Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek
    
 

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 03/2005

Ważenie, Dozowanie, Pakowanie
numer 03/2005


Opakowania tworzone z rolki folii
Jednym z istotnych elementów strategii marketingowej firmy jest sposób pakowania produktu, a mówiąc dokładniej wygląd i kształt opakowania. Często to ono właśnie staje się najważniejszym narzędziem, tworzącym stałe wrażenie, kreującym określoną markę, a jednocześnie często stanowi o indywidualnym wizerunku produktu. Nie należy jednak zapominać, że opakowanie przede wszystkim powinno być tanie, trwałe i funkcjonalne.

***
Urządzenia wspomagające akcje marketingowe
Sprzedaż wiązana i promocje to typowe formy sprzedaży na dzisiejszym rynku. Aby zachęcić klienta do wyboru naszego produktu spośród wielu innych, wystarczy niekiedy zaoferować zakup „2 w 1”, np. pudełka proszku do prania wraz z saszetką odplamiacza lub torebki słodyczy z obrazkiem bohatera popularnej bajki.

***
Instalacje do odważania,napełniania i pakowania
Firma Huzap Budowa Maszyn z Bytomia jest producentem, który potrafi w sposób szybki i kompetentny rozwiązać problemy swoich Klientów i ma w swojej ofercie szeroką paletę ukierunkowanych na potrzeby Klienta wag, urządzeń transportowych oraz pakujących. Po zakończeniu w roku 2002 działalność firmy Fix Steimel, która była aktywna w zakresie budowy wag i urządzeń, jej byli specjaliści: panowie Martin Schkrobol, Günter Holzäpfel oraz Jürgen Hoen, postanowili założyć nowe przedsiębiorstwo w Hennef (Niemcy) o nazwie Huzap GmbH.

***
Marcin Woźniczka
Nowoczesne systemy wizualizacji produkcji
W dzisiejszych czasach pojęcie systemów wizualizacji procesów produkcyjnych dalece odbiega od jego pierwotnego znaczenia. To już nie tylko prezentacja parametrów procesu w graficznej i czytelnej postaci, ale także sterowanie poszczególnymi urządzeniami wchodzącymi w skład linii produkcyjnych przez osoby do tego uprawnione. Systemy te muszą zapewnić archiwizację danych do późniejszej analizy procesu, kalkulację czasów pracy urządzeń oraz śledzenie ich niezaplanowanych przestojów. Często wymagane jest od nich także przygotowanie danych dla systemów biznesowych, wspomagających podejmowanie decyzji. Ważnymi parametrami, którymi powinny się cechować produkty noszące miano systemów wizualizacji, są skalowalność oraz otwartość.

***
Profesjonalne pakowanie
VINCENT to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm działających w branży opakowaniowej. Jedną z podstaw działalności naszej firmy jest dostarczenie optymalnych rozwiązań naszym Klientom. Ten cel postanowiliśmy osiągnąć poprzez działania ponadstandardowe, prowadząc wszechstronne badania materiałów i procesów pakowania.

***
Targi POWTECH 2005, Norymberga
Od makro do nano – kluczowe forum technologii cząstek
Targi POWTECH 2005, Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Mechanicznej Techniki Procesów Przetwórczych i Analityki, odbędą się w dniach 11–13 października 2005 r. w Centrum Targowym w Norymberdze, w połączeniu z Targami TechnoPharm, Międzynarodowymi Specjalistycznymi Targami Technologii Procesów Life Science. W czasie trwania tego połączenia targowego oczekiwanych jest 900 wystawców i ponad 13 000 odwiedzających specjalistów. Targi POWTECH i TechnoPharm odbywają się w cyklu półtorarocznym.

***
Mariola Bodzek
Opakowania z tworzyw biodegradowalnych
W ostatnich latach znacznie wzrosła produkcja tworzyw polimerowych. Tworzywa sztuczne stosuje się powszechnie w wielu gałęziach przemysłu, w budownictwie, rolnictwie, a także w życiu codziennym. Ze wzrostem produkcji tworzyw o coraz lepszych właściwościach i dużej trwałości związany jest znaczny wzrost ilości odpadów na wysypiskach śmieci.

***
Najnowsza maszyna na rynku światowym – FIX 200
W ostatnim czasie można zaobserwować bardzo duży nacisk kładziony na warunki pracy ludzi zatrudnionych przy konfekcjonowaniu produktów niebezpiecznych. Do tej pory pracowników na tych stanowiskach wyposażano w odpowiednie środki ochrony osobistej. Jednak w ostatnim czasie polityka firm uległa zmianie.

***
Nowości w ofercie firmy FISCHBEIN
Od ponad 10 lat interesy amerykańskiej firmy FISCHBEIN w Polsce reprezentuje firma „A-Lima-Bis” Sp. z o.o. ze Środy Wielkopolskiej, pozostając wyłącznym partnerem tego amerykańskiego lidera w produkcji maszyn do zamykania worków na terenie naszego kraju.

***
AMCOR PET Packaging stawia na rozwój w regionie
AMCOR PET Packaging CEE dostarczył w 2004 roku ponad 1 miliard preform w regionie Centralnej i Wschodniej Europy. Przyjmując, iż ilościowa wartość polskiego rynku wynosi 3,5 mld preform, AMCOR PET Packaging dysponuje blisko 18% udziałem w lokalnym rynku. Firma zapowiada ekspansję na rynek ukraiński i rosyjski oraz rozszerzenie oferty na sektor mleczarski. AMCOR PET Packaging podjął również współpracę ze Stowarzyszeniem EKO-PAK, Polską Koalicją Przemysłową na Rzecz Opakowań Przyjaznych Środowisku.

***
Zwiększone bezpieczeństwo żywności – system HACCP
Bezpieczeństwo żywności i monitorowanie potencjalnych zagrożeń stają się dla producentów żywności coraz ważniejsze. Stowarzyszenia konsumentów, detaliści i ustawodawcy stawiają coraz wyższe wymagania co do bezpieczeństwa produkcji żywności. METTLER- TOLEDO pomaga spełnić te potrzeby dzięki zastosowaniu rozwiązań zaprojektowanych z myślą o higienie.

***
Ekonomiczne, szybkie i bezpieczne
METTLER-TOLEDO ustanawia nowe standardy, wprowadzając na rynek wysokiej jakości wagi kompaktowe BBA330 i BBA335 o stopniu ochrony IP69K. Zapewniają one szybkie uzyskiwanie wyników i wygodną obsługę nawet w trudnych warunkach, a ponadto są łatwe do czyszczenia.

***
Mierniki wagowe z Lubelskich Fabryk Wag FAWAG SA
Mierniki wagowe produkowane przez Lubelskie Fabryki Wag są stałym elementem oferowanych wag oraz dodatkową pozycją w ofercie handlowej. Od wielu lat mierniki konstruowane w FAWAG SA są stosowane w wagach naszej produkcji. Spełniały one zawsze wymagania obowiązujących przepisów metrologicznych i posiadały zatwierdzenia Głównego Urzędu Miar.

***
Polskie laboratoria w Europie XXI wieku
O nauce i laboratoriach dostępnych dla niepełnosprawnych dyskutowano 1 czerwca w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim podczas seminarium „Polskie laboratoria w Europie XXI wieku”.

***
Jacek Majewski
Sensory elektrolityczne do pomiaru przenikalności pary wodnej przez folie
Zjawiska elektrochemiczne są badane oraz wykorzystywane w wielu dziedzinach techniki i gałęziach przemysłu. Równocześnie postępują prace nad zastosowaniem tych zjawisk do pomiarów wielu parametrów istotnych dla kontroli prawidłowego przebiegu procesów technologicznych i jakości wytworzonych wyrobów. Jednym ze zjawisk elektrochemicznych, mających największe znaczenie praktyczne, jest elektroliza, czyli procesy chemiczne towarzyszące przepływowi prądu elektrycznego przez elektrolity.

***
Przetwornik cyfrowy PW20i
W ostatnim czasie została rozbudowana rodzina cyfrowych przetworników wagi serii FIT. Nowa generacja przetwornika wagi została opracowana z zamiarem rozszerzenia oferty i zwiększenia możliwości wyboru rozwiązań w zakresie pomiaru cyfrowego i procesów ważenia. Jest to przetwornik platformowy ze zintegrowaną elektroniką pochodzącą ze sprawdzonej już rodziny przetworników FIT.

***
Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania
TAROPAK 2005 W dniach 20–23 września 2005 r. na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Targów TAROPAK.

***
Wiesław Szahun, Marcin Uliński
Traceability – od teorii do praktyki
Zarządzanie jakością jest podstawą sukcesu marki i wytwórców prywatnych i bezpośrednio wpływa na ciągłość firmy. Celem wszystkich zaangażowanych w łańcuchu dostaw musi być produkcja i dystrybucja bezpiecznych produktów. Osiągnięcie wysokiego poziomu bezpieczeństwa produktów wymaga ciągłych gwarancji jakości i kontroli. Po wejściu do Unii Europejskiej gospodarkę polską oczekują duże zmiany. Przygotowanie do warunków obowiązujących w krajach unijnych wymagać będzie wielu działań. Niektóre z nich, jak monitorowanie przepływu produktów w łańcuchu dostaw, zostały już podjęte.

***
Nowoczesna technika workowania
M. Schkrobol, G. Holzäpfel, G. Pawlyta, J. Hoen Do pakowania różnego rodzaju substancji sypkich zużywa się w przemyśle miliony torebek i worków rocznie. Proces pakowania przebiega w ten sposób, że otwarte z góry worki transportowane są do króćca zasypowego, dociskane do niego i napełniane. Następnie worki są zamykane poprzez sklejenie, zgrzewanie lub zszycie. Poszczególne etapy pakowania mogą być zautomatyzowane lub wykonywane ręcznie.

***
RADWAG – system jakości ISO 9001:2000 w produkcji wag
Jesteśmy największym producentem wag elektronicznych w Polsce. Jako organizacja posiadamy wdrożony i udokumentowany system jakości ISO 9001:2000. System ten został uznany przez holenderską jednostkę notyfikowaną Nederlands Meetinstituut (NMI), uprawniając nas tym samym do samodzielnego deklarowania zgodności naszych wyrobów z dyrektywą NAWI.

***
Zbigniew Mielniczuk, Wojciech Kalinowski
Międzynarodowe sympozjum dotyczące opakowań do żywności
W dniach 17–19 listopada 2004 r. w Barcelonie odbyło się międzynarodowe sympozjum dotyczące opakowań do żywności. Sympozjum cieszyło się dużym zainteresowaniem naukowców z całego świata związanych z problematyką opakowaniową żywności. Wzięło w nim udział 339 osób z 29 krajów (na załączonym zdjęciu widok ogólny sali, w której toczyły się obrady). Wygłoszono 29 referatów oraz wystawiono 100 posterów.

***
Raport z badań
Z badań zleconych przez firmę Amcor PET Packaging Polska Sp. z o.o., przeprowadzonych wśród przedstawicieli branży spożywczej, wynika, iż podstawowym kryterium wyboru firmy dostarczającej opakowania PET jest jakość produktów i cena. Właśnie te elementy wpływają na decyzję 59% ankietowanych osób. Dalsze wskazania dotyczyły rekomendacji z rynku i szerokości oferty prezentowanej przez firmy.

***
Joanna Dorosz
Pakowanie – liczenie – ważenie
Firma Silny & Salamon powstała w 1989 roku. Wieloletnia obecność na rynku zaowocowała podjęciem współpracy z wieloma partnerami zagranicznymi. Korzystając z licznych doświadczeń, wychodzimy naprzeciw rosnącym potrzebom rynku i klientów. Nasze propozycje przyczyniły się do sukcesu wielu klientów. Pozostajemy otwarci na nowe pomysły rozwiązań, a pojawiające się na nowo kierowane do nas pytania są impulsem do dalszego rozwoju i poszukiwań.

***
Joanna Dorosz
Precyzyjne naliczanie i ważenie produktów
Opakowania pełnią ważną funkcję w produkcji wielu wyrobów. Obok funkcji estetycznych chronią pakowane produkty przed ingerencją, jak również zabezpieczają je przed niepożądanym wpływem czynników zewnętrznych. Nie ulega wątpliwości fakt, iż estetyka opakowania wpływa na sukces rynkowy produktu. Funkcjonalne opakowanie powinno cechować się szczelnością oraz odpowiednią wytrzymałością dostosowaną do masy pakowanego produktu. Elegancko wyglądające opakowanie wyeksponowane na witrynach sklepowych niewątpliwie przyciągnie wielu klientów.

***
PakStar 2006
Ogólnopolski Konkurs Opakowań
Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań (COBRO) wspólnie z Krajową Izbą Opakowań (KIO), z Zarządem Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) i z Internetowym Serwisem Branżowym www.opakowania.com.pl zapraszają projektantów, producentów i użytkowników opakowań do udziału w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Opakowań PakStar.

***
TERMOPAK na TAROPAK-u 2005
Firma TERMOPAK działa na rynku od 1985 roku. Jest wiodącym producentem szerokiego asortymentu maszyn pakujących. Nasze urządzenia są znane z wysokiej nowoczesności, funkcjonalności i trwałości.

***
Firma FERAG POLSKA – to również urządzenia pakujące
- Ostatnim etapem każdego procesu produkcyjnego, niezależnie od gałęzi przemysłu, jest pakowanie. Jego celem jest zabezpieczenie produktu przed warunkami klimatycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi w transporcie oraz naruszeniem przez niepowołane osoby. W ostatnim czasie wzrasta również marketingowe znaczenie opakowania jako nośnika informacji o produkcie oraz elementu uatrakcyjniającego wygląd produktu. Wzrost znaczenia opakowania pociąga za sobą ciągły rozwój maszyn pakujących.

***
Druga edycja Kongresu FOODtech ponownie w Warszawie
Druga edycja organizowanego od zeszłego roku Kongresu FOODtech odbędzie się w Warszawie, w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI, w dniach 11–12 października 2005 r. Zeszłoroczny debiut FOODtech zgromadził ponad 700 specjalistów w dziedzinie produkcji spożywczej spośród 25 krajów.

***
Etykietowanie. Dobra jakość nie musi dużo kosztować
Coraz częściej producenci dóbr konsumpcyjnych, wykorzystując nowoczesne techniki dekoracji, używają do tego celu etykiet samoprzylepnych. O korzyściach z tego płynących nie trzeba przekonywać, gdyż wie to każdy, kto przeszedł na tę metodę. Ręczne naklejanie etykiet w wielu przypadkach tylko pozornie wydaje się tanie i z reguły nie pozwala na uzyskanie zadowalającej jakości.

***
Jesteśmy z Wami od 14 lat
Firma KRAM rozpoczęła swą działalność w 1991 r. Obecnie działa zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami naszego kraju. Od 14 lat zajmuje się produkcją szerokiego asortymentu maszyn i urządzeń pakujących dla branży spożywczej, chemicznej, hurtowni, sieci handlowych oraz handlu detalicznego.

***
Zapytania ofertowe w serwisie automatyka.pl
Karolina Bartnik Mechanizm zapytań ofertowych to narzędzie, które zostało stworzone, aby ułatwić komunikację w ramach branży. Pozwala firmom i specjalistom nawiązać współpracę z dostawcami lub odbiorcami produktów czy usług z konkretnej dziedziny. Poza tym daje możliwość zapoznania się z aktualną ofertą rynkową. Jak dowodzą przeprowadzone przez nas badania, jest to szybka i skuteczna droga do kontaktu z dostawcami, często jedyna dla znalezienia rozwiązań trudnych problemów. Poniżej prezentujemy wyniki naszych badań, jakie przeprowadziliśmy ze 112 osobami, które skorzystały z naszego narzędzia.

***
Marek Łęc
Falowniki wektorowe oraz serworegulatory jako „konie pociągowe” w procesie pakowania
Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować gwałtowny wzrost produkcji opakowań oraz ciągłe poszerzanie się ich gamy. Sposoby pakowania stają się coraz bardziej wyrafinowane. Pociąga to za sobą zwiększenie wymagań w stosunku do maszyn pakujących, które stają się coraz bardziej skomplikowane, a często również muszą być wprzęgnięte w cały proces technologiczny.

***
Polski przemysł spożywczy na drodze rozwoju
W dniach 19–21 maja 2005 r. na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich spotkali się przedstawiciele polskiego przemysłu mleczarskiego, mięsnego i drobiarskiego oraz branży przetwórstwa i produktów żywnościowych. Przez 3 dni swoje produkty i usługi zaprezentowało 140 wystawców.

***
Rekord pobity. Sukces PLASTPOL-u
PLASTPOL pobił wszelkie rekordy. Takiego tłumu wystawców i zwiedzających nie miała żadna z wcześniejszych edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych, które po raz dziewiąty organizowały Targi Kielce. Czterodniowa impreza, która zakończyła się 3 czerwca, pokazała zarówno ogromny potencjał rynku tworzyw sztucznych, jak i potwierdziła pozycję PLASTPOL-u jako jednej z najważniejszych wystaw tej branży w Europie.

***
Międzynarodowe Forum Papieru i Tektury Opakowaniowej
Warszawski Hotel Marriott był miejscem międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Pyrabelisk Conferences – Paper & Board Packaging in Central/Eastern Europe. Spotkanie odbyło się w dniach 8–9 czerwca br., a jego głównymi sponsorami były firmy Mondi Packaging i International Paper. Konferencja zgromadziła gości z większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. z Czech, Słowacji, Węgier i Litwy.

***
Tomasz Wilk
Targi polskiego przemysłu
W dniach 20–23 czerwca 2005 r. odbyły się w Poznaniu Targi Innowacje – Technologie – Maszyny ITM Polska. Targi te z założenia mają być istotnym katalizatorem procesu unowocześniania polskiego przemysłu, służąc promocji nowych technologii, tworzeniu platformy bezpośrednich spotkań specjalistów, przedstawicieli przemysłu i nauki stosowanej, a także wymiany wiedzy i doświadczeń. Honorowy patronat nad imprezą objął minister gospodarki i pracy, Jacek Piechota, oraz minister nauki i informatyzacji, prof. Michał Kleiber.

***
Targi WOD-KAN 2005. Nowe trendy w branży
W dniach 18–20 maja 2005 r. na terenie bydgoskiej hali widowiskowo-sportowej „Łuczniczka” już po raz 13 spotkali się przedstawiciele branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Przez trzy dni swoją propozycję dla tej gałęzi rynku przedstawiło zwiedzającym 307 wystawców reprezentujących firmy z 20 państw z całego świata, m.in. z: Austrii, Belgii, Lichtensteinu, Japonii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Finlandii i USA.

***
Grzegorz Włodarczyk
Rozpędzona machina DREMY
W dniach od 31 maja do 3 czerwca 2005 r. w pawilonach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się, już po raz 21, Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMA 2005. Głównymi zagadnieniami podczas spotkań targowych była sytuacja środowiska drzewnego po integracji z Unią Europejską, źródła finansowania rozwoju branży oraz rosnąca rola bezpieczeństwa pracy. Tegoroczna edycja zamknęła pierwszy rok funkcjonowania branży w nowych europejskich uwarunkowaniach politycznych i ekonomicznych.

***
Grzegorz Włodarczyk
Nanotechnologie i procesy Life Science
W dniu 1 czerwca br. w Hotelu Westin w Warszawie odbyła się konferencja POWTECH 2005/TechnoPharm 2005, zorganizowana przez MERITUM SC Przedstawicielstwo Targów Norymberskich w Polsce, która poświęcona została technicznym procesom przetwórczym, technologii cząstek oraz technologii procesów Life Science odpowiadających za rozwój, produkcję i analitykę produktów farmaceutycznych, kosmetycznych i specjalnych produktów żywnościowych.

***
Leszek Piecyk
Technologie pakowania napojów
W dniu 19 maja 2005 r. Polskie Przedstawicielstwo Targów w Monachium zorganizowało w hotelu Bristol w Warszawie konferencję prasową nt. Światowych Targów Technologii Produkcji i Przygotowania Napojów oraz Płynnych Środków Spożywczych Drinktec 2005. Konferencję poprowadzili: Petra Westphal – kierownik projektu Drinktec 2005, Richard Clemens – Prezes Stowarzyszenia Producentów Maszyn do Wytwarzania Opakowań i Żywności (VDMA) oraz Krzysztof Kiliańczyk – dyrektor Polskiego Przedstawicielstwa Targów Monachijskich w Warszawie.

Reklama