branżach. Wyspy zaworowe ASCO Numatics oferują szeroką gamę przepływów w zakresach od 400 l/min do 3820 l/min. Pojawienie się na rynku nowych zaworów serii 502 oznacza, że może teraz obsługiwać przepływy sięgające do 650 l/min.

***
Bosch oferuje rozwiązanie z efektem „WOW” producentowi delicji marki McVitie’s
„Przyjazny, wydajny, zdumiewający” – komentują z uśmiechem system Two-in-One do pakowania biszkoptów operatorzy firmy United Biscuits.

***
Nowe możliwości dla przemysłu podczas WARSAW INDUSTRY WEEK 2016
Nowe Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, które tylko w tym roku odwiedziły już setki tysięcy gości, zaprezentuje w dniach 7–9 listopada br. nowe możliwości dla przemysłu. Swoją ofertę przedstawią kluczowi producenci maszyn i urządzeń branży produkcji i przetwórstwa. Wszystko to podczas Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych WARSAW INDUSTRY WEEK 2016.

***
Zintegrowany system pomiarowy IMS-A firmy Bosch Rexroth: precyzyjny pomiar położenia bezwzględnego metodą indukcyjną
W obróbce materiałów, druku 3D oraz systemach obsługi urządzeń elektronicznych wymaga się coraz większej precyzji i dostępności. Nowy system pomiarowy IMS-A firmy Bosch Rexroth, wbudowany w prowadnice liniowe, ułatwia spełnienie tych wymagań. System wykrywa położenie bezwzględne z dokładnością do ±4 mikrometrów. Co więcej, system pomiarowy jest odporny na zanieczyszczenia, wibracje, wstrząsy i interferencję pola magnetycznego. Nie potrzebuje także baterii buforujących w przypadku wystąpienia awarii zasilania. Dzięki całkowitej integracji czujników i analizujących układów elektronicznych w wózkach systemów prowadnic kulkowych i rolkowych projektanci nie muszą dodawać zewnętrznych systemów oczyszczania powietrza oraz systemów pomiarowych.

***
IndraMotion MLC: więcej mocy dla maszyn drukujących i procesów produkcyjnych
Krótszy czas przezbrajania maszyny w przypadku mniejszych serii produkcyjnych, szybsze zmiany drukowanego formatu i precyzyjna kontrola znacznika. Do tych tradycyjnych wyzwań towarzyszących automatyzacji maszyn drukarskich i obrabiarek dochodzi jeszcze konieczność udostępniania danych na znacznie szerszą skalę innym maszynom i systemom wyższego poziomu. Aby uniknąć negatywnego wpływu pracy w środowisku sieciowym na automatyzację, firma Bosch Rexroth znacznie zwiększyła wydajność urządzeń sterujących  IndraMotion MLC. Najkrótszy możliwy czas cyklu PLC oraz sterowania ruchem umożliwia zwiększenie produktywności – nawet w przypadku środowisk w pełni połączonych siecią.

***
Dynamiczne wagi kontrolne – szybkie i precyzyjne ważenie na linii produkcyjnej
Zazwyczaj zlokalizowane na końcu linii pakowania, systemy wag kontrolnych stosowane są do ważenia towarów paczkowanych i w zautomatyzowany sposób eliminują te towary, które nie mieszczą się w zadanej tolerancji.

***
Systemy ISHIDA z zaawansowaną technologią X-ray wytyczają drogę producentom żywności w detekcji ciał obcych
Ishida Europe wprowadziła na rynek szereg innowacyjnych urządzeń inspekcji X-ray, które pomogą producentom i przetwórcom żywności dostosować się do światowych standardów bezpieczeństwa i wymagań detalistów świadomych roli, jaką odgrywa jakość produktu.

***
Proste, niezawodne, wydajne i w dobrej cenie
Wiodący dostawca drukarek atramentowych typu CIJ.

***
Ważenie z wysoką sprawnością i wydajnością
Ważenie paczek z wysoką szybkością i dokładnością może być poważnym wyzwaniem. Dwuzakresowa waga kontrolna XS100 zapewnia stabilne i dokładne wyniki ważenia nawet wtedy, gdy warunki są bardzo trudne.

***
Jakie są prawdziwe koszty użytkowania wagi samochodowej?
Szok cenowy – może się zdarzyć w sklepie spożywczym, centrum hand­lowym, u sprzedawcy samochodów, ale także podczas zakupu wagi samochodowej. Ale długookresowa inwestycja, taka jak waga samochodowa, zasługuje na coś więcej niż tylko spojrzenie na etykietę z ceną.

***
Fatek – twój partner w procesie pakowania
Sterowniki PLC firmy Fatek zapewniają dużą funkcjonalność przy relatywnie niskiej cenie oraz wysokiej niezawodności, o czym świadczy wydłużenie gwarancji do 4 lat. Dzięki możliwości rozbudowy systemu o dodatkowe moduły rozszerzeń i dedykowanym funkcjom sterowniki te są świetnym wyborem do maszyn pakujących.

***
Uniwersalne rozwiązanie – teraz w nowych rozmiarach dostępne od ręki. Prowadnik E4.1L od firmy igus – mniejszy ciężar, łatwy montaż oraz konstrukcja chroniąca przewody
Optymalne wykorzystanie przestrzeni, mniejszy ciężar oraz większa stabilność – to tylko niektóre zalety prowadnika kablowego E4.1L firmy igus, który jest obecnie dostępny od ręki w nowych szerokościach i wysokościach. W odróżnieniu od prowadnika E4.1, wersja ta pozwala na zmniejszenie ciężaru o 30 procent, dzięki czemu prowadnik jest odpowiedni do zastosowań o wysokiej dynamice. Prowadnik opracowano głównie z myślą o zastosowaniach samonośnych. Ponadto może być stosowany jako prowadnik ślizgowy w zastosowaniach z długą drogą posuwu.

***
Wydajne narzędzia do zbierania i analizy danych
Efektywne zarządzanie procesami produkcyjnymi wymaga zastosowania funkcjonalnych, a jednocześnie wygodnych metod. System SCADA pozwala na szybki wgląd w stan faktyczny maszyn i urządzeń, daje przejrzystą graficznie informację m.in. o występujących alarmach i wspiera operatora oraz osoby zarządzające w ich pracy. Firma WObit proponuje szeroką gamę urządzeń pomiarowych własnej produkcji, a także system SCADA PcVue do zbierania i analizy danych.

***
Roboty Stäubli partnerem w przemyśle spożywczym
Od wielu lat roboty Stäubli cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony producentów żywności na całym świecie. Szeroka gama robotów, takich jak TP80 Fast Picker, Scara czy roboty sześcioosiowe, razem z zaawansowaną kinematyką Stäubli powodują uniwersalność zastosowań tych urządzeń w przemyśle spożywczym.

***
Najbardziej urozmaicona oferta. Nowe automatyczne traysealery
Automatyczne maszyny pakujące do zamykania preformowanych tacek z możliwością pakowania próżniowego oraz w atmosferze modyfikowanej. Ten typ maszyn przeznaczony jest szczególnie dla rynku wyrobów spożywczych.

***
Adam Więch
steute Extreme – wyłączniki i czujniki do pracy w ekstremalnych warunkach
Inżynierowie projektanci często mają duży problem ze znalezieniem niezawodnych wyłączników czy czujników, przeznaczonych do pracy w ekstremalnych warunkach. Żeby wyjść im naprzeciw, firma steute stworzyła nowy dział – Extreme – oferujący aparaturę łączeniową opracowywaną z myślą o trudnych aplikacjach.

***
Szybka i precyzyjna kontrola przepływu mediów ciekłych i sypkich
Zawór zaciskowy Festo VZQA w określonych aplikacjach ma istotną przewagę nad zaworami kulowymi czy klapowymi. Zapewnia swobodny przepływ mediów, wysoką trwałość oraz niskie zużycie energii. Pozwala również na szybki i bardzo precyzyjny pomiar przepływu dzięki możliwości podłączenia z  proporcjonalnym regulatorem ciśnienia Festo VPPM i modułowym terminalem elektrycznym Festo CPX.

***
Nowość w ofercie Danfoss Drives – VLT® Midi FC 280 – wszechstronny napęd elektryczny dla maszyn w przetwórstwie spożywczym
Firma Danfoss wprowadziła na rynek nową serię przetwornic częstotliwości VLT® Midi Drive FC 280. Napęd umożliwia sterowanie silnikiem elektycznym maszyny zapewniające wysoką precyzję, dynamikę, dokładność i energooszczędność. VLT® Midi Drive nadaje się praktycznie do wszelkich zastosowań w branży spożywczej, takich jak przenośniki, systemy maszynowe używane w technologii procesowej, miksery i młyny, maszyny pakujące.

***
Empress znaczy cesarzowa
Seria głowic Empress, światowego lidera technologii zaszywania worków firmy FISCHBEIN, to rezultat 100 lat doświadczeń i kwintesencja najwyższej precyzji, trwałości, niezawodności i nowoczesności.

***
Automatyzacja paletyzacji blachodachówki
Firma Bud Mat z Płocka jest producentem pokryć dachowych i rynnowych. Plasuje się jako jeden z największych w kraju producentów blachodachówki modułowej. Jest to coraz bardziej popularny rodzaj pokryć, pozwalający na szybsze prace przy budowie dachów domów.

***
Szybki, precyzyjny i efektywny: FIT7A
Zapotrzebowanie na maszyny pakujące i kontrolery wagi wzrasta na rynkach szybko rozwijających się. Przemysł spożywczy stanowi lukratywny interes i wymaga precyzyjnej i opłacalnej technologii. Nowe cyfrowe przetworniki wagi FIT7A umożliwiają producentom maszyn przeistoczenie tego wyzwania w rozwiązanie.

***
Niezawodne półautomatyczne systemy do przenoszenia ładunków
Manipulatory pneumatyczne, podciśnieniowe oraz wózki manipulacyjne coraz chętniej używane w sektorze produkcyjnym i magazynowym pozwalają zwiększyć wydajność firmy, poprawiają bezpieczeństwo i efektywność pracy, czym zyskują sobie coraz większą popularność. ID Lifting specjalizuje się w doborze tych urządzeń, aby „zszyte na miarę” w stu procentach spełniały oczekiwania klientów. Wrocławska firma od kilku lat wzbudza zainteresowanie swoimi produktami, pokazując ich działanie na żywo na targach w Poznaniu.

***
Co-packing narzędziem marketingu
APACK Sp. z o.o. to centrum logistyczno-magazynowe oferujące kompleksową obsługę logistyczną w sektorze co-packing. Firma współpracuje z wiodącymi koncernami branży FMCG, które dystrybuują swoje produkty do znanych sieci handlowych. Priorytetowymi założeniami firmy są świadczenie usług na najwyższym poziomie oraz terminowość ich realizacji.

***
Komentarz Hadriena Maureille’a – Kierownika działu Packaging Industry Solutions. Przyszłość intuicyjnej robotyki i konfigurowalnych, modułowych linii pakujących
Podczas długich meczów tenisa stołowego z ludzkim przeciwnikiem nasz robot Ping-Pong ciągle zwraca piłeczkę w taki sposób, aby kierunek i prędkość jej lotu umożliwiały przeciwnikowi łatwe jej odbijanie. Robot może to robić dlatego, że zamiast po prostu reagować na widok piłeczki, przewiduje trajektorię i prędkość lotu piłki na podstawie danych o położeniu piłeczki i fizycznym ruchu przeciwnika.

***
Szymon Gumółka
Czujniki pojemnościowe Balluff SmartLevel w czekoladowym raju. Bezbłędna regulacja poziomu
Czujniki pojemnościowe to rozwiązanie wygodne i niezwykle elastyczne, mogące np. skutecznie wykrywać poziomy cieczy, proszków i granulatów bezpośrednio przez ściany niemetalowych zbiorników. Czujniki w tego typu przypadkach nie wchodzą więc w kontakt z badanym medium, co w aplikacjach branży spożywczej jest szczególnie pożądane.

***
Mierniki dozujące ME-02 produkcji AXIS Sp. z o.o.
Oferta mierników wagowych proponowanych przez AXIS obejmuje zarówno proste mierniki serii ME-01 przeznaczone głównie do wag platformowych, jak również wskaźniki wagowe do zastosowań przemysłowych. Mierniki wagowe dostępne są w wersjach z obudową z tworzywa sztucznego, aluminium, jak i stali nierdzewnej z możliwością zabudowy naściennej lub panelowej. Producent oferuje szeroką gamę opcji wyposażenia dodatkowego – wejścia i wyjścia cyfrowe i analogowe, wyjścia komunikacyjne itp.
Szczególnie bogatym wyposażeniem i funkcjonalnością wyróżniają się mierniki dozujące serii ME-02.

***
Wojciech Sąsiadek
STRETCH-HOOD
Maszyny Stretch Hood, popularnie nazywane „kapturownicą”, to urządzenia do zabezpieczania ładunków paletowych różnego asortymentu. Urządzenia te są produkowane przez naszą firmę od 3 lat, a ich ilość na rynku stale się zwiększa. Wzrost zapotrzebowania na maszyny Stretch Hood podyktowany jest coraz większą wiedzą klientów na temat tych urządzeń, oraz wyższym wymaganiom w zakresie jakości zabezpieczenia ładunków.

***
Anna Szymczak
Kredyt na innowacje technologiczne – wsparcie na inwestycje w firmach
Do 30 wrzenia 2016 roku przedsiębiorcy mają szansę na pozyskanie wsparcia na inwestycje w rozwój swoich firm. Można uzyskać nawet do 70% zwrotu poniesionych kosztów. W procedurze niezbędna jest zdolność kredytowa i wkład własny na poziomie min. 25%.

***
Najważniejsze spotkanie branży opakowań za nami!. Frekwencyjny sukces 8. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations
Rekordowa liczba 4,5 tys. branżowych specjalistów odwiedziła 8. edycję Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w poszukiwaniu najbardziej innowacyjnych rozwiązań.

***
Dwie dekady, dwa rekordy. 20 edycja Targów PLASTPOL – jeszcze większa i chętniej odwiedzana
Jubileusz Targów PLASTPOL, które odbywały się w Targach Kielce od 17 do 20 maja, rozpoczął się od rekordu powierzchni. Ekspozycja zajęła 7 hal i 32 tysiące metrów kwadratowych. Stoiska zaprezentowało 772 wystawców z 32 krajów świata, w tym z Polski. Wystawę odwiedziło 18 500 specjalistów, przekraczając tym samym rekord poprzedniego roku.

***
Biznes ramię w ramię z nauką – Targi EuroLab i CrimeLab za nami
18. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 5. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab już za nami. Oba wydarzenia z sukcesem łączyły świat nauki i przemysłu. Opinię taką wyrażali zarówno przedstawiciele branży z instytutów naukowych i jednostek badawczo-rozwojowych, wszelkiego typu laboratoriów oraz firm świadczących usługi na rzecz sektora. W tym roku zaprezentowało się 140 wystawców z 14 krajów, a na Targi przybyło niemal 6000 branżowych gości.

***
Dobre prognozy dla polskiego sektora opakowań
Bank Zachodni WBK szacuje wzrost krajowego sektora opakowań o 20 proc. do 2018 r.

***
Branża spożywcza musi być szybka i elastyczna
Przemysł spożywczy oraz opakowań to branże, które muszą sprostać wysokim wymaganiom klientów, ostrym przepisom i niezwykle silnej konkurencji. Czynniki, które pozwalają na rozwój, to szybkość działania i elastyczność.

***
D.A. Abramowicz, L. Jenkins, K. Ambrose, I. Bucklow, T. Benge, B. Fields, G. Hughes, A. Noke, J. Bilko, A. Ioannides, C. Ramsey
Innowacje i trendy w przemyśle metalowych opakowań żywności, napojów i innych produktów konsumpcyjnych przeznaczonych do szybkiego obrotu
Streszczenie: Opakowania metalowe mają długą historię, od dziesięcioleci zapewniają łatwy dostęp do wartościowego pożywienia i napojów przechowywanych w temperaturze pokojowej. Ta sytuacja wynika z wprowadzania w tej branży wielu innowacji, które konsumentom zapewniły wygodę i zwiększoną funkcjonalność, a właścicielom marek oryginalny sposób prezentowania i sprzedawania produktów na poziomie handlu detalicznego. W niniejszym rozdziale zostały omówione innowacje i podstawowe trendy związane z procesami produkcji opakowań metalowych oraz projektowaniem korpusów puszek i zamknięć/wieczek. Przedstawiono również informacje dotyczące nowych technologii w zakresie opakowań metalowych, technik drukowania, powłok i materiałów, a także nowe koncepcje opakowań metalowych i nowe trendy. Dobra opinia ekologiczna i ciągły postęp innowacyjny sprawią, że opakowania metalowe jeszcze długo będą miały ustaloną pozycję w zakresie ochrony żywności i napojów.

***
Laureaci VIII Ogólnopolskiego Konkursu Opakowań PakStar 2016 i V Krajowego Konkursu Projektów Opakowań Student PakStar 2016
W 2016 roku po raz ósmy zorganizowano Ogólnopolski Konkurs Opakowań PakStar i po raz piąty Krajowy Konkurs Projektów Opakowań Student PakStar.
Konkurs „PakStar” otwiera laureatom drogę do udziału w Światowym Konkursie Opakowań WorldStar, a konkurs Student PakStar – w Światowym Konkursie Projektów Opakowań WorldStar Student Award. Wymienione konkursy organizowane są przez Światową Organizację Opakowań (World Packaging Organization – WPO).
 

Reklama