Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 03/2024

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 03/2024


IMA FLX HUB – kompleksowy dostawca maszyn pakujących
Wszystko, co potrzebne do pakowania we wszelkiego rodzaju elastyczne opakowania na rynek spożywczy, farmaceutyczny, chusteczek nawilżanych i karmy dla zwierząt, jest tutaj. Pełna gama czołowych technologii zebranych w jednym miejscu, w którym kompleksowy dostawca dąży do doskonałości, zrównoważonego rozwoju, stale poszukując innowacyjnych rozwiązań i nowych materiałów przyjaznych dla środowiska.

PUE HY10 i PUE HX7. Terminale wagowe do zadań specjalnych produkcji RADWAG
Czym jest terminal wagowy? Jedni opisują go jako przyrząd elektroniczny, inni jako urządzenie wagowe. Niektórzy nazywają go mózgiem wagi elektronicznej lub głowicą wagi elektronicznej. Jedno jest pewne: waga, która tylko waży, to przeżytek. Ponieważ od wagi oczekujemy czegoś więcej niż ważenia, także terminal wagowy musi nadążać za współczesnym światem, a nawet wyprzedzać go o krok. Oto PUE HY10 i PUE HX7 – terminale wagowe do zadań specjalnych produkcji RADWAG.

Pomiar poziomu i ciśnienia w warunkach podwyższonej higieny
Przemysł spożywczy charakteryzuje się wysokimi wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa, powtarzalności i higieny procesów. Jednocześnie duży nacisk kładzie się na optymalizację cykli produkcyjnych i redukcję kosztów przy zachowaniu wysokiej jakości produktu końcowego. W tym kontekście niezawodny, precyzyjny pomiar poziomu i ciśnienia w procesie ma kluczowe znaczenie.

Ishida czuwa nad bezpieczeństwem serów pleśniowych marki Turek
Bezawaryjność, prosta obsługa i gwarancja bezpieczeństwa produkowanych serów. Tak przedstawiciele Mleczarni „Turek” opisują służący im już ponad 6 lat detektor rentgenowski Ishida IX-GN-2444. Nie jest to jednak jedyna współpraca firmy z tym japońskim producentem oraz jego polskim dystrybutorem – firmą Fenix Systems.

Wydajność i bezpieczeństwo autonomicznych robotów i pojazdów
W szybko rozwijającym się świecie intralogistyki autonomiczne roboty mobilne (AMR) i pojazdy sterowane automatycznie (AGV) odgrywają coraz większą rolę, zmieniając sposób postępowania z materiałami i towarami w magazynach na całym świecie. Oprócz zaawansowanych koncepcji napędu i akumulatorów, szybkiego rozwoju sztucznej inteligencji i możliwości systemów bezprzewodowej transmisji danych, kluczowym czynnikiem tej transformacji są innowacyjne technologie czujników, takich jak przetworniki wagi.

Rewolucja we flagowym programie dotacyjnym ŚCIEŻKA SMART wpłynie na atrakcyjność warunków
Program SMART to główny program przygotowany do wspierania firmy. Jego budżet to 4,4 mld EUR do podziału w okresie 2021 – 2027. Kwota jest znacząca, ale pozyskanie środków wcale nie przebiega tak sprawnie, jak by mogło się wydawać. Wyniki pierwszych naborów, gdzie zaakceptowano tylko 13% w przypadku sektora MSP – prawdopodobnie wpłynęły na wprowadzenie zmian do warunków w nowo ogłaszanych naborach. Jak to będzie aktualnie wyglądać?

LD120 – Przemysłowe wyświetlacze programowalne
Wyświetlacze alfanumeryczne serii LD120 znajdują zastosowanie w automatyce przemysłowej. Umożliwiają wyświetlanie danych liczbowych i komunikatów tekstowych. Mogą być swobodnie programowane przez użytkownika, tak aby jednocześnie wyświetlać kilka różnych informacji i dynamicznie zmieniać podział ekranu. Każdy zestaw danych może mieć swój „ekran”. Dane można wyświetlać w jednym lub dwóch rzędach. W jednym rzędzie mieszczą się duże cyfry lub znaki alfanumeryczne o wysokości 120 mm, które są dobrze czytelne z odległości 50 metrów. 

Pompy dwuśrubowe w przemyśle spożywczym
Firma ATPomp jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy ITT Bornemann, która może pochwalić się ponad 80-letnim doświadczeniem w produkcji pomp. Specjalizujemy się w technologii pomp dwuśrubowych, które sprawdzają się w ekstremalnych warunkach przemysłowych, takich jak przemysł rafineryjny, petrochemiczny, chemiczny oraz spożywczy. Te zaawansowane urządzenia doskonale radzą sobie z różnorodnymi właściwościami pompowanych mediów, często stanowiącymi wyzwanie w trudnych aplikacjach.

Przyszłość opakowań do żywności – od recyklingu do recyklingu. Konferencja Klastra CPG – Creative Packaging Group podczas Targów BIOEXPO Warsaw w Nadarzynie
W ramach pierwszego dnia targów BIOEXPO Warsaw organizowanych przez Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, zapraszamy na wyjątkową konferencję poświęconą opakowaniom do żywności. Wydarzenie, organizowane przez Klaster Creative Packaging Group pod hasłem „Przyszłość opakowań do żywności – od recyklingu do recyklingu”, zgromadzi czołowych ekspertów z branży, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat najnowszych trendów, technologii oraz regulacji, które będą kształtować przyszłość opakowań w sektorze spożywczym.

Modułowa automatyzacja, mniej tworzyw sztucznych
Z perspektywy producentów maszyn nie opłaca się tworzyć i utrzymywać osobnej serii produkcyjnej dla każdej formy opakowań. Znacznie bardziej ekonomiczne są koncepcje instalacji o budowie modułowej, takie jak seria maszyn XLU, którą działające na międzynarodowym rynku przedsiębiorstwo ILLIG Maschinenbau GmbH & Co. KG opracowało przy użyciu nowoczesnego zestawu rozwiązań automatyzacyjnych ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth.

Dozowniki HETHON – precyzyjne podawanie proszków, granulatów, barwników, ziaren
Firma HETHON od 1989 roku produkuje dozowniki materiałów sypkich z elastycznymi ściankami. W urządzeniach tych wykorzystuje się łagodne masowanie zewnętrznych powierzchni zbiornika tak, że podczas dozowania zapobiega się zbijaniu, zawieszaniu się oraz tunelowaniu nawet przy najtrudniejszych materiałach.

Wprawiamy w ruch każdy ładunek!
Branża materiałów sypkich i masowych jest kluczowym sektorem przemysłowym obejmującym szeroki zakres działań związanych z wydobyciem, przetwarzaniem, transportem i przechowywaniem różnych materiałów, takich jak kruszywa, cement, minerały, węgiel, zboża, nawozy i surowce chemiczne. Surowce te są niezbędne w budownictwie, produkcji energii, rolnictwie oraz wielu innych gałęziach przemysłu. Same materiały charakteryzują się różnorodnymi właściwościami fizycznymi, takimi jak gęstość, wilgotność, ziarnistość, co wpływa na sposób ich przetwarzania i transportu. Zboże bardzo pyli, a skały są ciężkie.

Bezsmarowa regulacja: Polimerowe rolki wspomagają hybrydowy system liniowy igus
Hybrydowe łożysko rolkowe z trybopolimerowymi elementami ślizgowymi zmniejsza o połowę współczynnik tarcia w pozycji bocznej.

Ważenie materiałów sypkich: Optymalizacja wydajności z rozwiązaniami UTILCELL
W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się środowisku przemysłowym, precyzyjne i efektywne ważenie materiałów sypkich jest kluczowe dla optymalizacji procesów produkcyjnych, zapewnienia kontroli jakości oraz maksymalizacji rentowności. Od przetwórstwa żywności po produkcję chemiczną i budownictwo, branże te w dużym stopniu polegają na precyzyjnych systemach ważenia do zarządzania operacjami obsługi materiałów sypkich.

Sukces XIII Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej
11 czerwca 2024 r. odbyła się trzynasta edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. Tym razem wydarzenie zorganizowane przez EPS Media, wydawcę kwartalnika „Kosmetyki i Detergenty”, gościł Airport Hotel Okęcie**** w Warszawie.

Terminal IND700 do obsługi wielu wag. Produkcja w granicach tolerancji procesu
Oparty na systemie Windows terminal IND700 oferuje różnorodne interfejsy i możliwości komunikacji z procesami przemysłowymi — od precyzyjnego mikrodozowania po systemy ważenia do silosów o dużej nośności. Dzięki wielopoziomowym licencjom na oprogramowanie terminal IND700 można dostosować do indywidualnych potrzeb i zoptymalizować do użycia w ręcznych lub półautomatycznych zastosowaniach produkcyjnych.

Gabriela Kozakiewicz, Jolanta Małajowicz, Sabina Galus
Gamma-dekalakton. Charakterystyka i możliwości zastosowań
Substancje aromatyczne odgrywają istotną rolę w technologii żywności poprzez kreowanie walorów smakowo-zapachowych produktów spożywczych. Jednakże badania dowodzą, że związki te wykazują również działanie przeciwdrobnoustrojowe. W związku z tym zasadne jest stosowanie takich substancji w produkcji żywności, jak również w opakowalnictwie. Na uwagę zasługuje gamma-dekalakton, który może być otrzymywany różnymi metodami, w tym z zastosowaniem syntezy biotechnologicznej.

P. Butler
Technologia przyszłości i trendy społecznościowe mające wpływ na wyróżnianie marki i kontakt z konsumentem
Konwencjonalna, oparta na krzemie elektronika i zasilanie bateriami litowymi to obecnie podstawowe elementy elektronicznych opakowań sprytnych. Kilka marek konsumenckich z wyższej półki eksperymentowało z produktami w ten sposób składanymi (większość szczegółowo opisano w tym rozdziale), ale nie pojawiło się jeszcze żadne szersze zastosowanie.

Izabela Filipiak, Władysław Mielczarski
Magazyny energii
Najbardziej znaną i stosowaną na średnią skalę metodą magazynowania energii jest wykorzystanie elektrowni szczytowo-pompowych, w których woda jest pompowana do górnego zbiornika, co pozwala zwiększyć jej energię potencjalną, a następnie jest spuszczana do dolnego zbiornika, powodując po drodze rotację turbin wodnych i połączonych z nimi hydrogeneratorów. W ten sposób energia potencjalna wody zgromadzonej w górnym zbiorniku zamienia się w energię kinetyczną, a następnie w energię elektryczną, którą obracające się uzwojenia wirnika indukują w uzwojeniach stojana hydrogeneratora.

Przyrządy pomiarowe (cz. 2)
Cechą charakterystyczną przyrządów pomiarowych stykowych jest ich obwód pomiarowy, który tworzy zamknięty łańcuch i obejmuje wszystkie zespoły mechaniczne dotyczące sprawdzanego przedmiotu i ostrza odwzorowującego.

15 września po raz kolejny będziemy świętować Dzień Opakowań
Dzień Opakowań, obchodzony 15 września, świętujemy już od 2007 roku. W tym roku uczcimy go szczególnie, ponieważ Polska Izba Opakowań – inicjator tego święta, obchodzi jubileusz 30-lecia działalności i z tej okazji jesienią organizuje międzynarodową konferencję Modern Packaging, która w kolejnych latach, mamy nadzieję, wpisze się na stałe w obchody Dnia Opakowań.

Reklama